Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

МОЛЯ ПОМОЩ - ГАЗОВЕ В ЧЕРВАТА - СПЕШНО Е!

МОЛЯ ПОМОЩ - ГАЗОВЕ В ЧЕРВАТА - СПЕШНО Е!

Мнениеот paradizio » Съб Ное 28, 2009 8:59 pm

Здравейте,
От около 5 дена имам огромен проблем. Гледах две свинчета - Чарли и Линдзи. Една сутрин забелязах , че Чарли е отпаднал и неконтактен - закарах го на ветеринар веднага, но след 3 дена борба и много мъка на 25.11.09 Чарли почина:_ _ _{. Не искам да ви описвам какво преживях, нито пък моето сладурче, защото не би помогнало с нищо в случая. Проблема е, че сестричката му - Линдзи сега има същия проблем. Слава богу поне по последни данни (от вчера) газовете не са чак толкова много колкото при Чарли и положението не се влушава за сега, но имам усещане, че няма и никакъв напредък. Лекарите изписаха Espumizan през устата на 6 часа - 0.5 мл., антибиотик на 12 ч. през устата и паста, която да възстанови естествената киселинност в червата. на Антибиотик е вече 2 дена и няма напредък. За сега яде и пие, изхожда се, но е много неактивна и тъжна (вече е разбрала какво се е случило вероятно), а и коремчето е видимо надуто, не спада и очевидно я боли като я пипам. Все по трудно е да и давам лекарствата със спринцовка и се опасявам, че скоро изобщо ще е невъзможно. При нея хубавото е, че я хванахме по от рано - от 5 дена е само на сено и вода.
Ако някой от вас е имал подобен проблем и е успял да се справи с него МОЛЯ ПИШЕТЕ МИ. Направо съм в ужас, че може всичко да се повтори... .

Четох, в един форум мнение на човек който казва че неговата чинчила е имала същият проблем - направили са й операция и сега за сега била ОК. Никой от докторите, с които говорих не ми спомена нищо за подобен вариант. Имам чувството, че на всички не им се занимава и не мислят че си заслужават. Слава богу последните на които попаднах са по-читави, но АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ПРЕПОРЪЧА ТЕСЕН СПЕЦИАЛИСТ АКО ЩЕ ДА Е В РУМЪНИЯ - МОЛЯ...

Не искам да си режа душичката, но ако няма никакъв друг вариант.... какво да направя не мога да я загубя и нея...

КАКВОТО И ДА ИМАТЕ НАУМ МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ!

mail: paradizio@mail.bg
gsm: 0888 210 220
Няма малки трагедий, има такива, които не те засягат!
paradizio
Животинче с въпрос

Re: МОЛЯ ПОМОЩ - ГАЗОВЕ В ЧЕРВАТА - СПЕШНО Е!

Мнениеот kitana » Съб Ное 28, 2009 9:54 pm

Пробвай да се свържеш с тази жена:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=100417
Момовет-Миряна Караславова.Мисля,че ако може да се помогне на животинчето,то тя ще го направи.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот paradizio » Нед Ное 29, 2009 10:31 am

Свързах се - не ми помогна, значи явно не може :) Беше в Пловдив на форум и нямаш много възможност/желание да се консултираме. Препрати ме да се свъжа с клиника Анимо, но аз ако си влача прасето от клиника в клиника докато ги мина всичките в София може да е късно. Можеби е чудесен специалист, но изглежда няма да ми помогне :(
Иначе благодаря много за отговора :) ако имате други предложения - моля...

От вчера Линдзи не е акала и вече се спичам..
paradizio
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 29, 2009 11:23 am

С какво и как е хранена преди проблема да засегне и нея...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот paradizio » Нед Ное 29, 2009 12:00 pm

Установихме, че проблема е в прясната храна която сме давали - очевидно свинчето което почина е яло повече от нея като тартор понеже имаше много по-голямо разширение. От както ги имаме ги храним с пресни зеленчуци и полодове по малко + разбира се сено и специалната храна - морков, магданоз, кора от банан, - но предимно от градината на вилата, а сега понеже е зима и няма явно сме попаднали на нещо много нитратно и прасчовците просто не могат да го преработат. :(
paradizio
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Нед Ное 29, 2009 12:18 pm

Не мисля,че е от това.Ние градини нямаме и даваме зеленчуци и плодове от магазина.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 29, 2009 12:25 pm

Даването на зеленчуци и плодове си е риск. Поне в моите очи. Години съм ги хранил със сено + специализирани смески + вода.

Единственото което им давах беше тиква селска и огризките от ябълките които аз изяждах.
Никога не съм се стремил да им давам зеленчуци и т н...
Единствено са ми умирали от студ...разболяват се от Пневмония.

Сено + Зърнени храни премиум качество + вода.

Това е моят успех.

Нулева смъртност.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Space » Нед Ное 29, 2009 12:26 pm

Но за целта трябва да са сухи :ad: Като добавиш и нитратите и ето го резултата ....
Както се казваше в онази реклама ... "Не става само с ядене ...." :ad:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот kitana » Нед Ное 29, 2009 1:07 pm

zoomaniak написа:Даването на зеленчуци и плодове си е риск. Поне в моите очи. Години съм ги хранил със сено + специализирани смески + вода.

Единственото което им давах беше тиква селска и огризките от ябълките които аз изяждах.
Никога не съм се стремил да им давам зеленчуци и т н...
Единствено са ми умирали от студ...разболяват се от Пневмония.

Сено + Зърнени храни премиум качество + вода.

Това е моят успех.

Нулева смъртност.

