Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Сладко бебе Съни

Re: Сладко бебе Съни

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Авг 28, 2011 3:03 pm

Хихи, опасен звяр :ajaweki: На мама момчето също не изостава в гризането на диваните отдолу :ap: Много сладурска Съни :ajatki:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Нед Авг 28, 2011 3:17 pm

Много добре изглежда мама Съни :ajatki:
Върнала си е онзи страхотен блясък в очите, радвам се, че така бързо се е възстановила след операцията!
Чакаме Ви с нетърпение на гости да си поиграят и погризат на воля двете калпазанки :ba:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот herr_uzzunov » Пон Авг 29, 2011 7:54 pm

Боже, тя не е ли опасна за мебелите?! :ag: Сериозно, първо, играчките й са много интересни, евала за което и второ, явно зъбите й се развиват (което знам, че не е вярно, хаха), но е много сладка как захапва всичко ... :ag: :ay:
herr_uzzunov

Мнениеот Pixell » Пон Авг 29, 2011 8:17 pm

Много е сладуреста, но ми се струва доста поотслабнала от преди и някак мнгоо дребничка сякаш незнам защо, не мога да поварвам направо колко много бебоци е родила и сега колко са огромни всичките...
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Авг 30, 2011 10:07 am

OAKFINGERS написа:Хихи, опасен звяр :ajaweki: На мама момчето също не изостава в гризането на диваните отдолу :ap: Много сладурска Съни :ajatki:

хаха Този Морис радвам се, че се е метнал на мама. Иначе Сънито много обича да гризе, добре че досега не се е стигало до прегризване на нещо :ag:

k-extreme написа:Много добре изглежда мама Съни :ajatki:
Върнала си е онзи страхотен блясък в очите, радвам се, че така бързо се е възстановила след операцията!
Чакаме Ви с нетърпение на гости да си поиграят и погризат на воля двете калпазанки :ba:

И ние нямаме търпение да се видим :ax: Даже сега си търсим транспортна клетка да ни е по лесно предвижването :ab:

herr_uzzunov написа:Боже, тя не е ли опасна за мебелите?! :ag: Сериозно, първо, играчките й са много интересни, евала за което и второ, явно зъбите й се развиват (което знам, че не е вярно, хаха), но е много сладка как захапва всичко ... :ag: :ay:

Ми тя май май е опасна за всичко :ajaweki: Даже и за себе си хихих За зъбките няма спор, бая стабилно са се развили вече :ag:

Pixell написа:Много е сладуреста, но ми се струва доста поотслабнала от преди и някак мнгоо дребничка сякаш незнам защо, не мога да поварвам направо колко много бебоци е родила и сега колко са огромни всичките...

Защото тези снимки са старички :ag: Браво Pixell хвана ни в измамата :ag: Инче евала и правя 8 бебока роди и всичките живи и здрави. И разбира се много се радвам, че всички си имат страхотни стопани :ax:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Авг 30, 2011 10:19 am

Наистина е героиня и голяма лудетина.Нека те радва много,много време,защото не само е прекрасна,тя е едно малко зъбато чудо. :ax: :sunny: :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Stoyanski » Вто Сеп 06, 2011 2:39 pm

Мама Сънка е много хубавка и прелестна хах да е живичка и здравичка, а тва с легенчето и водата ме уби от смях непременно ще пробвам с Майк .. а и поздрави от него :ag:
Аз съм само един прост магьосник. И то много прост.
Аватар
Stoyanski
Животинче с въпрос

Мнениеот mzi » Вто Сеп 06, 2011 9:54 pm

Благодаря ви Meri и Stoyanski за хубавите думи :ax:
Stoyanski написа:.. а тва с легенчето и водата ме уби от смях непременно ще пробвам с Майк .. а и поздрави от него :ag:

Как може досега да не си пробвал с легенче, много са смях наистина, аз винаги се забавлявам със Сънито като я гледам :ag: И на Майк много поздрави и целувки :ajatki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Stoyanski » Пон Сеп 19, 2011 9:30 am

хах Еми, епичнаа снимка си й направила, аз снимки не мога да права щото то много мърда [smile3537.gif]
Аватар
Stoyanski
Животинче с въпрос

Мнениеот k-extreme » Пон Сеп 19, 2011 10:05 am

Да, Еми - снимката на аватара ти е страхотна, тук Съни моли ли за нещо? :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Сеп 19, 2011 11:16 am

k-extreme написа:Да, Еми - снимката на аватара ти е страхотна, тук Съни моли ли за нещо? :ajatki:

На кученце прилича на снимката на аватара.Явно очаква лакомство. :ax: :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mzi » Вто Сеп 20, 2011 10:43 am

Радвам се, че ви хареса снимката на аватара ми :ax: То и Съня не стои на едно място ама наистина с лакомство се получи :ag: Ще пусна две снимчици и от един пикник където бяхме,но не са много хубави защото са с GSM правени :bu: Ама на едната е много яка как се е изгърбила :ajaweki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Сеп 20, 2011 11:29 am

