Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Бременност и раждане

Бременност и раждане

Мнениеот NINA901990 » Съб Фев 02, 2008 1:21 pm

Здравейте! На 27-ми януари котката ми се разгони и я закарахме на котарак, но те май много много не се разбраха. Единия стоеше в едната стая, другия в другата. Стояли са сами без някой да ги безпокои последната вечер около пет часа. Искам да попитам дали има вероятност да е забременяла :)
NINA901990
Животинче с въпрос

Мнениеот MANUS » Съб Фев 02, 2008 2:05 pm

най-рано може да предположите дали е станало 3 седмици след срещата им по наедрелите гърди. това е несигерен белег общо взето. най сигурно е по това време да я заведете на ветеринар за ултразвуково изследване. лично според мен просто си я наблюдавайте и й осигурете храна колкото си иска (ако е бременна апетита се увеличава осезаемо) и ако е станало нещо след 65 дни (най често) ще си имате котета. ако не... другия път.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот NINA901990 » Съб Фев 02, 2008 8:35 pm

а възможно ли е да е станало не6то за толкова кратко време 6тото те не се харесаха отначало ???
NINA901990
Животинче с въпрос

Мнениеот MANUS » Съб Фев 02, 2008 11:24 pm

всичко е възможно :grin:
като е за беля може и за една минута да стане, пък като го искаш може и седмица да не стигне... ама божа работа е това. просто не го мислете толкова :wink:
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот NINA901990 » Нед Фев 03, 2008 8:07 pm

мерси много макар че бих искала да си имам котенца оп обърках котката ми да има :smile:
NINA901990
Животинче с въпрос

Бременност и раждане

Мнениеот iva16 » Вто Май 13, 2008 10:11 pm

От две седмици в двора ни се появи коте в напреднала бременност.Понеже в нас имам котарак нямапе как да я прибера и и направих леговище в мазето,тя започна да си спи там,но още на втория ден започнаха да идват котараци и от страх данеби като роди да и увият котетета започнах да я затварям вечер в мазето заедно с храната и водата й.Но от три-четири дни започна да отделя мляко,а преди около час забелязах жълтеникав секрет от вагиналния отвор но още не е родила,храна е яла мн. малко от сутринта,преди малко и дадох кисело мляко и хапна малко.Много сам притеснена ако може да ми дадете малко инфо за райдането при котките
iva16
Животинче с въпрос

Re: Въпрос за бременна котка

Мнениеот iva16 » Вто Май 13, 2008 10:32 pm

Тенкс за инфото :bp: сега ходих да я видя,изглейда добре смятам утре да я заведа пак на вет да я види дано всичко бъде нарет :ac:
iva16
Животинче с въпрос

Мнениеот nelly313 » Сря Май 14, 2008 9:10 am

Котките се справят предкрасно и сами в подобна ситуация,така,че не се безпокойте.Нищо чудно следващия път,когато отидете при нея,вече да са се появили и котенцата.
nelly313
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Май 14, 2008 10:04 am

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот iva16 » Сря Май 14, 2008 9:19 pm

мерси днес роди цели 5 :bp: ,много са сладки,тя е много добра майка седи само при тях и ги пази и топли :ba:
iva16
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Сря Май 14, 2008 9:21 pm

smiley24 Пожелавам всичко да бъде наред! :sunny:
Пишете как се справяте с майчето icon_wavey
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот iva16 » Сря Май 14, 2008 9:44 pm

ще пиша,но се надявам да нямам проблеми с нея засега се държи чудесно с малките,не се отделя от тях :ba:,дори не излиза да яде
iva16
Животинче с въпрос

Мнениеот Maca » Чет Май 15, 2008 9:44 pm

Прекрасно :ajatki: 5 малки душички се появиха в този суров свят! :ba: Обожавам котенца!!! :ba: Сигурна съм че са много сладки. Пожелавам ти, да са ти здравички и се надявам да имат хубав живот...ако успееш да им намериш дом. Не се съмнявам в оцеляването на котките, но все пак замислете се какво щастие би било за някой...да щрапунка някое малко котенце из домът му и все пак ще е на много по сигурно място с моята надежда да бъде обградено с любов.Пожелавам късмет и на теб и на тях! :ab: (много топличко ми стана отвътре :bp: :ba: :ap: )
Животът е тук и сега,не там и после!
Аватар
Maca
В стадото

