Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котаракът ми днес умря

Котаракът ми днес умря

Мнениеот thzveta » Пет Яну 08, 2010 5:25 pm

Здравейте скъпи участници във форума,
От Бургас съм. Исках да споделя с вас огромната си болка. Моят котарак Пухчо днес почина. Беше на 3,5 годинки, бежав с красиви големи бежави очи. Случи се така-на 31 декември следобяд забелязахме, че не може да пишка. Бяха изминали 5 часа от последното му уриниране. Тъй като беше почивен ден обадихме се по спешност. Прегледаха го установиха му песъчинки направиха му катетаризация биха му антибиотик Канвиния и паста Ветоконвинал. Прибрахме се, но той продължи да е запушен.След това отново му направиха същата процедура.Спря да яде и да пие течности.И така започнаха страшните мъки - спад на температурата под 32 гр, жално мяукане. Водихме го на лекари посред нощ. Биеха му страшно много инжекции - обезболяващи, отводняващи. Появиха се хрипове, трудно дишане, сърцебиене. Уретера му се отпуши, но трябваше някой да притиска пикочния мехур за да излиза урината. Но въпреки това той продължи да се влошава. Започна да повръща, получи възпаление и силно изпъкване на дясното оченце и разбрахме, че това ще бъде края. Отидохме на лекар и той потвърди нашите съмнения. Решихме да го приспим, което за мен е най-тежкото, защото всички на тази земя имат право да живеят и е божие дело кога ще им бъде отнето това право. Дали постъпихме правилно или не незная. Надявам се да се срещаме с него в сънищата и пак да мърка нежно полегнал на главата ми Дано почива в мир!!!
thzveta
Животинче с въпрос

Re: Котаракът ми днес умря

Мнениеот meri » Пет Яну 08, 2010 5:58 pm

Нека почива в мир. [mood_feelings_hurt.gif]
Правилно сте постъпили,не се упреквайте.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kris4i » Пет Яну 08, 2010 6:00 pm

Много е тежко, знам [mood_feelings_hurt.gif]
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот теди1 » Пет Яну 08, 2010 6:25 pm

Горкичката сигурно ти е много тежко . Поне ще бъдеш с чиста съвест , че си направила всичко за да го спасиш. [mood_feelings_hurt.gif]
теди1
В ятото

Мнениеот kitana » Пет Яну 08, 2010 6:44 pm

Много съжалявам за загубата Ви.И съм сигурна,че сте взели правилното решение за котарака.Понякога това е по-добрия избор,когато животинката се мъчи и няма изгледи за подобрение.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот cat_13 » Пет Яну 08, 2010 7:41 pm

Приемете мите съболезнования. [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Поне сте му помогнали да умре малко по спокойно, а не бавно и мъчително.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот Чехълче » Пет Яну 08, 2010 9:30 pm

Моите съболезнования. [mood_feelings_hurt.gif]
Взела си правилното решение, не се безпокой. Нямало е смисъл да удължаваш страданията му, само и само да остане с вас още ден-два. Забравила си собственото си желание за сметка на неговото добро.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот love PET » Пет Мар 05, 2010 6:31 pm

Не знам защо и мойто сълзи текът.Мойте съболезнования. [mood_feelings_hurt.gif]
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот h0rses » Съб Апр 24, 2010 9:42 pm

love PET написа:Не знам защо и мойто сълзи текът.Мойте съболезнования. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
h0rses
В стадото

Назад към В тяхна памет