Олелеее последната снимка ме разби! Каква поза е взела като коте точно, :ag: много е яко! КАкво ли е имало в това шише, нещо е надушила сякаш ! ХАахаа аз и моя го уча да застава на 2 крака така, Еми, много е готина позата, а на тях им се отдава много лесно защото са с по-къси крака от други животни... Много е хубава, станала е някак по-зряла и помъдряла... :ax:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Сеп 20, 2011 11:43 am

хахах да тя по принцип като се стресне от нещо и застава в тази поза и настръхва :ajaweki: И ние защото минавахме през едни шубраци и като стъпвахме и тя много често я правеше и много се смяхме.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Сеп 20, 2011 12:08 pm

Уникална е просто,и като се махне опашката и главата става една чудесна подкова. :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mzi » Сря Сеп 21, 2011 9:10 am

Meрси Мери :ax: И наистина й е чудесна извивката :ba:
Завчера си направихме разходка из квартала. Съня бая се измори, но и доста походи, милата :ab: Улучихме точно времето, когато имаше най-много кучета, даже се чудих дали да я пусна в клетката, имаше около 4 пинчера, да си поиграе с тях :ag: Но както и да е въздържах се и все пак на една полянка се запозна с две много мили кучета :ajatki: Стопаните им ми казваха, че не хапят, но аз се боях Сънито да не вземе да ги гризне по любопитните нослета :ag: И така се разходихме и поиграхме на въздух и накрая малката госпожица ми се качи по краката и заспа :ba: А ето и снимки и клипчета които оспяхме да направим :sunny:

Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот mzi » Сря Сеп 21, 2011 9:21 am

Eто и снимки :ab:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот mzi » Сря Сеп 21, 2011 9:23 am

:ajatki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 21, 2011 9:36 am

Много е хубавичка, като я гледам колко по-хубава е от кучетата (особено от едното! :ai: ) Ако трябва да избирам бих си взел такова животно определено! Дори без да ги знам като характер, а вече като ги знам - съвсем бих си взел това и нищо друго. Вие такава атракция ли сте като се разхождате навън? Сигурно не ви питат скунк ли сте или бедстваща невестулка... :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 21, 2011 9:37 am

Прекрасна :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Сеп 23, 2011 6:20 pm

Сладуранка :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Съб Сеп 24, 2011 10:43 am

Еее мерси за комплиментите, Съня ще е много радостна, че все още е красива въпреки бремеността :ax: Ама наистина вече се възстанови напълно, възвърна килограмите и козинката :bp:

Pixell написа:Вие такава атракция ли сте като се разхождате навън? Сигурно не ви питат скунк ли сте или бедстваща невестулка... :ag:

Ох Pixell честно да ти кажа ми е омръзнало! На всяка крачка ме питат какво е това и какви са му грижите [mood_feelings_hurt.gif] Вчера направих голяма грешка, че отидох с нея до Кауфланд. Трябваше да чакам една приятелка да си напазарува. И докато чакахме на пътечката сигурно 30 души ме питаха и ме разпитваха. Тамън кажа на едни какво е това и идват други зад гърба ми и пак ме питата какво е :bu:
Има хора където се отвращават, че гледам пор("Пор ли? Това животно където яде пилета? Ужас"), втори с насмешка ме питат("И какво за гъзарията ли си го взе, като Ан -Джи на врата ли си го носиш?... или Това ли сега е модерно?"), трети се влюбват в нея("Ооо много е сладка и ние ще си вземем!") [smile3537.gif] А най-много ме дразнят хората на които казвам, че може да ги захапе, но въпреки това посягат и в следващия момент подскачат с писък :ag:
Общо взето за това мразя да я извеждам :bu: И рядко излизам с нея [mood_feelings_hurt.gif] Защото сме многооо голяма атракция [smile314.gif]
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Сеп 26, 2011 12:09 pm

Еми, напълно съгласна, хората много досаждат понякога. А за тия с тъпите коментари, да ти кажа, хич не им цепя басма. При последното ни посещение при Ветеринаря влиза в клиниката някакъв мъж, гледа пора и се хили идиотски и ми вика: "Ъъъ, аз на село на къщата тия много ги стрелям!" - малоумник по всички параграфи, и това е човек, влязъл във ветеринарна клиника - предполагаемо има животно, е как можеш да обичаш едни животни, а други - не [smile3537.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Сеп 26, 2011 3:15 pm

