Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Размножаване на бети

Размножаване на бети

Мнениеот diana_modreva » Съб Яну 28, 2012 3:42 pm

Здравейте, незнам, дали тук е най правилното място да си задам въпроса, но ми се стори подходящо.Извинявам се ако съм се объркала.Отглеждам мъжка бета от няколко месеца и днес купих и една женска.След като я пуснах в аквариума, той веднага започна да се пери и да я напада.Не мога да разбера обаче, дали иска да я убие или пък я ухажва.Вече съм приготвила друг съд в който мога да отделя женската, но не знам да изчакам ли или веднага да я махам.
diana_modreva
Животинче с въпрос

Re: Размножаване на бети

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 28, 2012 4:14 pm

Женската се слага когато има хайвер :ab: тя.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Съб Яну 28, 2012 4:19 pm

Като сметнеш, че женската е готова я отдели в една чаша(в аквариума на мъжкия). Мъжкия трябва да направи гнездо а на женската да се появят вертикални ивици. Това значи, че е говотова да хвърли хайвер. Хубаво да имаш плаващи растения и малко стиропор, за да направи мъжкия гнездо.. Температурата е важна, захранването на родителите също. Знаеш ли с какво се захранват малките? Трудно се гледат тези риби, защото са много агресивни и трябва да имаш доста съдове за да отделяш малките, като направят 2-3 месеца.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот diana_modreva » Съб Яну 28, 2012 4:31 pm

Аз мисля, че женската има хайвер, е не съм 100% сигурна, но керема и е издут.Въпроса ми е има ли шанс да свикнат да живеят заедно постоянно ? Ще се бият вечно или за един два дни ще свикнат ? Аз не искам да развъждам малки.Взех женската , защото знам , че не мога да гледам 2 мъжки бети.И мислех, че ако са разнополови, няма да се стига до смърт.
Аз както забелязвате не съм много наясно с отглеждането на рибки, но когато купих мъжкия, след около месец при мен, изглежда много по добре.Цветовете му станаха много по ярки, по крайщата на задната перка се появяват и нови цветове.От което си мислия, че условията който съм му осигурила, му се отразяват добре.
diana_modreva
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Яну 28, 2012 4:38 pm

Може да "свикнат" ако аквариума е по-голям и има укрития. Трябва растения да има, корен може да сложиш, за да има къде да се крие женската.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот diana_modreva » Съб Яну 28, 2012 4:59 pm

Добре, благодаря за бързия отговор.Женска има къде да се скрие, ако реши.Друг е въпроса , че тя стой на повърхоста, но щом така е решила.До ден два ще се види какво ще стане.Ако се появят поражения по плавниците й, колко й да не ми се иска , ще ги гледам отделно.
diana_modreva
Животинче с въпрос

Мнениеот diana_modreva » Нед Яну 29, 2012 3:35 pm

За съжаление, не стана.Днес ги разделих, защото мъжката Бета , беше изяла почити половината опашка на женската през нощта.Явно за в бъдеще ще живеят разделени, за да може женската да остане жива.Честно казано, много ме е яд, зашото идеята беше да са заедно и въпреки, че се бях подготвила с отделен съд, не ми се искаше, но явно няма друг начин.
diana_modreva
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Яну 29, 2012 5:35 pm

Такива са за съжаление.. Много красиви риби са, но тая пуста агресия.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот diana_modreva » Пон Яну 30, 2012 12:21 am

Да , така е.Ама ме е яд, защото и преди това толкова я търсих и избирах женската (защото в Пловдив, няма голям избор на красиви женски бети), да е хубава с по големи перки, с ярки цветове.А мъжкия за няма и 2 дни я опоска.И незнам дали е възможно, но имам чувството, че цветовете малко и избеляха.В магазина й бяха много по ярки.Възможно ли е да е от стрес ? И за колко време, ще и пораснат перките, като си има впредвид, че са си там, просто са по рехави ?
diana_modreva
Животинче с въпрос

Re: Стартиране с рибка Бета ?!

Мнениеот gere-to » Вто Мар 27, 2012 4:33 pm

А също да ви питам ако взема женска и хвърли хайвер като станат рибки и пораснат искам да си ги гледам. Как да направя това
:bt:
gere-to
Животинче с въпрос

Re: Стартиране с рибка Бета ?!

Мнениеот valnata » Вто Мар 27, 2012 5:10 pm

Като станат големи ще ти трябват доста аквариумчета, защото трябва да ги отделяш. Иначе мъжките ще се избият.
Аватар
valnata
Пчела майка

Re: Отглеждане на рибка-петел (Betta splendens)

Мнениеот LolittaDokugamine » Пет Апр 13, 2012 7:04 pm

Имам един въпрос...Вчера си купих една рибка бета,мъжка,кръстих я Hisagi :ag: Начетох се на доста неща във форумите и понаучих разни неща за рибките.Сега се надявам,че грижите,които полагам за нея са..правилни :ay: Моята рибка е едва на два месеца,но се питам на каква възраст рибките бети са годни за оплождане? [smile315.gif] Защото когато моята рибка порасне,искам да си има поколение..Да,да,знам,че бетите попринцип са агресивни и има вероятност мъжкия да умори женската от любов (поне доколкото съм чела :ag: ) и затова ще бъда предпазлива,знам :ap: И така де,въпросът ми е на каква възраст горе-долу бетите могат да се заплождат?
LolittaDokugamine
Животинче с въпрос

Мнениеот gere-to » Чет Май 24, 2012 9:51 pm

Мисля, че когато на корема на женската се появи едно бяло нещо като топче е готова да хвърли хайвера. Поне така съм чела.
gere-to
Животинче с въпрос

Мнениеот gere-to » Чет Май 24, 2012 9:57 pm

Отделяш женската. Хубаво е да качиш температурата на 28 градуса (иначе много хайвер ще остане неоплоден), и храниш обилно с тубифекс. В най-тихия ъгъл на съда слагаш ричия или водна леща - тя ще е в помощ за строежа на гнездото. След 2 - 3 дни пускаш мъжкия и почваш да дебнеш - почне ли да строи гнездо от мехурчета значи скоро ще си имаш хайвер от бети,(ако е опитен ще го направи за няколко часа, най-много ден). Между другото, сложи нещо за укритие на женската, защото мъжкия е изключително агресивен и ако тя не е готова може да я убие.

След като гнездото е готово, женската отива под него и се почва... Ако питаш мен, сложи слаба лампичка отгоре, вземи си столче и сядай да гледаш - мръстенето на лабиринтовите е нещо изключително! След като хвърлят хайвера, вади женската и я върни в общия аквариум, иначе се прощаваш с нея - от страх за хайвера мъжкия ще я убие.

Него го оставяш вътре поне докато хайвера започне да се люпи. След това го махаш. Водния стълб трябва да е около 15 см. Съвсем слаба аерация, за да не убиеш малките.
Това е! Захранваш след като проплуват, (но не като за прасета) и вече си имаш малки Бети! ЧЕСТИТО!
Дано да съм ти била от полза!
gere-to
Животинче с въпрос

Назад към Акваристика