Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За жабките

Re: Жаби

Мнениеот krizzia » Нед Авг 31, 2008 8:08 am

sasin написа:Зоо, много добре че я даде тази информация за жабчето :ba:

Ей тая жаба е страхотна :bs: (последната от албум с 13 страници змии и жаби :ad: )

Изображение

А може ли някой да каже какъв вид е тази жаба?Наистина е страхотна!Наскоро в един зоомагазин видях ноктеста жаба джудже и сериозно се замислям дали да не си взема и жабче! [d038.gif]
Да варваш в свърхестественият извор на злото не е задължително.Хората сами по себе се са способни на всякакви злини.
krizzia
Животинче с въпрос

Re: За жабките

Мнениеот hyla » Нед Авг 31, 2008 12:47 pm

Жабата е hyla arborea
Ноктестите жабки са много сладки :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

;(

Мнениеот vikito40491 » Съб Сеп 06, 2008 1:11 am

Хора да знаете че от известно време нямам жабче... icon_bawling Ходихме на почивка в Испания и тъй като братовчед ми щеше през цялото време да е у нас (дойде на гости за 10 дена) този път казах на него да храни жабката, а не на баба (голяма МОЯ грешка, защото тя вече не един път е хранила жабката, когато отсъствам и вече горе долу беше свикнала). Уж му казах му всичко, дори за по-лесно направих график за хранене на животните - кучетата, котката, костенурката и жабата, но забравих да му кажа за лампата. До колкото помня преди да си взема жабата Георг ми беше казал, че ако искам мога да сложа до акрвариума лампа, за да осветявам, колкото да погледам жабчо и аз така и направих. И братовчед ми, без да знае, пуснал лампата да погледа жабо, но после незнаел, че трябва да се изключи и водата станала много гореща icon_bawling icon_bawling icon_bawling След това се опитвал да я съживи, но не успял, ама не ми звъннал, защото баба не му разрешила да не разваля почивката. Беше много хубаво жабче и много много ме забавляваше :ba: icon_bawling
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот sasin » Чет Сеп 18, 2008 11:13 am

Мноо кофти! Съжалявам за жабочето! :ac:
Ще си вземеш ли пак такова?
И браво на баба ти че е такава печена :ay:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот shiny_bunny » Пон Сеп 22, 2008 5:50 pm

Допреди малко и аз изпитвах ужас от жабите...но сега като чета тази тема, вече като че ли ги харесвам...за първи път виждам красотата им :ah:
Изображение Изображение Изображение
shiny_bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот hyla » Вто Сеп 23, 2008 12:53 am

shiny_bunny написа:Допреди малко и аз изпитвах ужас от жабите...но сега като чета тази тема, вече като че ли ги харесвам...за първи път виждам красотата им :ah:

:bi: Браво :ay:
Харесва ми, че имаш желание да преосмисляш нещата.
Красотата е навсякъде около нас :ba:

Малко красота за теб :ax:
Изображение

Изображение

Изображение

http://pro.corbis.com/images/CB036116.j ... 1064022%7D
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот shiny_bunny » Вто Сеп 23, 2008 12:16 pm

hyla, особено след твоите снимки, вече няма да ме е страх от жаби! :ba:

Наистина благодаря ви! Не знаете колко ми помогнахте! :bs:
Изображение Изображение Изображение
shiny_bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот StR » Вто Сеп 23, 2008 9:28 pm

Скоро чакам бумка tongue
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот Georg » Чет Окт 02, 2008 12:57 am

hyla написа:Жабата е hyla arborea
Ноктестите жабки са много сладки :ay:

Hyla e, но не е arborea :ab: . Тази жаба не се среща у нас, а и в Европа. Мисля, че е някаква американска дървесница.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот elihahohihi » Нед Окт 05, 2008 10:08 pm

Имам си жабка, ма не знам каква е и как да я гледам? помогнете ето снимка
elihahohihi
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Окт 06, 2008 3:55 pm

Покажи по-ясна снимка на животното отгоре и отдолу.
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот elihahohihi » Вто Окт 07, 2008 12:06 am

