Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Разкажете за морските си свинчета

Разкажете за морските си свинчета

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Апр 13, 2008 12:35 am

Искате ли всеки да разкаже са своето морско свинче. Ще започна аз. Моята свинка се казва Ета. Родена е на 4.04.05г. На три годинки е но е много игрива. Тя е порода сибински рекс, розетка, черна е на цвят. Много обича да бяга на земята и да прави бели :ag: . Любимата й играчка е една гъсеница. Е друго не мога да се сетя. Много ще се радвам и вие да разкажете за своите свинки.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Морски свинки.

Мнениеот elidilidjova » Нед Апр 13, 2008 11:42 pm

Моето свинче вече не е живо, но все пак ще разкажа за него. Казваше се Ноби, беше съвсем обикновено свинче, дори имаше дефекти - не виждаше с едното око и имаше един пръст в повече на задното краче.Въпреки това си го купих, защото беше много игрив.Бързо свикна с мене и когато го пуснех от аквариума идваше при мен, качваше се в скута ми и там спеше, поръфваше ми леко пръстите на ръцете, но никога не ме е хапал.Това беше в знак на приятелство. Тогава бях студентка и заедно с него се подготвях за изпитите, доста от учебниците ми бяха с изгризани корици. Най-интересното беше приятелството му с двете сиамки, които имахме. Те по принцип бяха много лошички и не допускаха изобщо други котки до себе си, но Нобито го ближеха и спяха заедно.Много мила гледка бяха. Нобито живя 8 години. Умря си от старост.След него съм имала и други морски свинчета, но предпочетох да разкажа за него, защото друго толкова привързано към мен свинче съм нямала.
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 13, 2008 11:48 pm

elidilidjova написа:Моето свинче вече не е живо, но все пак ще разкажа за него. Казваше се Ноби, беше съвсем обикновено свинче, дори имаше дефекти - не виждаше с едното око и имаше един пръст в повече на задното краче.Въпреки това си го купих, защото беше много игрив.Бързо свикна с мене и когато го пуснех от аквариума идваше при мен, качваше се в скута ми и там спеше, поръфваше ми леко пръстите на ръцете, но никога не ме е хапал.Това беше в знак на приятелство. Тогава бях студентка и заедно с него се подготвях за изпитите, доста от учебниците ми бяха с изгризани корици. Най-интересното беше приятелството му с двете сиамки, които имахме. Те по принцип бяха много лошички и не допускаха изобщо други котки до себе си, но Нобито го ближеха и спяха заедно.Много мила гледка бяха. Нобито живя 8 години. Умря си от старост.След него съм имала и други морски свинчета, но предпочетох да разкажа за него, защото друго толкова привързано към мен свинче съм нямала.

8 години - хах ти разби всички теории на незнаещите в спора "колко живеят.........." супер добри гени е имало - рекорда ми е 7 години smiley24
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот elidilidjova » Пон Апр 14, 2008 12:25 am

Не знам,толкова живя и дори никога не се е разболявал. Но смея да кажа, че много добре е гледан. Водили сме го с нас всяка година и на почивка.И много често го пусках да се разхожда, всеки ден е хранен с прясна храна, а в интерес на истината, често крадеше от храната на котката :ag: :ag: :ag:
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пон Апр 14, 2008 1:20 pm

Уау 8години.Моита е на 3 и си мислех че вече е стара. Ти ме успокои icon_bowdown .То и моита си има дефект и наще не я щяха.Единият и крак е малко настарни.Така го слага.И когато спи ко дърпа на зад или на пред.Но на мене не ми пука.Каквато и да е пак ще си я обичкам.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот irokandji » Сря Апр 16, 2008 1:02 pm

Първото ми морско свинче живя почти 10години. Никога не е боледувала от нищо. Беше кротка и питомна и можеше съвсем спокойно да си пасе по цял ден на двора на вилата ми в Троян, без да се притеснявам, че ще избяга. Много ми е мъчно за нея като се сетя каква беше душичка :(
Сега имам 4 морски свинчета, две момичета и две момчета. Едното ми момченце е на 5 години и е голям мързел, а на останалите никога не им свършват батериите. И 4-те са трицветни, а едната женска е трицветна розетка, истинска красавица.
Искам да си взема още една женска, чисто черна. Това ми е мечта от малка. Аз съм от София и се сещам за поне 20 зоомагазина, в които обаче морските свинчета са изчезнали мистериозно. Не знам защо, може би защото ги мързи да ги гледат, а така или иначе нямат представа как да ги гледат правилно.. Абе ужас. Ако на някой са му се родили бебета(с черен цвят по възможност, нямам претенции за дължината на косъма) да ми пише на yoancheto@gmаil.com.
Това е от мен засега. Скоро ще кача снимки, в случай че някой иска да ми види сладките свинчета :)
irokandji
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Апр 16, 2008 2:05 pm

Моето е черна розетка.И наще не я искаха.Но във русе скоро не сам виждала черни морски свинки.Ако вида ще ти пиша
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Апр 16, 2008 7:22 pm

А и да добавя.Тя се казва Ета но всъщност е момче.Когато я взимах ме беше много малка и неможахме да различим пола.Когато разбрах че е момче вече беше на 2г. и половина и вече си беше свикнала с името Ета и нямаше как да го сменя.И сега ми много смешно когато и кажа:"Ети ела тука" и се сетя че е момче :ag:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот speedyvik » Сря Апр 16, 2008 9:43 pm

и аз имам свинче(морско) :ag:
казва се шаро и е на 6 годинки но е много игривобича да яде млечка(листата на глухарчетата) :thankyou: живее си в аквариум
мисля го за мъжко но май е женско :at: :ag:
speedyvik
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Апр 17, 2008 8:16 pm

