Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

От какво умират костенурките?

Мнениеот meri » Пет Сеп 25, 2009 7:26 pm

Няма да навлизаме в подробности,но може да се каже,че костенурките умират от:

1. Вродени заболявания,слаб имунитет.

2. От неправилно транспортиране,хранене в магазина-48% (повечето костенурки живеят в условия на скупчване,половината или по-голямата част от такова натоварване умират.Не е важно дали са контрабанда или официално,под внимание се вземат само скъпите и легално пристигнали животни).

3. От неправилно отглеждане в къщи-40% (костенурки,които доживяват до продажба,често се оказват в такива условия,че "по-добре да са умрели в детството си",отколкото да се измъчват в мръсни аквариуми или на пода).

4. От старост-2%.

При транспортиране често се заразяват и умират от пневмония,стоматит.А в къщи на пода или в аквариума-от бъбречна недостатъчност(често сухоземните),чревна непроходимост,пневмония,проблем с вътрешни органи.Освен това в момента на смъртта често имат цял комплекс от заболявания-като започнем от авитаминозата и рахита,завършаваме с подаграта при сухоземните.

Какво трябва да направим,за да не умре костенурката?

1. Купувайте костенурки само в топли сезони,когато на вън темепературата е повече от 20 С,и само от зоомагазини,а не на ръка или на пазара.Най-добре разбира се -изоставени костенурки.

2. Отглеждайте ги правилно още от началото,с нужното оборудване и лампи.

3. Хранете ги с разнообразна храна с добавка на витамини и калций.

4. В случай на заболяване-веднага се обърнете към лекар.Ако сте далече,обърнете се към лекар или специалист по костенурки чрез Интернет.

5. Ако сте купили или взели костенурка-също е добре да я заведете на лекар-херпетолог.

http://www.cherepahi.ru/content/view/755/262/
превод:meri
Аватар
meri
Пчела работник

Re: От какво умират костенурките?

Мнениеот piseto96 » Вто Дек 01, 2009 9:59 am

също и от възпаление на очите , моята 6-годишна получи такова възпаление , но го открихме навреме ... излекувахме я с вит. А , то е едно топче :ag: и ние го пъхнахме във водата и тя се излекува :ad: :ax: [applauseuu.gif]
Flora .. I Miss You !!!
piseto96
Животинче с въпрос

Мнениеот CoinHead » Сря Мар 03, 2010 9:16 pm

Така е, костенурките умират и от тази болест "Гъбично възпаление на очите", моята също се беше разболяла, но ето, че днес съм пак във форума и ви се хваля, че се оправи и сега дебелее ли, дебелее... :ag: И 2-те вече доста пораснаха. Хранят се обилно и нямам търпение да започне да се сгрява и да им слагам аквариума в хола на слънце :sunny: За лятото дори обмислям да им купя по голям аквариум, че да движат още повече icon_dontknow

П.С.: Извинявам се, ако не е правилното място тук да пиша, но в изблик на огромно щастие, че пак съм тук и най-вече, че Донатело се излекува, трябваше да драсна нещо :ai: :bp:
CoinHead
Животинче с въпрос

Мнениеот NickieValmore » Сря Юни 11, 2014 4:56 pm

Може ли да ми кажете как да разбера дали костенурката ми е мъртва, не съм много запозната с отглеждането им, тази ми беше връчена да я гледам поради невъзможността на стопаните й да се грижат за нея, и май я уморих ?
Аватар
NickieValmore
Животинче с въпрос

Назад към Костенурки - Testudines