Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ето и първата ми чинчила

Ето и първата ми чинчила

Мнениеот j0nny » Пон Сеп 28, 2009 10:09 am

И така най-накрая дочаках за чинчилката, ИНА ми я донесе вчера :sunny:
Мъжка е, решихме да я кръстим Миши, Мише (от Мишо) незнам защо, но още от началото започна да се обръща към това име, и така май ще свикне. Първата вечер беше малко трудничка да си кажа честно :ag: събуди ме с колелото на 2 пъти и в крайна сметка реших да го махам вечер. Иначе като цяло вече свикна с обстановката, ходи из цялата клетка, има моменти в които влиза в къщичката и понякога издава звук, немога да опиша какъв, може би му липсва братчето или някаква носталгия, незнам и аз. Трудно ми е все още да го разбирам, въпреки че четох доста информация в интернет още преди да го взема. Като хранене все още не е на пълноценно (глезено) меню. Давам му сутрин 1-2 парченца ябълка и 2 сурови фъстъка (днес ще му взема и витамини както ми каза ИНА), а вечер му давам храна за чинчили около половин шепа и му слагам сено да има. Иначе съм му оставил и в хранилката да си има малко храна, понеже може да огладнее през деня като ме няма знам ли. Има и един висящ крекер закачен вътре. За да допълня менюто ми с глезотии ИНА ми препоръча няколко билки да си набавя от аптека и да ги смеся като му давам по малко от тях, трябва да купя и някакъв микс от ядки, да му давам сутрин различни, а не само фъстъчки и май това е засега друга храна не се сещам. Иначе яде спокойно от ръката ми, не се плаши, бързо се приобщава. Някой каза че тунелите много им харесвали - вярно е редовно се крие вътре :ag: . Като цяло мисля че клетката му харесва, малко му е големичка, но може да си има дружка след Нова година. Все още не се е къпал, тази вечер ми предстой и това предизвикателство - малко да го разходя и след това яко въргаляне [applauseuu.gif]

Не ми се искаше да го щракам още, но не се стърпях да му направя 2-3 снимки, повече след време :

Много обича да се вре под колелото и да спи там незнам защо :ai: :ag:
Изображение

Една непринудена докато тичка :
Изображение

И на едно от любимите му места :
Изображение

:aw: :sunny:
Аватар
j0nny
В стадото

Re: Ето и първата ми чинчила

Мнениеот ИНА » Пон Сеп 28, 2009 10:22 am

Много се радвам,че всичко е наред :sunny: .Незабравяй само,че ядките са лакомство и не се дават по-повече от една през ден-два,че не си уточнил и да не си помисли някой,че може да им се дават колкото искат :ay: .Гледайте се с любов и много четене [ideauu.gif] .Продължавай да четеш за тях всичко,което ти попадне.И питай винаги,когато ти се наложи. :sunny:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот andaluz » Пон Сеп 28, 2009 10:26 am

Честито :ax: Още веднъж ще ти кажа, че те поздравявам за избора ти. Още повече, че е мъжка и дребна, а именно към намаляване на ръста се стремят всички развъдници за чинчили и другото което е, че всички наблягат на това мъжкия да е по-дребен от женската в едно семейство.
А сега забележките ми :ap:
j0nny написа:събуди ме с колелото на 2 пъти и в крайна сметка реших да го махам вечер.
Абсолютно неправилно. Чинчилите са нощни животни и именно тогава имат нужда от колелата, за да се раздвижват и изразходват енергия smiley24 Какъв е смисъла колелото да е при него когато той спи и когато е буден да го няма :ag:
От Ина знам - само по 1-2 фъстъка или стафидки, в никакъв случай повече smiley24 и то задължително СУРОВИ

С Ина сме писали заедно :ap:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Сеп 28, 2009 10:30 am

Честито,много хубави мигове заедно! :sunny:
И ако не си сигурен за нещо,най-добрия вариант е да питаш,не да се чудиш какво да правиш( поне има кой да ти помага) :ap:
Толкова труд положи,за да я зарадваш,а това ще стане нека се адаптира,ще бъде една весела и доволна чинчила. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот andaluz » Пон Сеп 28, 2009 10:40 am

meri написа:И ако не си сигурен за нещо,най-добрия вариант е да питаш,не да се чудиш какво да правиш( поне има кой да ти помага) :ap:
Именно това е смисъла животното да не се купува от магазин или пазар, а лично от човек и то който е „специалист„ по дадения вид и е готов да е на твое разположение 24 часа, 365 дни в годината :ay:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пон Сеп 28, 2009 11:19 am

Да, бих казах че това беше просто късмет, за което много се радвам !

