Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как се гледа Саламандър(дъждовник)

Как се гледа Саламандър(дъждовник)

Мнениеот jordanmilchev » Вто Апр 15, 2008 11:48 pm

Здравейте!
Искам да знам как се гледа саламандър, смятам да си взема ! :ajaweki:
jordanmilchev

Re: Как се гледа Саламандър(дъждовник)

Мнениеот COLUBER » Вто Апр 15, 2008 11:56 pm

Не може! Защитен вид е, забранено е дори да го пипаш :ad: и без това няма да можеш да му осигуриш условията непрекъсната влажност и температура, да не говорим за храната.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Сря Апр 16, 2008 1:51 am

на витоша е пълно даже знам една чешма дето си снасят яицата и е пълно с попови лъжички на саламандри през пролетта. гледах си едн в мивката като малак ама го пуснах също и в аквариум съм гледал немисля че се гледа трудно друг е въпороса че бил защитен ама аз несъм знаел пък и може да не е бил защитен аз като съм имал пък и те бяха толкоз много
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 16, 2008 7:59 am

г-н Милчев мислете преди да пишете...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Апр 16, 2008 9:49 am

zoomaniak написа:г-н Милчев мислете преди да пишете...
Ще бъде много добре :az:
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 3:32 pm

Ами не-знам ! Продават се ! Не знам защитени ли са не са ли ! Но те питах по скайп да ми дадеш на защитените видове животинки да знам.... А щом са защитени сорри не съм знаел!!! Просто го видях,че се продава (няма значение къде няма да правя мръсно на продавача) и си помислих,че ще е доста хубаво да си имам един такъв в къщи....
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 4:06 pm

Мисля всичко преди да го направя тъка ,че моля за уважение!!! :bu:
jordanmilchev

Мнениеот iddqd » Сря Апр 16, 2008 4:08 pm

тритоните се гледам много лесно и са готини тиа гребенестите ама смърди на блато като си гледаш в къщи иначе преди си ги фащах на кило в квартала те са подобни на саламандри и може да неса застрашени
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 4:10 pm

Ми ще изчакам "природо защитниците" да кажат и ще видим ако не са застрашени ще намеря от някъде да си купя ;)
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 16, 2008 4:14 pm

[web]http://www.google.bg/search?source=ig&hl=bg&rlz=1G1GGLQ_BGBG260&q=%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%81+%D0%BD%D0%B0+%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=lr%3Dlang_bg[/web]

[smilygifs891.gif] [smile3529.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 4:17 pm

Пффф сичко забранено....
Някой да заключи темата за да не се пълни с други излишни постове!
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 16, 2008 4:18 pm

Ходи издай продавача на РИОСВ - темата е поучителна - урок - няма да се заключва...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 4:20 pm

Няма :ajaweki: Аз приятели не тупя ... Се някога ще го хванат.
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 16, 2008 4:42 pm

Според мен иди го издай, защото заради такива "приятели" животните намаляват и са защитени със закон, следователно не можем да си ги гледаме вкъщи.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 4:49 pm

COLUBER написа:Според мен иди го издай, защото заради такива "приятели" животните намаляват и са защитени със закон, следователно не можем да си ги гледаме вкъщи.

Coluber
1-во При него са отишли с дъждовниците и са му ги продали той ги е взел само да ги продава.
2-ро Обадих му се по телефона преди малко и му казах как седят работите и той каза: Не съм знаел.
3-то Този петък ще ги пусне на свобода някъде! :)
4-то Случая е прекратен

[gydigydi06apr.gif]
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 16, 2008 4:55 pm

Случая е прекратен по лошия начин - той дори не е знаел, че са защитени какво добро място би им намерил такъв човек? :ac: И като са му ги продали какво той не е виновен ли? И да му ги подаряват щом ги е взел може да се наложи да плаща глоба tongue Още по-лошо за него, че не ги знае тея работи...
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 4:59 pm

Хубаво! Ще разучи преди да ги пусне, а повярвай ми човека не му дреме дори може сам да отиде и да се издаде познавам го! Обича животните, ама някой хора не могат да го разберат това ...
Тъка,че по спокойно го карайте. Нито съм от РИОСВ нито съм някакъв стражар аз да го пазя там. Моля не се нахвърляйте отгоре ми за да не спра и да пиша във форума, не го приемайте като заплаха ами като предупреждение!!!
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 16, 2008 5:05 pm

Ама човек, никой не ти се кара с лошо чувство, аз даже не се и карам ами казвам.... къде тръгна да напускаш форума? icon_dontknow :ac: Разбирам го и аз обичам животните и за тва се интересувам какво мога и какво не мога да си гледам преди да си го зема...