Еми, разби ме направо с тия коментари колко добре си ги цитирала така всичките, най-различни ... при нас обикновено му се кефат много и досега не съм чул негативен коментар, но в крайна сметка, аз не го навирам на никой в очите или ръцете, който не го кефи - да стой далеч и това е! Охм товва с Ан Джи! :aj: Ох ох! Ужас.. модерно било така пфф ! ПФ! Аз ако съм модерен, значи нещо голямо и тежко е ударило и земята се е завъртяла доста! То на мен и затова никога не са ми го и казвали, освен бедстваща невестулка и скунк, други коментари - А да, че Ники мирише на Пор! Но това си е яко, мен ме кефи как мирише пора ми и нямам против и апартамента и аз да мириша на него! :ajatki:
- А да стреляш по пор...да го хвана тоя и ше ги гръмна аз по скоро! Като гледам колко поровидни избиват направо ужас.. особено разни язовци тука и по пътищата, за мене това не е човек, просто заслужава да страда яко и то на такива ще им се върне рано или късно... познавам такива дето ги треска здраво отгоре. :ac:
пс. Тъпо е Еми, заради такива да си стойш и да не смееш да изведеш Сънката! Аз си го вода с приятели навсякъде вече, не парадирам с него, но не го и крия!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Сеп 27, 2011 7:52 am

Pixell написа:Ники мирише на Пор! Но това си е яко, мен ме кефи как мирише пора ми и нямам против и апартамента и аз да мириша на него! :ajatki:

:ajaweki: И аз така :ajatki:
Офтопик: Онзи, дето каза, че отстрелва поровете, дойде да се жалва, че целият му офис е пълен с бълхи - Природата нищо не оставя току-така :az: баланс винаги има!
Ама това с модата и Ан-Джи верно е smiley23 да не си си взел шалче с модерните за сезона разцветки hsuh
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Сеп 27, 2011 12:36 pm

Офтопик:
Разбира се, ще ходя в розово и с прилепнали дънки и да ми е половината седалищна област отвън, а понеже са на мода белите порове ще го изсветля или ще си купя нов, пък този ще го хвърля, че не е модерен! :be: icon_esek
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Сря Сеп 28, 2011 10:26 am

хахах Мани мани всякакви бисери съм чувала за година и половина, че чак не мога вече да се здържам и направо в лицата на хората им се изхилвам :ajaweki: Иначе аз я изкарвам, ако става дума даже и от море не съм я лишавала :sunny: , но не толкова често, защото и куче имам и него разхождам и ако трябва и двете да ги извеждам всеки ден то начи аз цял ден трябва да съм навън :ag: А последния път когато я изведах трябваше да отида до едно място което е на 15мин път, а ние вървяхме 1 час :ai: и то защото на всяка крачка ме спират и ме разпитват, верно че и тя бавно върви но все пак :ajaweki:
Ето и снимка и клипче от тогава. Този път с котки се забавляваше, ама те много бъзливи, като я видят и бягат, но те всички котки правят така icon_dontknow Случайно да имате на идея защо котките бягат от поровете hsuh
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 28, 2011 12:07 pm

:ajaweki: Хаха, тия котки са наистина големи шубета. Представям си как и Морис ще е същият като види пор за пръв път :ajaweki:
Еми, ама тя, Сънито, е много готино потъмняла, нашето момче е още с един бебешко-розов цвят :ai: (Пинко, Розовата пантера е направо). Дано и той стане като майка си :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Сря Сеп 28, 2011 12:46 pm

Да, това наистина как почерня аз направо не мога да повярвам как смени така козината на толкова тъмна. :ai: А и ми е много интересно дали сега зимата пак ще по светлее или ще си остане по тъмна завинаги. По принцип майката на Съни е бяла, а бащата беше с някаква много странна шарена окраска и беше по тъмен(много красив пор).
Това за Морис където го написа ме разби, толкова ли е страхлив хайвана :ag: То сигурно защото по дълго изкара при мама и за това :ah:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 28, 2011 3:10 pm

Ами да, той си е на Мама момче, и с нас е така - само подир крачолите, иначе мъка голяма :ah: Дано и на Мама да заприлича и да направи и той кафяво кожухче, ще е добре :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Сеп 28, 2011 5:25 pm

То на простотий и аз се наслушах от хора разни разнообразни, ама повечето са положително настроени и просто любопитни...
Колкото до онзи дето "трепел порове", а имал други животни... Аз на такива неща съм се нагледала и не мога да си ги обясня вярно, но е масово... [mood_feelings_hurt.gif] Примерно има куче, а го насъсква по котки да убива, понеже не харесвал котки... Или има куче, а го пуска да хапе и убива други кучета... Абе хората са много извратени... icon_bawling

Еми, колкото до порчетата и котките.... Не са всички така. Примерно на нашите приятели този Елмо е много контактен и социален, и му беше много интересна Карамела, искаше да си играят, докато нашата грубиянка не го захапа супер злобно за опашката... :ah: Както и порчето Никита от форума - и то е голяма любов с котките :ax:

Юле, колкото до Съни и цветът й... Забележи, че тя като бебе е по-тъмна от нашите... Тя ще изсветлее леко зимата заради подкосъма, но пак ще е по-тъмна... А нашите наследници, нормално зимата ще станат още малко по-светли... Ама пак са си хубави и то много!!! Блондове са smile322.gif
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 28, 2011 11:19 pm