хахахахаха а при мен е обратното мислех го за женско но се оказа мъжко :ag: :ag: :ag: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот 4o4incety » Съб Авг 16, 2008 12:59 pm

Моето морско свинче се казва Чочи на почти три годинки е.Има счупено краче което е зараснало малко на криво.Много е игриво,но напоследък почна да гризе кабелчета :ag: тъкмо махна единият и вече е докопъл другия :ag: обичка да си похапва плодове суха храна клонки и др. Това е което се сещам :thankyou:
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот Sarafina » Вто Авг 26, 2008 9:48 pm

Макси има две страни - гальовник и пълната притовоположност - с две думи "шантаво прасе" :ag:
Първата - много е гальовен. Когато си доближиш ръката до него, направо ляга и ако си махнеш ръката, те търси с поглед. Докато го галиш, той ляга по корем, с изпънати задни крака, някой път с притворени очи и често прозяващ се. Ама едно лигаво прозяване.
Другата му страна е когато си играе. Скача, тича... Ама как скача - не е истина просто! Хем си мърда дупето, хем главата. В такъв момент не дава да го вземеш и дори да го погалиш.
Иначе най-често си е в "лигавото състояние".
Някой път като го взема при мен и той влиза в косата ми. Един път се беше хванал с лапичките за косата ми и не пуска :ap:
Веднъж когато му чистих клетката, а той беше отвън, издаваше едни заплашителни звуци и си тръскаше главата нервно - показва ми, че това е неговата територия... която съм му дала аз :ajaweki: Или пък много обича ролата от тоалетна хартия, но без тоалетната хартия и един път му го взимам и той започна да квичи. Връщам му го и веднага отиде при него :bs:
Когато е на разходка, много го е страх да го погаля, да не би случайно да го сложа обратно в клетката :ag:
Но не обича ябълки - не знам какво ще правим зимата. Грозде не обича - беля му го и семките махам, но не... А ако му замирише на нещо вкусно, започва да квичи. Има много добро обоняние. Зрението също, чак се учудвам. За слуха да не говорим. Перфектни сетива.
Много е "приказлив". Дори, когато го галиш издава някакви тихи звучета.
Много обича да гризе някакви работи. Като някакво куче е. Има си едно гумено розово прасе - играчка, която всъщност е праска :ag: но не я поглежда. Като го сложа на кърпа, веднага иска да раздърпа кърпата. Хамак му бях направила, искаше да го гризе, скобата за поилката искаше да гризе, хавлиените му хърпи, пръсти много обича да ближе и да гризе нокти :ag:
Най-интересното е че познава найлона на сеното. Талаша не му обръща внимание, но като чуе найлона на сеното да зашуми, започва да скача като заек или не знам като какво, и квичи :ag: Голяма радост е.

Какво да кажа - любов обвита в прасеИзображение
Only one thing makes a dream impossible: the fear of failure!
Sarafina
В стадото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Авг 27, 2008 12:23 am

Моита и тя много обичат да я гушкат.Като я гушна се опъва,ляга и карти здрав сън.Повечето пъти ме използва и като тоалетна :ajaweki: .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Разкажете за морските си свинчета

Мнениеот Rokoko » Сря Окт 01, 2008 7:25 pm

Предишното ми морско свинче беше женско и умря на 5 годинки , icon_bawling с пълен пикочен мехур в агония!
Казваше се Васи, беше голяма сладурана, привързана към мен, и много подскоклива когато я пуснех да тича по леглата

Радваше се за всичко - че има храна, че я гушкам
Само дето беше бъзлива!!
на три годинки изпишка камък голям колкото грахово зърно, един път я вдигнах от гроба тъй като явно е имала силно възпаление на пикочо-половата система!!!

СЕга си купих ново - НА три месеца - Чочко го кръстих, момченце е
но го имам от три седмици и е нон - стоп в ръцете ми , яде каквото му е кеф и винаги иска разнообразна храна
храним го и със зелена трева и с много магданоз, Семена, но много обича гранули и слънчоглед
Много е кльощав
и все още го е страх да си поиска храна - сякаш е онемял!!!
много е кротък - където го оставя, там си седи Предполагам че като за две седмици и половина е нормално да го е страх!
Клетката му е с Размери 49х37 като порстранство
но това нее проблем
тъй като го пускам по час навън
да потича, което май скоро няма да видя
пускала съм го на земята , но имам кабели, които не мога да скрия , пък и той все пак още не се е окопитил и влиза леко под леглото - не много навътре а достатъчно под него за да мога да го пипам без да се затруднявам и се оглежда!!!
Все пак леглата са за предпочитане
ами , това е !!!! дано изкара повече време от Васи
Rokoko
Животинче с въпрос

Мнениеот guineq_pigs_the_best » Нед Окт 12, 2008 4:58 pm

И аз имам морски свинчета.Те са 2.Казват се Бела и Рошко.Подариха ни ги съседите и са точно като тяхните.Бяла е Бела.А Рошко е повече кафяво но има и петна от черния цвят.Муцунката му е разделена на цветовете черно и кафяво :ap: .И Бела понякога е странна гледка.Тя след като се наяде с чушка по муцуната става червена:ag: .Те са на 3 месеца и 12 дни.Аз съм спокойна поради това че още са малки :bp: .Аз наистина много им се радвам [applauseuu.gif] и много ги обичам :ba: .
guineq_pigs_the_best

Смешна случка с вашето морско свинче.

