Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да разхождате свинчетата си!?

Как да разхождате свинчетата си!?

Мнениеот Antonio » Нед Апр 26, 2009 10:55 am

В тази тема пускайте снимки и давайте идей как да разхождаме по-добре нашите свинчета.
На разходка е добре да извеждате своите прасенца веднъж дневно, ако нямате тази възможност поне през ден. Времето за което можете да ги разхождате е по ваша възможност, но не по-малко от 30 мин.
Мястото за разходка задължително трябва да е два пъти по-голямо от жилищното място на свинчето(колкото по-голямо толкова по-весело прасенце :))
Ако свинчето ви има хигиенни навици, може да вземете да изрежете гърлото на едно шише от минерална вода над 10 литра и да пъхнете талаш от ъгълчето на аквариума/клетката, който свинчето е определило за тоалетна, така свинчето ще се ориентира по-лесно по миризмата къде да ходи до тоалетна.
Препоръчително е на трасето за разходка да има различни забъвления, като тунели с различна форма, направени от различен материал, къщички направени по всевъзможен начин и каквото се сетите стига свинчето да се забавлява докато е на разходка.
За свинчетата, които не са свикнали да се разхождат:
Стопани, бъдете търпеливи! Когато пуснете свинчето да се разхожда то ще стой неподвижно, не се притеснявайте, това е защото средата му е непозната и изпитва страх от това, че незнае къде е. Вашата работа е да направите тази среда позната и приятна за него, най-добрия начин това да стане е:
1. Да му осигурите по голямо място за разходка.
2. Да му осигурите тишина, без да се мърдате мног много(без рески движения)
3. Да разпръснете по трасето талаш от клетката му/аквариума му(това се прави, за да наподобите миризмата с коятос винчето е свикнало, така то ще се чувства като у дома си)
4. незабравяйте да му осигурите забавления и храна докато се разхожда.

Не се стряскайте, акос винчето ви стой неподвижно въпреки, че сте изпълнили тези условия, за няколко поредни дни в такива условия, за време от 30 мин. до 45 мин. свинчето ще започне да се отпуска малко по-малко и скоро ще имате едно щастливо по време на разходка, скачащо квичащо прасенце.

Аз разхождам моие прасенца почти всеки ден за по час и половина - три, а веднъж седмично имат на арзположение около 5 часа, за да дивеят.

Също така не се стряскайте, от това, че след като приберете свинчетата по домовете им те ще легнат умърлушени, това е защото са тичали и играли много по време на разходката(уморени са), трябва да ги оставите да си починат добре.

Ето как с еразхождат моите прасенца:Това е едно от нашите трасета за разходка(имаме няколко). Играчките, които виждате са само една част от ръчно направените забъвления за тях, скоро ще видите и други от нашите ръчно измайсторени забъвления.
Изображение

Зенината в подложките е жито потопено във вода, поставени в подложки за цветя(казвал съм ви начините по които може да се посади, защото те са няколко, казвал съм как се подържа тревата и т.н.)
На места се вижда пожълтяли стръкчета трева, това е, защото прасчовците всекид ен папкат от тревата и дърпат коренчетата.
Виждате тунелите направени от пластмасови траби и тунелите от капаци на кутии. Също така виждате и фотиолчето, което обожават.
Сигурно ще питате какво онова с талаша - там ходят до тоалетна(преди ходеха в изрязани шеишета от минерална вода над 10 литра, но вече предпочитат да ходят в подложка за саксия, когато с ана разходка.
Оградата на площа за разходка както виждате е направена от кутии за обувки, а постелката отдола, за да не са на пода е от един голям чершав.

Ето още снимки, тук се разхождат три от моите сладури(женските)).

Скоро ще видите още ръчно направени тунели, къщички, хамаци и много други работи.

Ако имате въпроси, задавайте ги, ако имате идей, пишете ги и ги показвайте. :)
Antonio
В ятото

Re: Как да разхождате свинчетата си!?

Мнениеот vlado94 » Нед Апр 26, 2009 3:32 pm

ами гледал съм по интернет че имам нещо подобно на кучешките каишки обаче за морски свинчета
vlado94
Животинче с въпрос

Мнениеот hammy96 » Нед Апр 26, 2009 3:41 pm

Да има,но сигурно няма да са им много удобни http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Ak ... inche.html
http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Ak ... inche.html
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот hammy96 » Нед Апр 26, 2009 3:45 pm

Аз искам да питам фотьолчето това в горния ъгъл в ляво ли е?
И от къде си го купил? Защото съм виждала, че се продават, но не и е България?
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот ИНА » Нед Апр 26, 2009 10:03 pm

Относно разходките на свинчетата може да им купите кайшки направени за тях и да ги извеждате навън като кученца,като избирате доста чисти тревни площи,ако изобщо има такива.А идеята на Антонио е фантастично,но ако имате финанси може да си купите това http://shop.zoomania.org/Za-grizachi/Kl ... zaIci.html и да го оборудвате с тревичка и други занимавки и да стане част от интериора ви.Успех!
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Antonio » Пон Апр 27, 2009 9:30 am

Виждам, че сте се разписали по темата, но ще ви кажа едно нещо думата "разходка" при Морските Свичнета незначи да ги вържете с каишки!
Думата "разходка" значи да ги пуснете да тичат наволя, на място по-голямо от жилещето им, чисто и с повече играчки(къщички, тунели и каквото се сетите).
Морските свинчета не трябва да се третират като кучета!

