Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да се грижим за малки котета

Re: Намерих коте.

Мнениеот meri » Пон Май 19, 2008 2:07 pm

Ето ти още неща за котките:

viewtopic.php?f=104&t=2337
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Май 19, 2008 6:42 pm

Кака и даде малко Уйскас и тя започна да търси навсякаде.Апак коремчто и е много препълнено.Кажете ми да и дам ли сега или чак след няколко часа.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Май 19, 2008 6:47 pm

Ето я и нея.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Май 19, 2008 6:49 pm

Ето я пак
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Май 19, 2008 7:10 pm

Страмно ми е защото я намерихме на улицата апъ няма бълхи.Прегледахме я но не намерихме.чеше се.ще я обезпаразитим с едно лекарство.А още един вапрос мога ли да я укъпя защото е много мръсна
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пон Май 19, 2008 9:19 pm

Според мен можеш да я изкъпеш,но след това цялата нощ трябва да седи на топло.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Май 19, 2008 10:46 pm

Неможах да я задържа.Започна да драска морското свинче апак и малко се катереше върху леглото и ходеше на всякаде и наще казаха не.Сега си има нови стопани.Изглещдат ми добрИ.Но ми е адски тъжно и немога да си здържа съслзите.Прекарах с нея само един ден и я заобичах адски многоо.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 28, 2008 7:38 pm

slindan - защо не сте кастрирали всички майки
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Сря Май 28, 2008 9:15 pm

22? :ai: Говорим за двуцифрено число? :ai: Да не се замислям в какви условия живеят.Освен ако не сте някоя бизнесдама,не си представям как изхранвате/ваксинирате/обезпаразитявате/водите на преглед 22 котки...Аз се шашнах....Добре,да приемем,че живеете в къща с двор и те идват и т.н т.н.и......Пак никва логика?
Кастрация?Или предпочитате да продавате?

22 котки..... suicideemo smiley18 smilie10 icon_eek3
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот wendy » Сря Май 28, 2008 9:32 pm

А как знаете кое коя порода е? Аз лично имам 2 ангорски котки (сега имам и 4 бебета) и знам каква отговорност е това.
Аватар
wendy
Животинче с въпрос

Re: Как да възпитате коте нямащо 2 месеца, а загубило майка си..

Мнениеот GreenApple » Нед Юни 01, 2008 5:13 pm

Това беше полезна информация. Чудех се защо моето коте обича да ме хапе, а ето защо, било е отделено рано от маминка и братчетата си.
Всъщност не ми пречи, освен, че зъбките и са остри и ме боли, тя не ме наранява нарочно, много е любвеобилна и си личи, че просто иска да си играем.
GreenApple
Животинче с въпрос

Re: Как да се грижим за малки котета

Мнениеот toni92 » Съб Юни 07, 2008 4:00 pm

Здравейте, имам един сериозен въпрос [mood_feelings_hurt.gif] Имах три котки - 2 женски и една мъжка, преди около 2 седмици и нещо двете женски родиха... Едната 3, а другата 4... и така се оказах с 10 котенца... обаче не знам от какво и защо, но след 2 дни едната майка умря... (котките са навън, защото живея в къща с двор...) Не знам какво може да е хванала, много бяхме озадачени всички... Обаче най-лошото е,че другата майка взе 4 от котетата и започна да се грижи само за тях, а другите 3 изостави... тъй като изоставените започнаха да мяукат много настоятелно, започнахме да ги храним с биберон със специално мляко... Живяха си добре 4-5 дни, но вчера и трите ги заварих почти вдървени, едвам едвам дишаха [mood_feelings_hurt.gif] Опитах се да им дам храна, нещо да ги гушкам, но нищо не помогна... вчера едното умря, днес и другото умря и сега последното котенце едвам диша и всеки момент ще умре [mood_feelings_hurt.gif] Забелязах,че има нещо много странно на гърба, някак си като проядено (прилича на тези триците за морски свинчета и хамстери) и мухите го обикалят и то мяуче, всякаш умира от болка [mood_feelings_hurt.gif] И задните му крака са парализирани и не може да се движи... направо супер много ми е жал и не мога да му помогна... а лошото е,че и друг път сме имали подобен случай с малки котенца, които си отидоха точно по същия начин... [mood_feelings_hurt.gif] Мислех да не би това да са глисти , щото всякаш нещо ги разяжда отвътре... Моля ви, кажете ми какво е това и следващия път, когато имаме пак малки котенца, да успеем да ги спасим [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
toni92
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Съб Юни 07, 2008 4:09 pm