Първо раждане

Мнениеот Вили75 » Сря Юни 04, 2008 11:47 pm

Здравейте.На 25срещу 26 май моята котка роди за пръв път.Усетих,че ще започва да ражда,защото през цялата вечер само мяукаше и не ми даваше да изляза от стаята,гледаше ме в очите-абе като човек,направо си ми говореше.Раждането беше много трудно.Първото котенце се роди мъртво.Второто се заклещи,близо час се мъчи милото,силици не и останаха.Вече започна да подбелва очи...отиваше си котката направо.Реших че трябва да помагам.Първоначално не ми даваше.Дърпаше се.Аз изпаднах в паника-реших че котката ми умира,започнах да плача.Тръгнах да излизам от стаята/вече и аз не знаех на къде да взема/И знаете ли какво направи животното/Направо се хвърли в краката ми,легна и започна да мяука.Хванах лапичката ,която се беше подала и започнах да дърпам полека в синхрон с контракциите.Роди се котенцето с триста мъки а тя само го погледна и го заряза.И то беше мъртво.5 минутки след това роди трето.Живичко!!!Беше 4 и 20 часа.Не спах изобщо тая нощ...от вълнение.А тя милата така всеотдайно си го гледаше.5 дни след това обаче прибирайки се от работа отивам естествено да си видя бебенцето.....лапичките му студени,нослето цялото мокро,а то ни живо ни умряло,едвам диша.След два часа умря.Повярвайте ми плакала съм с глас цяла вечер.Още тъгува и го търси.Покъртителна гледка.Страх ме хваща само като си представя,че пак може да забременее,но тя едва ли ще ме пита....
Вили75
Животинче с въпрос

Re: Бременност и раждане

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Юни 05, 2008 11:43 am

Не зная какво да кажа за котенцето... Но ако не искате котката да забременява и да има такива нещастни случаи по-добре я заведете на ветеринар да я кастрира..
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Юни 05, 2008 1:23 pm

А има и вероятност да има някакъв проблем и самата котка, защо не я заведете за всеки случай на преглед, и при такова положение, когато има усложнения се вика лекар в къщи или се води, защото ако не може да роди сама, някога трябва и операция.Обезателно я прегледайте и ако има проблем или ,за да няма друг път такъв кастрацията е най- доброто решение.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Юни 05, 2008 1:32 pm

meri написа:А има и вероятност да има някакъв проблем и самата котка, защо не я заведете за всеки случай на преглед, и при такова положение, когато има усложнения се вика лекар в къщи или се води, защото ако не може да роди сама, някога трябва и операция.Обезателно я прегледайте и ако има проблем или ,за да няма друг път такъв кастрацията е най- доброто решение.

Дам... А и при такова трудно раждане може да е останал някой плод във нея и може да се разболее много лошо.. Което може да причини и смърт...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Re: Първо раждане

Мнениеот COLUBER » Чет Юни 05, 2008 2:22 pm

Много често се случва първото раждане да не е успешно. Ами ти можеш да я кастрираш нали.... Но аз на твое място бих дала на котето си още един шанс да има малки заради загубата, която е преживяла. Но е добре ти да избереш бащата за да си сигурна, че той е здрав и котката ти е здрава и ще имат здраво потомство. И разбира се още преди това да си намерила 3-4 човека, които да искат котенце :ab: И после вече я кастрираш :ay: Пиши да кажеш като решиш какво ще правиш!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Вили75 » Пет Юни 06, 2008 9:42 pm

Здравейте.Надявам се искрено това да се дължи на факта,че и беше първо раждане.При второ вече ще се подготвя поне с телефони на ветеринар/за всеки случай/Не бях мислила,че може да има такива усложнения и да се налага да опираме до лекар.Естествено,че ще и дам шанс да си има бебчета....и дано тогава всичко да е наред,а кандидати за котарачета не липсват.КОТКАТА МИ Е ХУБАВЕЛКА :ad: с много голяма и пухкава опашка :ax:
Вили75
Животинче с въпрос