ИНА това жилище е страхотно, но разходката на морските свинчета е, за да се разнообразяват, а това, че жилището им ще е голямо е много хубаво, обаче разходките са задължителни и с голямо и с по-малко жилище.
Antonio
В ятото

Мнениеот гарче » Пон Апр 27, 2009 9:52 am

:ag: Няма нищо по забавно от тичащи прасета. Колкото повече тичащи прасета има толкова по-весело.
Моите когато са навън гледам винаги да имат къщичка. Понякога се стряскат и е хубаво да има къде да се приберат, а не да се мъчат да се завират под мебелите. Никога няма да забравя как майками ме извика да видя какво става... прасетата са полудели или болни. Понеже подскачаха, квичаха, гонеха се и издаваха щастливи звуци. :ajatki:
Антонио предполагам свинчетата се забавляват с тунелчетата и тревите. Ако можеш направи клип на препускащи прасета да им се порадваме.
Аватар
гарче
В ятото

Мнениеот archy » Пон Апр 27, 2009 10:30 am

едни приятели живееха в къща и си пускаха свинчетоц а се разхожда в една трева и не се безпокояха защото то не можешеда излезе от нея зарадфи бордюра
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Antonio » Пон Апр 27, 2009 10:34 am

Когато морските свичнета с епускат навън първото нещо, което стопаните трябва да имат в предвид трябва да е това, че навън има паразити от които трябва да предпазят свинчетата си, второто е да има ограждение около тревичката, за да не ги гоните из двора.
Antonio
В ятото

Мнениеот hammy96 » Пон Апр 27, 2009 10:43 am

Снощи пуснах морското свинче в хола да се разхожда,но пърно стоеше на едно място, но после се отпусна и започна да скача и дивее.Знам че те са по-малки животни и затова няма да им е удобно с каишка.
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот ИНА » Пон Апр 27, 2009 11:55 am

Извинявам се,че неуточних да кайшката.Първо това е нагръдник и е необходима ако случайно изневиделица нещо притесни прасенцето.Преди много много години,когато бях малка имах морско свинче и съм го извеждала ежедневно пред блока на поляната и затова изразих такова мнение по въпроса.Е и времената бяха други.А сегашните,който имах пусках на терасата,която ни е двойна,а зимата в трапезарията,но си бях харесала и това заграждение.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Antonio » Пон Апр 27, 2009 11:57 am

hammy96 написа:Аз искам да питам фотьолчето това в горния ъгъл в ляво ли е?
И от къде си го купил? Защото съм виждала, че се продават, но не и е България?

Фотиолчето е ръчно напарвено, по мой модел.

Каишка/Нагръдник няма значение свинчето по този начин е ограничено, то е малко животинче, което не се нуждае от такива въженца(така само го притиска и ограничева в това къде да ходи, как да бяга и т.н.)
Antonio
В ятото

Мнениеот hammy96 » Пон Май 04, 2009 7:22 pm

А за фотьолчето да те питам от какво си го направил.Станало е много интересно [smile346.gif]
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот Antonio » Сря Май 06, 2009 9:08 am

Фотьойлче за морско свинче:
1.Намирате една панерка с подходящ размер.
2.Изрязвате малка част от едната страна, за вход на свинчето.
3.Обесопасявате я, да няма остри ръбове и т.н.
4.Облицовате вътрешната част с памук или друг мек материал.
5.Пкривате с хубав, чист, мек плат и зашивате.
6.Пускате свинчето да си играе с новата продобивка.
Antonio
В ятото

Мнениеот hammy96 » Сря Май 06, 2009 9:23 am

Това мога да го направя :ag:
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот kris4i » Сря Юли 15, 2009 8:57 am

Продължавам една друга тема тук. Антонио, какво значи да махна всички навеси? По тази логика трябва да си махна цялото обзавеждане на хола, защото има маси, под които може да се скрие, фотьойли и т.н.
Пускала съм я и в коридора, където е открито всичко. Пак не се разхожда hsuh
Има един шкаф за обувки и се завира там в ъгъла му. Тя дори да не се скрие някъде, застава по ъглите на нещо и там си стои.. Единствените пъти, когато се разходи беше... под завивките ми :ap: Понеже си играх с нея под одеалото и тя много се изкефи, защото то такова голямо убежище това одеало... Почна да обикаля наляво, надясно, защото имаше покрив над главата си. Освен да й направя някакво заграждение и отгоре да сложа нещо като навес и там да я пускам, знам ли ...
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот Antonio » Сря Юли 15, 2009 12:54 pm

