Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котката ми е женска, на 6 г е и започна да се променя

Котката ми е женска, на 6 г е и започна да се променя

Мнениеот dessy_b » Нед Ное 09, 2014 5:15 pm

Здравейте :ab: Имам нужда от бърза консултация. Котката ми е женска, на 6 години е, гледана е в апартамент и то доста добре, не е пускана навън, не е имала партньор. Яде точно определени гранули. Тя е котка с характер и до сега не е позволявала на никой да я пипа (дори и на нас). От известно време обаче постоянно търси внимание и нежност, които й се дават разбира се. А няколко сутрини се изпишква в леглата ни. Не е губила апетит, спи нормално, игрива е. Не сме я водили на вет.
Аватар
dessy_b
Животинче с въпрос

Re: Котката ми е женска, на 6 г е и започна да се променя

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 09, 2014 5:23 pm

Маркира територия :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Нед Ное 09, 2014 10:19 pm

А какъв е въпроса всъщност?
Bamo

Мнениеот dessy_b » Пон Ное 10, 2014 8:08 am

Въпросът ми е защо се държи странно? И не мисля, че маркира територия, защото това е нейн дом от години...
Аватар
dessy_b
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Ное 10, 2014 9:27 am

Водете я на лекар за всеки случай, може да има здравословен проблем,който не се забелязва.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Ное 10, 2014 8:51 pm

dessy_b написа:Въпросът ми е защо се държи странно? И не мисля, че маркира територия, защото това е нейн дом от години...

Маркирането при животните не е като маркирането при хората.

99% от хората отглеждащи животни не знаят понятието МАРКИРАНЕ. И после се чудят и се шашкат и се гнусят когато кучето им ги припикава или котката им ака в чинията :ab:

Животните общуват със заобикалящият ги свят с МАРКИРАНЕ - то има десетки видове и начини. От отъркване до опръскване с урина и т н..........

ДОМ като фраза - не съществува за животното. Утре е при вас - става земетресение и след 20 дни е в Африка - няма ДОМ има място, което животното е възможно да поиска да маркира - какво да му се невиди маркират - ами граници.................. територия - полове - сексуалност и бля бля.

Никой ли не гледа анимал планет!

ЗАЩО котката ми дере дивана?

Ами маркира територия?

ЗАЩО тигъра си точи ноктите само на едно място - ами маркира територия - не щото го мързи да ползва 3 от 5-те дървета в зоопарка.

И т н................. не подценявайте манията на животните да МАРКИРАТ вас - и всичко около вас.

Един път да погалите чужда котка и може да разцентровате - ЦЕНТЪРА за собственост на котката ви, която е усетила ЧУЖДА миризма и почва да ви опикава и оаква всичко - само и само да ДОКАЖЕ на чуждите котки - че вие сте нейна собственост - територия - и бля бляяяяяяя
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Котки