Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Морско свинче

Морско свинче

Postby Snejy » Sat Oct 31, 2009 10:35 pm

До скоро имах котка, но не заради мен тя си отиде на село... и за това реших да си взема некое животинче, което си живее в клетка.И се спрях на дългокосместо морско свинче и имам няколко въпроса, чиито отговори не ми станаха ясни макар че прочетох хиляди информация.

1.Проблем ли е за свинчето ако живее в аквариум над радиатор от парно.. всмисъл такъв през зимата понеже се пали камината и ще бъде доста топло над радиоатора.Това добре ли е или е лошо за него?
2.Има ли някаква закономерност, ако женското морско свинче никога не е раждало и да му се скъсява живота, тъй като знам че при доста животни е така?
3.Трябва ли водата, която се налива на прасенцето да е престояла определено време преди да се консумира или може и директно налята от чешмата?
4.Знаете ли приблизителни цени на морски свинчета и на аквариуми?
5.Според вас коя порода и кой пол е по-добре? (макар че аз съм се спряла доста настойчиво на дългокосместо може би мъжко, но бих искала да видя и някакво друго мнение)
6.И най-накрая последния въпрос, с какви препарати е най-удачно да се измива аквариума?

Мерси предварително :)
Не ние разполагаме с живота си - други се разпореждат с него..
Snejy
Животинче с въпрос

Re: Морско свинче

Postby ИНА » Sat Oct 31, 2009 10:52 pm

Сега,първо:върху радиатора не е изобщо желателно да стоят.Клетката се слага на пода/ако нестава течение/или на шкаф и на сянка/на непряка светлина/.Второ:ако искате аквариум си купете рибки,морско свинче е желателно да се гледа в клетка.Трето:според мен женско е за предпочитане за гледане.Аз лично наливам вода от чешмата директно,но все пак трябва да е хубава и да немерише.Цени-средно 15лв.
ИНА
В пасажа

Postby Snejy » Sat Oct 31, 2009 11:22 pm

Знам че е по-добре в клетка.. но за съжаление майка ми ми постави ултиматум, че ако си взема морско свинче задължително да е в аквариум.... а ако направя обратното сигурно няма да се случи нещо мн хубаво.
Snejy
Животинче с въпрос

Postby andaluz » Sat Oct 31, 2009 11:26 pm

И защо майка ти държи да е в аквариум?
Може би се страхува че ще излизат боклуци през клетката, а ти няма да почистваш?
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
andaluz
В пасажа

Postby Snejy » Sun Nov 01, 2009 12:33 pm

ами да нещо такова .. :bs:
Snejy
Животинче с въпрос

Postby 4umer_Master » Mon Nov 02, 2009 5:04 am

:ag: :ag: Еми просто и се обясни че ще почистваш и толкус ко е малко талашна земята ............. :ag:

Офтопик:
Лололололо чакаи че взех да си я представям напрао
Аз съм добро момче
4umer_Master
В ятото

Postby Bunny Boo » Wed Nov 04, 2009 9:59 pm

Snejy wrote:Знам че е по-добре в клетка.. но за съжаление майка ми ми постави ултиматум, че ако си взема морско свинче задължително да е в аквариум.... а ако направя обратното сигурно няма да се случи нещо мн хубаво.

Снежи аз имах същият ултиматум поставен от майка ми, когато отивах с баща ми за домашен любимец, но благодарение на баща си животинката е в клетка. "Няма да е много хубаво" :ag: първите дни ще има малко мрънкане някоя друга караница, но ще мине. Само като го внасяш през вратата се подготви за реакция :ag: "Какво е това корито?!"
ImageImage
Bunny Boo
В пасажа

Postby zoomaniak » Wed Nov 04, 2009 10:02 pm

[smile117.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Postby Snejy » Thu Nov 05, 2009 9:28 pm

Хаха да.. ами то всъщност вече е свършен факт - в клетка е :) и майка ми направо полудя като я видя ама вече и мина, даже много се кефи на свинчето :) И така де.. взех си розетка, казва се Аби. Ще дам и няколко снимки :)

http://i33.tinypic.com/2vl0cgo.jpg
http://i33.tinypic.com/1j2sn5.jpg
http://i37.tinypic.com/330tj79.jpg .. Много обича да ми се катери по рамената :ag:
Snejy
Животинче с въпрос

Postby az_pamela » Mon Aug 02, 2010 1:42 am

На колко месеца/годинки е ? :ajaweki:
az_pamela
В стадото

Return to Морски свинчета