Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кастрация....

Кастрация....

Мнениеот zoraida » Пет Авг 20, 2010 12:03 pm

Здравейте,имам въпрос - колко струва кастрация на морско свинче?
Питам,защото преди няколко месеца ми подариха женско и мъжко и те,както предполагам се сещате,се размножиха.Сега тя пак е бременна и искам да кастрирам мъжкото,защото при женските животни е коремна операция и е много по-опасно.Но нямам никаква представа,колко би могло да струва.Искам да знам,за да мога да се подготвя финансово и ако успея да го кастрирам преди момичето ми да е родило,за да мога да ги държа заедно без да се притеснявам от нова бременност.Предварително благодаря за информацията :ab:
zoraida
Животинче с въпрос

Re: Кастрация....

Мнениеот archy » Пет Авг 20, 2010 12:08 pm

Ако сте от София ви препоръчвам клиника Зооландия.Кастрация на заек/гризачи - мъжко животно 60 лв. Ето линк http://zoolandia.hit.bg/index.html
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Пет Авг 20, 2010 12:09 pm

А защо не ги отделите,по-добре е да са две но според мен така ще е по-добре. :ab:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот zoraida » Пет Авг 20, 2010 1:49 pm

archy написа:Ако сте от София ви препоръчвам клиника Зооландия.Кастрация на заек/гризачи - мъжко животно 60 лв. Ето линк http://zoolandia.hit.bg/index.html

Мерси,даже знам къде се намира :)

slipknot_1996 написа:А защо не ги отделите,по-добре е да са две но според мен така ще е по-добре. :ab:

От когато са разделени,той не си контактува с мен,не си играе,крие се,а в момента,в който го преместя при женската и веднага започва контакт,изобщо когато е сам е много различен.А искам да го кастрирам,защото не искам да ги развъждам повече,не знам и колко са големи(като възраст),а знам че след определена възраст,не е хубаво да ражда женската.Наскоро също така мъжкият преби до смърт едното си синче и вече не искам да стават такива неща,не искам да виждам как умира животинче.
zoraida
Животинче с въпрос

Мнениеот malkatarozichka » Пон Юни 17, 2013 9:33 pm

Съветвам всички които са на мнение за кастрация на морско свинче да се откажат. В България няма достатъчно квалифицирани доктори за тази работа и кастрацията ще измъчи животинчето и без това през краткия му живот. [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] Така че просто няма смисъл. Отделете ги.
malkatarozichka
Животинче с въпрос

Назад към Морски свинчета