Ще изсветлеят всички със зимте си окраски. Аз пък се надявам Ромпи да стане по светъл и бежов, а крачетата да са му черни. Така ще е по-шарен и контрастен. Пък ти искаш да ти потъмнее... всеки с предпочитанията си за кожухче, но в крайна сметка не мисля че на нито един пор му дреме особено какъв цвят са му космите! :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Чет Сеп 29, 2011 9:45 pm

Пускам две клипчета на Съни като бебе, които съм била ги забравила :ajatki: ...май се замечтах за малко порче :ah:

Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 30, 2011 10:09 am

Напомни ми за Морис преди няколко месеца, че беше същата смешна топка :ah: Хах, как сладко само си дъвче лапата :ajatki: А Съни хапе ли си по принцип лапите и опашката така? Че нашият хайванин като си захапе опашката и изобщо не разбира, че е негова - дъвче, стиска, ние можем да го дръпнем за нея - реакция никаква, все едно е безчувствена :ai: И със задните лапи е така понякога... Та се чудех дали и другите го правят.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пон Окт 03, 2011 9:44 am

Да и Съня го прави, когато я пусна от клетката започва да скача и си хапе и опашката и лапите, общо взето всичко до каквото се докопа :ag: Значи и Морис е взел нещо от майка си :ajaweki:
Ето едно клипче на което се вижда, как си е навряла главата в чашата и с предните лапи извън нея гребе :ag: Още едно доказателство колко много обичаме да се гмуркаме :ajatki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 03, 2011 11:14 am

Хаха, няма да има мира, докато не обърне чашата :ajaweki: Много смешно "хапе" водата smile322.gif
Еми, гледам, на последната снимка и мишката е подбарала. Нашият нехранимайко е неудържим на мишките, умира да им дъвче скролчетата, нали са гумени :ajaweki: едвам ги спасяваме. За сметка на това тия дни е откраднал една гумена флашка, с триста зора я открихме. Гадното беше, че цялата е надъвкана... поне още работи :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 03, 2011 11:24 am

ДА! Опитва се да плува в чашата много е смешно как плува с предните лапи и се чуди защо нещо не се получава работата... :ajaweki: как се казват вашите порове на бюрата с РСтата!? Моя единствено там няма как да се качи нито пък на стола до бюрото...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 03, 2011 11:33 am

Веднага ти отговарям: у нас "бюрата" представляват маси, сравнително ниски, и до всяка има я канапе, я нещо друго за сядане, което служи за скачане и докопване на РС-то. Моят лаптоп е редовно покрит с лапички :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 03, 2011 11:38 am

А, ясно , мойто е ъглово и от едната страна има шкаф само и няма начин просто да се качи, иначе лаптопа ако го остава така не само лапички, но се опитва и да пише понякога и да си вземе някой бутон на клавиатурата завкъщи, което не е добре и сме се карали преди за това много. :ab: Ама по-добре че не се качва на мойто ,че както и често ям там... :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Пон Окт 03, 2011 12:16 pm

Хаха Съня и тя не може да се качи, просто аз бях я качила :ag: Беше ми интересно какво първо ще си хареса да захапе и това беше гуменото нещо на мишката :ag: А иначе един път беше ми се разходила по лаптопа и беше ми изключила нета от едно копченце и аз се чудих, защо нямам сумати време нет, добре че беше брат ми, защото лаптопа ми беше нов и аз незнаех че има такова копче :ag:
Ето една снимка на Съня когато бяхме на вилата, с хората които бяхме за първи път видяха такова животно и им беше много забавно да я гледат как се мятка,катери и тича напред назад :ag: (май беше се опиянила само от изпаренията във въздуха) :ad:
Untitled.jpg
И да кажа очите защо и светят, това е от [smile096.gif]
А другото животно което показвам на снимка, са животинчетата които обитават нашата вила и редовно се давят в тоалетната:съселчетата
Untitled 1.jpg
Нашите само ме бъзикат да хвърля пора на тавана да ги изяде :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 03, 2011 12:23 pm

Олеее, миличкото колко е сладко :ajatki:
Искаш да кажеш, че на тази снимка е мъртво?! [mood_feelings_hurt.gif] Еми, няма ли как да си обезопасите тоалетната, за да няма повече такива тъжни гледки??? [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Пон Окт 03, 2011 12:40 pm

Офтопик:
Не Краси няма как, защото макар затворен и затиснат с дърво капака на тоалетната, те влизат от самата тръба, а не отгоре от самата тоалетна
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 03, 2011 3:15 pm

Офтопик:
Ау, горкото съселче! Толкова е сладкоо! :bh: Ужас.. на мен ми е много по-жал за такива животни, защото трябва сами да се оправят с всичко в живота, а не като домашните, за които има кой да им напълни чинииката с хубава храна и прясна вода да им дава винаги... То сигурно е било жадно и търси вода да пие и после не може да излезе, макар че аз не мога да разбера как влиза в тая тръба на тоалетната - от казанчето ли как, защо не слагаш там където живеят по една голяма паница с вода да си имат... о, не биваше да го показваш на снимка... [mood_feelings_hurt.gif]
аз бих си взел да гледам и такова животинче! :ah: Съсели, ленивци, прерийни кученца ... язовци, скунксчета, белки и лисици са все супер сладурести животни дето много ме радват и бих се грижил за такива.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Пон Окт 03, 2011 3:47 pm

