Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Морски свинчета гледате ли?

Морски свинчета гледате ли?

Мнениеот Слънцето » Пон Яну 17, 2005 12:35 am

Гледате ли морски свинчета? Какви са най-честите ви проблеми с тях - здравословни и др?
Слънцето

Re: Морски свинчета гледате ли?

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 17, 2005 9:54 am

Слънцето написа:Гледате ли морски свинчета? Какви са най-честите ви проблеми с тях - здравословни и др?

Аз гледам едно сега - при мен най-често срещания проблем е скуката му :) иначе е калено и в студове и болести - направо е железен вълк :)
А преди съм ги разъвждал - питай ако има нещо ще ти помогна с удоволствие и т н.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Гост » Чет Яну 20, 2005 8:38 pm

Откъде взимаш лекарства, като го лекуваш, и как ги дозираш?
Гост

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 20, 2005 10:32 pm

зависи за какво са тези лекарства и кво ще лекуваме. взимат се от ветеринарката ми. но тя си разбира от свинчовци. тя ми ги дозира и т н. най-често съм давал витамин С във водата им + незаменими вещества. много рядко съм ги лекувал може би 1-2 пъти. научи се да ги предпазваш а не да ги лекуваш или тоест да ги гледаш правилно. всичко ли ти е ясно иначе по отглеждането им.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Гост » Пон Мар 21, 2005 2:19 pm

Най-трудно ми е на мен да ги карам да пият вода. А като не искат, няма как да им се дава витамин. :(
Гост

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 21, 2005 2:49 pm

Anonymous написа:Най-трудно ми е на мен да ги карам да пият вода. А като не искат, няма как да им се дава витамин. :(

Има витамини на прах :) ръсиш ги върху плодовете които те папат и готово :)
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Гост » Пон Мар 21, 2005 5:00 pm

Няма, приятел. Като отида да пазарувам и ми дават само витамини във формата на бонбончета. И как съм се карала с продавачите... Казвам им "дайте ми витамини" и те ми дават една кутийка с бонбончета. Гледам съдържанието, чета кутийката - не съдържа никакви витамини. Казвам ан продавача, а той ме гледа - "не бе не това са витамини за свинчета, те просто са забравили да го напишат на кутията" :x

А тия бонбончета дори да са полезни, свинята не ги яде.
Гост

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 21, 2005 5:42 pm

Оххх :) ще обиколиш повече зоомагазини. А и такива неща като витамините постъпват при свинчетата - тоест дават им се само ако нямат достъп до нормалната си храна. Която храна съдържа такива витамини и т н. Ти ако ги храниш разнообразно къв е проблема с тия витамини. На мойте само съм давал зимно време тва е :).......разбираш ли ме.

В краен случай може да им се дават мултивитамини за хора от тея дето са за обща употреба и т н.....

Но давайки им разнообразна храна не ти трябва допълнително да им даваш витамини и т н........

тва е

Ако нещо не ти е ясно питай.....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Гост » Чет Мар 31, 2005 4:44 pm

Molia te da mi kajesh zoomagazin v Sofia, koito ima takiva vitamini na prah za morsko svinche.
Гост

Мнениеот zoomaniak » Чет Мар 31, 2005 4:58 pm

Виж аз не съм от София. А от Перник. Знам само, че тези витамини са внос от САЩ и Канада. Не са скъпи и доста зоомагазини ги продават. Виж обаче посети по-големите в София на Солунска примерно и попитай там. Ако искаш мога да ти дам още обекти, които се водят големи зоомагазини. :!:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Iwo » Пет Апр 01, 2005 6:17 pm

Навсякъде пише, че морските свинчета не хапели, а преди няколко дена една приятелка бе ухапана в зоомагазин в София?!
Iwo
В стадото

re

Мнениеот agripina » Пет Апр 01, 2005 8:03 pm

По принцип е вярно,те са най-безопасни от всички гризачи.Възможно е да е миришела на нещо ръката,веднъж моето свинче ме гризна защото ръката ми ухаеше на диня.
Това което не ни убива ни прави по-силни!
Аватар
agripina
В стадото

Мнениеот LoLa~ » Вто Сеп 11, 2007 3:06 pm

Аз също имам 2 морски свинчета. :D Долче и габана,те са на по 3 месеца и 27дни. :D Ето снимки ,надявам се да ви харесат. харесат. http://www.gallery.morsko-svinche.com/i ... ?cat=10169 Значи за витамин С мога да кажа ,че е по -хубаво да се дава със спринцовка в оста.От зооаптека или от ветеринарна клиника ще ти се даде шишенце със спринцовка.Всеки ден се дава ЗАДАЛЖИТЕЛНО.Няма лято няма зина всеки ден.Защото тези хапчета и прахове никакви витамини нямат.Това ми е казано от вета.
LoLa~
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Вто Сеп 11, 2007 4:52 pm

Странно.... мойте прасета са на 3 години, и от толкова са у нас.... никога през живота им не съм им давала вит С, пък те са си живи и здрави....много странно....
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Сеп 11, 2007 6:54 pm

Витамин С съм давал само зимата. В момента има много начини на даване на този витамин - но не забравяйте, че той се съдържа и в доста растителни храни.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот LoLa~ » Чет Сеп 13, 2007 12:12 pm

Аз ви казвам,пък вие правете каквото искате. :roll:
LoLa~
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo » Чет Сеп 13, 2007 12:33 pm

Аз имам две свинчета мисля споменах вече някаде :). Те са много добри но искат много грижи ако не ги вадиш от аквариума 1 седмица и подивяват и се плашат от теб (поне при мен е така) иначе ако ги вадиш всеки ден (както правя аз освен когато ме няма де :) ) те са добрички никога не биха те ухапали , освен ако не им изглеждаш много вкусен :) .
ZaZiUiLo
В стадото

