Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Зелена водна жаба може ли.....

Зелена водна жаба може ли.....

Мнениеот waffen-ss » Вто Окт 13, 2009 12:00 am

Здравеите.Жабите които обитават нашите реки и язовири,ако не се лъжа се казва голяма зелена жаба.Сигурно няма човек дето да не е виждал такива по реките.Та конкретно вапроса ми е:може ли такава жаба да се отглежда в домашни условия?[във Акватерариум] Запознат съм с тях,от няколко години имам мерак за такова нещо.Примерно да си подготвя мястото и да хвана една или две и да ги гледам?Много ще съм благодарен ако някои даде съвет.
И на всички мои врагове ще кажа.............спирам да се реша!!!
waffen-ss
В ятото

Re: Зелена водна жаба може ли.....

Мнениеот petere » Вто Окт 13, 2009 10:27 am

Една част от тези които виждаш в реките, наистина е голяма водна жаба - казва се рана ридибунда. Аз съм ги гледал от яйца през цялата метаморфоза до възрастни. Остават диваци. Определено не е домашен любимец.
Има декоративни жабки - вземи си от тях.
Само лично мнение де.
Peter
petere
В ятото

Мнениеот waffen-ss » Вто Окт 13, 2009 5:33 pm

Еи благодаря ти.Наи после някои да ми одговори за жабите,от кога питам.Да това че са малко диваци съм сагласен.Харесвам ги,стават и едрички.Мисля че са нетокова претенциозни и издражливи животинки.Вав един голям и добре направен акватерариум мисля ,че ще си живее добре.
waffen-ss
В ятото

Мнениеот waffen-ss » Вто Окт 13, 2009 5:42 pm

Аз съм от Хасково.Скоро ще имам път кам София,за 3-4 дни.Имаш ли идея каде да попитам за някоя жаба или кого,някаква връзка.А ако вие имате можем да се срещнем.Препоръчаха ми да се обърна към Иво Катрафилов,само,че тои вече не се занимавал с това. Е в краина сметка ще си взема една от Марица да си Я гледам.Благодаря ти още веднъж за мнението.
waffen-ss
В ятото

Мнениеот petere » Сря Окт 14, 2009 2:29 pm

Обърни се към някой от съфорумците от БФ. Едно време там беше пълно с такива жаби за упражнения по физиология. Ако не, пролетта си събери яйца или попови лъжички.
Peter
petere
В ятото

Назад към Земноводни Amphibia