Офтопик:
Pixell какво говориш да им сложа вода ние на вилата няма как да се отървем от тях, все едно да имаш мишки във вас и да им слагаш купички с храна и вода :ag: Имам предвид тръбата от канализацията от нея се качват и тъй като не могат да излезнат през тоалетната се давят [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 03, 2011 4:21 pm

Офтопик:
А те плуват ли под вода? То как минават през канализацията като би трябвало да е освен стръмно и отвесно и пълно с вода.. и мръсно. Еми, мишки и плъхове са съвсем различни неща, аз не ги харесвам особено плъховете... но това са си хубави животинки, едва ли гризат разни неща и прават пакости, сигурно са добри, незнам не съм имал такива досега в нас и съм виждал само по филми. Контакти ли са с хора или се плашат? Съня дали ще го гони наистина как реагира?
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Stoyanski » Пон Окт 03, 2011 10:32 pm

Тва са супер любопитни животни, случва се да влизат точно през канализацията( у нас са влизали през сифона на банята. Инак "стрестнатата" поза на Сънката е епична радва много :ajatki:
Аватар
Stoyanski
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Окт 04, 2011 8:02 am

Приятели, сънливецът е защитен вид в България [ideauu.gif] Не че казвам да ги развъждате, чисто информативно.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0% ... 1.83.D1.82
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Stoyanski » Пет Окт 14, 2011 10:45 am

Абе намираме се във времена, в които всяко едно животно трябва вече да е защитено :ay:
Аватар
Stoyanski
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Окт 14, 2011 11:37 am

Много добре казано :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пет Ное 04, 2011 12:32 pm

Здравейте на всички, отдавна не съм писала, но да си призная, че чат пат хвърлям поглед във форума, за да видя как се развиват сладките дечица на Съни и дали има някоя нова снимчица :ajatki: Иначе при нас всичко е добре, също така вече на 100% Сънито се е въстановила, бях забравила по колко много яде :ag: Бая дебеличка е станала и сега на 27 октомври и взех нова храна и съм засекла колко време ще я яде, че ми се струва че бая стабилно си похапва :ag: А вие какво ще кажите по въпроса, да сте забелязали увеличен апетит при вашите? :ah: Също така забелязах, че Сънито на два, три пъти уби и след това изяде миризливка, + една муха :ag: ? Не знам защо го прави и дали е полезно да ги яде :ai: Ще се радвам ако някой сподели мнение и към това :ab:
И така малко снимки ще покажа, съжалявам че са малко размазани :ax:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Пет Ное 04, 2011 12:44 pm

Здрасти! Съни е голям е бонбон :ba:

mzi написа:бая стабилно си похапва :ag:

И мойта бандитка увеличи храната, но мисля че е нормално по това време да увеличат хапването :ajaweki:

mzi написа: Също така забелязах, че Сънито на два, три пъти уби и след това изяде миризливка, + една муха :ag: ? Не знам защо го прави

Те са хишници и е нормално да има инстинкт за лов :ay:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 1:15 pm

Еми, Сънито е станала страхотна пухкава, Морис е заприличал на 100% на нея :sunny: За храната не мисля, че е пристеснително, защото и Морис яде повече от смело, аз даже не смогвам да му пазарувам храна (а на нас нали ни се налага да я поръчваме в нета). Изяжда нещо като шепа храна за денонощие, не мога да преценя като грамаж колко е това. Допълнително понякога даваме и паучове за хубава козина на Уискас :sunny:
Относно миризливките, не мисля, че е болка за умиране. Морис също се случи да изяде една-две - изглеждаше доволен [smile026.gif] Мухи не е лапал (поне ние не сме го видяли). Аз преди да го вземем умирах от притеснение да не се появи някоя хлебарка (живеем в стара панелка) и той да я налапа. Е, още не се е случвало. Разбира се, това е за сметка на чесъна, който едва успяваме да скрием от него smile322.gif Както вече споменах, след чесъна дъхът му е покъртителен, а след миризливката просто не се престраших да го душна [1255.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Съб Ное 12, 2011 12:06 pm

lio_85 написа:Здрасти! Съни е голям е бонбон :ba:

Мерси Лили :ax:
Еее Юле радвам се за Морис, пожелавам ви все повече да почернявате :ag: А да те питам, когато е ял миризливките задавял ли са е, защото Съня започва да кашля, киха и някакви такиа звуци издава icon_dontknow
А за дъха бих казала, че Съня когато я будя и тя започва да се прозява и мирише гадно :ajaweki:
Също така съм забелязала, че бълнува супер много, издава разни звуци, даже аз съм се стряскала понякога, защото супер силно е кикала :aja5tki: Вашите порчета бълнуват ли? :ag:
Ето още няколко снимки, не са с хубаво качество, защото са правени с GSM [mood_feelings_hurt.gif] Но се вижда колко е потъмняла и каква дебела опашка има даже докато спи, а си представете когато се уплаши от нещо ... :ajasw34ki: :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот emito » Съб Ное 12, 2011 5:47 pm

