Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Натравяне с нитрати

Натравяне с нитрати

Мнениеот vge » Нед Окт 24, 2010 10:03 am

Здравейте.Моля за помощ!В4ера сутринта майка ми е дала на свин4о еди лист салатка.От ве4ерта е отпаднал-не яде,не пие вода,търси контакт с 4овек.омърлушен е,иска да го гушкат-това е нетипи4но за него.Не съм в Бг и трудно ми отваря каквито и да е сайтове.Доста се рових,но така и не намерих инфо за симптомите при натравяне с нитрати.Моля,ако някой може да ми даде инфо.Предполагам,4е е това!Обаждала се е на лекар и той и е казал същото.Нищо не можело да се направи,освен да 4акаме да преодолее проблема сам,АКО се справи.
Моля ви-какво да правя-ПОМОГНЕТЕ!
"Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя!"-Пикасо
vge
В стадото

Re: Натравяне с нитрати

Мнениеот top4o » Нед Окт 24, 2010 11:21 am

Не давай повече нещо за което не си сигурна дали има нитрати, а само домашно гледани неща. :av: Свинчо ще се оправи и сам, но занапред бъди внимателна.Бързо оздравяване. :ac:
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот vge » Нед Окт 24, 2010 1:00 pm

Ох,май за втори път го правим.Преди това беше с краставица,но тогава го отдадах на те4ението-беше на терасата за малко.Ейййй,дано се оправи мишо4ката ми.Благодаря за отговора!
vge
В стадото

Мнениеот selgomez97 » Нед Окт 24, 2010 4:06 pm

Зелената салата има нитрати? icon_crazy
Моето свинче обожава такава зелена салатка..давам му един лист и вече го е изяло.
Незнам, за сега нищо не му е станало или поне не съм забелязала. icon_dontknow
А ти сигурен ли си, че това е от салатката? smilie8
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот vge » Нед Окт 24, 2010 4:55 pm

Е как да нямат нитрати салатките,особено сега,които пускат по магазините.Ве4е няма производство нормално-вси4ко е озорено или внос.
Относно дали харесва или не свин4ето ми салатки няма спор-меко казано ги обожава.
ПРЕДПОЛАГАМ,4Е Е ОТ ТОВА.Нищо по-разли4но не му е давано като храна.Нито е имало някаква промяна в каквото и да е.
vge
В стадото

Мнениеот selgomez97 » Нед Окт 24, 2010 5:03 pm

Е, то какво остава да му се дава..в това имало нитрати, в онова :ac:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот vge » Нед Окт 24, 2010 5:21 pm

Знам и това имам впредвид-на моя позната свин4ето и по4ина от пипер фрашкан с нитрати.Прави изследване на зелен4ука в лаборатория след два дни,когато свин4ото и по4ина.
Много ми е притеснено-от по4ти 24 4аса не е пил вода и не е ял нищо.Следователно нито ака нито пиша.Боже какво да правя. icon_dontknow [mood_feelings_hurt.gif]
vge
В стадото

Мнениеот archy » Нед Окт 24, 2010 5:49 pm

Заведете животното на ветеринар! Прочетете темите за хранене също.
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот vge » Нед Окт 24, 2010 7:08 pm

4етах много.Лекар днес да работи няма.Само по телефона се 4ули с майка ми.Вероятност да е от зъбите му също има(доколкото съм 4ела из форумите).Утре ще го заведе,ох,дано само да не е късно. icon_bowdown [mood_feelings_hurt.gif]
vge
В стадото

Мнениеот vge » Пон Окт 25, 2010 7:02 am

МОЯТ МИШО СИ ОТИДЕ СНОЩИ. [mood_feelings_hurt.gif] КОЛКО МЪКА ИМА В СЪРЦАТА НИ.ТОЛКОВА СИ ГО ОБИ4АХМЕ.ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕВ ДУШИТЕ НИ!!!
Толкова виновна се 4увствам-заради един лист салата загубих приятел4ето си. [mood_feelings_hurt.gif] Еййй.колко ме боли... [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
vge
В стадото

Мнениеот petka_1998 » Пон Окт 25, 2010 8:28 am

охх горкичкотоо [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
petka_1998
В стадото

Мнениеот archy » Пон Окт 25, 2010 12:56 pm

Съжалявам! [mood_feelings_hurt.gif]
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот top4o » Пон Окт 25, 2010 1:03 pm

Много тъжно. [mood_feelings_hurt.gif] Но това ще те научи следващия път да си внимателна и да не прекаляваш със зеленчуци и плодове, защото както виждаш във всичко има нитрати и всичко е изкуственно. :ac:
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Пон Окт 25, 2010 4:44 pm

Съжелявам за загубата ти.. icon_bawling
А сигурно ли е , че е станало от листенцето салатка? Може и от друго да е... icon_dontknow
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот vge » Пон Окт 25, 2010 4:52 pm

Ние хората сме големи изроди-какво ли не правим за пари...Ще запо4нем да мутираме от химии в храните.Колкото и да се ядосвам не мога да върна души4ката ми. [mood_feelings_hurt.gif]
Винаги му давах от най-скъпите храни,от най-скъпите плодове и зелен4уци-но май и цената ве4е не е гаранция за ка4ество....
Лошото е,4е съм много надалеко и не можах да си го прегърна за последноооо.... [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Наистина ве4е ще съм много внимателна!!!!!Т.е. изобщо няма да давам на новото прасенце нищо зелено!!!Сигурно ще си вземем пак-къщата е празна и ску4на без такова другар4е!
vge
В стадото

Мнениеот vge » Пон Окт 25, 2010 4:55 pm

selgomez97 написа:Съжелявам за загубата ти.. icon_bawling
А сигурно ли е , че е станало от листенцето салатка? Може и от друго да е... icon_dontknow

Няма при4ина да е друго-нищо не сме променяли в каквото и да е от на4ина му на живот.Дори и зъбите му са си наред.Няма 3 години-това също според мен не е при4ина.Незнам-никакви те4ения от нос,уста...абе вси4ко си беше нормално-стана изведнъж! [mood_feelings_hurt.gif]
vge
В стадото

Мнениеот selgomez97 » Пон Окт 25, 2010 5:11 pm

Разбирам те... [mood_feelings_hurt.gif]
Лоша работа... съжалявам, знам какво е да загубиш животинче! :ajaaski:
Аватар
selgomez97
В пасажа

Назад към Морски свинчета