Мнениеот guineq_pigs_the_best » Нед Окт 19, 2008 6:23 pm

Моля давайте историиките си :ajaaski: защото аз съм много много много любопитна!!!!!!!!!
guineq_pigs_the_best

Мнениеот capitane » Чет Ное 06, 2008 9:02 pm

Аз имам две морски свинчета. По-голямото се казва Джак, а бебенцето Джони. Малкото е розетка и е много смешно. Понякога ги пускам в една клетка и те обикалят и "пърпорят". Чува се само едно "пррррррррррр", но иначе доката са в отделните клетки даже предпочитат да са в една. И двамата са много сладки, но Джони още не е свикнал с хората около него. [k044.gif] [smile348.gif]
Обичам прасенцата ми Джак и Джони . Много са сладки. А също и сладкото ни зайче. hamster_hearts :Bunny: [kiss16.gif] Вече си имаме и хамстери (двамца) + една китайска мишка!
capitane
Животинче с въпрос

Re: Смешна случка с вашето морско свинче.

Мнениеот snuffed » Сря Ное 19, 2008 4:55 pm

Искам да попитам вие играете ли си със вашите прасенца . Понеже е по-голямо доста от хамстер и по-малко от котка - гушкате ли го , мачкате ли го , държите ли си го на леглото , спи ли ви в краката :ajaaski:
С интерес ще проследя вашите отговори >?
snuffed

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Ное 19, 2008 5:17 pm

snuffed написа:Искам да попитам вие играете ли си със вашите прасенца . Понеже е по-голямо доста от хамстер и по-малко от котка - гушкате ли го , мачкате ли го , държите ли си го на леглото , спи ли ви в краката :ajaaski:
С интерес ще проследя вашите отговори >?

1.Да гушкам я
2.чак мачкане незнам дали може да с каже.Но да
3.През деня стой на леглото ми (с клетката) а като си играем я пускам да бяга на леглото ми
4.Еми не разбирасе.първо:ще избяга.второ:ще я смачкам.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Сря Ное 19, 2008 5:22 pm

Не ака ли по чаршафите ? :ag:
Чувал съм и , че като ядът зеле много пръцкат tongue Мирише ли после ? Абе с две думи са по-добре от хамстер и коте , нали >?
snuffed

Мнениеот snuffed » Чет Ное 20, 2008 12:03 pm

Имаше снимка на едно такова малко - розетка нейде по форума . Може ли снимка да го видя ? :bp:
snuffed

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Ное 23, 2008 12:24 am

snuffed написа:Не ака ли по чаршафите ? :ag:
Чувал съм и , че като ядът зеле много пръцкат tongue Мирише ли после ? Абе с две думи са по-добре от хамстер и коте , нали >?

Ем аз я пускам върхо покривалото на леглото не варху чаршафите но пак ака и пиша но нищо.Аз го чистя :ajaweki: .Не и давам зеле.Така де давам и но малко,и не съм осещала да працка.Незнам и хамстер и коте и морско свинче и трите животни са прекрасни домашни любимци.Немога да кажа кое е по добро.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Ное 23, 2008 12:39 am

Аз ще ви разкажа за новото ми морско свинче.На следващият ден след като умря Ета(почиваи в мир мила.Много ми либсваш. :ajaaski: )Аз си купих Пам.С татко излязохме около 15:30 и трягнахме по зоомагазините да тарсим морско свинче.На първия на който отидохме имаше само едно но то беше големичко.На следващия нямаше.Мислихме мислихме каде да отидем и се сетих там от кадето вземах хамстера ми.Отидохме и там имаше един огромен аквариум с около 15 морски свинчета.Всички бяха малки и пощи еднакви.Видях Пам тя беше една от най-страхливите и се криеше между всички други.Реших да взема нея.Когато се прибрахме тя стоя в един кащон доакто мама не се прибра да и дезифенктцира клетката.Стоя около 3 дни само в къщичката си и излизаше да яде само като не я гледам.Беше много смешна.След около седмца вече решихме да я извадим.Стоеше като препарирана :ajaweki: .Но с времето свикна.И така ден след ден седмица след седмица тя порасваше и надебеляваше.Вече я имам от около 2 месеца и половина а я чуствам сейно я имам от 100 години.Цялото семеиство си я обичаме много.

П.п:Истинското и име е Памук.Пам е сакратено.Казва се Памук защото е супер мека и пухкава. :ajaweki: .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот beni4ka » Съб Ное 29, 2008 8:05 pm

Аз съм отглеждала две морски свинчета:Първото си го купихме на 05,02,2004 ,но за съжаление почина 2 седмици след това [mood_feelings_hurt.gif]
Една година по-късно ,на същата дата ,си купихме второ свинче-Бобо. И това животинче се оказа най-прекрасното същество на света [love2.gif] Много красива,добра въобще не мога с думи да изразя колко я обичам!От начало беше малко и много скокливо прасенце,а като порасна олегна и се превърна в самата доброта и красота!Двете много се обичахме-как се радваше и ми скачаше като ме видеше...
Никога няма да забравя когато една сутрин ме болеше буквално зверски корема [smile293.gif] и лежа и пъшкам от болка и мама ми доде Бобо и тя без да я карам се мушна под одеалото и ми легна на корема.Аз я махнах от там,защото мислех,че няма да й е удобно,но тя веднага се премести отново там!И стоя сигурно два часа без да се мръдне ,за да ми помогне да ми мине!
Имам още толкова прекрасни спомени за това животинче,но няма да ми стиге времето да ги опиша всичките...За мое огромно съжаление тя почина преди година и оттогава още не мога да се съвзема и още плача за нея [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Морските свинчета са прекраси домашни любимци и всеки ,който си има е щастливец!
Изображение
Бъдещ ветеринар след около 6 години! :)
beni4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот Rokoko » Съб Яну 03, 2009 7:52 pm