Глистите не прояждат отвътре. Те само живеят вътре. Най-вероятно двете майки не са се разбрали и взаимно са си ядали котенцата. Това са рани, в които мухите си снасят яйцата, които сатват на ларви и ядат от месото. На мен на това ми прилича.
Това, което трябва да направите е или:
-да кастрирате котките си да не раждат повече страдащи котенца
-или да взимате майките още докато са бременни вътре, да ги отделяте, водите на лекар, обезпаразитявате и прочие каквото ви кажат лекарите.
Мойта препоръка - направете първото.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Съб Юни 07, 2008 4:30 pm

тони,някога да сте чували,че и домашния любимец се нуждае от лекарска помощ... hsuh

Моля ви, кажете ми какво е това и следващия път, когато имаме пак малки котенца, да успеем да ги спасим [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]

а защо трябва да имате отново малки при положение,че не сте се справили с предишните 2 поколения...колко котенца трябва да умрат (без да им е осигурена вет помощ) преди да се замислите... hsuh
Аватар
AHASVER
В глутницата

Как да се грижа за едно едномесечно коте?

Мнениеот Den4ety » Съб Юни 07, 2008 11:17 pm

Как да се грижа за едно едномесечно коте?
Аватар
Den4ety
Животинче с въпрос

Котета

Мнениеот denenceto » Съб Юни 07, 2008 11:49 pm

Намерих едно млако коте.Как мога да му осихуря майчина обич.Знам че то няма да ме чувства 100% като негова майка но поне 1% да ме чувства.
"Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните" - И. Кант
Аватар
denenceto
В стадото

Re: Котета

Мнениеот mommovet » Нед Юни 08, 2008 12:40 am

Достатъчно голямо изглежда за да няма нужда от задълбочено майчинско внимание. Гушкане и качествени грижи ще бъдат достатъчни.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Re: Как да се грижа за едно едномесечно коте?

Мнениеот mommovet » Нед Юни 08, 2008 12:44 am

Как решихте, че е едномесечно? Там разликата в отглеждането е много тънка. Ако е минало 25-30 дни може вече да се опитате да го научите да се храни с котешка храна, ако е по-малко му трябва млякозаместител.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Den4ety » Нед Юни 08, 2008 11:03 am

Просто искам някой да ми даде съвет,който да не знам!
Аватар
Den4ety
Животинче с въпрос

Мнениеот Den4ety » Нед Юни 08, 2008 11:07 am

mommovet котето не е достатъчно голямо.Знам го ,защото и аз се грижа за него с denenceto.
Аватар
Den4ety
Животинче с въпрос

Мнениеот AHASVER » Нед Юни 08, 2008 11:33 am

Den4ety написа:mommovet котето не е достатъчно голямо.Знам го ,защото и аз се грижа за него с denenceto.

как така се грижите двете едновременно за котето...къде го гледате... hsuh...разкажете малко повече за това какви грижи полагате и какви са ви намеренията за в бъдеще свързани с котето?
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот toni92 » Нед Юни 08, 2008 5:45 pm

Естествено,че съм чувала,че се нуждаят от лекарска помощ hsuh Въпроса е,че двата случая, за които разказах по-горе не са един след друг. Миналата година имахме 2 малки и си бяха съвсем здравички, без да им правим нищо...
И повечето пъти сме имали съвсем здрави поколения котки...

Kokerka, определено не е това,за което говорите, защото котките не са си ядяли котенцата,в това съм сигурна, още повече,че това с раните, за което разказах го нямаше в началото, а се появи едва вчера, когато и последното котенце умря... може би не са глисти, не знам какво е, но определено не е от майките...

Разбира се, ще се консултирам с ветеринарен лекар, но все пак мислих,че и тук може да се даде горе-долу нормален отговор... :ac:
toni92
Животинче с въпрос

Мнениеот denenceto » Нед Юни 08, 2008 10:36 pm

Den4eto написа,че се грижим двете,то живее вкъщи докато порасне-И двете му даваме храна и се грижим за него.
"Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните" - И. Кант
Аватар
denenceto
В стадото

Мнениеот AHASVER » Нед Юни 08, 2008 10:45 pm

каква храна (вид,марка) давате,на какви дажби,сменяте ли често водата...на вет водихте ли го...и като порасне къде ще живее... hsuh
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Юни 09, 2008 11:13 am

Според мен най-добре би било да се кастрира майката...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот Den4ety » Съб Юни 28, 2008 11:25 am

еее задаваш много въпроси!!!
Аватар
Den4ety
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Юли 08, 2008 7:02 pm

