Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За жилището на "мърляча"

За жилището на "мърляча"

Мнениеот snuffed » Сря Окт 01, 2008 11:28 am

Вуйчо ми години наред си гледаше свичето в пластмасово кошче за боклук :ag: ,та въпроса ми е мога ли и аз да го гледам в нещо подръчно и да не давам пари за клетка , че нямам а имам желания да гледам такъв мърльо ! :ajaaski:
snuffed

Re: За жилището на "мърляча"

Мнениеот drebcho i glamcho » Сря Окт 01, 2008 12:18 pm

НЕ

:ac: Какво имаш предвид под подръчно ...дамска чанта... или старата ученическа раница ... каса от бира :ap:

Ти къде живееш, в мазата ли ... smilie8

[g022.gif]
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Сря Окт 01, 2008 1:28 pm

Ами разбирам стар шкаф , голямо корито или нещо от сорта .
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Сря Окт 01, 2008 1:36 pm

Колко му е да сковеш от дъски жилището + предно стъкло...ясно ли ти е как да го направиш - дъските може да са от преди 5 години - само ги почистваш и т н...пироните да са с острото на вън.

Лесно - иска само мислене [ideauu.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Сря Окт 01, 2008 1:56 pm

Ами един приятел сега ми разказа как си е гледал неговия-в един леген ,сипва талаш и готово.Аз и аз мисля в кофата да го гледам , пък през дена да го пускам навънка ! :ajaweki:
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Сря Окт 01, 2008 2:03 pm

Бъзикаш ли се с нас или не - наистина ли не ни разбираш?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Сря Окт 01, 2008 2:09 pm

Казвам просто , че е излишно да се дават 200 лева за клетка , при положение че свинчето може да живее и в кошче за боклук години наред по същия начин.Аз лично бих му взел една клетка от българските и това е !!!
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Сря Окт 01, 2008 2:21 pm

Аз лично бих му взел една клетка от българските и това е !!!

От БГ клетка до кошче има разликаааааааааааааааааааааа icon_dontknow

Другото си е вече до други ваши вътрешни разбирания относно думата "клетка"

Защо трябва да си правите експерименти...с кошчета?

Тоя ми казал - оня ми казал - тоя гледал така - оня по друг начин.

Има си изисквания бре хора??? Изисквания.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Сря Окт 01, 2008 2:30 pm

Прав си !
А ако някой няма пари за клетка може да си купи леген за 3 лева и да ми сложи някак си мрежа отгоре-може би с тиксо да я закрепи - не повече от 5-10 лева излиза всичко и е същото като условия !
snuffed

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Окт 01, 2008 3:33 pm

1.Ква е тази клертка за 200лв.Да има таива но никои не е казал задалжително такава.
2.То може да се гледа свинче в кошче или леген.То всичко може.Но на свинчето дали ще му е хубаво.Я си представи ти в леген.Как ще се чустваш.
3.Като искаш свинче му направи условията които трябва да има или просто не си взимаи свинче.Какъв е смисала да мъчиш животното.

Какво му е толкова скъпото.Морсокото свинче не иска много неща.Иска:клетка най-евтина 35,40лв,чениика за храна 1,2лв но може и стар пепелник както е Пам,поилка 2,3 лв и можеби къщичка която можеш и сам да си направиш.Еми не е токова скъпо.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Окт 01, 2008 3:35 pm

snuffed написа:Прав си !
А ако някой няма пари за клетка може да си купи леген за 3 лева и да ми сложи някак си мрежа отгоре-може би с тиксо да я закрепи - не повече от 5-10 лева излиза всичко и е същото като условия !

УСЛОВИЯТА НЕ СА СЪщИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Сря Окт 01, 2008 3:43 pm

В каталога на тоя сайт има една клетка за 30 лева-пише българска,от това повече не мога да си позволя за едно свинче да му купя засега.Както и за дев бети аквариум от 10 литра !
snuffed

Мнениеот ViCToRy ; » Сря Окт 01, 2008 3:45 pm

snuffed написа:Прав си !