Не мога да разбера, моя Чочко, луд ли е или се има за планински мини козел!!! hsuh icon_dontknow icon_crazy
Нали е мъжко и все гледа да се изкатери на най-високото място, дали у стопанката или някъде другаде, въпроса е да е на високо. Снощи го пуснах малко на килима да се разтъпче, след дълго мислене какво да направи, реши да скочи на покривката на леглото, но не успя и се преметна и падна по гръб - нищо му няма за щастие!!!преди два дни се покатери по гърба ми, като реших да го прибирам в клетката след радостно подтичване докато му почиствах талаша!!
Днес пак се направи на герой, май се имаше за куче, понеже тръгна да скача по мен със засилка и пак се преметна и падна!!
Понякога си мисля че ако го оставя на килима ще го заваря на леглото!!! icon_crazy
Да не му стане нещо, това ме плаши
Rokoko
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Съб Яну 03, 2009 9:20 pm

Моето първо морско свинче се казваше Пухчо/Пухи.Беше гладкокосместо като порода,чисто бяло и с червени очички.Живя 7 години,несъздаваше никакви проблеми в своето отглеждане!Не е боледувало никога и беше много кротко.

Второто ми което му бихме инжекция преди около 2 месеца се казваше Чочи оттам и потребителското ми име!Горкото живя много зле и имаше много проблеми.Имаше краста още откакто го взехме(неможа да се излекува дори след 8 сменени лекари и сигурно 100 различни медикаменти),крачето му беше счупено и зарастнало накриво в последствие след около 2 години анусът му "падна" и той неможеше да ходи по голяма нужда и се парализира!Живя около 3,5 години!
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот juleto88 » Нед Яну 11, 2009 11:44 pm

В сряда взех своите първи морски свинчета :sunny: . Те са две. Все още не съм ги кръстила. Много са сладки и мили. Издават странни звуци и винаги се движат заедно. Пускам ги да се разхождат по бюрото... Скоро ще покажа и снимки!
juleto88
Животинче с въпрос

Мнениеот Radost » Пон Яну 12, 2009 1:36 am

Честито! :ab:
А свинчетата от едно и също място ли ги взе? Роднини ли са? Знаеш ли със сигурност от какъв пол са?
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот juleto88 » Вто Яну 13, 2009 6:11 pm

Radost написа:Честито! :ab:
А свинчетата от едно и също място ли ги взе? Роднини ли са? Знаеш ли със сигурност от какъв пол са?

Ами да, взех ги от еднин зоомагазин! Всъщност случката е следната - отидох за едно прасенце, но ... те се бяха гушнали толкова сладко, а и са заедно родени и просто не можах да ги разделя.... Маниците са на по 1 месец, по мое мнение са момчета, но не съм сигурна.... :icon_liplick:
juleto88
Животинче с въпрос

Мнениеот Radost » Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Трябва да си сигурна. Нали разбираш, ако са братче и сестриче, не трябва да живеят заедно!
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот juleto88 » Вто Яну 13, 2009 8:22 pm

Доколкото прочетох до един месец е много трудно да се разбере какъв е пола на прасенцата. По това, което съм чела и гледала като снимки моите са момчета. А взех и двете именно защото щяха много да страдат едно за друго.
juleto88
Животинче с въпрос

Мнениеот Radost » Вто Яну 13, 2009 8:53 pm

Да, наистина е много трудно да се определи, докато са малки. Затова те съветвам да се допиташ до ветеринар - те най-добре могат да ти кажат. Не вярвай особено на продавачите, мен два пъти са ме лъгали.
Трябва ли да обяснявам защо не е добре да се отглеждат брат и сестра в една клетка?
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот juleto88 » Сря Яну 14, 2009 4:55 pm

Не, няма нужда сещам се! [ideauu.gif] Но мога ли да взема други две морски свинчета и да ги разделя по двойки, за да не са сами? При хамстерите ми не се е получавало - само ако ги взема заедно иначе не допускат до тях! А пък аз не искам моите прасенца да страдат... smilie8 :ah: icon_dontknow
juleto88
Животинче с въпрос

Мнениеот juleto88 » Сря Яну 14, 2009 5:10 pm

juleto88 написа:Не, няма нужда сещам се! [ideauu.gif] Но мога ли да взема други две морски свинчета и да ги разделя по двойки, за да не са сами? При хамстерите ми не се е получавало - само ако ги взема заедно иначе не допускат до тях! А пък аз не искам моите прасенца да страдат...

Амм и още нещо! Ако и двете ми прасенца са момчета мога ли да ги гледам заедно! Те са много привързани едно към друго!
juleto88
Животинче с въпрос

Мнениеот Radost » Сря Яну 14, 2009 6:12 pm

Може, ако не се бият. Иначе ще се наложи да ги разделиш, така или иначе...

Прочети и какво казва по въпроса една жена, която се занимава с психология на морските свинчета:
viewtopic.php?f=102&t=6088
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот m_lovely_girl » Чет Фев 12, 2009 12:21 pm

Освен плодове, зеленчуци, трева и зърнена храна в менюто на мойто свинче Били участва хляб. Моя прас просто го обожава. Ако съм близо до него и ям нещо, каквото и да яде той, спира и гледа мен. Не квичи и не издава звуци, присъщи на прасенце, а почва да трака по клетката със зиби и вдига шум. Освен това някак си познава шума от найлонов плик и всеки път щом се прибера от пазара или пак трака по клетката, или ако е пуснат идва при мен , застава на задни лапи и оглежда какво има в пликовете! Доста е странен, защото чета, че по принцип ако ги извадим от клетката ще стоят уплашени и лека-полека ще започнат да свикват. В момента, в който стъпи в хола се разтича наоколо и любопитно огледа всичко! Сега махам решетката на клетката и свинко сам-самичък изскача навън и формула1 започва. Не мога да го спра. След това се уморява, заспива под стола и след 5 минути ралито продължава. В нета пише, че за да го хвана само трябва да метна върху него кърпа и той ще реши, че се е скрил и ще кротне. НЕЕЕЕЕ, свинчо тича, сякаш ще го колям! И ако случайно успея да го уловя той скача, дърпа се и ме хапе! Като разбере, че не може да го оставя извън клетката, се прозява, лега върху мен и заспива. После става неочаквано, гризва ме за чао и пак почва да се дърпа. Аз го оставям в клетката и тракането за манджа стартира с пълна сила! Ей това е образ :ag: Иначе Били е обикновена розетка, бял на цвят с кафяви и черни петна. Едното му ухо е розово, а другото-кафяво. Веднъж е боледувал (много жално беше), биха му 2 инжекции, обаче след това сипвахме лекарството му в поилката и той си го изпиваше сам. Поне не го болеше. Сега пак търчи и все още обожава хляб!
Think possitive no matter what!
m_lovely_girl
Животинче с въпрос

