Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Помогнете ми с новата котка

Помогнете ми с новата котка

Мнениеот Svetlinko0o » Вто Юли 14, 2015 7:25 pm

Вчера си купих котка Турска Ангора
Зех я от една жена даде ми я носих я до вкъщи и нямах проблеми
Пуснах я в стаята почна да се крие зад пердето и като исках да я погаля ме съскаше и ме драскаше
Ноща към 22 почна да души стаята и пак легна зад пердето
На другия ден бях отворил вратата на стаята и другата ми котка влезе тя също беше женска и се сбиха
След това изгоних старата ми котка и новата почна да се крие в гърдероба и само като я погледнех или тя ме погледнеше съскаше към мен
След това тя излезе и се качи на леглото погледнах я и тя пак сме съскаше после слезе под леглото и като исках да я вида ме съскаше и беше готова да ми скочи
А като не гледа към мен и и кажа маци да се обърне към мен само ме поглеждаше съскаше и пак се обръщаше
Незнам как да я успокоя да не ме съска и хапе и драпе ако може да ми помогнете давайте съвети
Аватар
Svetlinko0o
Животинче с въпрос

Re: Помогнете ми с новата котка

Мнениеот meri » Вто Юли 14, 2015 11:02 pm

Котката в новия дом трябва да се остави на спокойствие, за да свикне. Не трябва да се пипа,нито да се запознава по този начин с другата котка. Много ясно, че старата ще бие новата, защото е натрапник в нейната територия. Остави храна и вода, раздели ги, не ги събирай(това се прави постепенно, не изведнъж), трябва да свикнат с присъствието си, а някои котки изобщо не свикват заедно,остави отделна тоалетна за новата и не я закачай.Ще ти съска много ясно,какво очакваш, това е стрес, а ти го увеличаваш още повече. Няма да бързаш да я галиш, да я пипаш и каквото и да било, докато не свикне.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Помогнете ми с новата котка

Мнениеот btrend » Пон Окт 24, 2016 9:59 am

Svetlinko0o написа:Вчера си купих котка Турска Ангора
Зех я от една жена даде ми я носих я до вкъщи и нямах проблеми
Пуснах я в стаята почна да се крие зад пердето и като исках да я погаля ме съскаше и ме драскаше
Ноща към 22 почна да души стаята и пак легна зад пердето
На другия ден бях отворил вратата на стаята и другата ми котка влезе тя също беше женска и се сбиха
След това изгоних старата ми котка и новата почна да се крие в гърдероба и само като я погледнех или тя ме погледнеше съскаше към мен
След това тя излезе и се качи на леглото погледнах я и тя пак сме съскаше после слезе под леглото и като исках да я вида ме съскаше и беше готова да ми скочи
А като не гледа към мен и и кажа маци да се обърне към мен само ме поглеждаше съскаше и пак се обръщаше
Незнам как да я успокоя да не ме съска и хапе и драпе ако може да ми помогнете давайте съвети

Темата е стара, но и аз си търся същата порода и ми е трудно да намеря, от къде взехте вашата?
Аватар
btrend
Животинче с въпрос

Назад към Котки