Ако няма пари за клетка, няма да взима свинче... Моя е в "клетка" направена от шкав, размерите са нещо от сорта на 1,5х1х0.5м , която на прасника ми излезна максимум 50лв :ab:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Окт 01, 2008 3:45 pm

snuffed написа:В каталога на тоя сайт има една клетка за 30 лева-пише българска,от това повече не мога да си позволя за едно свинче да му купя засега.Както и за дев бети аквариум от 10 литра !

След като не можеш да си позволиш защо ще си вземаш?
Последна промяна _KaTeNcEtO_ на Сря Окт 01, 2008 3:48 pm, променена общо 1 път
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Окт 01, 2008 3:48 pm

Ако няма пари за клетка, няма да взима свинче... Моя е в "клетканаправена от шкав, размерите са нещо от сорта на 1,5х1х0.5м , която на прасника ми излезна максимум 50лв :ab:[/quote]

За шкав да.Може и аз искам да напрая на моито гуци но нямаме стари шкафове :ap: .Но той говореше за лиген и кофаза болкук icon_crazy
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Сря Окт 01, 2008 4:07 pm

_KaTeNcEtO_ написа:След като не можеш да си позволиш защо ще си вземаш?

Ами тея клетки от 30 лева не стават ли за свинче - защо тогава са сложени в сайта ???
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Сря Окт 01, 2008 4:38 pm

Ами тея клетки от 30 лева не стават ли за свинче - защо тогава са сложени в сайта ???

Тя става...но не е най-доброто - и заради това и цената и е такава. Кофата - легена заради това са 5лв.

Разбираш намека ми - нали???

Ако вземеш подобна като нея и я комбинираш със заграждение - където да си тича прасока и да грухти - а в клетката да спи и яде. Ще е идеално.

Но ако само в клетката седи 24 часа - е лошо за животинчето...

Ние искаме да се стремите към най-добрите условия за всяко животно????????????
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Сря Окт 01, 2008 4:42 pm

Не - само в клетката ще стои докато съм на работа , после ще го пускам да ака :ajaweki:
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Сря Окт 01, 2008 4:51 pm

Направете си проект.
Ще ви излезе и пак 30лв.
Отивате в склад за строителни материали - купувате талашит - плоскости и парче мрежа за птици (най-ситна) и имате нещо повече от клетка дори за 200лв.

Правите супер-дупер яка декорация и се кефите след работа на свинята [2555.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Чет Окт 02, 2008 2:15 pm

Нямам време за тея неща ! Купувам си една българска клетка като тая дето има в каталога на сайта и струва 30 лева,купувам му поилка,къщурка и хранилка и започвам да търся английско късокосместо прасе . tongue
snuffed

Мнениеот biillyy » Чет Окт 02, 2008 3:45 pm

виж,ако нямаш възможност да го гледаш както трябва по-добре не си взимай!щом не можеш да си позволиш една клетка какво остава за пълноценна храна,ветеринарни грижи и всичко останало? [smile3537.gif] иначе за легена не мисля че говориш сериозно и затова няма да коментирам.... :ap:
biillyy
В стадото

Мнениеот snuffed » Чет Окт 02, 2008 3:51 pm

biillyy написа:виж,ако нямаш възможност да го гледаш както трябва по-добре не си взимай!щом не можеш да си позволиш една клетка какво остава за пълноценна храна,ветеринарни грижи и всичко останало? [smile3537.gif] иначе за легена не мисля че говориш сериозно и затова няма да коментирам.... :ap:

Как пък реши , че не мога да си позволя една клетка ??? В каталога има точно такава клетка,българска за 30 лева - или за кво да си взимам от 30 като има за 130 , а ??? :bi:
snuffed

