Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Помощ- аматьор със златна рибка

Помощ- аматьор със златна рибка

Мнениеот evil_weasel » Чет Дек 11, 2008 12:00 am

Здравейте, Моля за помощ, тъй като нищо не разбирам
Та проблема е следният- Имам златна рибка, която ми подариха преди 2 години. Гледам я в аквариум от 30 литра, помпата- ами такава ми дадоха в магазина за подходяща (всъщност, всеки път такава ми дават защото все се развалят), на нея пише HJ-1118 3w 200l/h. Друго като техника нямам. грунд има съвсем малко защото видях, че рибката като че ли по-жизнена като е по-малко, почти няма...няколко камъчета и рапан. Сменям 1/4 от водата на 2 седмици като оставям новата вода да преседи 1 ден. Храня я веднъж на ден с храна за златни рибки, каквато ми дадат в магазините. Та от няколко седмици насам рибока ми изглежда унил, а вчера беше с коремчето нагоре (в първия момент помислих, че е умрял, но като чукнах по стъклото пак се оправи и почна да си плува нормално)...на още няколко пъти го хванах така...все пак това не ми се вижда наред. Моля помогнете преди да уморя рибока без да искам:(((((
evil_weasel
Животинче с въпрос

Re: Помощ- аматьор със златна рибка

Мнениеот bla_bla » Чет Дек 11, 2008 6:17 pm

Температурата на водата каква е ?!
bla_bla

Мнениеот evil_weasel » Чет Дек 11, 2008 10:57 pm

ами стайна...към 20 градуса предполагам....нямам вътре нищо за регулиране на температурата
evil_weasel
Животинче с въпрос

Мнениеот bla_bla » Чет Дек 11, 2008 11:04 pm

evil_weasel написа:ами стайна...към 20 градуса предполагам....нямам вътре нищо за регулиране на температурата

Ами провери температурата...
И храната я обясни каква е ? Я дай снимка на рибето ако може ... :ac:
bla_bla

Мнениеот zoomaniak » Чет Дек 11, 2008 11:12 pm

Трябва да храниш с храна за студенолюбиви рибки...езерни. Тя има повече съдържание на протеини и всичко останало.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот evil_weasel » Пет Дек 12, 2008 12:50 am

температурата е 18 градуса....снимките ги направих преди малко...като му отворих капачето се стресна и пак почна до плува настрани и по гръб...а храната е някаква гранулирана в жълта кутийка и пише на немски, че е за златни рибки...JBL...пише, че има некви зърнени храни, зеленчуци и рибешки неща доколкото разбрах.. междудругото не съм сигурна дали се прикачи снимката...ако има проблеми кажете пак ще опитам
evil_weasel
Животинче с въпрос

Мнениеот bla_bla » Пет Дек 12, 2008 4:23 pm

Очите и подути ли са или на мен така ми се струва ?
И имали някакви бели петна по тялото ?
Просто е кофти качество снимката и научквам...
Водата преди да смениш чакаш ли я 1-2 дена ? И гледаш ли да е със същата температура ?!
А я пробвай да и вземеш другарче :ac: (това последното надали ще помогни но има шанс)...
bla_bla

Мнениеот evil_weasel » Пет Дек 12, 2008 8:16 pm

не мисля, че са подути...в смисъл ако са, то явно е така отдавна...няма петна по тялото...поне нищо, което да не си е било там и преди, а водата, да- чакам я един ден и я сипвам, за температура не гледам защото както казах в аквариума няма нищо за регулиране на темепературата и водата си я оставям на стайна, каквато би трябвало и да е тази на рибока. Не знам защо си мисля, обаче че коремчето като че ли му е по-подуто от колкото трябва...но и това не е от сега, тъй че останах с впечатленнието че явно рибока си е такъв. Междудругото безопасно ли е да му взимам другарче? Няма ли опасност да се бият?Все пак мисля да го оставя това като краен вариант, защото явно не съм стопанката- мечта на златните рибки та не искам още някоя да ми тежи на съвестта....
evil_weasel
Животинче с въпрос

Мнениеот bla_bla » Пет Дек 12, 2008 8:39 pm

Аз лично нямам проблем с големия брой златни рибки на едно място....

А дори сега са доста повече :ad:
Вземай и другарче , а водата , когато е голямо количество не се темперира бързо... Пък и през ноща пада ли температурата ?
Щом храниш със храна специализирана за златни рибки на "JBL" значи не би трябвало да е от храната >>!...
bla_bla

Мнениеот evil_weasel » Пет Дек 12, 2008 9:27 pm

ми вкъщи си има парно по принцип, тъй че едва ли темепратурата пада през нощта, поне не и рязко. Никакви предположения няма какво може да му е а Генади?
evil_weasel
Животинче с въпрос

Мнениеот Рибчо » Съб Яну 24, 2009 6:00 pm

Може би му има нещо на мехура. [d0264.gif] Ако имаш повече снимки...
Аватар
Рибчо
В ятото

Назад към Акваристика