Мнениеот Ra4eto » Съб Авг 09, 2008 1:10 pm

здравейте , имам малко нестандартен въпрос , но незнам иначе към кого да се обърна... котката ми роди преди около месец (това и беше трета бременност , но първия път умряха всички незнам по каква причина след 1 седмиа , втория път абортира icon_dontknow [mood_feelings_hurt.gif] ) смо дето я гледаме на двора и понеже явно не си е намерила спокойно място вкъщи (имаме и куче , а не се разбират особено :bu: ) се е окотила някаде тук у съседите , малките не се чуват от никаде , но я виждам , че се връща от там , а и си личи , 4е кърми... таа въпроса ми е : след колко време можем да очакваме да го доведе към къщи ... и дали ще ги доведе де... просто много искам да ги видя , че не сме имали малки котарачета до сега :o
благодаря ви предварително
Обичам да обичам !!!
Ra4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 09, 2008 1:30 pm

Ra4eto написа:здравейте , имам малко нестандартен въпрос , но незнам иначе към кого да се обърна... котката ми роди преди около месец (това и беше трета бременност , но първия път умряха всички незнам по каква причина след 1 седмиа , втория път абортира icon_dontknow [mood_feelings_hurt.gif] ) смо дето я гледаме на двора и понеже явно не си е намерила спокойно място вкъщи (имаме и куче , а не се разбират особено :bu: ) се е окотила някаде тук у съседите , малките не се чуват от никаде , но я виждам , че се връща от там , а и си личи , 4е кърми... таа въпроса ми е : след колко време можем да очакваме да го доведе към къщи ... и дали ще ги доведе де... просто много искам да ги видя , че не сме имали малки котарачета до сега :o
благодаря ви предварително

Какво мислите за кастрацията. И си решавате всички проблеми.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Съб Авг 09, 2008 1:58 pm

След около месец, месец и половина, ако доживеят до тогава.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Ra4eto » Съб Авг 09, 2008 2:45 pm

ее хора явно съм предизвикала съдбата - тази нощ ги е довела - 3 боря за героя , две 4исто черни и едно щаренко - вси4ки със сини о4и4кииии мнохо са хубавиии и мн дебелички , сега подарявам котенцааа :D а за кастрацията не -не искаме да я кастрираме ;) благодаря ви все пак за бързия отговор макар и не толкова окуражаващ ;)
Обичам да обичам !!!
Ra4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 09, 2008 2:47 pm

Радвайте се на живите - ако умрът - пак ще се родят - подаряването на котета е нов спорт с Олимпииски размери сред Българските стопани...

НО кой ще помни мъртвите...и те имат ли права?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Авг 09, 2008 3:31 pm

А защо не искате да я кастрирате? До кога ще ражда--докато може ли? И сега ще намерите дом, но това едва ли ще се случва всеки път като ражда, а ако има проблеми при следващи бременности и раждания.?...Тогава как ще постъпите? hsuh
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ra4eto » Съб Авг 09, 2008 3:37 pm

zoomaniak написа:Радвайте се на живите - ако умрът - пак ще се родят - подаряването на котета е нов спорт с Олимпииски размери сред Българските стопани...

НО кой ще помни мъртвите...и те имат ли права?

не схвашам особено какво се опитваш да кажеш ... ???

аа що се отанся до подаряването -ако няма мераклий си остават вкъщи... ;) незнам казаха ми да изчакам понеже първото ражадне не винаги е сплоучливо и затова не сме предприели нищо, не искахме да избързваме щом казаха , че 4есто се случва , още повече , нямахем и опит с тези неща ... но тези са вече на месец и са добре ...ако има проблем при следващо раждане... то е ясно GOSH !! просто исках мнение , но 4естно казано не очаквах това 'нападение' просто искаме малки котенца и в момента ги имаме живи и здрави.. и рещих да с епохваля ... това е всичко
Обичам да обичам !!!
Ra4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Съб Авг 09, 2008 4:04 pm

Лошото е, че тези котенца не са вашите малки котенца, а са бездомни малки котенца, на бездомна котка, която често ви навестява. Това за мен означава, че вие не полагате всички нужни грижи /защото ако ги полагахте две котила нямаше да са мъртви/ и съответно тези котета /че и котката/ не се знае точно колко ще доживеят. Ние не нападаме, ние поставяме въпроса от друга гледна точка. А именно, че не трябва така да се разждат котета и котета, които не се знае какво точно ще става с тях. и дори и на едно котило да намерите стопани, освен, че и тяхната съдба няма да е много ясна, какво ще става с всички следващи?
Именно затова попитахме за кастрацията, защото така котката няма да роди повече котета с неясна съдба.
За сведение само, домашните котки живеят по 15018 години, уличните или дворните никога не достигат тази възраст, защо ли?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Ra4eto » Съб Авг 09, 2008 4:42 pm