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Окт 02, 2008 4:28 pm

Според тебе на свинчето в коя клетка ще му е по добре? В тази например http://shop.zoomania.org/component/page ... Itemid,32/ , или в другата която си решил да купуваш ( http://shop.zoomania.org/component/page ... Itemid,32/ ) ?
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот snuffed » Чет Окт 02, 2008 4:34 pm

А според тебе има ли разлика между 30 лева и между 150 ??? Уравнения неравенства не си ли решавал/а ?!?!?!??!

smiley23
snuffed

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Окт 02, 2008 4:37 pm

Не ме интересува това, не разбираш ли? И свинчето не го интересува. Кажи сега коя според теб е по добрата, и на свинчето ще му е по удобно в нея :bu:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Чет Окт 02, 2008 5:05 pm

Успокойте се [lock1.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Чет Окт 02, 2008 5:15 pm

ViCToRy ; написа:Не ме интересува това, не разбираш ли? И свинчето не го интересува. Кажи сега коя според теб е по добрата, и на свинчето ще му е по удобно в нея :bu:

Еми тая дето ти си ми посочила е за зайци - очаквам следващия път да сравниш къщичка за хамстери с кучешка колиба :ag:
snuffed

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Окт 02, 2008 6:07 pm

Божееееее :bu: Каква е разликата между къща за зайци и къща за морско свинче? Да не мислиш че декоративните зайчета стават много по големи то морските свинчета icon_dontknow
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот snuffed » Чет Окт 02, 2008 6:13 pm

Боже каква е разликата между 30 и 150 лева - да не мислиш че една банкнота от 10 и една от 20 лева е равна на 3 по 50 :ai:
snuffed

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Окт 02, 2008 7:32 pm

snuffed написа:Нямам време за тея неща ! Купувам си една българска клетка като тая дето има в каталога на сайта и струва 30 лева,купувам му поилка,къщурка и хранилка и започвам да търся английско късокосместо прасе . tongue

За какво нямаш време.Да направиш на свинчо хубав дом.Еми когато имаш време му направи и тогава си вземи морско свинче :ad: .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Rottweiler » Чет Окт 02, 2008 7:50 pm

Вярно ли е че тези свинчовци много миришат до сега не съм гледал свиня и незнам но съм чувал че фонкат icon_crazy icon_dontknow
Rottweiler

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Окт 02, 2008 7:54 pm

Rottweiler написа:Вярно ли е че тези свинчовци много миришат до сега не съм гледал свиня и незнам но съм чувал че фонкат icon_crazy icon_dontknow

Не миришат.Разбира се че ако не им сменяш талаша ще миришат.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Laila » Пет Окт 03, 2008 9:34 am

Дори човек, като не се мие и не си сменя дрехите започва да вони. Ако сменяш талаша на два - три дни няма никаква миризма, животинките са много чисти, все се мият :bs:
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Мнениеот snuffed » Пет Окт 03, 2008 10:32 am

Rottweiler написа:Вярно ли е че тези свинчовци много миришат до сега не съм гледал свиня и незнам но съм чувал че фонкат icon_crazy icon_dontknow

Не , не смърдят ако му чистиш разбира се ...но да не забравяме , че все пак е прасе !!!

[2555.gif]
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Пет Окт 03, 2008 10:40 am

Не е прасе...изобщо няма връзка с прасетата...само така е кръстен от пияните испански моряци... :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Пет Окт 03, 2008 11:20 am

zoomaniak написа:Не е прасе...изобщо няма връзка с прасетата...само така е кръстен от пияните испански моряци... :ab:

На ммен пък визуално ми прилича на домашно прасе - от ония дето ги колят по коледа :ajaweki:
Иначе да - физиологически май няма много общо с прасетата !
snuffed

