Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Пангас - хайвер???!!!

Пангас - хайвер???!!!

Мнениеот tedisvet » Сря Юли 14, 2010 1:36 pm

Здравейте всички :ap: . Имам аквариум (180-200л.) в който отглеждам Пангас (заедно с още няколко рибки). Въпросният Пангас има проблем, подут е ужасно много - вече поне 2 седмици е така, но е жизнен както винаги , та чак се е разкрасил като гледам [smile266.gif] Снимах го на телефона ми (клипче) и ходих в няколко добри вет. клиники. Показах клипчето , един ми каза "да не е глътнала камък? - извади я с кепче и опипаи корема й (няма да го направя защото мисля че ще я стресирам ДОСТА.)а другите ми казаха че явно има хайвер, който няма да може да хвърли поради липсата на среда, и ще умре от натравяне на кръвта. Коремчето и е равномерно подуто от хрилете до а. отвор, няма зачервявания, няма необичайно поведение, активна е, няма настръхнали люспи(воднянка) hsuh и така вече 2 седмици се разхожда като балон из аквариума. Единственно забелязах че наскоро спря да яде .. от 2 дни насам, но е жизнена както преди.
Ще се опитам да кача видеото скоро, ако не успея днес - утре :ac:
tedisvet
Животинче с въпрос

Re: Пангас - хайвер???!!!

Мнениеот valnata » Сря Юли 14, 2010 3:09 pm

Тази риба не се размножава в аквариум. Най-верроятно ще умре, а на мен болестта ми прилича на воднянка.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот tedisvet » Сря Юли 14, 2010 3:16 pm

Съжелявам но немога да кача видеото, но ето 2 снимки:

- водата изглежда стара, но не е , а и редовно чистя филтрите.
- знам че не се развъжда във аквариумни условия, чела съм по въпроса
tedisvet
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Сря Юли 14, 2010 3:40 pm

Много е зле положението.. Скоро ще умре. Моя съвет е да и спестиш мъките, като я сложиш в торбичка с вода и после във фризера.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот tedisvet » Сря Юли 14, 2010 4:02 pm

Според мен не е воднянка - няма нищо зачервено по тялото и и няма разрошени люспи , нито петна.. нищо.
а и е жизнена както е била винаги. тук съм за да потърся съвет с какво да опитам да я лекувам въпреки че не изглежда болна, а подута, а не да ми казвате да я слагам във фризера.
tedisvet
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Сря Юли 14, 2010 4:30 pm

Ще си дадеш парите напразно... :ac: Варианта със фризера го предложих, защото е най удачен в случая.

Пробвай да го излекуваш със Sera baktopur и Sera ectopur. Ако нямаш други болни рибки отдели пангаса в друг аквариум и там лекувай, защото тези препарати убиват полезните бактерии. Ако нямаш друг съд след лечението филтрирай с активен въглен. Ще си дадеш парите напразно... :ac: Варианта със фризера го предложих, защото е най удачен в случая.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот tedisvet » Пет Юли 16, 2010 10:47 am

Казаха ми да не рискувам да слагам тези лекарства при другите рибки, и за това се въздържах да ги купя.
.. Вече караме 3-та седмица така, пангасчето още не издава признаци че не се чувства добре, което доста ме обърква и никой не може да ми даде диагноза icon_esek
tedisvet
Животинче с въпрос

Назад към Акваристика