Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Капки обогатяващи водата с кислород

Капки обогатяващи водата с кислород

Мнениеот aquamarine » Вто Ное 11, 2008 1:35 pm

Искам да попитам дали сте ползвали капки обогатяващи водата с кислород вместо помпичка за тази цел hsuh
aquamarine
Животинче с въпрос

Re: капки обогатяващи водата с кислород

Мнениеот zoomaniak » Вто Ное 11, 2008 1:59 pm

Дайте линк да ги видим тези капки...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот aquamarine » Съб Ное 15, 2008 12:03 am

zoomaniak написа: Дайте линк да ги видим тези капки...

нямам снимка и незнам как точно се казват :ac: случайно ако някой ги е ползвал за рибките си да каже но май никой не е чувал за тях :ajaaski:
aquamarine
Животинче с въпрос

Мнениеот little_didi4 » Съб Ное 15, 2008 2:12 am

на работното ми място има рибки...естесвено тук почти никой не би се хванал да чисти аквариума (испанците) та за това използват едни такива капки...предполагам са същите

не знам много за тях...но виждам резултата.
чиста вода...бистра....но до тук и спирам,защото не знам повече...
little_didi4
В пасажа

Мнениеот Glas » Съб Ное 15, 2008 5:05 am

Идеята да се ползват капки, които да обогатяват водата с кислород, а да не се слагат растения е лоша. Има и препарати, които унищожават водораслите или бактериите в аквариума, обаче и те трябва да се ползват, ако е имало смърт, някаво заболяване по рибите. Такива дезинфектанти унищожават изцяло бактериалната и алгофлората и съответно изчезва целия баланс и частичен кръговрат на веществата, който е задължителен за всеки аквариум. За да стане аквариумът функциониращ трябва да се следят накои химични и физични показатели и ако трябва да се корегират. Сигурно има аквариуми, в които може да се поддържа животът на много тясно специализирани риби без растения и помощта на подобни препарати, обаче за тях споделям мнението на К. Лоренц, че те са „обори”, а не малки биотопи.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот христо топа » Чет Ное 20, 2008 11:17 pm

Като слагаме капки перхидрол обогатяваме водата с кислород а като добавим газирана вода я обогатяваме с въглероден двуокис.И какво от това и кому е нужно.
христо топа
В стадото

Мнениеот head_hunter » Съб Авг 29, 2009 9:44 pm

христо топа написа:Като слагаме капки перхидрол обогатяваме водата с кислород а като добавим газирана вода я обогатяваме с въглероден двуокис.И какво от това и кому е нужно.

Ем колко на колко трябва да се слага?
hsuh
http://www.mondocuisto.com/?r=52303 <<<
http://www.mondozoo.com/?r=52303 <<< Двете най-добри браузърни игри САМО ТУК ;)
head_hunter
Животинче с въпрос

Re: Капки обогатяващи водата с кислород

Мнениеот freza » Съб Сеп 05, 2009 11:06 pm

Здравейте!!!
Най-добрия обогатител на кислород е морската сол тя притежава соли и минерали който са полезни за рибите но в малки количества според аквариума-10л-1 чаена лъжичка е достатъчно но това се прави в началото на стартиране на аквариума защото след това може рязко да изменим химичните свойства на нея-има риби който не обичат сол така че внимавайте ако имате въпроси относно химичните и физични свойства на водата пишете аз съм насреща-благодаря
МАРИАН БЪЧВАРОВ
freza
Животинче с въпрос

Назад към Акваристика