Изображение Мир? :ab:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Сря Апр 16, 2008 6:03 pm

о аз съм ебаси криминално проявениа тип още от малолетен съм гледла дъждовници и тритони ама то по добре да ги гледаш тритоните квартала ни беше пълен с тях ама построиха мн блокове и те изчезнаха та значи още от малак съм бил престъпник а и съм наркоман ахахах схе си сменя ника на мр.криминал
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 16, 2008 6:46 pm

Е то и аз като бях малка си хващах постояно гущери и си ги гледах, даже завъдих популация около къщата ми, но построиха блок там и вече ги няма! :ai: icon_bawling Идеята е, че форума е за това - който не знае да се научи. "Може ли да гледам тва животно - не може защитено е" и въпроса приключва. :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 7:04 pm

ZaZiUiLo2 написа:
Ще бъде много добре :az:

Понеже явно в скайп няма да получа нужните отговори ...
Какво по-точно да бях мислил преди да напиша моята тема и искам точен отговор и от двама ви ?!?!?!
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 16, 2008 7:06 pm

Има един човек който знае всичко [smilygifs891.gif] чичко Гугъъъл - питаш него - после нас...
Ама не знам защо от мухата правиш слон-слонска муха :ap:
Кво толкова е станало - малко критика и ти се притесни - дреме ти - живота е песен :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 7:08 pm

Това не е оправдание . Но както и да е сега ще изчакам отговора и на Руси...
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 16, 2008 7:10 pm

За какво да се оправдавам....АЗ :ai:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 7:14 pm

За това което си написал... Абе няма значение като чуя и Руси ще ти кажа...
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 16, 2008 7:15 pm

Разтълкувай ми какво съм написал и кое те засегна толкова в епидермалния слой :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 7:17 pm

Офффффф. :ajaweki:
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 16, 2008 7:18 pm

цитирам сасин

мъже

:ajaweki:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 16, 2008 7:32 pm

Офф хора! Драмата е, че човека иска да си гледа джувотното и както си е гледал рибоци до сега от къде да знае, че не може да гледа саламандър. И СтамЕнчо се изцепва "мисли преди да пишеш" - за какво да мисли? Той както не е чувал, че може да са защитени, защо би си го помислил изобщо? Трябва ли човек да мисли, преди да зададе въпрос във форума, на който не може да бъде отговорено от едно търсене в гугъл? Ае напишете там Salamandra salamandra и вижте дали ще излезе "Защитен вид забранено да се гледа за любимец!" или "Дъждовник, от вида еди кой си, храни се с тва, живее в такива гори и тн..."

ПС: мъже съкс smiley23
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 16, 2008 7:56 pm

Колубър нещо подобно щях да кажа когато си беше дал защита и Руси . Защо ме изпревари бреееее :ajaweki: . Мерси все пак за подкрепата :) . :ba:
jordanmilchev

Мнениеот speedyvik » Сря Апр 16, 2008 9:37 pm

абе саламандрите не са лои отровни някой//? :ah: :ai: [ideauu.gif]
speedyvik
В ятото

Мнениеот iddqd » Чет Апр 17, 2008 3:17 am

Дъждовниците са супер флегматични и са много яки няма нужда да ги гониш из стаята си като луд тия игуани ме побъркват като искам да ги гепа трябва много брутално да им нахлуя за да ги фана и се притестявам да неги стресирам
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Апр 17, 2008 9:57 am

iddqd написа:Дъждовниците са супер флегматични и са много яки няма нужда да ги гониш из стаята си като луд тия игуани ме побъркват като искам да ги гепа трябва много брутално да им нахлуя за да ги фана и се притестявам да неги стресирам

Тц... То това пък е егати доверието към животното... Щом то не те иска значи не си се постарал достатъчно то да се присъедини към твоята компания..
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот COLUBER » Чет Апр 17, 2008 10:10 am

ZaZiUiLo2 написа:
iddqd написа:Дъждовниците са супер флегматични и са много яки няма нужда да ги гониш из стаята си като луд тия игуани ме побъркват като искам да ги гепа трябва много брутално да им нахлуя за да ги фана и се притестявам да неги стресирам

Тц... То това пък е егати доверието към животното... Щом то не те иска значи не си се постарал достатъчно то да се присъедини към твоята компания..