Колко тъмна е станала само!!!
emito

Мнениеот k-extreme » Съб Ное 12, 2011 6:33 pm

Страхотна е :ajatki:
Искам и Карамелка да заприлича повече на нея (както би било редно) - да напълнее и смени козината.... :ah:
То нашето нали все е наобратно, сигурно ще пусне зимната си козина напролет.... :bu:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 9:44 am

mzi написа:каква дебела опашка има даже докато спи, а си представете когато се уплаши от нещо ...

Еми, това не е дебела опашка, а цяло опашище :ai:
mzi написа:когато е ял миризливките задавял ли са е, защото Съня започва да кашля, киха и някакви такиа звуци издава icon_dontknow

Миризливките като ги изяде, нищо му нямаше после, даже някакво леко нахално и демонстративно доволство струеше от погледа му :ajaweki: Задавя се и киха, когато си яде гранулите, явно като ги разтроши и ги вдишва докато се храни и затова постоянно пийва водичка, докато хрупа :sunny:
mzi написа:бълнува супер много, издава разни звуци, даже аз съм се стряскала понякога, защото супер силно е кикала :aja5tki: Вашите порчета бълнуват ли?

Морис сънува, мята лапички в конвулсии, сумти, мърка и хърка :sunny: Много радва :ab: Но на сън никога не кудкудяка по порски...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 14, 2011 12:09 pm

Съни е страхотна просто с тая опашка е като лисица направо... :ax: и колко е потъмняла като гледам.. брао!
Моя не бълнува въобще, спи си, понякога само си прехапва езика и това е. И пръска докато спи после се чуди защо всички го отбягват... :ajaweki: Единствено мърдаше и се мяташе и подскачаше докато спи, когато имаше още един пор тука и се беше стресирал много.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Ное 14, 2011 4:41 pm

Забравих да кажа, че и карамела сънува много, мърмори, скимка и маха с крачка :ajatki:
Понякога хубави, друг път лоши неща.... Много сладко скимти и мрънка като сънува, друг път цялата се тресе, къщичката/хамака й също, даже съм е будила, за да е избавя от кошмара... :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 15, 2011 1:20 pm

k-extreme написа:даже съм е будила, за да е избавя от кошмара

Морис още не е имал кошмари, само розови пухкавки подскачащи пореси сънува той [93.gif]
Иначе кучето съм го будила така, то си личи много ясно, че е кошмар.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пет Ное 18, 2011 11:32 am

Благодаря ви за комплиментите :ax:
Това се те, тези животинки издават всякакви звуци :ag: Спомням си още когато я взех, съм забелязвала такива дребни, ежедневни, интересни неща, на които много съм се смяла. Като например ми е правило впечатление когато ходеше до тоалетна как се е напъвала даже някой път е пръцкала, след което прави едно доволно изражение и продължава :ajaweki: Как когато се събуди и се протяга сладко и се прозява :ba: и т.н. Много са готинки :ah:
Сега да ви кажа хубавата новина, вече Съня е в новата си клетка с размери: дължина 75см; ширина 50см; височина 65см! :bp: Вчера с нашите бяхме да отрежат плоскоста, да купим мрежа, видиики и други такива неща. И така с много труд за около 5 часа клетката беше готова. Имаше малко затруднения с мрежата, която трябваше да я огъваме, оказа се много здрава, но успяхме да я оправим и нея :sunny: Сега и аз имам работа да я обзавеждам, да се пробвам да й ушия някои работи и т.н.
И така ето и няколко снимки да я видите :ay:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот mzi » Пет Ное 18, 2011 11:36 am

Още...
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот mzi » Пет Ное 18, 2011 11:40 am

Вчера щракнах мрежата и няколко парчета от плоскоста преди да започнат да я правят :ajaweki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пет Ное 18, 2011 1:35 pm

Брави, много ме кефари, :ay: най-вече това с шкафчето долу и че доколкото видях дясното шкафче не е за нея, а може да си държиш всички нейни нещица там, на мен ми е много трудно, че още не съм приспособил такова шкафче никъде и над хладилника са всички храни и тоалетни постелки, а в хола на едно рафче са шампоани, пяни, кърпи, лакомства, парфюми и тн.
После да качиш непременно и снимки на обзавеждането, както и да видя как се затваря вратичката горе и как я захващаш. че да не се измъква. :sunny:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 18, 2011 2:35 pm

