Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпрс за оборудване на аквариум

Въпрс за оборудване на аквариум

Мнениеот Oblachna » Пет Дек 02, 2011 4:58 pm

Здравейте,
Реших, че искам рибки и от едно известно време чета само за това и колкото повече чета, толкова повече въпроси изникват.
Взех си аквариум 50 л, филтър - Aquael Fan mini (пише, че е за 30-60 литрови), нагревателя е пак Aquael - AQn50.
Трябва ли ми аератор, камъче за въздух или този филтър е достатъчен?
Напълних аквариума с вода и грунд, пуснах филтъра и нагревателя да пробвам, залепения термометър на стъклото показва 28 градуса, а другия, който взех за 2.50 и се залепва за стъклото отвътре, показва 17 градуса. Нагревателя е нагласен на 22 и не работи, изключил се е. Струва ми се невъзможно температурата да е 28 градуса...
Oblachna
Животинче с въпрос

Re: Въпрс за оборудване на аквариум

Мнениеот valnata » Пет Дек 02, 2011 5:19 pm

Щом си взел филтър няма нужда от аератор. Нагревателя ти е с реле и като направи нужната температура изключва. Вземи си хубав термометър, аз съм доволен от тези на sera(1-2 лева са) В стаята трябва да е бая жега за да стане 28 градуса водата. Или нагревателя не е нещо наред или термометъра.

Какви риби смяташ да гледаш?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Oblachna » Пет Дек 02, 2011 5:52 pm

Нагревателя почти не работи, затопля и изключва - виждам го да работи само като сменям водата (наливам студена) -т огава работи около 3-4 маь 5 часа и край, термометъра от там нататък все показва 28 градуса (залепения, а другия - 16-17). температурата в стаята е около 25.
Oblachna
Животинче с въпрос

Мнениеот rosko » Съб Дек 03, 2011 10:58 am

И моя в големия изключва и включва и рядко го виждам да свети има термориголатор затова и на моите температурата е 26-27,а на малкия 25
Обичам те Макси
Аватар
rosko
Пчела майка

Мнениеот gandalf_hsr » Вто Дек 06, 2011 7:03 pm

здравей,моя термометър работи през 5-6мин за 1-2мин и подържа 25-25градуса.помпата ти мисля,че трябва да има маркуче за аерация моята е aquael fan3 и има.
gandalf_hsr
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Вто Дек 06, 2011 7:51 pm

Не е проблем ако не ползваш това маркуче, което духа и пуска мехурчета в аквариума. Мен ме дразнят тия балончета въздух. За рибите ще има кислород щом повърхноста на водата се движи. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот gandalf_hsr » Вто Дек 06, 2011 10:42 pm

можеш да си сложиш регулатор за въздух/около 0,60ст/ и да го регулираш така че да не се чува но и да пуска достатачно мехурчета.
gandalf_hsr
Животинче с въпрос

Мнениеот Oblachna » Съб Дек 10, 2011 10:12 am

Филтърът по принцип пуска мноооого мехурчета, точно това маркуче за въздух ги регулира, аз съм го пуснала не на най-силното, но е доста все пак. Нооо не знаех дали пък не трябва и от другите аератори да сложа...
Oblachna
Животинче с въпрос

Мнениеот Oblachna » Сря Дек 28, 2011 6:35 pm

Здравейте,
Реших проблема с температурата, като накупих още много термометри. Оказа се че първите два са били грешни. За щастие термометъра на нагревателя е точен, новите термометри всички показват еднаква температура - около 25-26, точно като стигнат тази температура, изключва и нагревателя - нагласен е на 25. Грешните термометри - в коша! И сега вече знам температурата! :sunny:
Oblachna
Животинче с въпрос

Назад към Акваристика