Да бе! А дъждовниците така усилено търсят компанията на човека. :ag: Мислите си, че е трудно да хванете игуана в стаята си! Докато не опитате с катеричка нищо не сте видяли! :ajaweki:

speedyvik Отровни са да, но тровата им е достатъчно силна само да убие гризач например или да създаде лош вкус в устата на някое гладно куче. За човека не са опасни :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот iddqd » Чет Апр 17, 2008 4:00 pm

много са яки на пипане някви гумени такива
Аватар
iddqd
В глутницата

Мнениеот jordanmilchev » Чет Апр 17, 2008 9:01 pm

Руси и ЗОО
Не вървете преди мен, може да не ви последвам. Не вървете зад мен, може да не ви водя. Вървете до мен и ми бъдете приятели :bv: .
jordanmilchev

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пет Апр 18, 2008 12:24 am

jordanmilchev написа:Руси и ЗОО
Не вървете преди мен, може да не ви последвам. Не вървете зад мен, може да не ви водя. Вървете до мен и ми бъдете приятели :bv: .

Хаха това да се чува :az:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот Georg » Съб Май 03, 2008 9:19 pm

Ако ви кажа, че се набутах в тази тема през .... Google, няма да повярвате, ама и аз търсех инфо :ag: . Ето ви един линк към природозащитния статус на земноводните и влечугите, но и целия сайт е изключително полезен - http://www.herpetology.hit.bg/Conservationbg.htm

iddqd, не се ли усещаш, че никой не ти обръща внимание. То бива дебелоочие и неграмотност, но твоето е прекалено. Оправи си постовете и престани да пишеш глупости, че ще играе гумичката smiley23 .
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот jordanmilchev » Нед Май 04, 2008 2:46 pm

Георг! То май всички теми от форума на зоомания съм забелязал,че излизат първи в гугъл ! Тука явно зооманяк има няква далавера със гугъл :ajaweki: .

Иначе за саламандъра ... Доста готина животинка но е забранен вид за съжаление...
jordanmilchev

Мнениеот speedyvik » Пон Май 05, 2008 3:19 pm

speedyvik написа:абе саламандрите не са лои отровни някой//? :ah: :ai: [ideauu.gif]

Най-разпространен и познат на всички хора е петнистия саламандър (Salamandra salamandra). Той има гущероподобно тяло с четири крайника и здраво прикрепена към трупа глава, а заострената му опашка дава названието на целия подклас на тези животни -Опашати (Caudata). Чрез този най-очевидан знак различаваме саламандрите от жабите, които принадлежат към подклас Безопашати (Salientia). Известни са около 250 вида от разред Саламандри, които се отличават с изключително голямо разнообразие на формите и по-малко забелязващи се отклонения, трудно забележими дори от специалистите. Голямото разнообразие (в цветове и етология) не могът да се използват от тераристите, защото видовете от този разред се срещат главно в земите от умерения климатичен пояс, а всички познати европейски видове са под защита на закона.
Петнист саламандър
Петнистия саламандър е едно от най-харесваните терариумни животни. Грижите за него не са големи. Той се среща в региони от Средна Европа, чак до Северан Африка и Мала Азия. В този огромен ареал (с различни природни условия за живот) са се формирали няколко подвида, които се различават един от друг по големина и оцветяване, но най-красив е петнистия! Този саламандър е дълъг около 25 см, а по лъскавата си черна кожа има жълти, до оранжево оцветени петна или ленти. Тези, отдалеч забелязващи се “бойни” цветове, зоолозите наричат предупредителни –те служат за сплашване на евентуалния неприятел.
Рядко някое животно ще се престраши да се приближи до саламандъра, и то не само заради застаршителната му окраска. Той излъчва чрез кожните си жлези отровен секрет –това вещество се нарича саламандрин и трябва да пазим кожата и очите си от него. То предизвиква отоци и възпаление на лигавицата. Въпреки това обаче, саламандърът е безвредно и миролюбиво животно. Той не е капризен и живее доста дълго. Известен е случай, когато саламандър е доживял до 43 години!! Отглеждането на това животно е лесно, дори за начинаещи любители. Необходимо е да се исигурят основните условия за неговия живот –постоянна влажност в терариума, плитък воден резервоар, парченца от клонки, камъни. Саламандрите търсят студените и сенчести места –пряката слънчева светлина не е полезна за тях. Потнистия саламандър е активен привечер и през нощта. Денем той се крие на сенчесто и влажно място, а вечер можем да наблюдаваме неговите ловни приключения. Подходяща храна за този домашен любимец са дъждовниците, голите охлюви, брашнените червеи, ларвите на безгръбначни, некосматите гъсеници.
Женският саламандър не снася яйца, а ражде във водата ларви, които имат два чифта крака, сплескани отстрани (кормилна) опашка и вътрешни хриле, които им трябват в първия стадии от развитието им във водата, дишайки с дробове. В умерените климатични условия петнистия саламандър изпада в зимен сън. Така той може спокойно да презимува и в домашния терариум, където трябва да има достатъчно места за укритие и темперетура около 5º С.
speedyvik
В ятото