Съни, мерси за бързата реакция, може би утре, че днес и спретнахме терариум и сега я нахранихме. Утре се опитам да я щракна....хванахме я пред една пещера в габрово...така че вероятно не е нещо изключително...Но Слузи (тва и е името) е много готина и ви праща поздрави...само да уточня, че е около 1.5 см все още - мини жабче....
elihahohihi
Животинче с въпрос

Мнениеот StR » Вто Окт 07, 2008 7:10 am

elihahohihi написа:Съни, мерси за бързата реакция, може би утре, че днес и спретнахме терариум и сега я нахранихме. Утре се опитам да я щракна....хванахме я пред една пещера в габрово...така че вероятно не е нещо изключително...Но Слузи (тва и е името) е много готина и ви праща поздрави...само да уточня, че е около 1.5 см все още - мини жабче....

Щом не знаеш каква е жабата,откъде си сигурен/на,че не е защитена fing23
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Вто Окт 07, 2008 4:32 pm

Кучето ми се казва Съни :ap: . Аз се казвам руси. На мен тази жаба ми прилича на бумка но ще е сигурно ако ни кажеш какъв цвят и е корема.
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Окт 07, 2008 4:44 pm

Че не е бумка - не е , това е ясно :ad: Сигурно е някаква водна жаба , а може и дългокрака горска да е (много се съмнявам да е така)... От снимката нищо не се разбира почти...
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Вто Окт 07, 2008 4:48 pm

ViCToRy ; написа:Че не е бумка - не е , това е ясно :ad: Сигурно е някаква водна жаба , а може и дългокрака горска да е (много се съмнявам да е така)... От снимката нищо не се разбира почти...

Заради мястото където са я намерили ли?
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Окт 07, 2008 4:51 pm

Това са бумките които се срещат в България :
Изображение
Изображение

Няма нищо общо с хванатото жабе :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Вто Окт 07, 2008 4:53 pm

Офтопик:
Щом казваш :ag:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Окт 07, 2008 11:05 pm

Сравни краката , пръстите ,формата на главата... Също и окраската и кожата :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Вто Окт 07, 2008 11:34 pm

Офтопик:
:ay: :ah:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот Мъни » Сря Окт 08, 2008 1:07 am

Това е обикновена водна жаба (Rana ridibunda). Не е защитена.
Мъни
В стадото

Мнениеот 4o4incety » Пет Дек 12, 2008 10:34 pm

А откъде мога да си взема жабка-софия
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Пет Яну 16, 2009 8:23 pm

Нормално ли е по това време да има жаби?! Сега излизязох за малко на двора и видях жаба. Определено не беше много жизнена, но не беше и мъртва. Ще умре ли на този студ? Мога ли да помогна някак си? Имам малко терариумче с пръст (Теракоко или нещо такова - остана от буболечките) и мога да я сложа там, макар че ще и е тясно - по-добре от замръзване... Разбира се, няма да я задържа, ами просто докато се стопли времето... icon_dontknow HELP!
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот StR » Пет Яну 16, 2009 8:36 pm

vikito40491 написа:Нормално ли е по това време да има жаби?! Сега излизязох за малко на двора и видях жаба. Определено не беше много жизнена, но не беше и мъртва. Ще умре ли на този студ? Мога ли да помогна някак си? Имам малко терариумче с пръст (Теракоко или нещо такова - остана от буболечките) и мога да я сложа там, макар че ще и е тясно - по-добре от замръзване... Разбира се, няма да я задържа, ами просто докато се стопли времето... icon_dontknow HELP!

Просто я остави :ab:
StR
В глутницата

Мнениеот vikito40491 » Пет Яну 16, 2009 8:52 pm

Защо? Няма ли да умре на този студ? И мисля че прилича на зелена крастава жаба.
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот StR » Пет Яну 16, 2009 8:57 pm

vikito40491 написа:Защо? Няма ли да умре на този студ? И мисля че прилича на зелена крастава жаба.

