Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Различен характер при различните породи?

Различен характер при различните породи?

Мнениеот Sindey » Нед Ное 08, 2009 2:39 pm

Чувала съм,че характерът на морските свинчета зависел от породата-розетките били по-кротки от гладкокосместите.Или от пола.Тъй като мисля да си купя едно от тези гушкави зверчета искам да попитам доколко това е вярно и дали някой от вас е забелязал какви са тези разлики в характер/поведение.Благодаря предварително.
Sindey
Животинче с въпрос

Re: Различен характер при различните породи?

Мнениеот kris4i » Сря Ное 11, 2009 5:34 pm

Аз доколкото знам, чисти породи тук в БГ няма. Моето ми го продадоха за мъжка розетка, а се оказа госпожица и стана дългокосместа. Вероятно дългокосместа розетка?! :ai: Не знам, ама косъмът й е към 20 см. дълъг :ab: Нормалните розетки гледам, че стоят някак си къдрави, начупени. Общо взето ги мешат както дойде, но пък породата няма значение, щото всяко си има собствен чар.
А за това кои са кротки, аз мисля, че всички свинчета са кротки. В тях няма агресия. Характерът им е също супер индивидуален и не смятам, че има общо с "породата".
Все пак ако държиш на порода ( и на пол ), не се доверявай много на продавачките в зоомагазините. Съветвам те да разгледаш снимки в нета специално за пола и сама да си огледаш свинчето като си го харесаш. smiley24
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот Sindey » Пон Ное 16, 2009 11:44 pm

Много,много благодаря за отговора. :bs: Въпросът беше най-вече от любопитство,не държа на порода,а полът за мен няма значение,макар като при теб-обикновено се пада точно обратния,на това,което казват :ag: .Но забелязах,че в литературата из интернет загатват за подобни бабини деветини,после-нищо конкретно...
Всъщност за подобна разлика беше споменато,че розетките били по-плашливи.Според мен е от характера,както ти каза всеки е строго индивидуален,като при хората,като общото е,че са кротки и любвеобилни и силно се привързват.
Още веднъж благодаря и се надявам скоро да разбера от личен опит какво е да гледаш морско свинче :ba: .
Sindey
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Яну 08, 2010 9:08 pm

Независи от породата според мен.Преди имах мъжка розетка,беше кротка и мила.А сега имам женска,дивачка и много хапе.Аз мисля че не зависи от породата а от възраста,с времето стават по кротки и мили.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Antonio » Съб Яну 09, 2010 6:40 pm

Характера на свинчето е индивидоален за всяко едно, както при хората.
Но има разлика при мъжките и женските свинчета. - Мъжките определено са по-кротки от женските. Това го знам от личен опит и от доста прочетена литература.
Antonio
В ятото

Назад към Морски свинчета