Мнениеот elidilidjova » Пон Май 05, 2008 4:32 pm

Изображение
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот katia95 » Сря Май 14, 2008 10:26 pm

iddqd написа:тритоните се гледам много лесно и са готини тиа гребенестите ама смърди на блато като си гледаш в къщи иначе преди си ги фащах на кило в квартала те са подобни на саламандри и може да неса застрашени

Може ли малко информация за тритоните че аз си взех и нз с ко да го храня ? :ac:
katia95
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Сря Май 14, 2008 10:27 pm

ъъъ погледни малко по-горе.............най-горе също :ay:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот pufity » Сря Май 14, 2008 10:42 pm

Това според интернет е дъждовник:
Офтопик:
Изображение

а това е саламандър:
Офтопик:
Изображение

Има ли разлика? Aз мисля че има hsuh hsuh hsuh
Обичам те Боко
pufity
В стадото

Мнениеот jordanmilchev » Сря Май 14, 2008 10:54 pm

Няма :ajaweki: Това е една и съща животинка :ajaweki:
jordanmilchev

Мнениеот hyla » Чет Май 15, 2008 1:22 am

Латинското име на дъждовника е salamandra - и двете думи са имена на едно и също животни, но като че ли под саламандър повечето хора си представят по-екзотичните представители, а пък нашенската гадинка - дъждовник.
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Юни 11, 2008 5:41 pm

Има и друг вид саламндри :ad:

Eastern Mud Salamander
Изображение
Barred Tiger Salamander
Изображение
California Giant Salamander
Изображение
Red-backed Salamander
Изображение
Spotted Salamander
Изображение
Flatwoods salamander
Изображение
mexicana Ambystoma
Изображение
jordanmilchev

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Юни 11, 2008 8:12 pm

Благодаря ти за информацията от името на всички, но предполагам че повечето (без един) не обитават българия...
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот jordanmilchev » Сря Юни 11, 2008 11:08 pm

Отчасти си прав... Оня път пуснахме на свобода бая мексикански саламандри :ag:
jordanmilchev

Мнениеот Georg » Чет Юни 12, 2008 3:56 am

jordanmilchev написа:Отчасти си прав... Оня път пуснахме на свобода бая мексикански саламандри :ag:

Това сериозно ли? Не си правете такива шеги с природата. Ако не се шегуваш и наистина сте пуснали амбистоми на свобода, то това е много погрешно. Те вероятно ще умрат в летните жеги и това е хубаво. Но има екзотични видове, които издържат на нашите климатични условия и се превръщат в нашественици, разрушавайки хранителната верига в района, в който са се разпространили. Обикновено нямат естествени врагове, а е възможно и да привнесат болести и паразити, от които те не страдат видимо, но подобните нашенски видове да пострадат сериозно, понеже няма да имат имунитет.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Юни 12, 2008 10:07 am

jordanmilchev написа:Отчасти си прав... Оня път пуснахме на свобода бая мексикански саламандри :ag:

Това е доста лошо... Но да се надяваме че няма да оцелеят...
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот jordanmilchev » Чет Юни 12, 2008 4:31 pm

Не си правя майтап сериозно! Но надали са оцелели ... Има много змиииИИИИИИИИИ там дето ги пуснахме... Не си правехме шега! Мислехме, че са защитени защото така ни убедиха другите да ги пуснем и ....
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 13, 2008 4:08 pm

Много много лошо
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Пет Юни 13, 2008 4:18 pm

Кой те е убедил да ги пускаш?!?! И защо не си питал първо нас във форума [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Пет Юни 13, 2008 9:30 pm

Разгледайте малко какво е писано! Моля :ajaweki:
jordanmilchev

Назад към Земноводни Amphibia