Ако не бях намерил онази вечер този форум, ако не бях решил да напиша тема, ако ИНА не беше видяла моята тема, итн. Съдба smiley24
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот meri » Пон Сеп 28, 2009 11:40 am

С всички ни е така,няма случайни неща......аз поне не вярвам в това. :ab:

Всичко ще е наред,ще видиш,много,много прекрасни часове заедно ви пожелавам.И не я прави лигава и капризна от любов. :ap: :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот j0nny » Вто Сеп 29, 2009 9:14 am

Няма :ag:
Ама той нещо голям инат се изкара, вчера го изкарах за първи път навън, както и предполагах не му хареса много и след 5-10 минути започна да се навира където може, дори не се изкъпа. Но предполагам е нормално все още не е свикнал. Оставих му банята снощи цяла вечер в клетката мисля че се е изкъпал в крайна сметка. Че говорех за инат, когато го пуснах обратно в клетката снощи се навря зад къщичката има малко място и остана там сигурно 1-2 часа и от време на време пискаше, незнам какво го прихваща опитах да го изкарам с малко ябълка хапва си дърпам му я напред да излезе той идва и тъкмо да излиза и се връща навътре. Инат бе. Интересно защо скимтя от време на време, може би му е мъчно знам ли.
Вмомента пак се е намушил там icon_dontknow
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот blackrose1989 » Вто Сеп 29, 2009 10:40 am

Издават скимтящи звуци отвреме навреме, особено нощем. Някои казват че се стряскат от нещо, има версии че дори сънуват кошмари... Не знам, и моята ги издава, макар че вече от 4 месеца е отделена от родителите й. Не вярвам още да й е мъчно. Виж темата за звуците, издавани от чинчила, така може да ти се поизнясни значението им.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот j0nny » Вто Сеп 29, 2009 10:56 am

Възможно е, вмомента излезна от скривалището си и щъка из клетката. Мисля да го запуша с нещо да не се вре там повече.

Иначе ето малко снимков материал от тези дни :

Изображение
Витамини, днес му дадох 1/4 но не иска да го хапне нещо.

Изображение
Малко храни с високо съдържание на пшеница и зърнени култури.

Изображение
Един минерален камък, който не го одобрява нещо, но има време.

Изображение
Тук хапва ябълка :sunny:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот blackrose1989 » Сря Сеп 30, 2009 4:20 pm

Тия витамини дали са нужни? Специализирани за гризачи ли са? Ако се храни с разнообразна и пълноценна храна, мисля, че са излишни.
j0nny написа:Има и един висящ крекер закачен вътре

Моята не го поглеждаше крекера, като висеше, но като го закрепих хоризонтално на плоскостта и го изръфа за един ден. Пробвай, но да е закрепен, да не го разнася. И не давай постоянно крекери, те нали са зеленчукови и плодови - според мене си е вид лакомство, аз давам по 2-3 месечно. Оглозганата пръчка не я хвърлям веднага, защото острят зъбки на нея. И с ябълката, по-добре леко изсушена (не мухлясала): с ножче за белене на картофи обелваш няколко парченца и така по едно на ден много се харесват. Същото може с круша, морков. Избягвай прясното. А и по-мои наблюдения, предпочитат сушени плодове и зеленчуци, поне моята сурово не ще. За билките ИНА си ти е обяснила предполагам, полезно е да има, но не прекалявай. И листенца от коприва, малина, ягода ако й уредиш, ще си супер :) За колелото, кофти че трака така през нощта, но не е хубаво да го вадиш (алтернатива - тапи за уши :ag: ) Поръчах аз дървено с тая цел, дано не изчезне за седмица. :ab:
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот ИНА » Сря Сеп 30, 2009 5:52 pm

Крекерите се дават даже и по един на месец и то от зеленчуци за предпочитане.Той е малък,клетката голяма и точно за през нощта колелото може да се маха.Вечер ще си го кара.Сурова ябълка си ядът някои чинчили и много я обичат.Миши поне е научен да яде [smile013.gif] .
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот j0nny » Сря Сеп 30, 2009 7:24 pm

Това с крекера ще го пробвам да видя, иначе колелото е ужас, много дрънка особено като започне на по-високи обороти, а той си е бая дивичък. Покрай коледа ще си направя дървено.

