Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Тритон на много години

Тритон на много години

Мнениеот simo0720 » Сря Фев 06, 2008 11:44 am

Здравейте,
Преди повече от 6 години си бях купил тритон. Домашен, един черен, няма гърбица. Бяха ми казали че живят максимум 2 години, много приятели си купиха когато и аз, но тяхните не доживяха и 2 години, а моя е на повече от 6. Дали това е някакво чудо? Дали моят тритон е извънземно :D? Какво да правя с него не съм го хранил повече от 1 месец, а още е жив.
simo0720
Животинче с въпрос

Re: Тритон на много години

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Фев 06, 2008 12:10 pm

simo0720 написа:Здравейте,
Преди повече от 6 години си бях купил тритон. Домашен, един черен, няма гърбица. Бяха ми казали че живят максимум 2 години, много приятели си купиха когато и аз, но тяхните не доживяха и 2 години, а моя е на повече от 6. Дали това е някакво чудо? Дали моят тритон е извънземно :D? Какво да правя с него не съм го хранил повече от 1 месец, а още е жив.

Ти добре ли си? Ако няма да гледаш животното поне не го мъчи!!!!! Подари го на някого! От къде си?
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 06, 2008 12:14 pm

Тритоните са защитени cat_crying5
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Фев 06, 2008 12:20 pm

zoomaniak написа:Тритоните са защитени cat_crying5
ДА! Прав си.. Но предпочитам да го взема и да го пусна от колкото да умре защото някой си прави опити върху него...
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот simo0720 » Сря Фев 06, 2008 1:00 pm

Прозвуча все едно го мъча, но не е така! Пускам му дъждовни червеи и не ги яде. Гледам 2 червея се размотават около него, но не ги яде. Затова не съм му давал други от около месец. Иначе яде паяци :). От Русе съм. Интересно ми е дали тритона ми прави някакъв рекорд с тези му години?
simo0720
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Сря Фев 06, 2008 7:40 pm

Никакъв рекорд не прави, те си живеят повече от 2 години :wink:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Фев 06, 2008 9:29 pm

Нахрани го! Ако не ги яде, махни ги и след един ден пак му дай!
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот Georg » Съб Фев 09, 2008 2:50 am

В природата тритоните живеят нормално 10 - 12 години. При добро гледане в терариум са достигали и до 15 - 20 години. Какъв вид ти е тритона? Ако е вид населяващ територията на България, не е редно да го отглеждаш вкъщи. Ако е внесен от чужбина - испански или марокански ребрест тритон, които се отглеждат и развъждат в терариуми, няма проблем. В този случай обаче, тези животни се придружават с някои документи, които продавача е длъжен да ти даде при покупката (това важи за животни включени в CITES и подлежат на задължителна регистрация).
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Съб Фев 09, 2008 3:53 pm

Georg написа:В природата тритоните живеят нормално 10 - 12 години. При добро гледане в терариум са достигали и до 15 - 20 години. Какъв вид ти е тритона? Ако е вид населяващ територията на България, не е редно да го отглеждаш вкъщи. Ако е внесен от чужбина - испански или марокански ребрест тритон, които се отглеждат и развъждат в терариуми, няма проблем. В този случай обаче, тези животни се придружават с някои документи, които продавача е длъжен да ти даде при покупката (това важи за животни включени в CITES и подлежат на задължителна регистрация).

Дааа дааааа и сигурно и чип трябва да му се "инсталира"! Така е правилно, но това е България => почти никой няма документи за екзотичните животни, които гледа а какво остава за регистриране и тн :?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот hunter » Пон Апр 07, 2008 9:18 pm

Не е рекорд нормално е а тритонът който гледаш е марокански или още наречен ребренест P.waltl. Той е от по-честите които се намират по магазини.
hunter
Животинче с въпрос

Мнениеот sasska » Съб Апр 11, 2009 1:16 pm

А пак при мен на задния двор има едно езерце.Винаги там са си живеели жаби и всяка година си снасят яйцата.Има и всякакви други гадинки и само един път видях даже малки дъждовничета.Преди една седмица открих че там има малки тритончета.Учудих се защото никога тука не са живеели тритони.Те са много на брой и реших да си взема да отглеждам.Давам им най-много тубифекс и от време на време червеи ,ларви на комари.Ама те не ядът целите червеи щото са много дълги и затова взимам едно по-малко черейче и го нарязвам.С една пъчица му го подавам и го изяжда.По рядко им давам от тях защото понякога тритончетата бягат а и обичат жива храна и когато нарязаното червейче умре те не го искат вече.Обаче е интересно когато започне да дебне въпреки че не е нужно :ag: затова понякога пада чакане.Смятам скоро да си ги пусна пак в езерцето. :ay: Някаде пишеше че ядът и яйцата на жабите ама изобщо не и опитват.До колко сантиметра достига обикноведното тритонче?
Животното не би те убидило за разлика от човвека..... :horserun: [47452.gif] [g046.gif] [4445.gif] [2211.gif] [k044.gif] [4452.gif]
sasska
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Съб Апр 11, 2009 1:33 pm

:ai: :ai: :ai: Що ли съм толкова опулена след този твой пост,Sassska?МОжеш ли да се досетиш?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот hyla » Пет Апр 17, 2009 3:09 pm

T. vulgaris - до 10 см, T. cristatus са по-големички, но явно става въпрос за първия вид.
Ама защо след като живеят в двора ви е необходимо да си вземате вкъщи от тях?! Освен това вида е включен в приложение 3 на Бернската конвенция :av:
По-добре ги пуснете и ги наблюдавайте в естествената им среда.
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот sasska » Съб Апр 18, 2009 2:11 pm

Отдава ги пуснах.За савсем малко ги бях хванала. :bs: Вече се излюпиха и попови лъжички и сега там е пално
Животното не би те убидило за разлика от човвека..... :horserun: [47452.gif] [g046.gif] [4445.gif] [2211.gif] [k044.gif] [4452.gif]
sasska
Животинче с въпрос

Мнениеот amary » Нед Юни 21, 2015 5:07 pm

Здравейте, искам да допълня малко темата. Както за тритоните, така и за всички други земноводни, отглеждани в плен - продължителността на живота много зависи от създадените условия. Колкото повече те се доближават до естествения хабитат на вида, толкова повече се намалява стреса и продължителността на живота се увеличава. Друг е въпроса, че в аквариума не отглеждате и естествените им врагове заедно със самите амфибии, но последните това не го знаят. Те предпочитат да имат подводни и наземни укрития, естествени или изкуствени растения, температура и светлина - съответстващи на техните местообитания в природата. Тогава живеят в спокойствие и хармония.

Всеки се привързва емоционално към домашните си любимци. И когато жизнения им цикъл приключи по естествен или друг начин - раздялата обикновено е тежка. За това при избора какво животинче да си отглеждаме е хубаво предварително да се проучи дали то живее до 2, до 3 или до 14 години.

Изпращам препратка към едно изследване продължителността на живота за различните породи тритони, което е доста интересно поради факта, че съдържа информация от голям брой различни потребители и представлява ценна база данни на която може да се вярва:
www.caudata.org/cc/articles/longevity.shtml

https://picasaweb.google.com/118391613318668180119/ChineseNewtsCynopsOrientalis#6161992550221276178
Аватар
amary
Животинче с въпрос

Назад към Земноводни Amphibia