Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

котка и хотел за домашни любимци за дълъг период от време?

котка и хотел за домашни любимци за дълъг период от време?

Мнениеот paperdoll » Чет Фев 05, 2015 11:58 am

здравейте!

появи се една страхотна възможност лятото да замина в чужбина за 3 месеца. проблемът е, че имам котка и не знам какво да правя... тогава хората ходят по почивки, приятелката ми, на която имам най-много доверие има 2 котарака, обикновено тя я гледа но за по-кратки отсъствия и ходи вкъщи всеки ден.
много ми е трудно да реша какво да правя. от една страна много искам да се възползвам от възможността, но от друга ме е страх котето ми да не умре от мъка и да си помисли, че съм я зарязала. също така ми се струва, че трудно свиква с други котки (като я водих на мъж при котарака на същата приятелка и трябваха часове да свикне и да го допусне до себе си, после остана цяла седмица там и от време на време му е съскала, а с другия котарак, който беше по-малък тогава нямаше проблеми)...

чудех се ако я оставя на хотел дали ще се грижат за нея и дали ще и е добре...
ако не намеря варианти никъде няма да ходя, но ще ми е доста тъпо, защото офертата си заслужава... в огромна дилема съм.. имате ли някакви съвети? оставяли ли сте си котето на хотел за по-дълго.. и ако имате котка и се наложи да отсъствате за дълго как процедирате?
Аватар
paperdoll
Животинче с въпрос

Re: котка и хотел за домашни любимци за дълъг период от врем

Мнениеот meri » Пет Фев 06, 2015 9:44 am

Според мен хотела изобщо не е вариант. Ако намериш някой, който ще се съгласи да ходи да храни котката и да я наглежда, може да я оставиш сама. В хотелите никой няма да й обърне внимание индивидуално, да не говорим, че повечето хотели не са това, за което се представят.Аз лично не бих се доверила на никой непознат.Ако имаш роднини, съседи, които биха се съгласили да я наглеждат, може да си седи и сама, не е чак толкова невъзможно.Ако все пак решиш варианта хотел, непременно потърси отзиви на хора, които са оставяли животните си там.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Котки