Последно умирали ли са или не е имало умрели?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 29, 2009 1:27 pm

Умирали са от студ...
Не от проблем с храненето?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Ное 29, 2009 1:30 pm

Така де....смъртността не е била нулева.
И къде си ги държал,че са умирали от студ.На двора?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 29, 2009 1:42 pm

Хм...
В детската ми стая при родителите ми като живеех...
Влага имаше по стените...мухъл в ъглите.
Зимата спиш нощем на 10 гр...

Но такива бяха условията в това време.

Нежните краченца на свинчетата бързо улавят студът...и т н.

Докато открия причината - загубих няколко родители.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Ное 29, 2009 1:59 pm

Живяла съм в много такива ..хм...дупки(щото търновските квартири са си дупки)-влажни,с мухъл не само по ъглите,отоплението трябваше да се пести,ама 10 градуса не е било.Ама ти си знаеш,де.
Пък и свинчетата нали са били в аквариуми,по няколко...И не би ли трябвало студа да порази повече малките,отколкото възрастните индивиди?Въпроса не е реторичен.
Ако живеех в такива условия не бих се наела да гледам животно ,но .....всеки си знае за себе си.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 29, 2009 2:11 pm

Аз съм казвал многократно в този форум, че съм причина за смърт на много животни...и не се гордея с това.

Но света не е идеален...и се стараем от опита си да помогнем на други стопани да не са причина за смърт.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Ное 29, 2009 2:18 pm

paradizio

Може би исках да Ви кажа на вас, че в началото на всеки развиващ себе си стопанин му умират животни.
Докато постигне информативно развитие и дигне информативното си ниво.
Във времето на развитие на стопанина - смъртността намалява и в един миг тя вече е 0 - нулева.

Това е един от стандартните пътища за всеки стопанин.

Естествено бих искал да кажа, че всеки път може да се промени.

Дано вашият е променящ се път.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот paradizio » Сря Дек 02, 2009 3:10 pm

Здравейте отново на всички Радвам се да ви съобщя, че за сега всичко е супер. След като и намазахме една гризинка от нейните с този препарат Rodikolan, Линдзи направи едно голямо ср.. и всичко си дойде на мястото :) .

Истината е, че доголяма степен дължим подобрението и успокоението на родиколана. За този препарат разбрах след разговор по телефона с доктор Антов (http://www.vetbg.com/). След като се обадих на близо 12 ветеринарни аптеки и не го намерих никъде, най-накрая се оказа, че го има.... в клиниката в която искаха да оперират Линдзи... . Доктора вика - да бе видях, че се търкаля тук едно отворено шише днес.. Запалих с 200, взех каквото е останало от шишето и обратно в къщи.. Не ме разбирайте погрешо, в син кръст са много добри професионалисти и може да се каже, че съм доволен от работата им, наистина видяха колко на сериозно приемаме всичко и правеха всичко възможно, но... не съм сигурен, че пак бих си завел прасето там.. Добри хора са, но с прасенца нямат опит.

Да се върна малко - За др. Антов (препоръчал ми родиколан) разбрах от този форум. От там се свързах и с едно момиче, чиято чинчила е имала подобен проблем. Тя ми даде телефона на доктора оперирал нейната чинчила и горещо ми го препоръча (и както в последствие се оказа - ИМА ЗАЩО). Доктора се казва д-р Деян Митков, Тел: 0888952199,
кабинетът му се намира на улица суходолска 2, първата успоредна на бул Ал. Стамболийски на гърба на магазин Хран Комерс. Този доктор направо ни спаси от полудяване. На първо място той самия е гледал 6-7 прасенца. Прегледа прасенцето - опипа му корема и каза, че е абсоютно ненужен риск да се оперира при положение, че се храни и се изхожда и, че корема е надут но не с въздух, не е твърд и е по скоро от задържана вода. Ей, не мога да ви опиша какво облекчение изпитахме и двамата с приятелката ми...

Всъщност в заключение, ако трябва да съм честен според мен, прасето в един момент спря да се изхожда и да яде защото насила му бутахме разни лекарства в устата и милото е получило някакъв спазъм от страх и зор. Добре, че я загряхме хубаво в колата пред клиниката и успяхме да и освободим перисталтиката половин час преди да я дадем на операция, че... сега можеше да си нямаме нито едно прасе...

Все още не мога да се освободя от мисълта, че имахме 3 ДЕНА, в които може би можехме да помогнем на Чарли (прасенцето, което почина) ако знаехме (ние или докторите в Итавет примерно- първата клиника, в която го заведох) за този препарат можеше да го разхлабим то да си се изака и да почне да се храни, но... Жалко за душичката - поне я погребахме на хубаво място на нашата вила.

А относно този препарат Родиколан - разбрах в последствие, че се продава някаъде до Била малдост - също така го има при д-р Митков. В него има предимно масла от типа на ленено семе и пр.. много е мазен и прасенцето веднага започна да ака съвсем правилни дарадонки - до колкото разбрах много е добър и за профилактика.

Ако на някой му се случи нещо подобно - почнете от най-простото увийте праето с две кърпи, загрейте го и го накарайте да се отпусне, пък тогава хакайте антибиотици и простотий...

Между другото - не желая да обидя нито една от двете клиники (Итавет и Син кръст) хората са специалисти (Итавет са ми помагали в друга ситуация с прасетата - с въшки в сеното), струва ми се обаче са специалсти в по-малка степен що се отнася до морски прасета.

Поздрави на всички - ние продължаваме да квичиме...
paradizio
Животинче с въпрос

Назад към Морски свинчета