Аааааа :sunny: супер-клетката :ay: Ще умира от кеф там, убедена съм :ab:
Само се чудех, Еми, Сънито не си ли разлива понякога водата, че после туй дърво... А може би тя не е такава калпазанка като другите млади и луди порове :ajaweki:
Pixell написа:доколкото видях дясното шкафче не е за нея, а може да си държиш всички нейни нещица там

Ники, това не е напълно преградено отделение. На една от снимките се вижда как точно пред стълбата стената свършва и там ще може да се преминава от едното помещение в другото (Еми, ако греша ме поправи :ah: ).
На мен интересно решение ми се струва вратичката да се отваря навътре, така че порЕсата да може като по стълбичка сама да излиза :ajatki: Само отгоре не ми става ясно, така ли ще е покрито или тепърва ще се слага покрив hsuh
Моите поздравления :ax: тук само хора на ръкоделието в този форум - единият кове къщички, другият шие дрешки :bi:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пет Ное 18, 2011 3:36 pm

Благодаря ви Ники и Юле :ax:
Иначе това долу са две различни помещения за Съня, където може да си щъка (аз в моя гърдероб съм отделила място за нейните принадлежности :ah: )
Съда който ползваме за вода е тежък,стъклен пепелник, който не може да го преобърне, и вече не си играе с водата в него, т.е. е разбрала, че това е за пиене :ag: Махнах й поилката, защото хем капе на земята, хем имам чувството, че не си набавя достатъчно количество и само се мъчи животинката. :ab:
За вратичката просто изрязахме това квадратче с ъглошлайфа, махнахме стърчащите жлеза и след това я закрипихме с телчета, тя може и на вън да стърчи (заключалка още не съм и взела)
За горното парче го изнамерихме в мазето, тъй като не ни стигна плоскоста и го сложихме за покрив. Много се чудих дали да има или няма. Но тъй като Съня седи понякога и на терасата реших да има такъв покрив. Също така клетката не е знай какво, но всичко е правено със стария, останал материал от когато ми правеха мебелите в моята стая и с много любов :ah:
Също така трябва да вземеме и кантове да сложим, за да стане още по-хубаво :ab:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Ное 20, 2011 9:53 am

Поздравления :ay:
Еми, а какво стана с другата клетка (подобна), която й бяхте правили (има снимки и подробно описание в твоята тема на стр.3)???? :ah:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Пон Дек 19, 2011 12:39 pm

Ми Краси старата клетка за която говориш я разфасовахме и я изгорихме :ag:
Ето едни снимки още на втория ден преди да нанеса Съня вътре и постлах отдолу парчета плат за да не се изхабява дървото, пък и нали обичат да са на мекичко :ah: Постелките са захванати с телбод (за дърво) и не са мръднали до сега :sunny: На една снимка съм показала и механизма за заключване на вратичките, до сега сме нямали проблем / избягал пор :ag:
А също така бях засекла по горе за колко време Съня си изяжда пакета гранули който е 750г. И така изчисленията са че го упукваме за по малко от месец т.е. 750г за 24 дена (без да и давам други храни, витамини, лакомства, каши маши и други глупости) :ag:
Около Коледа се надявам вече да имаме нов апарат и да и направя и на нея снимки и клипчета да я видите колко дебели и пухкави сме станали :ajatki: няма да успеете да я познаете :ad:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Дек 19, 2011 12:59 pm

:ajaweki: Еми, заключването е желязно - буквално и преносно :ajaweki:
Браво за приятната клетка, чак ми се прииска и аз при Съня :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Сря Яну 11, 2012 12:57 am

Мерси Юле :ax:
Иначе за заключването наистина е желязно отвсякъде :ag: Няма начин патила съм си много пъти [smile3537.gif]
Ето едно клипче с GSM е правено и качеството е гадно, но все пак да ви я покажа, че май вече я забравихте :ah:
Заглавие: Навсякъде да си навре, любопитното носле! :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 2:32 pm

Абе не се закачам, ама вашият пор не е ли нещо много миниатюрничък [smile278.gif]
:sunny: Симпатяга е Сънито :ajatki: Малко нещо не й се подскача май :ajaweki: Напълно ли се е възстановила вече след операцията? Наблюдавате ли някакви промени в характера?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 7:07 pm

Абе така като гледам тая хубава голяма колона на пода и Съни скача върху нея, не проявява ли интерес да е дере и яде/облизва :ai: Че нашият вагабонтин издра вече няколко така оставени :bg: (много болезнено за музикални фенове като нас :ah: ).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Чет Яну 12, 2012 1:34 pm

OAKFINGERS написа:Абе не се закачам, ама вашият пор не е ли нещо много миниатюрничък [smile278.gif] Малко нещо не й се подскача май :ajaweki:

Хаха ми такива сме си мънички и пухкаФки :ag: Като я хвана и я мачкам, мачкам :ap: Много е мекичка :ah:
А за подскачането това е, защото тамън се беше прибрала да спинка и аз я изкарах, сложих я на леглото и тя още сънена, не знае какво става, даже на клипа се вижда как пак се е засилила към бърлогата си да [smile3524.gif] .
OAKFINGERS написа: Напълно ли се е възстановила вече след операцията? Наблюдавате ли някакви промени в характера?

