Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да науча моета свинка да ходи до тоалетна

Как да науча моета свинка да ходи до тоалетна

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Юли 09, 2008 9:12 pm

Мислих каде да пиша но не намерих подходяща тема.Ето го и вапроса ми:мога ли да науча моето свинче да ходи до тоалетна докато е на земята.Мама и тати се ми се карат че насякаде мирише.Тя си е решила да си спи под един стол докато е на земята.Мисля ако сложа някаква кутийка с талаш там дали ще я ползва.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Re: Как да науча моета свинка да ходи до тоалетна

Мнениеот Radost » Нед Юли 13, 2008 10:56 pm

По-добре постилай стари вестници или някое парче плат, което можеш да се пере.
Нашият обича да се изтяга под холната масичка, където постилам стари хавлии. 2-3 пъти седмично ги сменям и пера. С годините свинчето ни спря да ходи по малка нужда там, само по голяма и то много рядко. Обикновено се прибира в клетката, свършва си работата върху талаша и пак излиза на разходка.
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот ogun » Вто Юли 15, 2008 11:55 pm

По принцип става трудно
Но може да сложиш на мястото, къдото искаш да ходи до тоалетна стари нигови изпражнения и може и да има ефект
ogun

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Пет Авг 08, 2008 10:16 pm

Мислих каде да пиша и реших тук.На скоро се приместхме и наще ми забраниха да пускам Ета на земята а само на балкона.Замислих се че след няколко месеца идва зима и няма да мога да я пускам да бяга.Дали това че няколко месеца няма да може да бяга ще и сеотрази?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

!

Мнениеот 4o4incety » Вто Авг 12, 2008 1:45 pm

Ще му се отрази доста и ще има голяма промяна! Когато спре вече да излиза с времето ще свикне с това .Ще стане много по лениво няма да иска да се разхожда! Това е реакцията при едни морски свинчета но при другио е точно обратното това че не го пускаш да се разхожда ще е като тласук да изразходи цялата си енергия когато го пуснеш! Това зависи изцяло от морското ти свинче!

Моята препоръка:
Купи по голяма клетка с прибизителни размери 80/50/34 !
Така свинчето ти няма да усети разликата. Обаче ако нямаш кои знае колко голяма възможност ще ти препоръчам саит в които една клетка с размери 80/46/33 е 38.50 лв. но трябва да потърсиш в раздела за зайчета!
Саитът е:
http://www.bg-pet.com :ax:
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот Rokoko » Пет Окт 03, 2008 1:07 pm

Аз нямам проблем с пускането на морското си свинче , вече си е харесало покривката върху която да лежи и да пишка
обаче дъвче и хавлията и постлеката върху която седи
Нямаше проблем при предишното - при положение че също хапваше от кютука и хавлиената кърпа
но ме е страх, а няма с какво да заместя покривката

Дали влакната ще му навредят
Rokoko
Животинче с въпрос

Мнениеот Паулина » Сря Авг 06, 2014 12:20 pm

моето свинче когато го пусна да се разхожда из хола то отива под масата и там си ака [mood_feelings_hurt.gif] лежи си там и после си влиза в клетката а там пишка
Аватар
Паулина
Животинче с въпрос

Назад към За Моето Свинче