Когато пускаш свинчето на открито, на много голямо пространство каквото е цяла стая, а то не е свикнало да се разхожда е нормално да е стресирано, колкото и пъти да е пускано, затова се правят ограждения в стаята в която се пуска свинчето на разходка, когато то свикне ще му се радвате как тича и из цялата стая. Казах да се махнат навеси, къщички и т.н., защото мислех, че го извеждате на заградено пространство.
Опитайте със заграждение в някоя стая, може от кутии за обувки или други подобни, но не слагайте на свинчето неща където може да се завре и да си стой там докато е на разходка, порасете из цялото пространство накъсан магданоз или друга храна, която е любима на свинчето ви, но по принцип никое свинче не отказва на магданоз. Свинчето ще се раздвижи, първо плахо ще пристъпва, после няма да му мисли и ще тича да търси магданоза, докато се устите свинчето ще тича с пълна сила.
Antonio
В ятото

Мнениеот cat_13 » Сря Юли 15, 2009 3:20 pm

Идеята на Антонио ми харесва.Аз сега като отида тази или другата седмица на село ще си направя точно такова заградено място и въте ще сложа нещо под което да се крие тунелче трева дъскички и така нататък смятам да нарека постройката "Порки ленд" само че на английски.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот kris4i » Сря Юли 15, 2009 4:50 pm

Стоим си на едно място, въпреки магданоза. Само като й дам от ръка яде, иначе си стои и не го поглежда...
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот Antonio » Сря Юли 15, 2009 6:06 pm

Пускай я всекид ен така за по 30-60мин, ще започне да проявява интерес, не може да си стой само така, ще се раздвижи, ако продължава обаче, може да я оствиш с часове да си виси, когато имаш възможност да си при нея, ще и писне и ще се раздвижи, ще огладнее и ще язеде магданоза.
Antonio
В ятото

Мнениеот kris4i » Сря Юли 15, 2009 6:36 pm

Благодаря за съветите. Имаше малко напредък днес, раздвижване около 2-3 минути събрани общо от целия й престой на земята. :bp:
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Яну 27, 2010 7:41 pm

Какво мислите за изкарването на морско свинче на вън,на полянка например?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот selgomez97 » Пет Фев 26, 2010 8:38 pm

Трябва да се внимава, ако се изкарва животинчето навън. Ии трябва да е безопасно..иначе хубава идейка! :ad:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот cat_13 » Вто Мар 02, 2010 5:50 pm

А мен много ме е страх да изкарвам Зизито на вън или пък преди Ронито защото е много шумно и двете се плашат страшно много особено Ронито преди.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот ogi_feat_iogi » Съб Май 01, 2010 8:16 pm

Аз преди имах морско свинче и си го разхождах но само на село на една полянка,защото в града е много мръсно и ме беше страх.А на село си е чистичко и спокойно.
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.
ogi_feat_iogi
Животинче с въпрос

Мнениеот oleto » Чет Май 13, 2010 2:08 pm

Къде да прочета как се сади и поддържа тревичката (житото) ???
oleto
Животинче с въпрос

За разходките

Мнениеот mishence15 » Вто Авг 23, 2011 11:51 am

Моето морско свинче като го изведа на леглото неще да си играе да подскача и такива неща седи в ъгъла и много се плеши като е на вън. Ива тунели широки, топчица мостче, гръгче за преминаване. Той нищо не иска да прави като е сам само като дойда на леглото и той тогава се отпуска идва пре мен минава през тунелите подскача ми идва да го галя а сам неще нищо да прави и се качва на бюрото ми от леглото на бюрото чак. знам ли какво да направя друго за да му е по интересно. трябва да седя при него а неискам друго свинче за сега да купувам. Ще ми кажете ли вашите на които са им самотни свинките как се дъжат на разходките :ba:
mishence15
Животинче с въпрос

Мнениеот veni_zvezdi4ka » Сря Сеп 19, 2012 9:53 pm

Защо не пишете????
а тази трева...и тунелите те не са хамстери и поне моето не влиза в тях може ли някакви още идей по темата
veni_zvezdi4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот selgomez97 » Пет Сеп 21, 2012 7:14 pm

veni_zvezdi4ka написа:Защо не пишете????
а тази трева...и тунелите те не са хамстери и поне моето не влиза в тях може ли някакви още идей по темата

Тунелите са си точно предназначени за дребни гризачи като хамстери, мишки, плъхчета, джербили и т.н.
Ако твоето животинче не иска да ги използва, може би не му е интересно... аз като имах хамстер, в клетката му беше вградено едно скромно тунелче, което се спускаше надолу и хамстерчето ми доста му се радваше и непрекъснато се спускаше... даже се чудя как не му омръзна. :ag:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Назад към Грижи