Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Диета или Колело

Диета или Колело

Мнениеот capitane » Съб Ное 15, 2008 1:38 pm

Понеже свинчовците порасват и стават дебели, искам да попитам дали има някаква диета или достатъчно голямо колело на което да тичат? [smile028.gif]
Обичам прасенцата ми Джак и Джони . Много са сладки. А също и сладкото ни зайче. hamster_hearts :Bunny: [kiss16.gif] Вече си имаме и хамстери (двамца) + една китайска мишка!
capitane
Животинче с въпрос

Re: Диета или Колело

Мнениеот capitane » Съб Ное 15, 2008 3:46 pm

моля ви чакам отговор...
Обичам прасенцата ми Джак и Джони . Много са сладки. А също и сладкото ни зайче. hamster_hearts :Bunny: [kiss16.gif] Вече си имаме и хамстери (двамца) + една китайска мишка!
capitane
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Съб Ное 15, 2008 3:55 pm

разходки :ab:
snuffed

Мнениеот capitane » Съб Ное 15, 2008 3:58 pm

Ама те не тичат когато са навън! Стоят на едно място и ядат трева! Пак си дебелеят.
capitane
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Съб Ное 15, 2008 4:03 pm

capitane написа:Ама те не тичат когато са навън! Стоят на едно място и ядат трева! Пак си дебелеят.

Защото са си мързеливи "по default" :ajaweki:
Просто може да Ви се случи да го пуснете да се разходи и то да заспи на земята :ajaweki:
snuffed

Мнениеот capitane » Съб Ное 15, 2008 4:07 pm

аз вече пускам единия прасьо без каишка. [lock1.gif]
capitane
Животинче с въпрос

Мнениеот snuffed » Съб Ное 15, 2008 4:14 pm

Вие с по колко храна го тъпчите вашият прасчо? :ab:
Сложете и снимки . Стана ми интересно !
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 15, 2008 5:14 pm

От треви не дебелеят.
Дебелеят от семки и семкови храни.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Laila » Съб Ное 15, 2008 7:22 pm

Те са два и им храни от магазина. Те храните имат много семки и сигурно за това дебелеят и понеже са двама и трябва да им сменям храна и сено по 2-3 пъти на ден. Това просто не е нормално за тях.
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Мнениеот Glas » Съб Ное 15, 2008 7:42 pm

Морските свинчета не са много по тичането нито на дълги разстояния, нито в спринтови дисциплини. Ако им сложиш колело няма да го карат, а ще хапват и ще спят вътре. Освен това са скъпички и само ще си прохосаш парите и мама и татко ще кажат, че се харчат излишни пари. Друг път може да не ти дадат да купиш нещо по-необходимо за свинчетата - напр. просторна клетка.Също за диетите-животните, особено растителноядните не се подлагат на диети. Не са манекенки. Най-добре им давай малки количества храна, която има много мазнини и въглехидрати - ядките - орехи, фъстъци, бадеми - са доста мазни. Слънчогледът и лененото семе - също. Стафидките и други сладки плодове също по мъничко.
Не бива да даваш на морските свинчета определението "дебел". Те са си облички по природа и външно всъщност не личи , дори да са затлъстели. Склонни са да наддават на тегло и бързо да растат като домашните прасенца, от които се правят филетата и саламите. Морските свинчета от перуанската месна порода стават по 2 килограма и в Южна Америка ги гледат за ядене, като пилетата-бройлери.
Аватар
Glas
В ятото

Мнениеот Radost » Съб Ное 15, 2008 11:09 pm

В никакъв случай колело за морски свинчета! Има реална опасност да счупят краката си.
Против затлъстяване се препоръчват повече разходки, по-малко концентрирани храни, повече сено.
Няма свинче, надебеляло от сено и трева, но от тясна клетка и малко разходки - да.
Изображение
Radost
В ятото

Мнениеот snuffed » Съб Ное 15, 2008 11:17 pm

Понякога Ви обичам всичките :ab:
След кончината на моя хамстер ще си взема едно морско свинче , евентуално две . Още отсега лека-полека , яваш-яваш разучавам тези симпатични дебеланковци с къси крачка и ще си взема едно след няколко месеца . Искам клетката му да е нещо различно от стандартите , удобна и естетична ! Моето хамстерче е в зимата на своя живот , за щастие живее спокойни старини .От няколко месеца му давам всеки ден по едно витаминче зер загладил косъма малко.За жалост рябва да започна да мисля за момента в който ще се разделя с него завинаги , защото ми се струва , че той никак не е далеч.Както и да е - в едно отношение характера му много ми допада - той си е самотник , интровертен хамстер , леко патетичен и боязлив от огромния свят наоколо...

Изображение

[mood_feelings_hurt.gif]
snuffed

Мнениеот Sarafina » Вто Ное 18, 2008 12:06 am

Горкото... И хамстерът ми беше така... Като млад беше толкова енергичен, жизнен. Спомням си, че все му се разхождаше или не искаше да излезе от колелото... С напредване на възрастта започна да спи повече... Докато един ден се разболя. Лекувахме го 1 седмица. С инжекции. С по 2 инжекции на ден. Търпеше всичко геройски. Нито веднъж не захапа никого... но си личеше, че остарява. Спеше цял ден и нощ. Не го слагах вече на въртележката. Оздравя, но... след няколко дни умря [mood_feelings_hurt.gif] Живя 2 години и 2 дена.

Да се върнем към темата - не може диета, за колело е абсурд icon_crazy Ограничи семките, но не го лишавай! Свинчетата са склонни съм напълняване. Моят е на 6 месеца и е вече 800 гр. Май е доста. Важното е да е жив и здрав.
Но напълно разбирам, че затлъстяването е вредно както за хората, така и и за животните.
Only one thing makes a dream impossible: the fear of failure!
Sarafina
В стадото

Мнениеот selgomez97 » Нед Окт 25, 2009 1:31 pm

capitane написа:Понеже свинчовците порасват и стават дебели, искам да попитам дали има някаква диета или достатъчно голямо колело на което да тичат? [smile028.gif]

Каква диета те гони тебе?Искаш да умре ли?Давай му по-малко храница,ако е дебеличко и тлъстичко,ако не,давай му нормално...Колелото е точно с тази цел!Даваш му храна,а то после я изразходва като врътка колелото... :bs:
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот Lolly J » Съб Апр 05, 2014 4:28 pm

Аз моето прасенце го пускам по пода.И според мен не е съвсем вярно че стоят само на едно място.Роджър (свинчето) си тича даже понякога и подскача, особено като си похапне магданоз. :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
Lolly J
Животинче с въпрос

Назад към За Моето Свинче