Де бе,не са толко крехки тея животни.Спокойно,ще се оправи.
StR
В глутницата

Мнениеот vikito40491 » Вто Яну 27, 2009 10:18 pm

ОК, бях го оставила на мира и оттогава до миналата вечер не го бях виждала. Та, снощи (не писах по-рано, защото сестра ми си дойде и завзе компютъра) излязох с кучката навън и в задния двор видях същото жабче. Незнам дали е било същото или друго, но от същия вид... Добре изглеждаше, но първия път беше в предния двор, а сега в задния... Та, спирам вече да ви тормозя с тази жаба, обещавам :ajaweki:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот edibg » Вто Юни 15, 2010 9:15 pm

Здравейте :) фенове на жабите :).
Правя си терариум от стария ми аквариум(с много електроника, контрол на средата, температура, влажност и осветеност общ изглед ).Ще е с тропически растения влажност около 80%( с ултра звуков изпарител), температурата се регулира в рамките 24С - 31С в зависимост от часа( и съответно осветеността) както и водна помпа за нещо като малък водопад.
Та на конкретния въпрос.В момента съм в Хамбург и имах късмета да посетя няколко магазина(по скоро складове, огромни са :), имаха най-малко 3 вида пепелянки :( ) за терариумни животни.
Харесах си няколко вида poison dart frog.Страшно красиви създания(макар, че имам фобия от жаби), страхотни цветове и много контактни жабчета :)."Продавач Консултантите" в магазина ме информираха, че този вид жаби са защитен вид и че няма проблем да ми ги продадат, но можело да ми ги вземат на летището.
Запознати ли сте дали наистина има подобни рестрикции???И ако да какви документи трябва да изискам при покупката на животните ?:)
Второ.Мисля от тук да си купя кокосов субстракт за терариума.Какъв точно трябва да взема?Три плочки по 2см дебели с размер 30Х40см струват 6 евро :), както и какво друго полезно мога да си взема за терариум, в който ще отглеждам жаби?
Трето.При евентуална покупка на животинките от тук, трябва ли да взема специални мерки при транспортирането им със самолет(май най-големия проблем е по-ниското атмосферно налягане в самолета)?Полета ще е директен около 2:30мин до Варна.
Знам, че задавам много въпроси, но се надявам на малко помощ за начало :).
Дълги години съм гледал сладководни риби, а сега ми липсва зеленината в стаята, та затова реших да направя нещо по въпроса :).
edibg
Животинче с въпрос

Мнениеот Peakone » Чет Сеп 09, 2010 9:06 pm

Ако нямаш опит с жабите недей скачай направо на poison dart frog. Пробвай първо с някой видове, които са по-лесни за отглеждане и подходящи за начинаещи. Като огненокоремната бумка например (bombina orientalis aka fire bellied toad).
ИзображениеИзображение
Peakone
Животинче с въпрос

Мнениеот Qna_666 » Съб Юни 09, 2012 4:14 pm

Аз и приятелката ми също си гледаме попови лъжички от вчера.Някой може ли да ми обясни по-подробно с какво точно се хранят и как се гледат?Наистина ли са канибали и се изяждат сами?
Qna_666
Животинче с въпрос

Мнениеот Georg » Сря Юни 13, 2012 4:02 pm

Ако са много малки - със зелени водорасли. Зеленясала вода, зеленясала тиня от дъното на водоема и т. н. В зоомагазините се продава и спирулина - сушени водорасли. Обикновено се използва за растителноядни видове риби , скариди и др. Ако са поотраснали - може с най-ситната чернодробна храна за рибки. Изяждат се помежду си, ако са с различни размери или ако някоя умре. Не е задължително да са канибали.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот xrisi95 » Чет Авг 20, 2015 5:19 pm

Здравейте! От две седмици си гледам тази попова лъжичка ,вече почти жабче :)
Искам да попитам по-запознатите дали можете да познаете какво е и дали е защитен вид,за да знам дали си го върна обратно.На мен ми прилича на зелена водна жаба,но....
Взех си я от Топлицата,Гоце Делчев

Изображение

Изображение
Аватар
xrisi95
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Земноводни Amphibia