Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Стресирана или ... ?

Стресирана или ... ?

Мнениеот SharKmurdeR » Нед Юли 18, 2010 5:51 pm

Морското ми свинче го е мн страх но незнам от какво ?? Ако можете да ми помогнете.
Когато я купих в клетката и живееше заек и нямаше трина дори отолу.
В магазините вобще не се грижат за животните....!!!! smiley23 smiley23
А от по рески Движения направо и хвръква сърцето и обикаля клетката 10 пъти !!! [smile3537.gif] [smile3537.gif] [smile3537.gif] fing23
SharKmurdeR
Животинче с въпрос

Re: Стресирана или ... ?

Мнениеот katity » Нед Юли 18, 2010 9:10 pm

Преди колко време я купи..Ако е скоро може още да не е свикнала с дома си :ad:
Отмъщението не връща загубеното.. :) !
Аватар
katity
В стадото

Мнениеот SharKmurdeR » Нед Юли 18, 2010 9:59 pm

katity написа:Преди колко време я купи..Ако е скоро може още да не е свикнала с дома си :ad:

Ами преди 2 месеца ..!!
SharKmurdeR
Животинче с въпрос

Мнениеот pitbullfan » Нед Авг 15, 2010 8:01 am

би трябвало да е свикнало и аз имам м.с. Родни взех го преди 5 дни и вече почти не го е страх
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това в подписа си!
Породата има значение само за егото на хората, не за качествата на кучето...
pitbullfan
Животинче с въпрос

Мнениеот Pisobella » Сря Ное 03, 2010 1:12 pm

И моето свинче е такова. Вече е цял месец вкъщи, обаче подскача често нервно наоколо, като се стресне от нещо обикаля клетката като обезумяла, веднъж се опита да изкочи. Бяга от мен адски уплашено, макар че можеш да я погалиш защото просто спира и не смее да мръдне. Също така като й сипваш храна идва веднага любопитно, даже си взима хапването от ръката ти, обаче като направиш едно движение и вече е на върха на паниката.

Между другото животното освен моркови, които много обича, и краставици чат-пат, отказва да яде каквото и да е било друго... о.О

Иначе гледам да не я тормозя много - давам й храна и да я погаля по гръбчето чат-пат ако ми даде.Гледам да не я хващам, защото ми се струва, че се стресира още повече... пък аз не искам да го плаша животинчето :/ Очаквах за един месец да е преодоляла страха си от мен, ама тя не дава никакви признаци изобщо да свиква. И от гласа ми понякога се плаши ужасно много, а аз като цяло й говоря за да свиква. :/

Предполагам, че е нормално някои животни да се адаптират толкова бавно. Предното ми свинче след един месец престой вкъщи и опитомяване по същия начин когато реших да я хвана в ръце изобщо не се притесняваше. И като цяло и през ум не й минаваше да скочи или да излезе от сандъчето си. Това е голямо диване :) Очаквах, че ще свикне с присъствието ми. Всичките ми животинки свикваха >.<

Някой да има предложения и идеи какво още мога да направя, за да я опитомя? :)
Предполагам, че просто й трябва повечко време.
Аватар
Pisobella
Животинче с въпрос

Мнениеот malkatarozichka » Пон Юни 17, 2013 9:27 pm

По природа морските свинячета са страхливи и всеки по-силен звук ги стряска страшно много. Не смее да мръдне защото мисли че ако има опасност нападателя няма да забележи. Нормално е да се плаши. Освен това е напълно НЕнормално да е в една клетка със заек! :ai: Всяко животно трябва да е поотделно. Може би и от това е стресирано свинчето. Но спокойно ще свикне. :ab:
malkatarozichka
Животинче с въпрос

Назад към Морски свинчета