Иначе днес сме по-общителни вече, не се крием, не мрънкаме :ag: Хапва си от ръката ми, не бяга, даде ми да го "почеша" по гушката (незнам дали му хареса, чувал съм че им харесвало ->> http://www.youtube.com/watch?v=9cmh72Z9 ... re=related ). Пуснах го за втори път навън, вече му се стори познато мястото и не бягаше като побъркано, ами си се разхождаше и опознаваше, дори се окъпа за първи път, което доста ме учуди, то може и по случайност да стана незнам, както си тичкаше се качи на банята и без да иска падна вътре и ще не ще се овъргаля :ag:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Пон Окт 05, 2009 9:24 am

Ето още малко снимки на Миши :ajatki:

Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот valnata » Пон Окт 05, 2009 9:29 am

Хубава животинка! :bi:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот ИНА » Пон Окт 05, 2009 11:29 am

Малееееееее колко много е пораснало.Тука явно брат му не му е давал да припарва до храна.Станал е,Миши,страхотен.Браво!!! :sunny:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Окт 05, 2009 12:38 pm

Прекрасен е,много красив ще стане. :sunny:
Инче,освен че малко ти е мъчно сигурно,поне ще си спокойна,че е попаднал на добър стопанин,избора не е бил погрешен. :ap:
Ето така трябва да се отглеждат животните,не само с любов, а със знания и осигуряване на всички условия,
j0nny -искам да те поздравя,за всичко,което направи и правиш за тази прекрасна чинчилка. :ay:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ИНА » Пон Окт 05, 2009 1:16 pm

Определено ми беше мъчно,защото беше и по-малкото и по-обичното,но се радвам,че е попаднало найстина на добър и съвестен стопанин.Там определено му е по-добре и всичко си е само за него. :sunny:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Окт 05, 2009 1:22 pm

Така е,дано всички животни имат неговия късмет. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ИНА » Пон Окт 05, 2009 1:24 pm

И брат му отиде на прекрасно място с добри стопани.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пон Окт 05, 2009 7:08 pm

Благодаря за добрите думи, въпреки че преди 2 месеца незнаех нищо за чинчили, сега мисля че се справям добре, а и Миши сам си го показва че е доволен. Единствено понякога аз си мисля че пък на него му е мъчно, защото е самичък, понеже в началото се навираше някъде и издава странни звуци, но може след Нова година да си има другарче.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Нед Окт 11, 2009 1:32 pm

Тази специално за ИНА :

Изображение

Тук всъщност му свети светкавицата, но излгежда сякаш се е ухилил :

Изображение

Вече се научи да се качва на къщата си, и много му е кеф да спи на моста :

Изображение Изображение Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот ИНА » Нед Окт 11, 2009 1:46 pm

Прекрасен е и се чувства отлично като го гледам.Благодаря за снимките.Аз пък си имам нови три бебета :ba: :sunny:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот j0nny » Нед Окт 11, 2009 4:54 pm

Да са ти живи и здрави бебенцата, аз ги видях много са красиви.
Иначе ето едно видео на лудия Миш' малко лошо качеството, другия път по-добро :ag:

http://www.youtube.com/watch?v=cc88Z__qPKA
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Сря Окт 14, 2009 12:31 am

Боже, боже......от тази малка запетайка е станало чинчилка и то каква :ajatki: игрива и пълна с енергия. Когато се родиха бях там и тя хем ми харесваше най-много от всички, хем ми беше жал за нея, защото беше най-дребосъчестото и му стисках палци да оцелее...., а то виж го какво прекрасно е станало :ba: Значи ставам за орисница :ag: Колко пъти му пожелавах такъв дом и стопани :ax:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот ИНА » Сря Окт 14, 2009 5:02 am

Ставаш,ставаш и даже има и по-хубав клип,от който се вижда още по-добре колко прекрасен е станал, и колко прекрасно се чувства.Мариан да го сложи [ideauu.gif] .Там е много добре и го гледат с любов :sunny:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот j0nny » Сря Окт 14, 2009 8:12 pm