Мнениеот Radost » Чет Фев 12, 2009 6:10 pm

m_lovely_girl написа: Като разбере, че не може да го оставя извън клетката, се прозява, лега върху мен и заспива. После става неочаквано, гризва ме за чао и пак почва да се дърпа.

По този начин ти дава сигнал, че му се пишка. В твой интерес е веднага да го вкараш в клетката или да го пуснеш на земята (ако няма проблем да се изпишка там), за да не те опикае. :ad:
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот Alouette » Сря Апр 01, 2009 6:20 pm

Моята хубавица се казва Чочи. Родена е на 15 октомври 2007 г. (моя рожден ден), взех я на 14 март 2008 г. от един магазин. Много е послушна и сладка :ajatki:
Alouette
В стадото

Мнениеот gab4oni » Пон Апр 27, 2009 8:42 pm

Моите прасета са две...едното го взехме като първото ми животно- Шели....ГОЛЯЯЯМАТА МИ ЛЮБОВ... най якото мишле <3 много красива, любвеобилна...вчера спахме заедноза 1-2 часа, после ми дожаля за нея и я върнах в аквариума да си играе с Ани (мъжки, кръстен на бест фр. заради един бас =D) да си играят ... та толкова.Шелица е старичка вече, на 5-6 годинки.
когато разполагам със снимки, с уговолствие ще кача !!!!!! forum_simp0065
gab4oni
Животинче с въпрос

Мнениеот snejkataaaaa » Пон Май 04, 2009 8:39 pm

Здравейте аз се казвам Зузи и съм гладкокосместо морско прасенце.Очичките ми са като маслинки,а носленцето ми е розовко.Доста съм едричка,но това е защото апетит не ми липсва :ag: Хапвам си бисквитки,семчици и обожавам могданоз :) Не съм спортен тип и предпочитам да си почивам.Много обичам стопаните се и се чувствам добре около тях.

За съжаление Зузи вече не е сред живите.

http://vbox7.com/play:ed209930
snejkataaaaa
Животинче с въпрос

Който има морско свинче може да пише тук

Мнениеот love PET » Съб Май 16, 2009 8:43 pm

Аз имам морско свинче на име Джеси
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот Rokoko » Вто Юни 09, 2009 6:23 pm

ДА се върна на Чочко, Моя сладък мъж - гризач!! От почти година е мой и вече му личи че е адски привързан към мен! днес реших да го изкарам на терасата като се премести слънцето, Постлах му кърпа, а той не излизаше от границите на пространството което тя му беше очертала!!!! Седи като кукла, и от време на време като се приближа , се катереше в мен!!! рядко Квичи за храна макар че се случва да го оставя за малък период без такава! Обича да стои под стола и умира от радост ако го сложа на хавлиената кърпа в която го обвивам щом реша да го погаля. Понякога щом коленича скача в мен, в скута ми, а друг път само се приближава бръмкайки. И ме маркира, много зловещо, ОкоЛо него мирише едно малко странно докато се радва бръмчи и подскача. и се чуди как да се завърти като лежи в мен! Такъв ми е сладък и гальовен, Понякога даже се отпуска и спи в мен, или в клетката си макар че съм в стаята.. МНого си го обичам :ajatki:
Rokoko
Животинче с въпрос

Мнениеот kris4i » Сря Юни 10, 2009 11:29 am

Моето свинче пък не иска да се разхожда. Имам я от януари тази година. Свикнала е с нас , но когато я извадя от клетката и я пусна в хола да тича - никакво тичане няма. Свива се в един ъгъл и стои като парализирана. Ако извадя малко лакомства - идва, хапва и пак се свива някъде. Не мога да си дам обяснение защо не иска да се разхожда. Когато си е в клетката е спокойна, но попадне ли извън нея умира от ужас. През тези месеци съм правила най-различни опити да я накарам да се успокои и да си тичка и обикаля нормално. Слагала съм й скривалище дори - е, не излиза от него. Може да си стои "парализирана " с часове. Пробвала съм да изляза от стаята - като се върна е на същото място. А ако се стресне нещо идва и се скрива в мен - в косата ми, под дрехите ми... Просто обожава да е скрита някъде.
Много много искам да си тича на воля , но имам чувството, че просто няма никакво желание. Иска си в клетката и това е.
Дайте някаква идея.
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот Rokoko » Сря Юни 10, 2009 2:00 pm

Чочо също стои на едно място, макар че е от Септември месец, но понякога обикаля по килима, или стои под един стол до едно от леглата ми, добре Че поне не се крие под тях!!! ПРосто я остави , обстановката трябва да е спокойна, Аз моя просто го оставих да стои като кукла , Понякога като му сменям талаша умира от радост. търчи из килима като обезумял, а ако сложа възглавница до леглото се качва на нея и ако му е достатъчно високо се качва на леглото :ag:
Rokoko
Животинче с въпрос