позволи ми да възразя на част от пост-а ти... първо коткатане ни навестява , а е НАША и то не от скоро... второ колкото и съмнително да се струва все пак сам се консултирала с лекар ;) ии точно поради тази причина я оставихме да забременее пак.. той каза , че се случва при първо раждане . а това 4е сме загубили две котила , повярвай ми не беше най приятния момент в живота ми ;)... не сам и особено съгласна да ме обвинява6 4е не се грижим за нея - и при първото раждане си беше вкъщи и сме били наутлъчно до нея ...а и не само тогава ... имала сам котка и преди това и не умря по наша вина - с две думи - давам най-доброто от себе си , просто до сега дме имали само един мъжки... и някой от съседите го утрепа... но тва е друга тема... а за раздаването - вече казах - ако няма на кого ,остават вкъщи - ако преценим , че са много и няма да смогваме да се грижим за тях , е да тогава може да се помисли , но за сега не , не искаме да я кастрираме...съжалявам за резкия тон , но не ми е приятно да ме набеждаваш , че не се грижа за животинките си както трябва особено жбез да го знаеш със сигурност....благодаря за поучителния ''разговор'' все пак
Обичам да обичам !!!
Ra4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 09, 2008 4:51 pm

Сменете доктора си...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Ra4eto » Съб Авг 09, 2008 5:04 pm

благодаря zoomaniak , вече и в града има друг тъй 4е ще вземамерки много скоро , а сега да питам нещо за след това , кога мога ги да заведа на преглед и тн за вси4ко по принцип , нямам си идея след колко време се почва да и се дават хапчета паразити примерно ... те са на месец в момента .. ?
Обичам да обичам !!!
Ra4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Съб Авг 09, 2008 5:24 pm

Значи много добре се грижите за котките, ама съседите ги утрепват? Това дали е най-доброо, което сте можели да направите... замислете се. Поучетелен разговор не ми се води, аз само си казвам мнението, което цели да се види и другата гледна точка. А тя е, че котките навън ги грози опастност. и колко е ваша котката след като тя си прави каквото си иска, ражда когато си иска... всъщност не ражда, абортира...
И да, сменете си лекаря, явно не е от най-кадърните. За какво й е изобщо на котката да ражда? За здраве? За да има повече котенца, които да трябва да ги мислите? Или за щастието да бъде майка? нещо не виждам логиката.
На лекар можете да ги заведете след 50ти ден, за да са позаякнали малко, да са минали на смесена храна и той ще каже кога, как да се обезпаразитят и че след 3 месец се слагат ваксини /или ваксините са излишни?/
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Ra4eto » Съб Авг 09, 2008 5:39 pm

имаш супер кофти отношение , мисля 4е си прекалено остра ... просто сам 'нова' както и да е .. не си права ... поне според мен.... итова 4е някой изрод ми е отрепал котето .... както и да е ... обърнах се за помощ, именно защото се опитвам да направя най доброто и защото нямам опит ... за твое сведение - не , не са излизшни ваксините и представи си изпозлвам ги! мисля да се обърна към някой който разбира колкото теб само 4е с малко по смекчен тон.... примерно ... ако знаех толкова неща едва ли шяхх да питам а още по малко да греша... няма зна4ение ...всичко хубаво
Обичам да обичам !!!
Ra4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 09, 2008 5:44 pm

Ra4eto,
ние тук все се чудим как да постъпваме с новите
принципно - по книга ако гледаме - всеки новак трябва да се научи как се отглежда едно животно и после да го придобива по някой начин
а всички правят обратното - имат животно и идват тука за съвети

не се сърди ще ти се помогне - ама и ти ни разбери

острия тон идва от факта че никой не чете и после да взима животни - всеки взима животни и идва тука

все се опитваме да не се караме на новаците - ама не знам...пиши сред нас не се шашкай - някой ден се надяваме и ти да критикуваш новаците около тебе...

много е рисковано първо да си вземеш животното и после да учиш занаята по отглеждането му - риска си е 100% за животното...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Съб Авг 09, 2008 5:51 pm

Извинявам се за тона, остра съм когато обяснявам, че нещо може да се направи и по-добре, но отсреща ми обясняват, че това което правят сега им е достатъчно добре. Единственото, което е трябвало да направите за да не ви утрепат котето е да си го гледате вътре - само така то става вашият домашен любимец. Всичко останало е бошлав работа и само се заблуждаваме, че се грижим качествено за някой или нещо. Остра съм защото показвам че трябва да се пооправят някои неща, в частност да не се създават повече такива котета, чието бъдеще ще зависи от настроението на оня съсед с лопатата. Ако искате да ми кажече, че за тези и за следващите котета ще положите най-добрите грижи - приберете ги вътре. Иначе вие допринасяте за страдащите души по улицата, които ползват временно вашият двор за дом.
Иначе съвети както се забелязва не сме отказали, но не можете да приемате само тези, които ви харесват.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Ra4eto » Съб Авг 09, 2008 6:10 pm

не приемам само тези , които ми харесва , а на градивна критика се радвам най много .... само по възможност да са изказани нормално
Обичам да обичам !!!
Ra4eto
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Съб Авг 09, 2008 6:19 pm

Още един път се извинявам за тона. Но моля пък мен да ме разберете, подобни неща говоря и обяснявам от години насам. Отделно съм нагледала на безотговорност и към дивите животни и някак си ми е малко трудно да обяснявам тези неща без да вложа емоция.
В крайна сметка ако сметнете, че има нещо полезно в приказките ми, игнорирайте мен и начина, по който съм се изказала, вземете предвид здравето и живота на котачетата.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Авг 09, 2008 8:11 pm

Ето чети тук, ще намериш много полезни неща:

viewforum.php?f=104
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот gerinceto » Пон Авг 25, 2008 11:35 pm

kokerka написа:Единственото, което е трябвало да направите за да не ви утрепат котето е да си го гледате вътре - само така то става вашият домашен любимец. Всичко останало е бошлав работа и само се заблуждаваме, че се грижим качествено за някой или нещо. Остра съм защото показвам че трябва да се пооправят някои неща, в частност да не се създават повече такива котета, чието бъдеще ще зависи от настроението на оня съсед с лопатата. Ако искате да ми кажече, че за тези и за следващите котета ще положите най-добрите грижи - приберете ги вътре.

Ееее не съм нмого съгласна- дайте да приберем и кучетата дето са родени и израстнали покрай входовете ни, и ранените птичета, и таралежчетата.... Няма как да спасим всички. Прави се най-доброто, което позволяват обстоятелствата. Аз пък се радвам, че дават свобода на животинчето и все пак се грижат за здравето му. Ако няма "външни" котки кой ще лови плъховете по мази и тавани ?!
А що се отнася до четенето и информирането преди да се вземе любимец не може да се слагат всички по общ знаменател.
Аз ичзетох стотици статии (български и чужди) преди да си взема коте. Трябваха ми 6-8 мес, за да разбера готова ли съм, да се информирам и да подготвя дома си за него. Има много хора, които от дълго време четат, но не постват. Аз например чета тук от 4-5 месеца, но чак сега имам какво да споделя. Така, че с "новаците"- моля, моля :av:
От друга страна е хубаво да се задават "неудобните" въпроси, защото дори и неприятни те подтикват към размисъл дали нашата гледна точка е най-правилната.
Нямам представа за възрастта на другите форумци. Може би, защото за моите 26г съм се научила първо да мисля- после да действам и затова забележки от типа "първо вземате животно после питате" ми се струват неуместни.
Живота е болест...предавана по полов път.
gerinceto
В стадото

Мнениеот dg84elug » Сря Окт 29, 2008 11:02 pm

някой знае ли как може да се разбере дали котката ти е бременна?Напипва ли и се коремчето и какви са признаците?
dg84elug
В стадото

Мнениеот kokerka » Сря Окт 29, 2008 11:08 pm

С напипване на коремчето става в последните седмици. По-рано - евентуално видеозон.....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот dg84elug » Чет Окт 30, 2008 3:27 pm

Благодаря.
Последна промяна zoomaniak на Чет Окт 30, 2008 4:18 pm, променена общо 1 път
Причина: Пишете на български език.
dg84elug
В стадото

Мнениеот КоТтТе ФеЕеН » Пон Мар 30, 2009 6:52 pm

Здравейте ...... хммм аз съм "Новак" тука и нищо не знам ....А пък преди почти месец (без 5-6 дни) разбрахме че котето което с приятелите/ките гледаме навън (улично коте казва се Райна) е бременно.....и като прочетох че при първия път (защото и е за първи път) се стреснах.....а пък за кастрация не ми се и мисли..не бих оставяла котето без майчинска любов ;) Сега събираме пари за да я заведем по-късно на видеозон пък и да кажат как е.....Днес за малко да я блъсне една кола....не знам какво и става.....НАРОЧНО МИНА ПРЕД КОЛАТА ЕЙ ТАКА СЕ ВТУРНА И ОПАШКАТА И НЕ СЕ ВИЖДАШЕ.....НО СЕ СПАСИ icon_bawling Стрес за котетата ли я е хванало..... :ai: Яде през 2 секунди (БУКВАЛНО!!!!!) Мяука жално...все едно си на път да я заколиш (образно казано) И за това искам някакъв съвет....от "Старците" icon_dontknow :ah: Какво да правим...прочетох и сега в гаража на една от приятелките ми ще сложим кашонче и одеалце (коте често ще перем че да се родят...ако успеят icon_bawling котетата на чистичко ) Храним я с Уискас и кокалчета....кренвирши ...млекце....А някъде бях прочела че при бременност (раждането) самата майка може да умре.....ТОВА ВЯРНО ЛИ Е????? icon_bawling icon_bawling icon_bawling Благодаря предварително.......(Мимка от Плевен)
Можеш да намериш красота във всичко около теб, стига да го пожелаеш..
КоТтТе ФеЕеН
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Мар 30, 2009 7:31 pm

Освен че с кастрацията ще й спестите проблеми за в бъдеще, не е лошо да я заведете и на лекар,може да изпитва болка.Разбира се че е опасно,всяко едно раждане крие и рискове, добре е да е под наблюдение.Тук има доста теми проечетете с какво е добре да се хранят бременни котки.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ani1707 » Сря Апр 08, 2009 10:26 pm

Като стана дума за бременност и раждане на прадядо ми котката след няколко дни ще роди за 3 път.Сега съм изключително щастлива. :bp:
Ani1707
Животинче с въпрос

Мнениеот КоТтТе ФеЕеН » Съб Апр 25, 2009 4:16 pm

:ba: Благодаря ви за всичко :) На 23.04 Котката ми роди 5 котета и то за !ПЪРВИ ПЪТ! Само едно не успя да доживее ..то приличаше точно на Райна ....но все пак другите оживяха :) ще черпя :az: 3 сиви и едно точно като Кими ;0 Роди в гаража на приятелката ми и сега стои само до тях и не мърда :) Такива пухкавеленцета мислим две от тях да ги продадем другите две живи и здрави ще си ги отгледаме ;)
КоТтТе ФеЕеН
Животинче с въпрос

Мнениеот Ani1707 » Вто Апр 28, 2009 5:47 pm

Котката на дядо ми се окоти днес или вчера.Бях й сложила кашон,за да роди на спокойствие,но тя реши да е на скрито.Има си 3 котенца,едното ще го дам на една колежка на майка ми,може и аз да си взема едно,а другото котенце ще го подаря на някой,който иска.Чакам малко да поотраснат,ще ги снимам и ще кача снимките.
Ani1707
Животинче с въпрос

Мнениеот elenceto_98 » Нед Май 03, 2009 9:30 am

Може да ми е тъп въпроса,но никой не е питал за това:Приятелката ми има една котка която е на двора,искам да питам на колко дни можим да ги пипаме? hsuh
Обичам животните! :)
Аватар
elenceto_98
Животинче с въпрос

Мнениеот Ani1707 » Нед Май 03, 2009 9:17 pm

Според мен могат да се пипат едва след като прогледнат.Котката ми е много добра майка,дава да ги пипаме още докато са слепички.
Ani1707
Животинче с въпрос

Мнениеот КоТтТе ФеЕеН » Нед Май 10, 2009 9:38 pm

Ние вече ги гушкаме защото преди 5 дни прогледнаха а и Райна е такава грижовна майка....Легне при тях и си закрие главичката с лапичката....а те се шмугват за мляко...след време излиза до тоалетна и разтуха и се връща :) Но за жалост преди 7 дни някъде едно от котетата не оживя и сега са само три :) Но вече няма да има други СИГУРНА СЪМ ..... Супер новина...... Намерихме котетата на Павлина в една шахта! И такава радост такива големи пухести топки са станали да ги гушнеш просто.... :ba:
КоТтТе ФеЕеН
Животинче с въпрос

Мнениеот Ani1707 » Вто Май 26, 2009 6:37 pm

Да ви кажа какво се случи онзи ден-когато излизах да храня котките,видях едно котенце и отдалече помислих,че е мъртво,защото имаше кръв,но като се приближих се оказа че е току-що родено(още планцентата си седеше).Извиках майка ми,тя я отряза и изчакахме да видим ще се появи ли майката,но не.Подозирам,че майката е Мони(дъщерята на Габи),не мога да разбера защо котката ми е родила и е изоставила котенцето като се има предвид че това е първото й раждане и сигурно е избягала,за да роди и другите.Никога няма да забравя моментът,когато видях как Габи изяждаше главите на котенцата си,така че не можах да очаквам нищо хубаво от тях.Не можахме да го оставим така и го взехме при Вики(майката на Томи и Теди),тя го прие като свое и започна да го кърми.Щастлива съм,че имам котка като нея,Томи и Теди,а майката на Вики и тя осинови две котенца,които току-що проглеждаха,докато Габи и Мони са някак по-особени и двете като че ли са израснали диви.
Ani1707
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Май 26, 2009 8:02 pm

Охххх, винаги ми е мъка да чета тая тема... всякакви бременности, раждания, смърт, ОЩЕ котета, които започват да раждат... И защо? За да изядат главите на децата си? За да ги изоставят насред улицата с плацентата? И това ви прави щастливи и ви умилява?
Е точно в такива ситуации аз вече пропагандирам за кастрация. Даже ако трябва ще седна да се МОЛЯ да кастрирате раждащите котета... За да НЕ се раждат още и още, които да умират или да раждат още...
Лошо ми става като отворя тая тема :at: :bu:
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Ani1707 » Вто Май 26, 2009 8:28 pm

Май не ме разбрахте.Аз си промених мнението за Габи,откакто видях това,обичам повече Томи и Теди(те ще бъдат чудесни родители),а колкото до кастрацията мисля,че само черните имат нужда.
Ani1707
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Май 26, 2009 8:41 pm

И как разбираш, че някоя котка ще бъде добър родител? И защо само черните? И защо изобщо трябва да се раждат още котенца, които няма да си гледаш у вас, вътре, защитени, нахранени добре и обезпаразитени?
Еййййй, много странно разбиране за живота....
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Ani1707 » Сря Май 27, 2009 8:06 pm

Бъдете спокойни,оказа се че ги е отгледала,две са,днес ги видях едни с много красиви шарки(кафяво и рижаво) и са вече големи,още не са прогледнали,но са по-едри от това което взех.Лошото е,че наистина е като дива котка,съска ми,когато искам да я погаля.Но все пак ще прежаля някой лев и ще я дам за кастрация,защото не знам за в бъдеще каква ще е.
Ani1707
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 27, 2009 8:18 pm

ще прежаля някой лев и ще я дам за кастрация,защото не знам за в бъдеще каква ще е.

smiley24 :ba: :ba: :ba: :ba: smiley24
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Iva_Dance » Нед Юни 07, 2009 8:17 pm

Има ли опасност за котето, ако е малко (на 8 месеца)
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams...
Iva_Dance
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Нед Юни 07, 2009 8:34 pm

Опасност от какво?
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот Iva_Dance » Пон Юни 08, 2009 11:34 am

Eми от усложнения докато ражда..
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams...
Iva_Dance
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Юни 08, 2009 11:47 am

Ще ражда толкова малко ли? Определно може и да имате проблеми,предвид възрастта.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот andaluz » Пон Юни 08, 2009 11:49 am

Риск от усложнения винаги има [smile3537.gif] За да се сведат до минимум, котката се запложда след навършване на 1 година, има предварително поставена цел за да се извърши заплождането, търсят се нови домове на малките и в случай на липса на такива се поема отговорността и разходите по тяхното отглеждане и при раждането задължително присъства ветеринар [ideauu.gif] Така постъпват разбира се отговорните хора, а на останалите - честито членство в клуба на „експериментаторите с живота на животните„ smiley23 fing23
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот MANUS » Пон Юни 08, 2009 4:42 pm

много!
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот shopkata » Съб Юни 16, 2012 10:24 pm

Здравейте,
От 6 месеца имам черна красавица. Живеем в къща с двор и сега се разгони. Не искам да я кастрирам.За да не предизвикам вълна от недоволство- тук ,има желаещи за малки котета ,а ако няма- зоомагазините ги изкупуват срещу минимална сума. Освен това искам да си оставя още едно -до 2 котета. Имам опит с мъжки котараци и то гледн на 14 етаж- цяал живот беше затворен Лъки ,но ...след 14 години си почина от бъбречна недостатъчност и то от сухи храни.Така каза вет-а тогава. ...След 10 години -се осмелих пак да си взема коте от приятел ,но беше женско и нямам опит с момиченца.Имам нужда от вашата помощ. Знам ,че е много малка да я пускам да се размножава,но котараците я усетиха и с апред прозореца.Тя ,милата много се мъчи и плаче,аз ...много искам да й помогна. Как да я успокоя? Колко време ще треа този период. До сега като излзаше в двора обикновенно беше само в границите му ,и все гледаше дали съм няакъде там.Идваха тези котки и освен че я уплашиха ,друго не се случи.Но от преди 2 седмици- тя си хареса едния и аз я затворих в къщи.Не я пускам на вън, а тя си е свикнала да си гони мухите в двора, да донася птичи пера ,както страхотен трофей. Беше много щастливо коте. Сега е много тъжна и вири дупето непрекъснато....Нощес счупи огромно огледало в банята- искаше да излезе през прозореца. Ще съм ви благодарна за малко инфо- колко време продължава този период и след както отмине -ще може ли да я пусна пак на дрвора. Хапчета за успокоение не съм й давала защото чета негативни менения за тях. И кога е добре да й пзволя да се види с нейният хубавец Следващото разгонване ли да бъде те.е към нейната 1 година? Въобще за всяка информация ще съм ви благодарна.
shopkata
Животинче с въпрос

Мнениеот Lenari » Пон Юли 16, 2012 4:46 pm

Преди 2 дни котката ми беше при котарак тя беше разгонена но когато отиде там тя почна да съска.защото е МНОГО срамежлива.През ноща са били сами но не знаем дали е станало нещо?Тя сега само си лиже корема и как да кажа ЦИЦКИТЕ и за слаби и розови !Та вапроса ми е дали е бременна? hsuh
Lenari
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Юли 16, 2012 5:07 pm

Да сте мислили преди да си правите експерименти с животното. елементарни неща не знаете а сте тръгнали да я карате при котарак. Освен това е забранено да се учат хора как да плодят животни(кучета и котки) Писах ти и в другата тема.

Сега я заведи на лекар, той ще ти вземе 10-20 лева и ще ти обясни.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Lenari » Пон Юли 16, 2012 5:53 pm

Благодаря ти!Но да те питам...............
Lenari
Животинче с въпрос

Мнениеот Lenari » Пон Юли 16, 2012 5:55 pm

бих искала да ви попитам възможно ли е котка бременна в първата седмица да започно да и си надува коремчето на моята писана така става нарочно не и даваме много храна :ajatki:
Lenari
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Юли 16, 2012 7:39 pm

Заведи котката на лекар. Кое не ти стана ясно? Тук не сме доктори и няма как да знаем какво и е на котката. Щом си взел/а животно трябва да имаш предвид че един ден ще се наложи да посети вет. лекар.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Lenari » Пон Юли 16, 2012 8:52 pm

Добре и ти не си краля на света не ми се карай не съм безмозачна ти нали знаеш че просто си писал нещо и така си станал такъв иначе си си обикновен не дрожелюбен човик .Извинявай ама..........! [smile054.gif]
Lenari
Животинче с въпрос

Мнениеот Lenari » Пон Юли 16, 2012 8:59 pm

И това го преписах от друг човек!! tongue
Lenari
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Юли 16, 2012 9:04 pm

Ами обикновен човек съм, аз все още не съм се срещал с необикновени хора. :ag: Явно не ти хареса съвета ми. Съжалявам, но преди да тръгнеш да плодиш трябва да се научиш как се отглежда животноото. Не може да не знаеш елементарни неща а да водиш котката си на мъжки. Ами утре като роди какво ще правиш? Трябва да не ти се свидят и паричките и животното да има вет. лекар. :ab:

Толкова по твоят въпрос. Прочети правилата на форума и спазвай добрия тон. :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Еив » Пон Юли 16, 2012 9:05 pm

Прочети правилата на форума и недей да пишеш от два профила. Накрая ще получиш бан. модератор
Еив
Животинче с въпрос

Назад към Котки