Ами задава много вапроси защото има коте и знае как се гледа.И иска да разбере как го гледаш и ако нещо не е както тябва да те поправи.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Вто Юли 08, 2008 9:08 pm

И котето на снимката няма вид на едномесечно, а на по-голямо...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Грижа за малко коте

Мнениеот stratieva » Пет Юли 18, 2008 3:44 pm

Моля ви кажете как най-добре да се грижа за малкото си коте....
Изображение
stratieva
Животинче с въпрос

Re: Грижа за малко коте

Мнениеот zoomaniak » Пет Юли 18, 2008 3:49 pm

zoomaniak
Пчела работник

Грижи за коте на няколко дни!

Мнениеот тоти » Съб Юли 19, 2008 8:33 pm

Здравейте!

Онзи ден намерихме на пътя изоставено коте на няколко дни - с пъпната връв е още и е слепичко.
Опитваме се да го храним с прясно мляко + Фризолак с пипета, но то не иска да яде. Все пак успяваме насила да му набутаме по 2-3 пипети в муцунката през няколко часа.
На прав път ли сме? Слагаме му и бутилка с топла вода да го топли и го изтриваме с памуче, като и му разтриваме коремчето. Оставяме го за кратко и на слънчево място да се напече малко.
Ако имате опит с такива малки създания, моля, помогнете със съвети! Благодаря!
тоти
Животинче с въпрос

Re: Грижи за коте на няколко дни!

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 19, 2008 8:57 pm

На доктор водихте ли го.
Има специални сухи млека за супер малки котета...
Посъветвайте се с доктор...
Има техники - има книги...
zoomaniak
Пчела работник

Re: Грижи за коте на няколко дни!

Мнениеот тоти » Нед Юли 20, 2008 2:38 pm

zoomaniak написа:На доктор водихте ли го.
Има специални сухи млека за супер малки котета...
Посъветвайте се с доктор...
Има техники - има книги...

Благодаря все пак за отговора. Аз изчетох темата отначало и намерих доста информация по въпроса от преди.
Нямам време да търся и чета други книги, а в момента сме го позакъсали малко финансово, но не може и да го оставим да умре, та ще трябва да намерим все някакви за доктор и сухо мляко.
Иначе котето като че ли е малко по-добре. Поне вече само иска за суче от пипетата.
Пишка като го разтриваме, но голямата работа я свърши само веднъж - през първата нощ от престоя си тук.
тоти
Животинче с въпрос

Мнениеот toni82 » Вто Авг 26, 2008 11:00 pm

nova написа:Сестра ми намери две изхвърлени котета, вече трети ден ги храня с пипета. Дайте ми съвети как да ги отгледам!

в това положение съм и аз. Намерих коте, което сега прогледна. Проблема ми е, че едва днес намерих информацията, че трябва да се хранят със сухо мляко, а не с краве. Наложи се да се водим на лекар и да му правят клизма, а е едва на 12тина дена(точно незнам колко са). Моля всеки кото има някакъв опит с гледането на бебета-котета да пише. Вече сме на сухо мляко подчертавам това. Благодаря на всеки който откликне.
toni82
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Вто Авг 26, 2008 11:16 pm

Защо с пипета? Има бебешки шишета и биберони за котенца в зоомагазините.Също и адаптирани млека близки до маичиното.Хранете на 3ч,редовно стимулираите с памуче ,коремчето и всичко под него :ag: ,за да ходи по нужда и да не се налага клизма.Оставяите при него нещо топло.Примерно пластмасово шише с топла вода или ел.греика.Консултираите се с вет лекар.Успех. :ab:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот toni82 » Сря Авг 27, 2008 12:43 pm

Galiadogs написа:Защо с пипета? Има бебешки шишета и биберони за котенца в зоомагазините.Също и адаптирани млека близки до маичиното.Хранете на 3ч,редовно стимулираите с памуче ,коремчето и всичко под него :ag: ,за да ходи по нужда и да не се налага клизма.Оставяите при него нещо топло.Примерно пластмасово шише с топла вода или ел.греика.Консултираите се с вет лекар.Успех. :ab:

Благодаря за оказаната помощ. Веднага пробвах с шишета - сложих 2 малки - от близо 2 часа спи върху тях и не е шавал. Дори да се събуди не пищи както по-рано. :bp:
toni82
Животинче с въпрос

