Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Поповите лъжички

Поповите лъжички

Мнениеот Qna_666 » Съб Юни 09, 2012 4:25 pm

От скоро си гледам попови лъжички.Има ли някой от вас ,който също отглежда?Ако да може ли да ми обясни с какво се хранят и как да ги гледам?Наистина ли са канибали и по-големите ядат по-малките?
Последна промяна Qna_666 на Съб Юни 09, 2012 4:32 pm, променена общо 1 път
Qna_666
Животинче с въпрос

Re: Поповите лъжички

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 09, 2012 4:27 pm

Не са типични домашни любимци и никой не ги е отглеждал хей така просто от зоомагазина купени :ab:

Давайте им жив Тубифекс и тва е - ама ако са от защитен вид земноводни - ще е гадно за животните [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Qna_666 » Съб Юни 09, 2012 4:35 pm

Не са защитен вид просто видях,че и други във форума са отглеждали и реших и аз да попитам.А с нещо друго освен Тубифекс мога ли да ги храня?
Qna_666
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Юни 09, 2012 6:06 pm

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот joro_76 » Нед Юни 10, 2012 10:33 pm

а какво ще стане когато станат на жаби просто ще ги вахвърлиш в някой локва или какво помислили ва това убивайки техния инстинкт ва самосахранение ти ги обричаш на сигурна смърт моя съвет е да ги пуснеш докато са малки така ще имат по голям шанс да се адаптират и да ъцелеят в естественната си среда

Задължително е да се пише грамотно. :ab:
Аватар
joro_76
В ятото

Мнениеот Georg » Сря Юни 13, 2012 4:42 pm

Qna_666 написа:Не са защитен вид ...

Как разбра, че не са от защитен вид? :ai:
Знаеш ли изобщо какъв вид са, знаеш ли изобщо какво ознава ВИД?
Знаеш ли колко вида жаби се срещат в България и кои от тях са защитени и кои не?
Знаеш ли кои документи и закони защитават животните в България?

Ще съм много доволен, ако задоволиш нездравото ми любопитство с удовлетворителни отговори. В другата тема, където си задала въпроса си ти отговорих как се хранят. Тук ще допълня - температурата на водата, в която ги отглеждаш трябва да е максимум 22-23*С. Температура над 25*С ги убива бавно, а над 28-30*С си ги брой мъртви. Има някои тропически видове, които издържат на нашите стайни условия, но за безопашатите земноводни е добре човек да познава някои особености, преди да се захване с отглеждане.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Назад към Акваристика