Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Ая - моята чинчилка е вече на небето

Ая - моята чинчилка е вече на небето

Мнениеот blackrose1989 » Пет Сеп 10, 2010 1:01 pm

Не влизах често тук. Темите за починали животни винаги съм приемала присърце и често са ми пълнили очите със сълзи, а аз не обичам да плача... Никога не успявах да разбера напълно стопаните, тъй като никога не съм се привързвала дотолкова към животно, което в последствие да съм изгубила.
До днес... когато и аз пиша тук, и аз изливам болката си, и аз плача и не мога да осъзная как и защо...
Отиде си първата ми чинчилка Ая, моята сбъдната мечта, чакана с години и обичана така, както се обича собствено дете... За нея правех всичко: голяма клетка, постоянно внимание, непрестанни грижи и много, много любов. Тъпо ми е да го призная, но дори и мъжкия който ни дадоха впоследствие, беше приет просто като някой, който да я забавлява, гушка и обича а не като отделно същество. Тя също отвръщаше с обич по свой си начин, с мъжкия така и не се спогодихме, остана си дивчо, беше "повреден психически" при едногодишния си престой в клетка за хамстери, сред кучета които го облайваха ежедневно. Но с нея имахме страхотна душевна връзка. Макар да казват, че гризачите не са умни животни и не се привързват особено, имах своето опровержение пред себе си... Мога да пиша много редове, но няма да има смисъл.
Вчера вечерта си поиграхме, нахраних ги и излязох, т.к. ми се беше наложило да нощувам на друго място. Нямаше никаква разлика в поведението, докато днес не се прибрах в 10 сутринта и както винаги погледнах първо долния етаж, защото очаквахме малки. Вместо малки обаче видях само безжизненото телце на Аинка... Когато я вдигнах, мъжкия отиде на това място и душейки там издаваше звуци, все едно я търси... Закарахме я за аутопсия и сега очакваме да се обадят за причината. Може би е било усложнение от бремеността, за този момент мога само да предполагам. Обвинявам се че не съм била при нея, може би щях да й помогна, може би се е мъчила, а аз съм била далеч и не съм предполагала дори... Надявам се всичко да е свършило бързо, също се надявам причината да не е била в мен и в грижите към нея, защото не бих си го простила никога.
Опитвам се да мисля, че през краткия си живот от година и половина е била щастлива чинчила, имаше възможността да стане майка и остави страхотно поколение. Надявам се там където е да има безкрайна свобода за своите акробатики, много клончета за гризкане и катерене, много шишарки по дърветата и едно поле цяяяялото в стафиди, без да има ограничения колко да изяде... Нещо като това клипче, което ме разсейва http://vbox7.com/play:5054c14b
Съжалявам че стана дълго, трябваше някъде да изкарам болката, малцина биха ме разбрали. Но тук споделях първите ни стъпки на опознаване, първите й номера, първите й бели, тук е редно да споделя как приключи едно щастие, как приключи всичко... Ще си глезя мъжкия, той също ми е детенце, ще си тъгуваме двамата и току виж успял той да докосне моето сърце, аз неговото. Това би било един добър край...

Сбогом, Аичка, почивай в мир. Завинаги ще си в сърцето ми. Обичам те, мъничка! [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
blackrose1989
В ятото

Re: Ая - моята чинчилка е вече на небето

Мнениеот archy » Пет Сеп 10, 2010 1:24 pm

Моите съболезнования! [mood_feelings_hurt.gif] Сега е на по-добро място... :ba:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Пет Сеп 10, 2010 1:28 pm

Моите съболезнования. [mood_feelings_hurt.gif]
Офтопик:
само написаното за мъжкия не ми хареса. [mood_feelings_hurt.gif]
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Сеп 10, 2010 1:59 pm

Да почива в мир,не се обвинявай, нямаш вина. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот selgomez97 » Пет Сеп 10, 2010 2:26 pm

icon_bawling Съжалявам за чинчилката ти... :ba: icon_bawling
"Love is when a puppy licks your face... even after you left him alone all day."
Аватар
selgomez97
В пасажа