Даа, ето го и него, тук вече е много диво, гледайте го внимателно какви ги върши и някъде към 5:30 започват едни побъркани скоци и пада на 1вия етаж :ag: :ag:

http://www.youtube.com/watch?v=sfZqeg30_s0
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот archy » Пет Окт 16, 2009 9:34 pm

АУ много е готина :ba: :ba: :ba:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот j0nny » Нед Окт 25, 2009 1:45 pm

Ето малко ъпдейт по темата :

Облицовах му клетката с фолио, да си нямам дертове с пишкано, въпреки че на дървото нищо му няма:

Изображение

Сложих му едно пънче от село, което мнооого ама много му харесва:

Изображение

Изображение

Изображение

И накрая малко общи снимки :

Изображение

Изображение

Изображение

icon_wavey
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот aMamuoP » Сря Ное 04, 2009 3:56 pm

Мишлето е много готино, а клетката ти ли си я правил ?
aMamuoP
Животинче с въпрос

Мнениеот diva21 » Сря Ное 04, 2009 6:09 pm

Голамо сладурче е,а клетката е мн хубава и обширна. :ay:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот Bunny Boo » Сря Ное 04, 2009 7:40 pm

aMamuoP написа:Мишлето е много готино, а клетката ти ли си я правил ?

viewtopic.php?f=78&t=9482 :ab:
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот j0nny » Нед Ное 15, 2009 4:22 pm

Изображение

Голям поглед вкарал [smile270.gif] [smile004.gif]
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Съб Ное 28, 2009 12:57 am

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Съб Ное 28, 2009 1:05 am

Браво,j0nny! Вижда се че и отделяш много време. smiley24 Страхотна двойка сте :ba: Само при теб ли стои така или при всеки член на семейството?
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Съб Ное 28, 2009 12:46 pm

Ами при мен главно, и при майка ми, но по-малко. То да ти кажа и при мен понякога не се задържа, много е откачен (меко казано) и като го хванат лудите и направо незнае... :ag: Иначе една сутрин спа при мен в леглото амаа голям е посерко, докато не се научи малко да се сдържа навън :ajaweki: Иначе чакам от ИНА женска за него че му доскучава, пък и малко да го строява жена му много е луд понякога AvatarSmileyFencing
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот Fantango » Пет Яну 15, 2010 7:01 pm

j0nny на мене ми се родиха 2 -мъжко и женско и края на февруари ще им търся нови собственици.Ако имаш интерес към женската пиши ЛС :ad: Да ги сватосаме да не е сам Миши :bs:
Fantango
В стадото

Мнениеот ku4ence=] » Съб Яну 16, 2010 1:49 pm

Много е хубавко :ba: :ajatki:
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот j0nny » Пет Яну 22, 2010 7:55 pm

Хайде малко ъпдейт по темата, че отдавна не бях слагал нови снимки, то покрай тия изпити направо не си е работа...

Тук спи и се мръщи на светкавицата :

Изображение Изображение

Нагъва ябълки здраво :

Изображение

Пак нагъва :ag:

Изображение

Дразни го тази светкавица бе :ag:

Изображение

Бягащо :

Изображение

Тук много лошо гледа като Батман са му щръкнали ушите :ajaweki:

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Пет Яну 22, 2010 8:07 pm

:bi: :bi: :bi:
Колко голям и красив е станал :ba: И каква разкошна козинка - особенно на снимката
j0nny написа:Бягащо :
А къде ви е бежавата опашка hsuh Поне на снимките аз я виждам сива smilie8

Браво за грижите j0nny :ax: И по снимките даже си личи правилно гледаното животно :ax:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пет Яну 22, 2010 8:28 pm

Че тя не е била бежава.. сива си е и на снимките и наживо :ag: Само един му е кусура - много див бе :ajaweki: Иначе козината му е добре засега да се надяваме да няма проблеми... е като изключим че е с обръсната муцунка :ajaweki: нещо се беше изцапал на носа и се беше втвърдило и се наложи да му го махна, а с него отиде едно снопче с косми :ag:

Иначе ябълки по колко давате на чинчилите си, аз купих един сушен пакет микс от плодове сушени и му давам всеки ден по 1 резен ябълка, че много ги обича hsuh

EDIT : малко на Хитлер мяса ама така ще е като не слуша и си вре носа навсякъде

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот andaluz » Пет Яну 22, 2010 8:44 pm