Мнениеот snuffed » Вто Окт 07, 2008 11:58 am

Продължава трескавата ми подготовка за покупката на свинйе :ajaweki:
Видях в един магазин огромна клетка , около метър дълга поне за добрата цена от 30 лева и мисля да си взема точно нея .Попитах не е ли прекалено голяма за едно свинче само , а продавачът ми отговори че такова понятие като "прекалено голяма" когато става дума за животно няма ! [applauseuu.gif]
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 07, 2008 1:53 pm

snuffed написа:а продавачът ми отговори че такова понятие като "прекалено голяма" когато става дума за животно няма ! [applauseuu.gif]

И аз ви го казвах... icon_dontknow
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Вто Окт 07, 2008 2:44 pm

Но по-практично е да се вземе по-малката клетка , ако нямаш намерение да гледаш още едно прасенце или заек . Тя по-малката е 54 на 40 на 35 , така че не е точно "малка" а по-скоро нормална !
snuffed

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Окт 07, 2008 3:40 pm

Колкото по голямо толкова по-добре.И цената е добра 30лв. :ay:
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Вто Окт 07, 2008 3:55 pm

_KaTeNcEtO_ написа:Колкото по голямо толкова по-добре.И цената е добра 30лв. :ay:

Да , ама толкова голяма не ми трябва чак за едно свинче !
snuffed

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Вто Окт 07, 2008 4:00 pm

И защо да не ти трябва толкова голямо.Нямаш място?Ако имаш място и парите защо не да му/и купиш клетка? icon_dontknow
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Сря Окт 08, 2008 10:33 am

Щото е много голяма ! И по-малката е достатъчно голяма за едно свинче . Няма нужда на всяка цена максимално голема клетка да се купува !
snuffed

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Окт 08, 2008 4:45 pm

snuffed написа:Щото е много голяма ! И по-малката е достатъчно голяма за едно свинче . Няма нужда на всяка цена максимално голема клетка да се купува !

Оффф аз ти казвам че е хубаво да е по голяма :bu: .Ти прей кот си искаш.
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Сря Окт 08, 2008 4:56 pm

Е по-хубаво е , да ! Но по-голямата я пазя за зайците - на тях повече ще им трябва.На една секция ги нареждам - на долния рафт зайци , на средния свинчо и на най-горния хамстерите :bs:
snuffed

Мнениеот archy » Съб Ное 22, 2008 12:01 am

кво искаш
по добре да му купиш голямата и не се стискай за парите палтото на мини пинчера ми струва само 35 лв
преди си имах хамстер и понеже имаше малка клетка понякога го пусках в ограждение от няколко греди и той така тичаше като чели е живял в буркан
разбра ли поуката hsuh
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Glas » Съб Ное 22, 2008 1:00 am

Клетката за едно свинче трябва да е също толкова голяма колкото и за две и дори за няколко. Морското свинче е гризач, от подразред Бодливи свинчета и няма нищо общо с домашните свине, нито с морето.
Личен съвет: 1:преди да вземеш животно се подготви сериозно с информация за биологията му и изобщо с биологични знания; 2: не е необходимо да имаш много животни вкъщи и да ги трупаш-важно да имаш време за тези животни, да поддържаш хигиена;3:гледането на животно е свързано с разходи и е добре човек да си направи сметката, а не да се притеснява, че се е "набутал" и има ли начин да спести.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Ное 23, 2008 12:13 am

snuffed написа:Щото е много голяма ! И по-малката е достатъчно голяма за едно свинче . Няма нужда на всяка цена максимално голема клетка да се купува !

чакай малко.Преди гледал ли си някога морски свинчета?Ако не си защо спориш с хора които са гледали(не говоря за себе си)говоря за зоо и други които са гледали не едно свинче.Така че по добре слушаи какво ти говорят.Те имат опит :ad: .
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот animal_lover » Пон Юни 15, 2009 4:27 pm

Мое мнение:Ако искаш купи клетка,ако искаш му направи.Но моята "клетка" за свинчитата ми е аквариум. Излезна 46-49лв.Отиваш при стъклар,поръчваш си стъкла високи колкото една клетка и си ги залепваш във формата на аквариум. :ab:
[blink]Всяко едно животно е важно за бъдещето...[/blink]
animal_lover
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Пон Юни 15, 2009 4:40 pm