Мнениеот kris4i » Сря Юни 10, 2009 4:12 pm

Днес й купих нагръдник за разходка. Ще я пробвам с него, из целия апартамент. Може пък да посвикне малко и после без него да си търчи... :bs:
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот Rokoko » Сря Юли 01, 2009 10:14 pm

Чочко спи в скута ми, много сладко, Свива се на кравайче и затваря очички, просто е невероятно мила картинка, :ajatki: [smile112.gif]
Rokoko
Животинче с въпрос

Мнениеот martin4ety_256 » Сря Юли 08, 2009 8:00 pm

Моето свинче се казва хари нека ви разкаша защо го крастих така:Парво изках хамстер но мама и татко неизкаха животни в кащи но аз ги обедих много се очудих че ми дадоха но една вечер докато спах санувах ,че наи добрата ми приятелка ми е купила морско свинче и на очилище ми го дава и аз го гледам и за да го скрия го пахам в раницата през това ввреме влиза очителя и казва че няма да имаме днес часове и със моята приятелка отидохме у нас купихме му храна и в саня си го крстих хари незнам защо много ми хареса още небяхме го купили и си имаше име след 2 седмици тати ме заведе на един магазин и там видях абсолутно сащото свинчче от саня ми и го крастих хари отначало бе много страхлив но с времето свикна ние го зехме на 2 месеца роден е на 02.11.2008 сега е на 9 месеца и ме познава и сам сигорна че ме обича когато го вземат наще и то като ме подуши и веднага почва да варви кам мен много го обичам по цял ден го тормозя не в боквалния смисал целувам го мачкам го :D това е моита свиня.Парвия пат като го изведох на полянката на разходка го беше много страх но моята приятелка има и тя свинче и неиното свинче оспокояваше моито неиното е момиче моито момче и се разбират и се обичат но на моята приятелка свинята не и дават да има малки макр че хари постояно се натиска тои си има още двама приятели ена женска заика и един мужки заек те читеримата са много добри приятели
martin4ety_256
Животинче с въпрос

Мнениеот zver4eto_kari » Чет Юли 09, 2009 9:15 am

WOW интересна история,но като гледам много си зле с българския...Учете ве деца :ag:
Изображение
zver4eto_kari
В ятото

Мнениеот sweet4eee » Пон Авг 03, 2009 7:15 am

Здравейте и аз имам свинче женска е казва се Сиси ,но накратко и викам Сис .Тя е много галювна но като всички свинчета гризка пръстите .Сдобих се снея на 15юни
sweet4eee
Животинче с въпрос

Мнениеот sweet4eee » Сря Авг 12, 2009 8:21 am

Аз имам хамстер4е на име Пухи тя е на сестра ми подариха й я за рождения ден .Но също така имам и морско свинче-Сиси тя вече е моя подариха ми я за 15.06 тогава беше на 2 месеца :bp: [friendship.gif] .Само ,че незнам каква порода е главичката й е кафява а тялото бяло ,а хамстера е Албино.Сиси е много игрива и сладка.
Обичам и Сиси и Пухи :ba:
sweet4eee
Животинче с въпрос

Мнениеот Antonio » Сря Авг 12, 2009 11:54 am

ПО принцип в България няма чистопородни свинчета, но общо взето се разделят(в България) на гладкокосмести, розетки и дългокосмести, вашето свинче, sweet4eee е гладкокосмето до колкото виждам на Аватара ви.
Antonio
В ятото

Мнениеот lionka » Нед Ное 15, 2009 8:47 pm

Моето прасенце се казва Пупи. Родено е на 25.12.2008г. (на Коледа). Подарък ми е от една приятелка. Породата му е холандско. Много обича да хрупка морковчета и да си играе с плюшеното си патенце. Много е смешен, когато се качи на къщурката си, наддигне се на задните си крачета и започне да църка. Много обичам моето прасенце! :ba:
lionka
Животинче с въпрос

Мнениеот aseto10 » Пон Дек 28, 2009 2:51 pm

Здравейте!Аз имам свинче на 4 месеца.Казва се Звездичка.Тялото и е бяло около едното и око е черно а около другото е кафяво.Любимите и храни са сеното и чушката. :ap: :bs: :bs: Много я обичам.А получих я за Коледа.
aseto10
Животинче с въпрос

Мнениеот vampire_heart8 » Чет Дек 31, 2009 5:04 pm

Ами моя свинчок се казва Пухи и е на 8 месеца.Розетка е и е с бяло и оранжево.Любимия момент му е когато дойде време за сеното или когато му давам витамини.Всеки ден излиза на разходка ииии друго не мога да се сета :ag:
vampire_heart8
Животинче с въпрос

Мнениеот Ico_zooman » Пет Юни 04, 2010 1:55 pm

Моя е Бъгси на 1 месец и 12 дена
I LOVE MY PET
Ico_zooman
В ятото

Мнениеот svetli_djeri » Пет Юли 02, 2010 7:28 pm

Видях темата и си помислих: може ли да не разкажа и аз за моя свинко..неее

и такаа..моя свинко Джери е с мен от 6 март.Тогава е бил на месец-два.Много си го обичкам.ТОй обича да яде, да го галят.Обожава да си лежи при мен на леглото.
Ние го взехме от Пловдив, а живеем в Пазарджик.Бярзо свикна с мен и с цялото семейство(мама и тате ;д )
в момента не е добре.натровил се е с нитрати и му се слагат инжекции.не иска да яде нищо.теглото му е на половина по-малко.много е слаб и най-лошото което е, че всичко може да завърши възможно "най-зле..." може би се сещате, неискам даже и да го пиша..

