Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Зайче и Морско свинче

Зайче и Морско свинче

Мнениеот Lolly J » Съб Апр 05, 2014 3:58 pm

Здравейте,
Имам мъжко свинче на 1 година и 2 месеца и се чудя дали да не му взема някакво зайче за компания.Въпроса ми е дали примерно няма да се бият, зайчето много по-различно ли се гледа от свинчето и т.н.Съжалявам, ако има вече такава тема.
Благодаря предварително :ab: :ab: :ab:
Аватар
Lolly J
Животинче с въпрос

Re: Зайче и Морско свинче

Мнениеот meri » Съб Апр 05, 2014 5:09 pm

Това, което можеш да направиш е да вземеш друго свинче от същия пол. Животните от различните видове не винаги живеят заедно. Освен това морско свинче и заек не живеят заедно. Прочети тази тема viewtopic.php?f=277&t=17297
Заека не се отглежда като морско свинче и обратното. Не си прави експерименти, за които са съжаляваш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Lolly J » Съб Апр 05, 2014 5:17 pm

Мерси за отговора.Беше ми интересно, защото видях в зоомагазин няколко зайчета иморски свинчета заедно и реших, че могат да живеят заедно
Аватар
Lolly J
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Апр 05, 2014 7:08 pm

За жалост често срещана практика. Което не означава, че трябва да се прави, но това е положението.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот iago » Съб Апр 05, 2014 11:18 pm

От години гледaм зaйче и морско свинче, рaзбирaт се прекеaсно.Моя познaтa също.Просто трябвa дa се внимaвa с хрaненето и основно с недостигът нa вит.С при прaсенцето.Предполaгaм обaче винaги съществувa вaриaнтa дa не се рaзберaт и тогaвa трпбвa дa сте готови нa товa дa ги гледaте отделно
По-добре да мълчиш и да изглеждаш глупав, отколкото да си отвориш устата и съмненията да отпаднат!
Аватар
iago
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Апр 06, 2014 1:34 pm

Отглеждането има различни понятия, заедно в една стая, заедно в една клетка и т.н.
Не е желателно да се отглеждат в една клетка, рисковано е.Никога не трябва да се съди и говори само от собствен опит или на познати.Няма никаква гаранция, че всичко ще бъде наред при някои друг и да се говорят заблуди. Много животни не е желателно да живеят заедно, но хората не се съобразяват с това, въобразявайки си, че всичко е наред. А изобщо не ги интересува, че различните видове имат различни изисквания.
"Често се случва, когато зайците с настъпване на полова зрелост стават много доминантни и силно подтискат свинчетата. Освен това заека може да бъде причинетел на забоялвания, от които свинчето да получи възпаление на белите дробове. Има и изключения, когато заека и свинчето се понасят. Но по-добре свинчето да се отглежда със свинче, а заека ...със заек", и т.н., повече в посочената статия...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Нед Апр 06, 2014 10:52 pm

Отделно има и разлики в диетата! Така че който иска да затвори две такива животни заедно да си направи труда да се информира кое с какво да се храни.
Bamo

Мнениеот meri » Пон Апр 07, 2014 8:12 am

Да речем живеят заедно, но храненето трябва да се провежда поотделно, което в една клетка като че ли е трудно. Може заека да изяжда храната на свинчето, или пък то от стрес да не яде...и ето ти проблеми. Въпреки че никак не е желателно да живеят заедно....но хората често си правят експерименти, заблуждавайки се от поведението на животните, без дори да го познават. Милата картинка според тях може да се окаже нещо съвсем друго....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот iago » Сря Апр 09, 2014 8:09 am

Дa е рaзличнa, дa е рaзличнa, колко дa е рaзличнa диетaтa нa тези двa видa?И двете трябвa дa получaвaт богaтa нa влaкнини хрaнa, нaй-добре под формaтa нa пелети, сено, клонки, водa.Единственaтa особеност е повишенaтa нуждa нa свинчето от вит.С, но този проблем е лесно решим.Дори си имa хрaнa зa рaстителноядни животни нa верселе лaгa - crispy pellets herbivores maintenance, подходящa зa свинчетa, зaйци, дегу, чинчили
По-добре да мълчиш и да изглеждаш глупав, отколкото да си отвориш устата и съмненията да отпаднат!
Аватар
iago
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 09, 2014 4:15 pm

Заека ще бие свинчето. Не поемайте рискове. Аз имах плъх със свинче и плъхът като го хванеха лудите малтретираше свинчето и ги разделих.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот iago » Сря Апр 09, 2014 4:34 pm

http://www.rabbitnetwork.org/articles/gpfriends.shtml
Мaлко информaция от мен, "простaтa".Който може и искa - дa чете
Аватар
iago
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 09, 2014 4:49 pm

Въпроса е на какъв заек ще попаднете като характер. Вие не сте проста, но не можете да подбирате характера на животните. Опитайте - ако няма конфликти значи всичко е наред.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот iago » Сря Апр 09, 2014 5:16 pm

Рискът дa не се рaзберaт зaйче и свинче е същия или почти същия кaкто aко се пусне още едно мъжко свинче зa комaния.Дaже според мен вероятносттa две мъжки прaсенцa дa воювaт е по-голям.Кaкто нaписaх и в първия си пост - може дa се нaпрaви пробa, особено aко зaйчето е бебе нaй-вероятно проблем нямa дa имa, но трябвa дa сте готови дa ги гледaте отделно, aко нещaтa не се получaт
Аватар
iago
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Сря Апр 09, 2014 9:15 pm

При достигане на полова зрялост според мен ще има тормоз от страна на заека ( независимо от пола според моите наблюдения) и по този начин може лесно да се стресира свинчето и да има проблеми в последствие със съжителството.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Lolly J » Нед Юни 08, 2014 4:57 pm

От всички прочетени коментари по форуми и т.н. останах с впечатлението, че е по-добре да си взема мъжко свинче.Само че имам още един въпрос.Ако свинчето е по-малко има ли по-голяма вероятност да се разбере с по-голямото.Понеже съм чела, че по-голямото става нещо като водач на стадото, а по-малкото изпитва респект към него и по този начин се разбират.Не съм сигурна дали е така и затова питам. [smile3537.gif] [smile3537.gif] :
Аватар
Lolly J
Животинче с въпрос

Назад към За Моето Свинче