Ако нямаш необходимите средства,за да гледаш морско свинче НЕ СИ ВЗИМАЙ!Толкова ли е трудно да проумее българският народ,че преди да се вземе каквото и да било животно трябва мястото,което е предназначено за него да е добре направено.Не да си вземете клетка за папагали,а да сложите вътре морско свинче.
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот love PET » Пон Юни 15, 2009 7:04 pm

Ела в Добрич тук една клетка е 15-20 лв не повече
Офтопик:
може би 25лв

Не е толкова скъпо за животинка ще е добре.Моето е в такава клетка.
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот stefi_komsiiska » Нед Авг 01, 2010 12:44 am

Laila написа:Дори човек, като не се мие и не си сменя дрехите започва да вони. Ако сменяш талаша на два - три дни няма никаква миризма, животинките са много чисти, все се мият :bs:

Съгласна! :bi: Моята Дейзи през 10 мин. се чеше, ближе се :ag: Ох..много е сладка немога да и се нагледам, сигурно защото за 1 път гледам свинче и се старая всичко да е идеално, пък и сега имам много свободно време :ag:
Бени, Почивай в мир! Няма да те забравя!

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот stefi_komsiiska » Нед Авг 01, 2010 12:51 am

animal_lover написа:Мое мнение:Ако искаш купи клетка,ако искаш му направи.Но моята "клетка" за свинчитата ми е аквариум. Излезна 46-49лв.Отиваш при стъклар,поръчваш си стъкла високи колкото една клетка и си ги залепваш във формата на аквариум. :ab:

Моят аквариум излезе 0 лв и 0 стотинки :ag: Защото си имахме стъкла и баща ми ги залепи, а на теб са ти взели 46-49 лв за 4 стъкла :bu: [smile3537.gif] smiley23
Бени, Почивай в мир! Няма да те забравя!

Изображение

Изображение
stefi_komsiiska
В стадото

Мнениеот futbolita » Вто Сеп 14, 2010 7:33 pm

Абе момиче ти утре ще имаш дете ... каде ще го сложиш в тоалетната ли ?
Един човек е голям колкото мечтите си ...
futbolita
Животинче с въпрос

Мнениеот love PET » Вто Сеп 14, 2010 7:51 pm

Аз на Джеска исках да и купувам КУРИТО голямо (по-голямо от клетката). 5 лв куритото и имахме мрежа от една врата (а пък и тя не е чак толкова скъпа). И излиза 5+10+5=20лв (курито+мрежа+др неща). Клетката щеше да стане много голяма и щях да и сложа и къщичка (едно столче(таборетка) имам малко счупено и него щях да ползвам за къща и щеше да му е перфектно ). Излиза ти плизо 25 лв. или по-малко или повече зависи.Ама почина милата нека почива в мир!
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот slipknot_1996 » Вто Сеп 14, 2010 7:56 pm

Не виждам проблем да е в терариум,зависи с какви размери. icon_dontknow
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот robi99 » Сря Дек 01, 2010 9:07 pm

snuffed написа:Казвам просто , че е излишно да се дават 200 лева за клетка , при положение че свинчето може да живее и в кошче за боклук години наред по същия начин.Аз лично бих му взел една клетка от българските и това е !!!

каквоо 200 лева при нас Илинден една клетка със къщичка,поилка,хранилка,и доста място е 100 лева icon_crazy
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
Аватар
robi99
В ятото

Мнениеот vani-nani » Чет Дек 02, 2010 11:07 am

Роби не е мястото където да го казвам амаа...
СПРИ ДА ПИШЕШ ИЗЛИШНО!
Темата е от 2008 и достатъчно е спорено по въпроса просто няма смисъл да пишеш :ad:
More or less every day is happiness! :)
Аватар
vani-nani
В пасажа

Назад към За Моето Свинче