пп: aseto 10 може ли снимка на свинчока ти
svetli_djeri
Животинче с въпрос

Мнениеот vani-nani » Вто Юли 27, 2010 7:44 pm

Аз ще разкажа за първото ми морско свинче Лъки.Лъки е розетка,главата му е тъмно кафява след това има бяло,а дупенцето му е кафяво.Купих го преди 2 месеца - на 25.05.Когато го пусна на разходка се вре под стария полюлей под бюрото ми.Обича суха храна и едни витамини от магазина ( от всички видове яде само тях ).Обича и магданоз,зеле,морков,краставици и техните обелки,обикновена ябълка.
Обича да го гушкам,много е игрив и пъргав и квичи когато е гладен.
Горкия има ранички около ухото от много чесане,надявам се да се управи.Много го обичам.
Това е от мен.
More or less every day is happiness! :)
Аватар
vani-nani
В пасажа

Мнениеот stefi_komsiiska » Пет Юли 30, 2010 4:39 pm

Моето свинче е женско и се казва Пиги, на по - малко от месец е, взех си го вчера :bp: Много е сладичка :ba:

ето и снимка:

Изображение
Последна промяна meri на Нед Фев 24, 2013 9:57 pm, променена общо 2 пъти
Причина: Използването на цветове и размери е забранено! Прочети правилата на форума!
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот amira2000 » Пон Фев 21, 2011 8:35 pm

[quote="Radost"]Аз имам едно морско свинче и един заек в една клетка живеят. Морското свинче е бременно още е при мъжкото но ще роди при нас. Ако може даваите мнение за имена на малките й! морсото свинче е бяло, женску е и се казва Белазащото е бяла.
Зяека е сив, мъжки е и се казва Иво. [use_search.gif] [smile269.gif] [smile109.gif] [smile035.gif] [jumpuu.gif]

ДАВАИТЕ МНЕНИ PLEAS(ИМЕНА ЗА МАЛКИ МОРСКИ СВИНЧЕТА)
amira2000
Животинче с въпрос

Мнениеот Misho » Пон Фев 21, 2011 8:43 pm

Роши,Джиджи,Джуджи,Джели,Ани,Мери,Лили.....
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Misho » Пон Фев 21, 2011 9:12 pm

Моето свинче се казва Мишо.Взехме го на 24.06.2009 година.Наложи се да изчакаме няколко седмици,за да докарат по-големи клетки.Много обича да яде и спи :ag: .Той е моят зверчо :ajatki: .
Ето и първата му снимка в къщи.Още първият ден у нас:
http://www.prikachi.com/images/334/2466334o.jpg
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот pras4oo » Пет Фев 25, 2011 5:00 pm

Името на свинчето ми е Прасчо. Роден е на 08.02.10 и е на 2месеца и 17дена. Има black&white окраска :ag: . Много е дебеличък и сладък. Обича да го галя по нослето. И е опитомен. МНОГО ме кефи. PEACE smilie8
Mariq.n3d3l4ewa ili Мария Неделчева ~ facebook-a ми
pras4oo
Животинче с въпрос

Мнениеот buffy96 » Пон Мар 28, 2011 3:14 pm

Моето морско свинче се казваше Джери и почина преди седмица.Още не мога да свикна с мисълта,че го няма :ac: .Беше гладокосмест на половина жълт,на половина бял.Гледах го перфектно.Никога не е ял обелките на какъвто и да е плод или зеленчук,абе всичко което някога съм чела.За жалост иронията е че почина на 2 годинки толкова млад още,а на едно момиче което си оставило свинчето на баба си,която пък му сменя талаша на няколко месеца веднъж е много по-голямо.Болестта на Джери дойде за една сутрин.Предишната вечер беше много,много добре.Дори след намесата на ветеринар не успях да го спася. icon_bawling

С риск да бъде сметнато за спам ще ви дам този форум.Изчетете го,защото форума е само специално за морските свинчета и за правилното им отглеждане.Правя го с цел да има повече добре гледани свинчета.Има много хора,които например дават на свинчетата си обелките от краставица,ябълка,банан и т.н а това е най-мръсната част докосвала се къде ли не и пълна с нитрати.
Ето форума: http://www.morsko-svinche.com/forum/index.php
[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/78636.gif[/img][/url]
Аватар
buffy96
Животинче с въпрос

Мнениеот Real » Нед Сеп 11, 2011 7:31 pm

Моето Морско Свинче се казва : Никифор Взехме го преди 8-9 месеца.Той е Мъжки. Много е Сладичък и е порода : Трицветно Морско Свинче Клетката му е Точно за размерите на 1 Морско Свинче. Обзавеждането му е : Поилка, Купичка за Храна, Слагам му и Сено. Любимата Му Играчка е в Клетката и е Закачена Тя е Едно Малко Конче. :)
Real
Животинче с въпрос

Мнениеот Real » Пон Сеп 12, 2011 1:10 pm

Как се качват Снимки ? за да кача и на Моето морско свинче ...
Real
Животинче с въпрос

Мнениеот xxgallxx » Сря Фев 01, 2012 5:09 pm

Моето прасенце се казва Джими. Купихме го в началото на Април. Вече е на около 11 месеца [jumpuu.gif]
Мисля, че е розетка. Игрив е, много обича да гризе клетката :ag: Също така краставиците много бързо изчезнат при него. Ако успееш да го хванеш и го гушнеш е много спокоен. Глезльо си е, обича да го галиш :ag:
Аватар
xxgallxx
Животинче с въпрос

Мнениеот mario7755 » Пон Авг 27, 2012 8:54 pm

РОКИ моята свинкя я взехме 2 юли и сега е на 5-6месеца.
Розетка е,любимото и нещо е да яде :ag: .Много обича магданоз.
Не обича да я галят непознати хора!!!
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот robi99 » Сря Авг 29, 2012 1:09 pm

Моето свинче се казва Свинчо :ag: .
Той е на година и четири месеца.
Мъжко е. :ag:
Неговата козина е трицветна с къс,гладък косъм(оранжево,черно,бяло) Късокосместо е.
Обича да яде моркови,краставици,сено,и гранулирана храна от зоомагазина. :ay:
Клетката му е 60дълга,38висока,40висока
Много си обича кърпата на която спи :ajaweki: .
Взех го на 3.04.2011
Той е мил,игрив,енергичен,любвеобилен.