Мнениеот Galiadogs » Сря Авг 27, 2008 1:21 pm

Добре дошли в ''белята''. :ag: От тук нататък няма да можете да подминете безпомощно коте,знаеики как да го отгледате.Поне с мен е така,не че се оплаквам.Съдба. :ab:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Ivana » Нед Сеп 28, 2008 10:32 pm

Някой знае ли какво се прави при проблеми с очите на малко котенце. Има гурели на едното око почти непрекъснато...
Ivana
Животинче с въпрос

Мнениеот AHASVER » Нед Сеп 28, 2008 10:37 pm

води се на ветеринар...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот adasa » Вто Май 26, 2009 10:15 pm

този форум не е посещаван от блозо година, но на мен ми бе от голяма полза. :bs:
Преди 2 часа дойдоха едни момченца у дома (аз живея в къща) и носят едно мъничко котенце, изоставено било горкичкото. То милото така писукаше и мяукаше, че веднага го взех в къщи и започнах да се ровя в интернет за помощ. Направих всичко, което бе по силите ми в този късен час; утре ще купя всичко необходимо за него и ще го заведа наветеринар да го види. Сега даже пиша с една ръка, защото много сладко се е сгушило в другата и спи :ag: :ag: :ag:
adasa
Животинче с въпрос

Мнениеот luoshy » Чет Май 27, 2010 9:38 am

Браво! Да ти е живо и здраво мъничето! И да ни информираш при проблеми! :ad: :ad:
Пупче, липсваш ми! ;[
luoshy
Животинче с въпрос

Мнениеот gigity333 » Чет Май 19, 2011 8:28 pm

Здр днес намерих изхвърлено коте, предполагам ,че то е новородено ,защото очите му са затворени.Много трудно го храня,трудно заспива и много плаче помогнете ми моля ви.
gigity333
Животинче с въпрос

Мнениеот gigity333 » Чет Май 19, 2011 8:30 pm

Здр днес намерих изхвърлено коте, предполагам ,че то е новородено ,защото очите му са затворени.Много трудно го храня,трудно заспива и много плаче помогнете ми моля ви.
gigity333
Животинче с въпрос

Мнениеот gigity333 » Чет Май 19, 2011 8:34 pm

gigity333
Животинче с въпрос

Мнениеот archy » Чет Май 19, 2011 8:38 pm

Скоро спасихме бебе коте, но прогледнало. Вета ни беше казал да го храним през 2-3 часа с капкомер и да касажираме коремчето след товаи задължително до него да има бутилка с топла вода. За храна бебешо мляко или мляко за котета. При спешни случаи може и с краве мялко за няколко дни. При нас веднага след като се наяде се успокоява и заспива. Заведи писанчето на вет ако имаш още въпроси, защото той няй- добре ще ти каже какво да правиш.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот dess » Вто Юни 21, 2011 11:49 am

Здравейте,

много се надявам да не повтарям въпроси, задавани досега, изчетох всичко, каквото можах.

Прибрах от вчера малко триседмично коте, за което нямаше кой да се грижи. Няма да мога да го заведа на ветеринар още една седмица, понеже единственият кабинет, до който имам възможност да стигна, няма да работи дотогава.

Не знам с какво трябва да го храня? Според мен е малък за котешки храни... Сипах му прясно мляко, но той тази сутрин повърна. Освен това не е акал откакто го прибрах (някъде към 8 снощи, значи 16 часа).

Разчитах на ветеринаря да ми каже как трябва да се грижа за него. Гледала съм котки досега, но бебетата винаги са били с майките си, и никога не съм гледала котка в апартамент, само на двора в къща.

Мисля, че засега с това се изчерпват въпросите ми. Благодаря ви предварително!
Аватар
dess
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Юни 21, 2011 12:39 pm

Вижте в тази тема
viewtopic.php?f=248&t=8731
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Сря Юли 04, 2012 6:50 pm

Имам спешен проблем! Ще започна отначало... Значи, още снощи чух някакво мяукане от далечната част на двора (беше доста продължително), но честно казано, реших че е птица и не обърнах внимание. Легнах си, и днес към 4, 4:30 излязох навън и пак чух това мяукане. Реших да видя какво е и бум! - 4 малки котенца, изглеждат едва прогледнали. Работата е там, че аз имам котарак и кучета и се притесних да не им се случи нещо, защото очевидно бяха родени на доста скришно място, където никой не може да ги достигне (под един стар зайчарник), но сега бяха изпълзели от там и бяха напълно незащитени. Реших, че майка им ще ги чуе и ги скрих, където са били първоначално... час и половина ги гледах отдалече, но нищо. И аз се скрих, може би майката се притеснява от мен... Но, уви, след още 2 часа пак бяха плъзнали навсякъде и едвам ги намерих и четирите.. Сега съм ги прибрала в един кашон с хавлии и съм им оставила пластмасова бутилка с топла вода (постоянно се увират в нея, упитват се да намерят сукало) и току-що поръчах специализирано мляко за малки котенца. Ей сега се изстрелвам към аптеката да взема мляко за малки (човешки) бебета (докато това за котенца пристигне) и се чудих ако някой тук може да ми помогне, или да ми даде съвет какво друго мога да направя? И моя котарак беше съвсем мъничък, когато ми го дадоха, но не чак толкова! Изгледах го успешно, но тези са 4.. ПОМОЩ!
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот МоРковче » Сря Юли 04, 2012 8:09 pm

vikito40491 оглеждай се за майката дали обикаля наоколо,ако я видиш,че ги търси ги постави в кашончето на вън в двора.Тя ще си ги искара едно по едно и ще ги отведе на новото избрано място не се тревожи.Обаче има вероятност според мен и тя да не се появи,защото бездомните котки непрестанно са поставени в опасни ситуации,я някое бездомно куче я някои лоши хора.Може да я е блъснала и кола нищо не се знае.Преди три години ми се случи на село на комшиите котката им да я блъсне кола а малките и бяха едва на 3 седмици,и за жалост не успяха да ги догледат.Ако решиш да ги задържиш до възраст ,в която могат вече да се осиновяват,се консултирай с вет за стъпките в отглеждането им до желаната възраст.КЪСМЕТ ще стискам палци всичко да се развие по възможно най-добрия начин.
Винаги бъди себе си,колкото и да е трудно в днешно време :)
Аватар
МоРковче
В ятото

Мнениеот vikito40491 » Пон Юли 30, 2012 1:55 pm

Такаа, сега да разкажа как се разви ситуацията - котката така и не се появи, поразпитах съседите и една от тях, която храни всички квартални котки ми каза, че е имало една черно-бяла котка, която е била бременна съвсем наскоро и аз заключих, че това е била майката тъй като едно от котетата е черно-бяло, а и времето съвпада. Както и да е, котката била редовна за храна, но последно време спряла да идва, което ме кара да мисля, че или някой я е прибрал или й се е случило нещо. Котетата още са при мен, всички са оцелели и растат като гъбки. Преди 1-2 дни започнахме да преминаваме на консервирана храна, тъй като сухата едва ли ще успеят да сдъвчат. Намалявам им и млякото, а през това време те започват да стават все по-любопитни и постоянно си играят, тичат, закачат ми кучето и като се уморят, заспиват. Преди ги държах в леген , сега обаче съм ги пуснала да се разхождат свободно в хола, като спят в транспортната клетка на моя котарак или в катерушката му, която той така и не използва. Спят или в хамака, или в тунела й и доста и се радват :ag: . Очичките им се избистриха напълно още преди 2-3 седмици, ядат МНОГО, акат още повече (акитата им изглеждат доста добре.. като за акита). Много са активни, нямат секрет под очите, нито пък някакви други видими проблеми... Затова, предполагам (и се надявам), че са напълно здрави. Още са прекалено малки за нов дом де.. Ето и техни снимки, но имайте предвид, че повечето са стари, тъй като фотоапаратът ми се счупи наскоро (а те растат всеки ден):
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Юли 30, 2012 2:05 pm

Много е важно да ги научиш на хигиенни навици.Имат ли тоалетна,която да знаят как се ползва.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Пон Юли 30, 2012 4:29 pm

Вчера поръчах всичко нужно за тоалетната. Иначе, за сега не, но се надявам, че бързо ще схванат.
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Пон Юли 30, 2012 7:44 pm

Много бързо свикват, просто с този "навик" са си родени. :ag:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Юли 30, 2012 8:08 pm

Само в началото трябва да им показваш къде се намира тоалетната,за да свикнат да ходят там.Дано са послушни и бързо да се научат. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Вто Юли 31, 2012 1:19 pm

Моята тактика е да оставя някое аки в тоалетната им, за да схванат как се прави :ag: Очаквам нещата да пристигнат най-късно утре.. Поръчах им и още играчки, че моя котарак отдавна не си играе с нищо и нямам, а те имат нужда от всякакви джаджи да не им е скучно :ag:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот molinar1 » Сря Юни 18, 2014 12:31 pm

Още мако и бавачки ще трябва да им наемаме :)
Аватар
molinar1
Животинче с въпрос

Предишна

Назад към Котки