Като малък беше с бежава опашка tongue Виж си първите снимки tongue
А за ябълката - аз не съм давала сушени, а на ден по 1/4 прясна.
А е див, защото е здрав и защото е във възрастта на любовта :ba: Като стопанина :ap:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Нед Май 02, 2010 12:55 pm

Днес пристигна дългоочакваната жена на Мишето от Ина - Пинки. Засега още се опознават, но Пинки не се дава така лесно откакто Ина я донесе се е барикадирала в къщичката на сигурно и не дава на Мишо да припари до нея. Ама и той мира не му дава че някой му седи в къщичката през 10 минути само обикаля около къщата и само гледа през прозорчетата ама Пинки ръмжи и не го пуска вътре, голямо шоу са и двамата :ag: Иначе Пинки не е плашлива хапна си от ръката ми, остава само с Мишето да се сработят :ajaweki:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот БИБА » Пон Май 03, 2010 1:18 pm

j0nny написа:Днес пристигна дългоочакваната жена на Мишето от Ина - Пинки. Засега още се опознават, но Пинки не се дава така лесно откакто Ина я донесе се е барикадирала в къщичката на сигурно и не дава на Мишо да припари до нея. Ама и той мира не му дава че някой му седи в къщичката през 10 минути само обикаля около къщата и само гледа през прозорчетата ама Пинки ръмжи и не го пуска вътре, голямо шоу са и двамата :ag: Иначе Пинки не е плашлива хапна си от ръката ми, остава само с Мишето да се сработят :ajaweki:

Даже може след някой друг месец да се радваш на резултата от сработването :ap:
Там,където глупостта е образец, разумът е безумие!
БИБА
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Пон Май 03, 2010 2:53 pm

Резултати най-рано след половин година smiley24
Много се радвам, че качествени животни като чинчилките на Ина попадат в ръце на знаещи, съвестни и грижовни стопани като теб :ax:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пон Май 03, 2010 5:26 pm

Първата нощ мина с големи битки, сутринта бая перушина събрах от клетката. Все още се опознават малко ги е страх ама ще се оправят. Пинки продължава да стои през по голямото време в къщичката, а Мишо обикаля и наднича само и неможе да влезне, какво ли си вика "взеха ми къщичката вече" :ag: Иначе тя излиза от време на време разузнава клетката все още не е стигнала до първия етаж, викам да й сложа храна на 3тия ама пусто му нахалния Мишо изяде неговата качи се горе и изяде и нейната :ajaweki: Като се махна сложих още и тя хапна малко и после пак обратно в къщата. По едно време като се срещнат лице в лице Мишо започна да чопли козината на Пинки, викам не ти стига твоята да пощиш ами и на хората тръгна :ag: После разбрах от ИНА че това било в знак на нежност. Абее голямо шоу са двамата, хем искат да са заедно хем ги е страх.

Ето 2 снимки, които успях да направя :

Тук Пинки се промъкна зад гърба на Мишо и избяга на 2рия етаж :

Изображение

Иначе ето това е обичайното семейно положение сега - Мишо обикаля отвън, а Пинки стои в къщичката вътре :

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот БИБА » Вто Май 04, 2010 8:31 pm

:ag: Миличкия Миши.....Нежно момченце. А Пинки - пълен матриархат :ap:
БИБА
Животинче с въпрос

Мнениеот БИБА » Вто Май 04, 2010 8:34 pm

:ajatki: Сладурчета...Голям сериал са :ajatki:
БИБА
Животинче с въпрос

Мнениеот ku4ence=] » Вто Май 04, 2010 8:49 pm

Дано резулататът да е сполучлив :ag: :ajatki: :ajatki:
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот j0nny » Сря Май 05, 2010 5:09 pm

А ето и още малко снимки от днес, Пинки започва да разузнава територията активно, все още не е открила колелото на първия етаж и не дава на Мишето да влиза в къщичката, но определено има напредък :ag:

Разделени пак на 2 лагера :ag: :
Изображение Изображение Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот ИНА » Сря Май 05, 2010 7:01 pm

Много ми е хубава,мамина златна.И отиде при другото ми злато Миши,но най-вече евала на усърдието и доброто гледане.Много е важно,когато човек иска животно да чете,да пита и да ги гледа с любов,като Джони.
:ajatki: :ajatki: :ajatki:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот БИБА » Чет Май 06, 2010 11:54 am