Мнениеот kokerka » Пет Сеп 14, 2007 3:19 pm

LoLa~ написа:Аз ви казвам,пък вие правете каквото искате. :roll:

Забрави да тропнеш с крак. :)
Аз се чудя. Ако имаш съвет, то трябва той да е подплатен със обяснение или доказателство, защо съвета е правилен. На мен ми се иска да знам обяснението и обяснението. Както казах, аз имам морски свинчета 3-та година, никога не съм им давала витамин С пък нищо им няма. Ти казваш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, аз питам ЗАЩО е задължително? Просто ми е интересно, че не съм спазила задължението, пък те все още са живи и здрави и в перфектна форма.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот LoLa~ » Съб Сеп 15, 2007 12:11 am

Това ми е казано от вет.ЧЕ трябва да им го даваме защото те немогат сами да си го набавят.Аз иах свинчена което не му бях давала и имаше едни секрети от това.
LoLa~
Животинче с въпрос

Мнениеот kokerka » Съб Сеп 15, 2007 8:21 pm

Да, свинчетата не могат сами да го СИНТЕЗИРАТ, като нас, затова трябва да го получават отвън. Но това в никакъв случай не означава, че задължително трябва да се бута всеки ден витамин С на хапчета в устата. Той се съдържа в достатъчни количества в пресните плодове и зеленчуци, затова е достатъчно само да се дават определено количество плодове и зеленчуци. И това трябва, за даването на хапчета вече става излишно.
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Rujeto » Пон Сеп 24, 2007 11:57 pm

И аз имам 1 прасенце...То се казва Джинджър-накратко Джинка :D ...Ето малко снимки : http://www.gallery.morsko-svinche.com/a ... ishoka.jpg
, http://www.gallery.morsko-svinche.com/a ... fdvdfv.jpg и http://www.gallery.morsko-svinche.com/a ... aaaaaa.jpg
ИзображениеZOO MANIAИзображение
Rujeto
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo » Вто Сеп 25, 2007 7:42 am

И моят мъжки е такъв но с мноо..го повече козина. Вади го всеки ден да го вчесваш :) . Аз на моите им пея песни на металика :lol: защото иначе не стоят на едно място :lol: .
ZaZiUiLo
В стадото

Мнениеот guineq_pigs_the_best » Пон Окт 13, 2008 6:23 pm

Аз гледам 2.Единственият проблем е водата.Много бързо я пият и аз не го усещам :ag:
guineq_pigs_the_best

Мнениеот andaluz » Сря Фев 18, 2009 1:27 pm

Първо да се застраховам-По други форуми не съм търсила,но тук изчетох целия подфорум за морските свинчета,но ненамерих отговор на въпросите които ме вълнуват\ако случайно съм изпуснала не ме навиквайте моля :bs: \
1. Как можем да разберем дали в зеленчуците, които даваме на свинчовците има прекалено нитрати? Все пак не всеки има градинка където да си ги отглежда сам, а да ходиш всеки ден в някоя лаборатория за анализи icon_crazy . И какви са допустимите стойности на нитратите при тези животни?
2. Как да се изчисли количеството витамин Ц което поемат ежедневно и ако се прекали имали обратен ефект?
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот diva21 » Сря Фев 18, 2009 10:33 pm

Забелязах,че някой по горе беше написал че слага във водата витамин ц.
А до колкото са ми казвали ветеринарите трябва да се дава директно още както се отвори и ако се сложи във вода се губят витамините.
А тези бонбонки дет ги продават с предтекст,че са витаминки е чиста измама!
Ветеринарят ми каза,че в повечето зоомагазини няма такава истинска добавка.
Същото се отнася и за евтините храни за котки и кучета дет ужким са за бъбреци и тем подобни.
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот Radost » Чет Фев 19, 2009 8:06 am

За нитратите - да се избягва да се дават зеленчуци извън сезона. И пак няма гаранция, за жалост...
Течен вит. С - дневната доза е 2-3 деления на спринцовката, смесени с още толкова вода. При болни и изтощени животни - до 1 мл дневно в рамките на 5-7 дни. Дава се дирекно от спринцовката (без иглата!!!). Свинчетата харесват вкуса му и го пият с удоволствие. През лятото, ако свинчето получава достатъчно прясна храна, може да не се дава.
Добавяне на вит. С към водата за пиене е безсмислено - той се разгражда много бързо от светлината. Според някои източници - за 15-30 минути.
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот gabity.1998 » Вто Дек 28, 2010 7:37 pm

С моето свинче имаме само един проблем и той е че тя и постоянно гладна :ap: .Когато и дам да яде тя го изяжда всичкото и продължава да квичи и когато и дам отново спира.Помогнете ми ,ако продължава така ще стане много дебело :ac: :ai: .
gabity.1998
Животинче с въпрос

Мнениеот selgomez97 » Вто Дек 28, 2010 7:43 pm

И моето е така.
Давам му едно голямо парче морков, ама голямо. Изяжда го и още да му дам, още ще яде.
Няма наядане това животно, ей. Моето каквото беше дребосъчесто отначало..сега е станал голямо прасе! Толкова е надебелял...постоянно яде, ама постоянно.
Нон стоп нещо си хрупа. Дори оня ден и украсата за Коледа почна да яде. :ag:
Ако го оставиш пък гладно, не върви. Може да се разболее, а и това не е начина за отслабване на животинчето. Просто му измисли някакъв режим, с по-малко храна и така. :ab:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Назад към Морски свинчета