Охоо за възстановяването отдавна си е вече възстановена, даже бяхме забравили, че е имало операция. Някакви драстични промени в характера не забелязвам да има. Активни и игриви сме си като малко порче, даже и на размери сме си такива tongue Но ако трябва да правя сравнение с периода от разгонването, тогава беше много зле, все едно имах болен пор. То не беше хапане от злоба, никаква активност, капка живот не виждах в нея. ДА не говорим и за миризмата, която се разнасяше от нея :at: И по външни характеристики беше заприличала на проскубана кокошка.
Ноооо всичко това вече ни е зад гърба :bp: Сега се радваме само на хубави моменти и нямаме притеснения, че може пак да ни сполети същото :ay:
OAKFINGERS написа:Абе така като гледам тая хубава голяма колона на пода и Съни скача върху нея, не проявява ли интерес да е дере и яде/облизва :ai: Че нашият вагабонтин издра вече няколко така оставени :bg: (много болезнено за музикални фенове като нас :ah: ).

Хаха ми честно да ти кажа, колоната не работи и сигурно за това няма интерес към нея :ag:
Иначе най-големите поражения от нея са ми пердетата и двете имат по една огромна дупка [mood_feelings_hurt.gif]
Добрече успях да предпазя цветето си, даже трябва да направя снимка и да обясня един лесен начин как хората да си спасят саксиите :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Яну 12, 2012 3:12 pm

mzi написа:Иначе най-големите поражения от нея са ми пердетата и двете имат по една огромна дупка [mood_feelings_hurt.gif]

Е тя какво, увесва се на тях ли :ai: Щото не си представям да се катери като котка... Морис така от весене по кухненската кърпа (която виси закачена на долния шкаф) почти откърти закачалката [smile3537.gif]
А сподели това с цветята, че ми стана интересно. Ние нямаме такъв проблем, но може на другите да им влезе в употреба :ab: Аз съм виждала как пръстта се покрива с метална мрежа или кръгла изрезка от картон (с дупка по средата, разбира се :ad: ).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Чет Фев 02, 2012 4:15 pm

OAKFINGERS написа:Е тя какво, увесва се на тях ли :ai: Щото не си представям да се катери като котка... Морис така от весене по кухненската кърпа (която виси закачена на долния шкаф) почти откърти закачалката [smile3537.gif]

:ag: Представям си Морисчо как си виси от кърпата :ag: Те са си такива, не че се катерят, а само скачат колкото да се захване за някъде и цялото тяло им увисва надолу. Кефят се супер много да седят така докато не се изхлузат и си паднат на гърба хахаха
Искам да споделя с вас едно клипче, как Сънито се радва на снега :ag: Не знам другите порковци дали правят така, но аз като я видях за първи път ми стана много смешно :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Фев 02, 2012 5:12 pm

:ajaweki: Съни - снегорина smile322.gif
Наш Морис още не съм го виждала в такава светлина, но никога не е късно :az:
Клипчето много радва, а Съни умира от кеф :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пон Мар 19, 2012 7:26 pm

Здравейте отдавна не сме писали в темичката на Съни. Дойде хубавото време и ние започнахме да си правим разходки. В неделята бяхме на едно много хубаво местенце сред прирродата. Имаме и снимчици дано ви харесат :ajatki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот mzi » Пон Мар 19, 2012 7:33 pm

Ето и още трички.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Мар 21, 2012 9:32 am

:ajatki: Много готин тоз пор бе :sunny:
Малко се е пооплела :ap: Морис редовно така се заплита, ама после е като магаре на мост - не ще да се връща по обратния път [smile3537.gif]
Еми, как върви космопада? Променя ли й се вече козината/окраската (и как)?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Bunninny » Сря Мар 21, 2012 3:38 pm

Много е сладка ! ! ! Тя на колко годинки стана или ще става ?
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот марина » Сря Мар 28, 2012 7:25 pm

Много е сладка и в клипчето е като къртица !!!
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Май 09, 2012 7:42 am

Честит първи рожден ден на всички бебета на сладката порка Съни :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Сря Май 09, 2012 9:41 pm

Да, Ч.Р.Д. на всички мъничета, които миналата година по това време ме направиха най-щастливият човек, а сега радват своите стопани. Пожелавам им много, много взаимна любов [9541.gif]
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот sweet_candy » Сря Май 09, 2012 10:09 pm

Честит рожден ден на бебетата и от мен,а за Съни няма какво да се каже ..уникално красива е ! :ax: :ba:
What doesn't kill you makes you stronger !!
This is your life and your life is your story ..write it !
Аватар
sweet_candy
В глутницата

Мнениеот mzi » Пон Авг 13, 2012 10:45 am

Ако може темата да се заключи, Сънито почина 04.08.2012г.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Авг 13, 2012 10:50 am

Еми, съжалявам много... [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Предишна

Назад към В тяхна памет