Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Морската ми свинка ще ражда

Морската ми свинка ще ражда

Мнениеот marielka13 » Пет Ное 07, 2014 8:34 am

Здравейте! Установих, че морската ми свинка е бременна преди около месец. Помня кога стана работата, но не вярвах, че ще забременее :ajaweki: От април, заедно с мъжкия, са при баба и дядо на село, защото сестра ми е алергична. Като сме на село умира да пипа, гуши и дразни единия ни котарак и търпи милия, малката не получава алергична реакция от самото начало и май алергията е отшумяла. Баба каза, че на Монти (така се казва праска) корема и е огромен, яде и пие сигурно 3 пъти повече храна и вода от преди :az: Изчислих, че трябва да роди този месец между 15-то и 25-то число. Опасно е за малките да стоят там, понеже са в едно помещение навън и са на маса (да не стоят директно на цимента). Помня как малките от първото раждане най-редовно минаваха през решетките и отиваха в клетката на баща им, а после ме викаха да ги пренасям обратно при мама. Страх ме е, че могат да измръзнат (то не че е студ в това помещение, но нали са мънички) и могат с това си провиране между решетките да паднат. Та затова ще ги вземем при нас поне докато мине зимата и март-април като се стопли ще ги пратим пак на село :ab: Това и е 2-ро раждане. Първия път беше на 3 май 2013 и роди 3 живи и здрави прасенца-2 женски и 1 мъжко и се надявам и сега всичко да е наред. Искам да попитам дали някой от съфорумниците иска морско свинче, да си запази отранко. ще ги гледаме докато им намеря най-добрите стопани, защото първия път с едното направих грешка и не искам да се повтаря... Дадох едното женско в зоомагазин, сложиха я в клетка със зайци и едри мъжки, забременя от единия на около 2 месеца, роди 2 прасенца, нямаха и седмица и умря... Малките не бяха отбити и те по-късно са починали без майка си.
marielka13
Животинче с въпрос

Re: Морската ми свинка ще ражда

Мнениеот zoomaniak » Пет Ное 07, 2014 2:08 pm

Ще намерим дом на Свинчооовците чрез форума - нека дойде момента само :az:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Ное 08, 2014 8:47 pm

И ако не намерите, какво???
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот marielka13 » Нед Ное 09, 2014 10:40 am

Ще намеря, само че трябва да се помъча да са добри стопани и свинчето да е желано, ако трябва ще ги карам 2 пъти да идват, за да могат и да се запознаят със свинчето. Ако не намеря ще ги гледам, но не вярвам да не намеря. Все ще има на кой да ги дам, приятел, познат все ще се намери, а и тъкмо ще мога да го виждам свинчето. Вчера бях на село, днес пак ще ида и наистина има доста голям корем :ab:
marielka13
Животинче с въпрос

Назад към Морски свинчета