Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Защо водата ми стана зелена

Защо водата ми стана зелена

Мнениеот pupi » Пет Авг 07, 2009 12:16 pm

Здравейте от скоро си засадих Валиснерия във аквариума и всичко си беше наред. От няколко дни забелязах че водата започва да зеленее и направо си стана зелена, мътна някак си. Сменям си я както трябва, имам си и вътрешна и външна помпа. Някой може ли да ми помогне?
pupi
Животинче с въпрос

Re: Защо водата ми стана зелена

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 08, 2009 7:17 pm

Махни аквариума от слънчевите лъчи.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Araven » Нед Авг 09, 2009 6:44 pm

Действително, ако периодът на осветеност на аквариума е повече от 8 часа водата зеленясва по - бързо. За да се избегне проблема се увери, че не е на пряка слънчева светлина, филтъра работи нормално и всяка седмица сменяй 1/3 от водата и изтривай стъклата с чиста гъбичка (предназначена само за аквариума и нкакви препарати) това са най- общите правила горе долу :ay:
Araven
Животинче с въпрос

Мнениеот Чехълче » Пон Авг 10, 2009 9:08 am

+ всички съвети от по-горе, аз бих сложила и охлюви - тези, които имах, чистеха и стъклата.
Чехълче
В пасажа

Мнениеот slipknot_1996 » Вто Фев 22, 2011 10:49 pm

Здравейте :ag: ,искам да попитам защо стените на аквариума позеленяват,смисъл като го изчистя и след време пак?Не е на слънчева светлина,притеснява ме това да не е от това,че е на земята,не ми се вярва,но знам ли,ще го сложим на нещо,но по нататък като имаме място.Та да попитам от какво може да е имат филтър и помпа за въздух.Чух една жена да пита в зоомагазина за нещо,което служи за махане на зеленото от стените на аквариума,вие чували ли сте за такова нещо? icon_dontknow :ajaaski: [d0264.gif] [4452.gif] И това пречи ли на рибките? hsuh [mood_feelings_hurt.gif]
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Назад към Акваристика