Мнениеот gogsito123 » Пет Сеп 10, 2010 2:30 pm

Дано почива в мир.Повярвай, че сега е на много,ама много по добро място.Знам, че съветът ми е глупав и не знам до колко ще ти помогне,но купи си друга чинчила - щом си толкова привързан/а към тях.Ще ти помогне да забравиш болката по Айчка, а и много други чинчили чакат своя стопанин.Вярвам,че Айчка е била щастлива при теб и същевременно те е правила много щастлива.Съжалявам за мъничето icon_bawling
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това в подписа си
Аватар
gogsito123
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 10, 2010 2:35 pm

[mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gabrielabonbon » Пет Сеп 10, 2010 2:57 pm

[mood_feelings_hurt.gif] Мойте съболезнования. [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling Горкото дребосъче. icon_bawling Найстина и на мен ми се насълзихаа очите,докато четох тази тема.Нека почива в мир.
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот kris4i » Пет Сеп 10, 2010 4:34 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
Почивай в мир, Ая!

Моето хамстерче също почина преди няколко дни. Сега са там - под мостът на дъгата.... [mood_feelings_hurt.gif]
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот Bunny Boo » Пет Сеп 10, 2010 6:17 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот Maritoo6 » Пет Сеп 10, 2010 7:25 pm

Моите съболезнования [mood_feelings_hurt.gif] Сега е там ..под моста на дъгата и те чака,за да бъдете отново заедно :ba:
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот ИНА » Пет Сеп 10, 2010 9:25 pm

За огромно съжаление такъв е живота.
Оказва се,че са много крехки животни и много трябва да се внимава с отглеждането им.
Да се спазват правила и да не се прави нищо излишно.

Много съжалявам за нея.Знам колко грижи положи и колко беше желана.
[mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот AdincetO » Пет Сеп 10, 2010 9:46 pm

Съжалявам за загубата ти [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
AdincetO
В пасажа

Мнениеот blackrose1989 » Съб Сеп 11, 2010 10:11 am

Благодаря на всички ви за съчувствието. :ba: От аутопсията стана ясно, че белия й дроб не бил добре. Предполагат нещо като пневмония. Реално не ми се връзват нещата, защото не сме на климатик, а клетката им е далеч от прозореца (който попринцип стои затворен, даже през онази вечер). Течение също е нямало. Но както каза Инка, те са крехки животинки... Лекаря допуска че може и да е починала от някакъв стрес, температурен или друг фактор, но няма от какво да се е стреснала, при положение че са били самички с мъжкия в стаята. Сърчицето и било здраво, тялото в отлична форма, имаше напреднала бременност с три оформени бебета, но явно това е намалило имунната й система и се е стигнало до такъв край.
Погребахме я насред една голяма борова горичка, мисля че е едно добро място. Нова чинчила не мисля да взимам за сега, макар че може би впоследствие бих го направила заради Дичо (мъжкия). Вчера само душеше навсякъде и си търсеше момата с техните мънкащи звуци. А днес е толкова тихо в клетката...Помня като бяха четирима с първите им деца и по цяла нощ и голяма част от деня само скачаха, гонеха се и цвъркаха щастливи. Спомням си за всички хубави моменти и за момент не съжалявам че Ая е била част от живота ми, надявам се и тя да е била щастлива с мен в част от нейния.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот meri » Съб Сеп 11, 2010 3:43 pm

Не се упреквай, знам че търсиш причината ,защото не можеш да се примириш (кой ли би могъл),но вероятността да е имала скрито заболяване без никакви симптоми също е много вероятно.
Помни хубавите мигове и нека спомена те крепи.
Не си задавай въпроси, на които няма отговори, едва ли е твоя вината или е грешка някаква.
Дошло й е времето за жалост, това е.
Нека спомена за нея те крепи и да ти напомня колко обичана е била, тя го знае,винаги го е знаела........
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Heartbeat » Чет Юни 09, 2011 10:25 pm

Знам какво е , и моето кученце на скоро си отиде,знам каква е болката ...! Не се обвинявай не търси вината в себе си..На по добро място е сигурна съм :І
Аватар
Heartbeat
В ятото

Мнениеот bontaa » Пет Юни 10, 2011 7:56 am

много съжалявам [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] спокойно сеа ще бъде на по добро място винаги я помни с хубавата и страна
bontaa

Мнениеот german » Пет Юни 10, 2011 12:31 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот gabrielabonbon » