Как да се грижим за малки котета

Как да се грижим за малки котета

Мнениеот nova » Вто Юли 12, 2005 2:00 pm

Сестра ми намери две изхвърлени котета, вече трети ден ги храня с пипета. Дайте ми съвети как да ги отгледам!
nova

Мнениеот Georg » Вто Юли 12, 2005 5:41 pm

Хранене през два часа с мляко хумана за най-малките бебета.Телесна температура.
Лесно хващат пневмония - осгури им топлина поне 35* - с лампа, бутилки топла вода в легълцето/които се сменаят периодично/.
Между храненията масажирай коремчетата им с топла влажна кърпа, така както прави майка им с език и обирай отделеното от стомаха и пикучния мехур.Те още нямат рефлекс за изхождане.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот onion » Вто Юли 12, 2005 9:18 pm

да и дупето с влажно памуче , леко топличко , така пък майка има стимулира изхождането , освен разтриването по коремчето !
Изображение

Elaphe guttata 0.0.1 ; Eublepharis macularius 1.1.0 ; Brachypelma albopilosum 0.1.0 ; Nhandu coloratovillosus
Аватар
onion
В ятото

Мнениеот нова » Сря Юли 13, 2005 2:58 pm

много ви благодаря за съветите аз правя каквото мога лошото е че ходя на работа и през това време няма кой да ги храни
нова

Мнениеот Georg » Сря Юли 13, 2005 4:10 pm

Дано не еа съвсем малки.Може и да оцелеят.Успявал съм с новородени котенца, но единия път умря от изстудяване и пневмония - изпълзяло през нощтта от кутията си.С четиридневни зайчета също успяхме - 2 от 5 оцеляха.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот nova » Пет Юли 15, 2005 9:25 am

Много ми се иска да оцелеят.Спазвам съветите и вече 7 дни се гледаме.Слагам им шише с топла вода за да им е топличко .Много ви благодаря за съветите,Вие сте добри хора
nova

Мнениеот onion » Пет Юли 15, 2005 9:55 am

ами регистрирай се и мини на нашия тротоар :) на добрите хора :)
Изображение

Elaphe guttata 0.0.1 ; Eublepharis macularius 1.1.0 ; Brachypelma albopilosum 0.1.0 ; Nhandu coloratovillosus
Аватар
onion
В ятото

Мнениеот HaNi » Съб Юли 28, 2007 6:28 pm

Аз имам котка на 10 години, а намерих и новородено котенце и го гледам вече 3 седмици надявам се че в този форум ще намеря отговори на някои от въпросите си :)
HaNi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 28, 2007 6:47 pm

HaNi - Как успя да положиш необходимите грижи за новороденото котенце...
Любима фраза: "Опитвам се да овладея Хаоса" Професия: "Управител" Тел: 0879 469 340
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот HaNi » Нед Юли 29, 2007 1:22 pm

zoomaniak написа:HaNi - Как успя да положиш необходимите грижи за новороденото котенце...

Ами котката ми го прие като нейно, тя никога не си е имала котета, даже от къщата не е излизала. Само през първата нощ трябваше да го топля и да му разтривам коремчето, след това просто трябваше да го храня. След няколко дни котката го заряза обаче се оправих... :D Иначе грижите са си много има даже специална рецепта за млякото... ветеринарите в зоомагазина при нас ми помогнаха много :D
HaNi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 30, 2007 8:41 am

Каква е тая специална рецепта за млякото... :idea:
Любима фраза: "Опитвам се да овладея Хаоса" Професия: "Управител" Тел: 0879 469 340
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот HaNi » Пон Юли 30, 2007 10:15 am

1 жълтък, 500мл прясно мляко, 2 пакетчета течна сметана за кафе, 1 чаена лъжица захар и 100 мл вода.
HaNi
Животинче с въпрос

как да постъпя с едни малки котенца чийто живот е застрашен

Мнениеот milla » Съб Авг 04, 2007 12:50 pm

В моя квартал има една котка и тя има 5 малки котенца, но те са се настанили в едно мазе, а над тях живеят едни много злобни баба и дядо, които вече ги биха. Ние отиваме да ги храним, а те ни крещят. Моля ви да ми помогнете и да ми дадете съвет, да ми кажете къде да ги настаним :cry:
milla
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Сря Авг 15, 2007 9:47 am

В друго мазе? :idea: :roll:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот milla » Пет Авг 31, 2007 2:56 pm

Може, но най-лошото е че тия баба и дядо са ги били пак и котката ги е преместила под една стара неработеща кола и сега вече съм в безизходица.
milla
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Пет Авг 31, 2007 6:06 pm

Е нека седят там тогава кво им е? Няма кой да ги бие вече.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот milla » Съб Сеп 01, 2007 12:44 pm

Е да, то все пак май така е най-добре за тях. Имаш право.
milla
Животинче с въпрос

въпрос за малко коте

Мнениеот Maca » Съб Ное 10, 2007 4:04 pm

Еми котето ми киха често и майка ми нещо се притеснява.Дали може да киха,защото се е завряло някъде,където има прах.Или може друга да е причината..?Не ми изглежда болно,защото е много игриво и енергично,а незнам и как може да се познае когато е настинало..?
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Съб Ное 10, 2007 6:19 pm

Кихането не е признак на болест, спокойно.
Признаци, по които може да се познае ако едно коте е болно: липса на апетит, често пишкане /или липса на пишкане/ кашляне, унилост, не желание за игра, постоянен сън, пишкане на непозволени места, скимтящи/плачещи звуци, сочещи за някаква болка. И т.н.
Ако котето е енергично, няма разтройство, аде, играе и т.н. - няма проблем.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Ное 11, 2007 12:04 am

Мерси много че ми каза,но все пак котето има диария,но сега много си играе.Не виждам признаци да изпитва болка...но все пак странно стана че преди да се изходи по голяма нужда кихна и изпусна малко...
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот mommovet » Нед Ное 11, 2007 11:51 am

Никъде не видях дали котето ти е ваксинирано и обезпаразитено. Котешкия ринотрахеит, както и някои от видовете глисти може да са причина за признаците му. Диарията е опасна за младите животни, тъй като може да доведе до обезводняване, нарушения в електролитния баланс и смърт - заведи го на лекар. Освен това с него ще обсъдите диетата на пациента и ще видиш дали не предизвикваш разстройството с някаква неподходяща храна.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Нед Ное 11, 2007 12:29 pm

Ааа, разтройство вече е друго нещо. На лекар отивайте, за цялостен преглед.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Ное 11, 2007 4:13 pm

котето е ваксинирано и е обезпаразитено.Храним го със специална храна за малки котета-суха и със сос.Диарията не му е постоянна, а само от време на време,при това котето не се държи различно и не показва признаци за болестно състояние...просто киха по-често...но не мога да разбера защо? :? :!:
Животът е тук и сега,не там и после!
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Ное 11, 2007 4:34 pm

Заведете го за всеки случай не ветеринар.
Ако не искате или не можете сега... спрете храната със сос-а. давайте само гранули, при това вземете качествени, а не Уискас и Фрискис. Ако до няколко дни не спре да се появява разтройството отидете на лекар. Кихане не ми се струва проблем, въпреки, че аз рядко чувам котките ми да кихат.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Ное 11, 2007 4:44 pm

относно храната гледаме да го храним с най-качествената а до колкото разбрах най-позната и качествена в Бг е Роял Канин...мерси за съветите...но се надявам да не се окаже проблем тази рядка диария.. :)
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 11, 2007 5:42 pm

Качествената храна е с термина "премиум"-"супер премиум" - без значение марката. Няма най-качествена - защото организъма на всяка котка реагира различно - според храната?

Пък и няма всеобхватна статистика за това коя храна как се отразява на всяка котка...

Ако сте от София - може да вземете проба от "диарията" или да поискате от доктора да вземе проби за тотално изследване на котката при:

http://www.vetdialab.com/

А и смяната на храната става в рамките на 1 седмица горе-долу. За да не стане нещо по-сложно?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: въпрос за малко коте

Мнениеот svetlinka » Чет Ное 15, 2007 4:31 pm

Maca написа:Еми котето ми киха често и майка ми нещо се притеснява.Дали може да киха,защото се е завряло някъде,където има прах.Или може друга да е причината..?Не ми изглежда болно,защото е много игриво и енергично,а незнам и как може да се познае когато е настинало..?

Заведи го на лекар, при всички положения - може нищо да му няма, ама все пак ветеринаря си знае най-добре. И моето коте, като беше малко имаше проблеми със стомахчето, че даже и като порасна - просто храномилателната му система беше по-слаба. Все пак ни дадоха една стягаща храна на Royal Kanin (не им правя реклама, но е факт, че помогнаха и даже и на големия слагаме понякога, ако му се разхлаби стомаха
svetlinka
Животинче с въпрос

Мнениеот Maca » Чет Ное 15, 2007 9:04 pm

Заведохме котето(т.е. баща ми че аз съм на училише).Ветеринаря каза че сме го довели на време всичко е наред и разбрах че ще му бие едни инжекций три пъти -днес вече му я би,и ще се оправи,а то единствено диарията имаше,което е довело до обезводняване ,но иначе котето си е добре....мерси за всички съвети :) :lol: Междудругото- много помагате така,радвам се че има такъв форум...вие сте добри :)
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот svetlinka » Пет Ное 16, 2007 2:15 pm

Браво! То не случайно казват, че котките имат по 9 живота! Хайде, нацелувай котачко от мен и да се оправя бързо!
svetlinka
Животинче с въпрос

Мнениеот Maca » Вто Ное 20, 2007 8:00 pm

хей svetlinka и ние й взехме от тази стягаща храна на Royal Kanin,надявам се наистина да е качествена и да й помогне...все пак това е най-важното :)
Аватар
Maca
В стадото

Как да възпитате коте нямащо 2 месеца, а загубило майка си..

Мнениеот sasin » Вто Ное 27, 2007 1:25 pm

1. Казваш "не" с твърд глас. Може да е на висок тон, може и да го изкрещиш, понеже се смущават от шума!!! Това го правиш или като те захапе, или докато още си върти гъзенцето преди да скочи към теб.
2. Пръскаш с панаирджийски пищов с вода!
3. Взимаш му друго малко коте!!! с което да се боричка, а за теб да останат само ласките Razz
4. Отвличаш вниманието с играчки.
5. Като те захапе, захапваш и ти!!! :D (това най-много ми хареса, ще му сложа капки за ушички и още днес почвам да го гризкам по ушето като ме нападне)
6. С възрастта минава. Или поне намалява до минимум хапането.

Това, разбрах, се случва на котета, изоставени или отделени от мама и братчета, докато са под 1,5-2 месечна възраст! Такива котчовци не са зли или ненормални, или болни, а просто няма кой да ги научи на маниери и да ги строява (мама) и няма кой да им "го връща" на мига (братчета), като се хвърлят да хапят. И по тази причина няма как да са се научили с каква сила да го правят.
Затова, мия й ушичките и почвам да я хапя :lol:
Ако има и други хора с такъв проблем (понеже аз си мислех, че положението е неспасяемооооо), дано след прочит тук се убедят, че всъщност нямат проблем! И котето им не е зло, не ги мрази, не е агресивно демонче, напушено гадюшче или нещо подобно, а просто му липсват "първите седем години", което при котетата е до 6-ия месец и ние като родители трябва да се заемем с възпитанието му. Но всички тези възпитателни мерки - с много мярка :lol: И с любов. Защото то ще усети, ако сте му бясни и го мразитеее! И ще прави напук :wink:

откъс от пост на bichana пуснат ето тук
sasin
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Вто Ное 27, 2007 9:00 pm

предполагам че в оригиналната тема става въпрос за коте намерено на улицата, останало по някаква неприятна причина без майка. тогава наистина тези съвети са незаменими.
във всички останали случаи обаче, когато някой си взима малко коте, защото е сладко, за да свикне, да се привърже и тн. всички тези съвети са напълно излишни и трябва да се заменят с това че коте се отделя от майка си след навършване на 6-8 седмици
така се гарантира не само здрава психика, но и физика.
Аватар
MANUS
В ятото

:)

Мнениеот sasin » Сря Ное 28, 2007 12:01 pm

МАНУС, благодаря за уточнението!
Напълно си прав!
sasin
Пчела майка

Мнениеот Maca » Чет Ное 29, 2007 7:29 pm

хей аз отново пиша...много се изплаших преди малко което беше в мен и забелязах едно малко червено петънце на лицето й до ухото,отпред...дали може да е микроспория много ме е страх за нея...,а толкова много я позим.Опитах да разгледам за още петънца,но не успях-тя започна да се бунтува...моля ако някой се е сблъсквал с този проблем да ми даде съвет...не съм сигурна дали е микроспория,но много ме е страх :( :( :( :?: :?: :(
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот Maca » Чет Ное 29, 2007 7:31 pm

моля пишете...спешно ми е :( :( :( :( :( :( :( :(
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Чет Ное 29, 2007 7:37 pm

има лекари за това :arrow:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Чет Ное 29, 2007 10:31 pm

Ако имаш съмнение за някое кожно заболяване /микроспория не е единственото/ трябва да заведеш котето на ветеринар за да вземе кожна проба, да я изследва, да разбере какво точно е заболяването и да предложи лечение. Червено петънце може да е всичко. От краста, микроспория, гъбички, през алергия към храната с която го храните, алергия към някой препарат с който чистите, хормонален дисбаланс, стрес, нерви..... всичко може да е. Никой тук не може да ти каже какво точно е без изследване. Лекар - проба - диагноза - лечение. Това е, което трябв ада направите.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Чет Ное 29, 2007 10:41 pm

мерси много вярно е че може да е от всичко,но да ветеринарят е най-доброто решение...
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот svetlinka » Пет Ное 30, 2007 12:48 pm

Маса, спокойно! И на моите котета отвреме на време им се появяват всякакви неща, но затова си има лекари. Заведете го пак на ветеринар да го види, ако трябва да му се направят изследвания. И без паника - от нея няма смисъл, а и котето усеща и само ще се разтревожи излишно. Най-важното е да се види какво му е и вие, които сега сте му семейство да сте постоянно до него и то да чувства привързаността и обичта ви. Стискам палци! И пиши какво става!
svetlinka
Животинче с въпрос

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 12:56 pm

Ха,котето ми е много добре със здравето ама пък сега се разгони... :lol: малко ми е странно,защото мисля че и е малко рано..смисъл на 4 месеца и половина е ама ми е много смешна...само се дупи (с извинение),мърка и много се гали във почти всичко(даже е малко раздразнителна)...предполагам че няма повод да се притеснявам.... :D !?!
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 2:54 pm

Прилича на обикновенно разгонване. Сигурни ли сте, че е на 4 месеца, а не на повече?
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 5:07 pm

Да сигурни сме родена е на 02.08 което ще рече че на 2 януари ще направи 5 месеца.....струва ми се че и е рано но все пак не разбирам много от котки....а случайно някой може ли да ми каже вредите от хапчетата който поттискат разгонването(нещо нашите не са много доволни от разгонването и искат да и дадат а чесно казано аз не съм много съгласна защото знам че вредят) :!: :?
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 6:19 pm

Еми вредите са, че дори и след едно хапче котката се обрича на смърт. Толкова много болести може да докарат такива хапчета. Кастрирайте я, ако не искате да се разгонва. Много по-здравословно е, много лесно става, много ефектно, абе има си хиляди предимства. И без това няма смисъл да ражда, и без това има толкова котета, нуждаещи се от дом.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 6:25 pm

Ами ясно,ама аз знам че ако котка се кастрира преди да е имала поколение става много дебела и мудна....(все пак аз не искам да ми стане такова котето) а да-съгласна съм поне хапчета да не даваме(ние така и така надали ще и дадем да направи поколение)...нз какво да правя :? :? :? :!:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Дек 16, 2007 6:32 pm

Maca написа:Ами ясно,ама аз знам че ако котка се кастрира преди да е имала поколение става много дебела и мудна....(все пак аз не искам да ми стане такова котето) а да-съгласна съм поне хапчета да не даваме(ние така и така надали ще и дадем да направи поколение)...нз какво да правя :? :? :? :!:

Никой не може да каже на 100%, че еди кво си ще стане след кастрацията...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 6:36 pm

Това се случва ИЗКЛЮЧИТЕЛНО рядко след кастрация. Освен това дали ще стане дебела зависи само и единствено от вас. Ако решите, че сте виновни, че сте я кастрирали и на всяко мяу се дава ядене - и да не е кастрирана пак ще стане дебела, а в следствие на това и мудна. Ако се храни нормално, с храна за кастрирани котки проблеми в 90% от случаите няма никакви.
Аз лично имам 2 кастрирани котки. Едната даже е слабичка и се чудя как да я накарам да яде повече. Другата си обича да си похапва, но с нормално количество храна и дивеене /защото тя е дивачка/ си поддържа страхотна форма. Характера не са си променили. Котки са си, нормални, но не се разгонват.
И е много грешно да роди веднъж и след това да се кастрира. И да роди веднъж като цяло пак е грешно. По-добре е да се кастрира без да е раждала, без нищо.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 7:01 pm

Еми,чесно казано,както казах не разбирам много от котки ...вярвам ви....но все пак при женските котки е по-трудно,защото нали операцията е вътрешна...незнам какво ще правим все пак котето не се разгонва толкова трагично....а предполагам,че след кастрацията ще му е трудно някакво определено време докато се възтанови...Незнам...ще видим какво ще правим...Мерси много за инфото... :wink:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот mommovet » Нед Дек 16, 2007 7:14 pm

Операцията е лека и рутинна - след 2 дни котето напълно е забравило за случая. Даването дори на ЕДНА таблетка срещу разгонване обрича почти сигурно котето на възпаление на матката и тумори на млечните жлези за в бъдеще.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 7:17 pm

Котето може сега да не се разгонва трагично, с течение на времето може да стане много по-зле. Освен това както наскоро се спомена в една друга тема от лекар, всички женски котки умират от някакъв вид рак. Кастрацията предотвратява половината от тях. Освен това има големи рискове ако котката се разгонва без да ражда. Здравословно не е никак добре.
Кастрацията трае точно 20 мин. След това котето до вечерта излиза от упойка, трагична картинка е, но иначе няма нищо кой знае какво. За 2 дни всичко минава и след 3тия ден котето започва пак да скача. Минала съм ги тези неща с 2 котки мои, кучето ми, и още няколко животни, за 2-3 дни забравят всичко и нищо не си личи. Котките се възстановяват адски бързо, не са като кучетата и хората. Моята на втория ден вече скачаше от шкафа. Не е толкова трагично, колкото изглежда.
Потърсете мнение на лекар, но съм убедена, че кастрация е по-добре от постоянно разгонване, което може да премине в непрекъснато.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 7:20 pm

Аха....ами незнам просто котето е много малко някак си не искам да го подлагам на това още от сега.....а не виждам много голям проблем просто...наще постоянно слушат глупости които други хора им разправят и си навиват на пръста че котето ще се държи много зле докато е разгонено.....чесно казано на мен даже ми харесва....мн е сладко и особено много сладко мърка и промърморва...Възможно ли е котк да се разгонва ако примерно долавя по-силни мъжки човешки хормони...
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 7:26 pm

Не, не може. Котка се разгонва ако нейните собствени хормони я доведат до това състояние. Засега може да е добре, но има много голяма вероятност по-натам да започне да се държи зле при разгонванията, поради факта, че няма да е забременявала на предишните. Може да започне да препикава някъде извън тоалетната си.
Котето не е малко. След 5 месец могат да се кастрират. Моето го кастрирах на 6 месеца. Понасят го по един и същ начин. Много бързо им минава. И виж, това не е нещо гадно, не е отнемане на част от котето. Това се предприема в полза на котето, не на родителите. Тази интервенция ще е само в полза /здраволсовна/ на котето.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 7:29 pm

Аха...еми значи ще го направим...вярвам ви... :) мерси много за инфото...(всичко в името на здравето на котето) :)
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 7:33 pm

Да, всъщност котето е най-важно. На мен например не ми пречеше, че котката ми се разгонва. Даже както спомена ти ми беше приятно, че става по-гальовна. Но като знам, че това ще доведе до заболявания и само ще й навреди - реших да й го спестя. Сега всички у нас са кастрирани и са си супер. Играят, дивеят, слабички са, веселички са, абе щастливи домашни любимци, които не се мъчат.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 7:38 pm

Естествено много си обичаме котето и ще направим всичко за да е здраво и щастливо... :) :D Тя е много сладка и като че ли расте с часове...става все по хубава...а да не говорим колко е игрива :lol: радвам се че има хора като вас с които да споделяме проблеми и заедно да намираме решения...искрено ви благодаря защото ми облагородявате речника и ми помагате правилно да се грижа за котето ....приятна вечер на всички и да си нацелувате животинките :lol: :lol: :wink: :D
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 7:42 pm

И ти да нагушкаш твоето коте и да сложиш някоя негова снимка, че да се порадваме и ние.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 7:46 pm

Виж форума Котки Котки Котки там втората страница съм сложила на мацата снимки едно малко и сладко тигърче ще видиш :D
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 7:49 pm

Ооо, ама тя супер много прилича на моята Мати:
Мати снимка
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 7:53 pm

да прилича моето коте само коремчето му е осеяно с много черни петънца иначе е почти същото :D :lol: :roll:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот Maca » Нед Дек 16, 2007 7:54 pm

Лека вечер на всички аз се оттеглям за сега...ще държа в течение какво става с котето,но опредлено ме убедихте да я кастрирам :)
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот kokerka » Нед Дек 16, 2007 7:55 pm

Е, консултирайте се за всеки случай с ветеринарен лекар, но са малко тези, които не са за кастрация. Лека вечер и вас ;)
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Maca » Сря Дек 19, 2007 12:12 am

Хей на котетата растат ли им веждите,защото моето без да иска си опърли веждите на една свещ.....милото... :lol: :lol:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот mommovet » Сря Дек 19, 2007 12:24 am

Ще порастнат, не се притеснявай...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Maca » Сря Дек 19, 2007 11:39 pm

Мерси много все пак е малко глупав въпрос...извинявам се :lol:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот Maca » Чет Дек 27, 2007 1:49 am

Извинявам се за закъснението но искам да пожелая на всички зооманиаци Весели празници и приятно изкарване на 31...дано новата 2008 година донесе много щастие на вас и животинките ви... :)
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Чет Дек 27, 2007 7:45 am

Мерси :)
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Bibi&Krista » Пет Яну 04, 2008 3:20 pm

Ако и се затварят ципичките на очите значи е болна.И като сложим към това кихането и си става боолна.!
Kittens are the best!!!

Изображение
Bibi&Krista
Животинче с въпрос

Мнениеот zakotarancho » Пон Яну 07, 2008 9:02 pm

Здравейте. Съвсем случайно открих форума ви в Интернет. Хареса ми атмосферата, начина на общуване между участниците в темите и компетентните отговори, затова реших да се обръна към вас със зов за помощ.
Имам си котенце на около месец и половина. Още от както го взех преди две седмици имаше доста големи гурлички. От както е с нас те малко по-малко намаляха и бих казала че днес всравнение с първия ден почти ги няма. Точно се успокоих и преди два дни посреднощ го чух да покашля като си спеше. Това се повтори и на следващия ден. От тогава не съм го чувала, но тази вечер се прибрах и като го видях забелзях отново тревожни симптоми, за който бях прочела, че не са добър знак, а именно бели ципички в двете му оченца и зачервено носле.
Ще се радвам много да чуя мнението ви на какво може да се дължи и как да му помогна, защото не знам при какъв ветеринар да отида, а и дали ще бъде компетентен- след като прочетох за случая с парацетамола.
Благодаря предварително!
zakotarancho
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пон Яну 07, 2008 9:18 pm

Може да е калицивироза - често срещано заболяване при малките котета. Може и да е бактериална инфекция, но това може да се каже само след преглед и кръвна картина.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zakotarancho » Пон Яну 07, 2008 9:50 pm

Много благодаря за бързия отговор. Прочетох по-подробно от сайта за калицивирозата. Интересувам се какъв е нейния метод на лечение обикновено и дали е заразна за хора?
zakotarancho
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Вто Яну 08, 2008 11:09 am

Самото заболяване няма специфично лечение, лекува се симптоматично с цел да се предпази от вторично развитие на пневмония, артрит или кератоконюнктивит - трябва лекар да прецени дали има нужда. Не е заразно за хора.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот zakotarancho » Вто Яну 08, 2008 5:11 pm

Сутринта като станахме очичките му се бяха изчистили, но все пак отидохме на ветеринар с котанчо. Оказа се, че има и изразени хрипове в начален стадии и доктора му би инжекции с антибиотик и витамин Б1(не съм сигурна за номера), които ще трябва да се повтарят през ден.
Изумително е колко по-див и игрив стана от както се прибрахме и си хапна.. а си мислих че ще е омърлушен... :roll: :roll:
Благодаря ви за съдействието!!!
zakotarancho
Животинче с въпрос

Мнениеот Maca » Чет Яну 10, 2008 1:19 pm

Хей зооманиаци имам един интерес въпрос и ще се радвам ако някой знае отговора...Ами от скоро моето коте понякога се изтропва в мивката :oops: знам че и др котета го правят понякога,но просто не мога да си обясня защо...при това не го прави постоянно а само когато и скимне...не мога да го проумея или да въобще да предположа причина за това...дали не си отмъщава за нещо така... :| :shock: :roll:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот Maca » Съб Фев 02, 2008 1:00 pm

Хей мили хора....може ли да ви помоля някой ако знае-да ми препоръча хубаво място, където мога да си кастрирам мацата...и да ми кажете г/д за каква сума трябва да сме готови...аз предполагам че е м/у 50-100 лв...надявам се да не греша^^мерси много предварително! :smile: :roll:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 02, 2008 1:13 pm

Maca написа:Хей мили хора....може ли да ви помоля някой ако знае-да ми препоръча хубаво място, където мога да си кастрирам мацата...и да ми кажете г/д за каква сума трябва да сме готови...аз предполагам че е м/у 50-100 лв...надявам се да не греша^^мерси много предварително! :smile: :roll:

Обади се и питай за цената........

http://www.itavet.info/

Едни от най-добрите са в София?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Maca » Съб Фев 02, 2008 11:03 pm

мерси много :smile: :!:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот Maca » Съб Фев 09, 2008 7:47 pm

Записахме маца в тази болница,която ти препоръча zoomaniac..Ще я кастрират в петък а аз даже няма да отида и на училище за да мога да си се грижа за нея след това...Доста ми е притеснено.надявам се всичко да мине гладко и най-вече да не надебелее след операцията.:( Ще ви държа в течение...
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Нед Фев 10, 2008 8:50 pm

И аз имам въпрос относно разгонването... ами аз имам котарак на име Тайгър Мо той е на 1 година, баща му е ангорец, майка му е обикновена котка... както и да е - той стана един голям пухчо. Ама взе да се разгонва и изчезва от къщи и си идва само един път (сутринта) колкото да яде... след това пак изчезва и майка ми купи тея хапчета против разгонване. Няма никакъв роблем засега... Малко е дрогиран де :mrgreen: ама си почива повечко, хапва си и така. Вече си излиза само за 5 мин. колкото да се изпишк и се враща. Ама аз току-що разбрах за вредата на тези хапчета върху женскит котки и да питам - тези хапчета вредят ли и на мъжките котараци? Преди мислихме да го кастрираме, ама той си е достатъчно дебеличък и се притесняваме да не надебелее още повече и татко мисли, че тва е ужасна идея.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Maca » Нед Фев 10, 2008 9:02 pm

Хм, нямам идея, сигурно вредят и на мъжките :roll: Аз не смея да давам на моята котка хапчетата, просто са много вредни! :!: ..а да не описвам колко ме е страх моята Теса да не надебелее много след кастрацията.Аз знам че по принцип след нея котката задължително ще понадебелее малко...но дано не стане лоена топка... :| :arrow:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот MANUS » Нед Фев 10, 2008 11:34 pm

по принцип тези хапчета съдържат женски полови хормони, от където идват и вредите им. е... за мъжките те са още по-ГОЛЕМИ, просто защото техния организъм изобщо не е приспособен за тях.
кастрацията водо до увеличаване на апетита, и в известна степен "забавяне" на метаболизма, което води до увеличаване на теглото. задължение на добрия стопанин е да не допуска това като регулира дневното количество на храната и физическа активност на любимеца си. това важи с пълна сила дори за некастрираните любимци, разликата е просто в подхода.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот Maca » Чет Фев 14, 2008 9:06 pm

Ами какво трябва да направя за да не надебелее много котето..и трябва ли това да е за постоянно?Има ли специална храна, или нещо подобно, за кастрирани котки...
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот mommovet » Чет Фев 14, 2008 10:46 pm

В първите 3-4 месеца след кастрацията апетитът на животното се увеличава. Не трябва да се прави кой знае какво, освен да се следи да не получава повече храна, отколкото е изяждало преди операцията. След този период апетита се нормализира. Има и специални храни за кастрирани животни, които са с по-ниско съдържание на мазнини и съответно, котето може да изяжда по-голямо количество при същата енергийна стойност.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Maca » Пет Фев 15, 2008 12:21 am

Мерси за отговора...ще направя всичко възможно за да си е в най-добрата форма!!! :mrgreen: :arrow:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот tonichka81 » Пет Фев 15, 2008 3:13 am

наистина ли са толкова страшни тези хапчета, моята е на 8 години, и само в наяалото съм и давала, сега сме на инжекции, защото като се разгони не й минава по 3 седмици и много отслабва и се мъчи.Тя ми е сиамка истинска и не можем лесно да намерим котарак, като нея, само един път , но не го допусна до себе си.Дали е добре да я кастрирам , не е ли късно. И ако знаете дали това ще се отрази на темперамента й, че ми е малко лошичка, а съм чувала че след операция могат да станат по- агресивни.
"Мъдър е не този, който знае много, а който знае нужното!"
Есхил
tonichka81
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пет Фев 15, 2008 3:36 am

Страшно е дотолкова, че 80.0% от пациентите с рак на млечните жлези и/или възпаление на матката са пили такива хапчета или са им слагани инжективни препарати за отлагане на разгонването. 10% са сменяли собственик и не се знае дали са им давали хормонални препарати и 10% при които стопаните или лъжат че не са давали или има друга причина за състоянието.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот MANUS » Пет Фев 15, 2008 9:54 am

на 8 години не е късно за кастрация, но е късно да ражда за първи път... все едно жена на 50 години да роди за първи път.
Аватар
MANUS
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 15, 2008 12:55 pm

Maca написа:Ами какво трябва да направя за да не надебелее много котето..и трябва ли това да е за постоянно?Има ли специална храна, или нещо подобно, за кастрирани котки...

уффф докато намерим мнението forum_simp0065

Изображение
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 15, 2008 2:54 pm

Изображение
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Maca » Пет Фев 15, 2008 7:16 pm

Олеле хора толкова ми е трудно да я гледам така icon_bawling :cry: :cry: :cry: ,направо се чувствам ужасно за това какво съм и причинила...толкова ми е жал...
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 15, 2008 7:31 pm

Мацо - я спокойно - ще премине с времето - не се вайкай, че ще си лош пример за останалите дет се дърпат и не си кастрират животните... icon_dontknow
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Съб Фев 16, 2008 3:18 pm

Мацо и аз скоро ще водя да кастрирват моя котарак - може ли да ми кажеш след кастрацията какви промениса станали в котето ти. Ти каза че не можеш да гледаш как се мъчи или нещо такова. Може ли да попитам какво е след операцията? Котката мъчи ли се? :| :? :?: :( icon_dontknow
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Maca » Нед Фев 17, 2008 1:01 am

Виж сега при теб е много лесно, защото твоят е мъжки, а при тяхната операция се премахват само тестисите (с извинение).Операцията е много по лесна.Моето коте е женско и => операцията беше вътрешна, за да се прамахнат яйчници и матка.Хич не се притеснявай за котарака ти, особено ако е по-младичък, на втория ден ще лудее вече.При мен нещата са много по-сложни.А относно промените както и по-нагоре може да видиш-мачока може да наддаде килца, но все пак неговото състояние ще зависи и от теб и от това колко храна му даваш и каква е тя. Ако можеш даже поддържай физическата му форма с игри.Не се притеснявай...При мен вече Теси е втори ден след операцията и няма проблеми, вече се поотпуска малко...Извинявам се много за това предишно мое съобщение просто ми беше много мъчно първите няколко часа, защото не и беше лесно. НО това е-даже забелязвам че котето се възтановява с часове. :smile:
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Нед Фев 17, 2008 6:50 pm

Хах мерси много, наистина ме успокои... сега остана да отскочим до Ямбол и да запазим час при лекаря, да купим преносителна клетка (от тия пластмасовите) и сме готови icon_thumb ! :mrgreen:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Maca » Съб Мар 01, 2008 3:54 pm

Честита Баба Марта на всички...Моята маца вече в празнично настроение също-сложихме и мартеничка...
Изображение
Изображение
Аватар
Maca
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Съб Мар 01, 2008 4:30 pm

Честито на всички зооманиаци! :thankyou:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Намерих коте.

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Май 19, 2008 1:29 pm

Намерих коте на около 1 месец.Сега е вав нас.Моляви кажете ми какво да направя.Как да се грижа за толкова малко коте.
Благодаря предварително!
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Намерих коте.

Мнениеот kitana » Пон Май 19, 2008 1:41 pm

Кате,не бих рискувала да ти дам съвет,защото знанията ми за котките са страшно ограничени :ab: ,но ти пожелавам котето да остане у вас и да ви радва(както и вие него :ap: )дълго време :ay: .............Можеш да разкажеш как си го намерила..,как са реагирали родителите ти...Ако не искат да го задържите,можем да ти помогнем да ги убедиш :ag:
icon_wavey
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Май 19, 2008 1:45 pm

Сега яде.ще ви пиша да ли шеси остане моя.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пон Май 19, 2008 1:47 pm

С какво я храниш?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Май 19, 2008 1:53 pm

Уйскас сас заешко и сос.Има и мляко
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Май 19, 2008 2:04 pm

Уискас е хубава храна, но му давай от уискасите за малки котета. Трябва да има някакви с витамини калции и др добавки за подрастващи :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Следваща

Назад към Котки