Етооо го :az:
http://www.prikachi.com/images.php?imag ... 71701p.jpg
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
Аватар
robi99
В ятото

Мнениеот malkatarozichka » Нед Дек 30, 2012 4:42 pm

Здравей, snejkataaaaa. Изгледах клипчето което си качила във vbox. Много плаках! Сетих се и за моето мъжко свинче. Твоето е било много красиво! Особено на последната снимка където беше легнало тогава просто заплаках с глас. Знам че темата е стара но моите саболезнования...
malkatarozichka
Животинче с въпрос

Мнениеот malkatarozichka » Нед Дек 30, 2012 5:16 pm

Първо ще разкажа за моето морско свинче което вече не е сред живите. То се казваше Топчо. Беше мъжко. Ние с мама му казвахме лудия защото беше лудичък. Живееше с женското ми свинче Поли. Вечер само да огасях лампата и почваше да бръмчи :Д и не оставаше Поли да спи.когато вадех Поли от клетката а него не или обратното той започваше пронизително да квичи - не можеше без Поли. Ядеше много за тримесечно морско свинче. Въпреки че беше луд и непослушен много го обичах и все още само като се сетя за него ми се плаче и се натажавам. Един ден изненадващо се върнах от училище с плановете сега да си поиграем тримата. Заварих го заровил муцунка в талаша мъртъв а Поли тъжно го гледаше легнала до него. Едва едва сама му изкопах гроб.

А сега за Поли:
Тя е на 8 месеца, доста тлъстичка. Едва убедих мама да ми я купи. Спомням си този щастлив ден. След стотно настоятелно убеждаване мама склони да купим. Отидохме в зоомагазин Дискус град Нова Загора и заразглеждахме. Имаше и хамстери мама ме попита дали ще купуваме хамстер или свинче но аз твърдо бях решила да е свинче. Имаше бяло ангорско и оранжево-бяла розетка. Мама взе да ме убеждава да е бялото -то беше много буйно и цялата клетка се тресеше от тичането му напред назад. Но накрая я убедих да е оранжевото. То кротко си стоеше и хрупаше сено. Купихме поилка, клетка с размери 55 на 25 на 30 талашит с една дума всичко необходимо. Първите дни Поли беше много уплашена не ядеше докато я гледаме но после свикна. Спи на корема ми и тихичко цвърка. Но я хвана лоша болест на ушите. Паразити все да и капе козината, чешеше се много и ги разкарви но за щастие докторът изписа хубаво лекарство и сега моето злато се лекува.
malkatarozichka
Животинче с въпрос

Мнениеот cvetiborovanska » Нед Дек 30, 2012 8:11 pm

Много хубави стория за Топчо и Поли.Съжалявам за Топчо :( Ако искаш можеш да качиш снимки на Поли да я видиме :)
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот mario7755 » Нед Дек 30, 2012 8:23 pm

cvetiborovanska написа:Много хубави стория за Топчо и Поли.Съжалявам за Топчо :( Ако искаш можеш да качиш снимки на Поли да я видиме :)

Може и темичка да направи. smiley24
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот RadinaM » Пет Фев 22, 2013 9:56 pm

Здравейте,
Регистрирах се е сайта току що. Тате ми каза, че може да ми вземе морско свинче, и затова изчетох всички форуми, статии и т.н. Та днес с приятелка ходихме в два зоомагазина, питахме за морски свинчета, в първия нямаше. Във втория имаше, но ми изглеждаха странно... Иска ми се да попитам къде в София мога да разгледам морски свинчета ? (В кои зоо нагазини и къде се намират) Ще съм много благодарна, ако отговорите :)) :ab:
Аватар
RadinaM
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 23, 2013 6:34 am

Отидете първо на Пазара за животни в Подуене. Дано купите здрав домашен любимец.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот asensi_85 » Съб Фев 23, 2013 10:09 am

В никакъв случай не препоръчвам съботния пазар за взимане на домашен любимец. Плъхчетата и мишките са ок, но другите животни определено не се радват на добро здраве. Ако исках да си взема морско свинче първо бих проверил сайта продавалник. Има доста оферти.
Аватар
asensi_85
В ятото

Мнениеот angel_girll » Пон Фев 25, 2013 12:46 pm

лично според мен най добре от някоя обява ако случиш на готин стопанин който се е грижил добре за животинките
Любовта е твърде велико чувство, за да бъде лично и интимно дело на всеки!
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот kaat » Пон Фев 10, 2014 6:07 pm

Здравейте!Имам си морско свинче.Казва се Моли,много е сладко! :ag: Когато го взех видях че задните му крака са в рани!Какво да го правя!!!
Аватар
kaat
Животинче с въпрос

Мнениеот kaat » Пон Фев 10, 2014 6:08 pm

Здравейте!Имам си морско свинче.Казва се Моли,много е сладко! :ag: Когато го взех видях че задните му крака са в рани!Какво да го правя!!!
Аватар
kaat
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 10, 2014 6:40 pm

Наблюдавай раните - ако се влоши води го на лекар.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kaat » Вто Фев 11, 2014 7:03 pm

Да,аз наблюдавам всеки ден. :ab: [smile012.gif]
Аватар
kaat
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Фев 11, 2014 9:17 pm

От къде го взе и какви са тези рани.На каква повърхност живее. Даваш ли качествена и разнообразна храна. Ако може сложи снимка да видим раните.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Аз и Моето Морско Свинче