Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Транспортиране на морско свинче

Транспортиране на морско свинче

Мнениеот dimsito94 » Пет Дек 13, 2013 10:58 pm

Здравейте,
пиша ви с надежда да ме посъветвате.Понеже ще пътувам за родния си град за празниците и явно ще съм с влак та се притеснявам свинчето ми да не измръзне.По принцип го слагам в картонена кутия с дупки,но сега мисля дали да не го завия с нещо в кутията ...Какво ще ме посъветвате?
Благодаря предварително :)
Аватар
dimsito94
Животинче с въпрос

Re: транспортиране на морско свинче

Мнениеот meri » Съб Дек 14, 2013 10:09 am

Морските свинчета не обичат преместванията и пътуванията, затова е добре това да трае възможно най-малко време. За транспортирането са подходящи затворени картонени кутии или такива като за пътуване на котки например. В кутията задължително трябва да има вентилационни отвори. Внимавайте много зимно време като пренасяте свинчето да не го простудите. Ще е добре да опаковате кутията с топла тъкан, без да запушвате отворите и да сложите голямо количество слама или памук вътре. Лятото внимавайте да не прегреете животинчето, като отворите малко кутията (едва ли ще иска да избяга някъде) и не оставяйте кутията на слънце. По време на пътуването дръжте кутията на колене и я клатете възможно най-малко. Ако пътуването ще е дълго, сложете храна и сено в кутията за да може свинчето да се подкрепи, в случай на огладняване. След като го донесете вкъщи веднага го сложете в предварително приготвената клетка и не го безпокойте поне 2-3 дена. Нещо нормално е след транспортировка свинчето да е уплашено и да отказва храна ден два...просто му оставете време да се окопити.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: транспортиране на морско свинче

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 14, 2013 10:49 am

Сложете му Хавлиена кърпа като "постелка" и това е. Естествено стойте с него на Топло място - до влака се движете с Такси. Не стойте на течение и самото животно да стои в затворена чанта ако духа вятър до влака примерно.

Може да го гушнете в ръцете си в купето - вашата телесна температура ще го стопли.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Транспортиране на морско свинче

Мнениеот dimsito94 » Съб Дек 14, 2013 11:44 am

Благодаря за мнението... пък,относно колко време ще пътувам, ще пътувам от Велико Търново до Казанлък с влак, на връщане .На отиване ще съм с кола и за това не се притеснявам толкова,но с влака пътя от нас до гарата и има прекачване за това се притеснявам.Свинката ми има клетка и мисля вътре да сложа кутия от обувки (не за първи път я транспортирам така ,но е за първи път в зимни условия)в кутията ще застеля с хавлиика,дупки на капака на кутията има и ще я завия с едни мой вълнени плетени бебешки гащички :ag: Какво ще кажете ,че много се притеснявам за нея :ab: Дали така ще и е добре.....защото влака има прекачване и то е 15 минути в една хладна чакалня ама мисля че може би така ако го завия ще му е топло вие какво мислите
Аватар
dimsito94
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 14, 2013 11:50 am

Свинчетата настиват през краката :ab: те са адски оголени и богати на кръвоносни съдове и като са студени или стъпили на студено или докосват нещо студено - настиват доста сериозно и отиват в рая.

Тоест дръжте краката топли :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dimsito94 » Съб Дек 14, 2013 5:08 pm

Благодаря много за полезната информацията,ще го имам в предвид :)
Аватар
dimsito94
Животинче с въпрос

Мнениеот angel_girll » Пон Дек 16, 2013 12:50 am

Аз моята свинка преди я транспортирах в едно мини кашонченче на дъното и слагах найлонова торбичка отгоре някаква хартия(вестник) и отгоре посипвам с талаш слагам вземам храна в ръчния багаж а самото кашонче слагах с една найлонова торба, хем на мен да ми е по удобно да го нося хем нея да я пазя от вятъра във варна. А пътувах Варна - нова загора. И е толкова спокойна по време на път спи почти през цялото време. сега сме с транспортна кутия за котки че са малко по големички ии пак с малко талаш на дъното да не е съвсем на пластмасата да и е мекичко да си полегне и в една найлонова торба докато я занеса до влака да не настине от вятъра
Любовта е твърде велико чувство, за да бъде лично и интимно дело на всеки!
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот dimsito94 » Вто Фев 11, 2014 10:24 pm

Благодаря много за мненията....въпреки,че пътуването се отмени,но ще съм подготвена за следващия път :ay:
Аватар
dimsito94
Животинче с въпрос

Назад към Морски свинчета