:bi: :bi: :bi: :ajatki: :ajatki: Бравос! Изглежда вече се сработват.
БИБА
Животинче с въпрос

Мнениеот j0nny » Пон Дек 19, 2011 2:57 am

Сработват се ама, още нямат деца ей го 2 години минаха... знам ли и аз icon_dontknow

Ето малко снимки от съвместния им живот досега :ag:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот Akeli » Пон Дек 19, 2011 5:19 pm

:ba: Толкова са красиви. Нямам думи особено бялото :ay: :ah:
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Leo Hug » Вто Дек 20, 2011 6:29 pm

Много са красивии....комбинациатя от цветове е същата като моята (сиво и бяло) :ag: Прекрасно се грижиш за тях и си личи по снимките! Дано скоро те зарадват с някое бебенце/а :ax:
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот j0nny » Сря Май 02, 2012 4:09 pm

Малко обновление :ab:

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Пет Юли 20, 2012 9:07 am

днес Мишето става на 3 години, да ми е жив и здрав :)

Изображение
Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот mage99 » Съб Юли 21, 2012 5:28 pm

А страхотна клетка си направил smiley24 :ay: да те питам на последното обновление какво е това бяло-черното (това като чаршафче на 2 и 3 етаж) ии откъде го взе залепи ли го за клетката или какво и още да питам ако се изпишкат на него как го чистиш всеки ден го сменяш или переш ли??Благодаря :ab:
Аватар
mage99
В ятото

Мнениеот j0nny » Съб Юли 21, 2012 10:49 pm

Това е фолио, което се залепя. Те не пикаят по него само долу в постелката от гранули. Преди време докато се научат да не пикаят по всички етажи го забърсвах с парцалче, където имаше пишкано.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот mage99 » Вто Юли 24, 2012 3:12 pm

Аха мерси за инфото а откъде го купи фолиото?
Аватар
mage99
В ятото

Мнениеот mario7755 » Вто Юли 24, 2012 9:05 pm

сладури
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот j0nny » Сря Юли 25, 2012 8:17 am

mage99 написа:Аха мерси за инфото а откъде го купи фолиото?

От Баумакс. Би трябвало да има във всички магазини в които продават тапети.
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Пон Яну 28, 2013 3:47 pm

Изображение

Изображение

Изображение

:sunny:
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот Koset0 » Пон Яну 28, 2013 4:43 pm

Прекрасни са ти чинчовците! :ba:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот angel_girll » Пон Яну 28, 2013 5:01 pm

:ajatki: Може ли да ги изям?
Любовта е твърде велико чувство, за да бъде лично и интимно дело на всеки!
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 28, 2013 6:13 pm

Браво - харесва ми и жилището имате ли повече снимки на жилището....
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mario7755 » Пон Яну 28, 2013 6:16 pm

Леле,като растат хубавеят.
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот j0nny » Пет Апр 19, 2013 9:29 pm

zoomaniak ето тема с проекта ми на жилището, някои снимки може да не излизат, понеже е от преди има няма 4 години и въпреки недоверието ти в началото, мисля че всичко се получи много добре и като цяло не съм сменил почти нито една дървена плоскост по клетката през изминалото време :ay:

viewtopic.php?f=78&t=9482

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот angel_girll » Съб Май 04, 2013 2:04 pm

леле каква голяма къща.... :) чак ми се прииска да живея при тях :P
Любовта е твърде велико чувство, за да бъде лично и интимно дело на всеки!
Аватар
angel_girll
В ятото

Мнениеот j0nny » Съб Сеп 28, 2013 7:47 pm

:sunny:

Изображение
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Сеп 29, 2013 5:22 am

Лесно ли я намери с този цвят... :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот j0nny » Нед Дек 29, 2013 11:23 am

От Ина са и двете ми чинчили :)
Аватар
j0nny
В стадото

Мнениеот j0nny » Съб Яну 09, 2016 10:24 am

Колкото и да не ми се иска се налага да се разделя с чинчилите ми поради здравословен проблем. Вече са на 6 години, мъжка и женска, нямали са поколение до момента. Предпочитам да отидат при някой, който има или знае как да се грижи за тях. При интерес пишете ми лично съобщение или 0883542856

https://www.facebook.com/jonny.04.11.08 ... 740&type=3
Аватар
j0nny
В стадото

Назад към Представяне