Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хранилка за риби

Хранилка за риби

Мнениеот гарче » Сря Мар 25, 2009 10:41 am

Имали нещо като хранилка за риби? Мисълтами е за някаквав начин на хранене при който храната не се пръска из целия аквариум?
Аватар
гарче
В ятото

Re: Хранилка за риби

Мнениеот elidilidjova » Сря Мар 25, 2009 1:20 pm

Има, разбира се. Отиди в някой зоомагазин и ще ти препоръчат хранилка.
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот гарче » Сря Мар 25, 2009 2:21 pm

Ходих в няколко. Повечето не бяха чували за такова нещо.Ако са чували ми предлагаха автоматична хранилка. Такава която на определено време пуска храна.Или пък хранилка в която се поставя тубифекс. Аз не искам такава. Искам сама да ги храня , но храната да не се разпръсква навсякъде из аквариума, а да си стои на едно място. Проблема е че като работи помпата завихря водата и храната отива навсякъде. Най-често се задържа по водораслите и започва да гние. Ако спирам помпата при хранене храната пада на дъното и пак остава и загнива.
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 25, 2009 2:24 pm

Няма такава хранилка която вие искате...
Намалете количеството храна
Спирате филтъра - храните - изчаквате - пускате филтъра - давате много малко - дори да останат леко гладни лошо няма да им е на рибите...

А и повечето храна когато влезе в контакт с водата потъва до 1-5мин...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот гарче » Сря Мар 25, 2009 2:33 pm

Благодаря за информацията.
Аз питам понеже бях гледала някъде едни като пръстени които се прикрепват за стъклото.Храната се слага там и пръстена ограничава движението и по повърхността. Проблема обаче с потъналата храна остава.
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 25, 2009 2:37 pm

Можеш да си направиш такава от сламки и една лепка от гума за аквариум.
Но е излишна разправия според мен щом говорим за потъване....

Не знам какви са ви рибите но едно 10 мин хранене с малки порции е в границите на нормата и проблеми не се усещат и храна не остава...малки порции
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот elidilidjova » Сря Мар 25, 2009 5:08 pm

гарче написа:Ходих в няколко. Повечето не бяха чували за такова нещо.Ако са чували ми предлагаха автоматична хранилка. Такава която на определено време пуска храна.Или пък хранилка в която се поставя тубифекс. Аз не искам такава. Искам сама да ги храня , но храната да не се разпръсква навсякъде из аквариума, а да си стои на едно място. Проблема е че като работи помпата завихря водата и храната отива навсякъде. Най-често се задържа по водораслите и започва да гние. Ако спирам помпата при хранене храната пада на дъното и пак остава и загнива.

Аз за такива хранилки говорех, явно не съм те разбрала точно какво искаш. Аз когато хранех рибките си, спирах помпата, слагах храната и после пак я пусках. А това, което пада на дъното, има едни риби, забравих им името, които обират остатъците от храната.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот Рибчо » Пон Юни 15, 2009 5:47 pm

гарче написа:Ходих в няколко. Повечето не бяха чували за такова нещо.Ако са чували ми предлагаха автоматична хранилка. Такава която на определено време пуска храна.Или пък хранилка в която се поставя тубифекс. Аз не искам такава. Искам сама да ги храня , но храната да не се разпръсква навсякъде из аквариума, а да си стои на едно място. Проблема е че като работи помпата завихря водата и храната отива навсякъде. Най-често се задържа по водораслите и започва да гние. Ако спирам помпата при хранене храната пада на дъното и пак остава и загнива.

Разбирасе че има пласмасови за червеи залепят се пускаш червейте в нея и рибките ги ядът през дупките не ти се крият в пясака червейте, много са удобни не струват повече от 1 лев
Аватар
Рибчо
В ятото

Мнениеот Ico_zooman » Сря Юни 16, 2010 8:58 am

Аз за такива хранилки говорех, явно не съм те разбрала точно какво искаш. Аз когато хранех рибките си, спирах помпата, слагах храната и после пак я пусках. А това, което пада на дъното, има едни риби, забравих им името, които обират остатъците от храната.[/quote]
Тези риби май, че са сомчета обаче не съм сигурен.По 2-3 лева в зоомагазина ги има.
I LOVE MY PET
Ico_zooman
В ятото

Мнениеот elidilidjova » Сря Юни 23, 2010 7:59 am

За остатъците от храната може да си вземеш и коридорасчета - малки симпатични сомчета. Охлювите същои изяждат остатъците, но не ти препоръчвам планорбиси, че се развъждат много бързо.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Назад към Акваристика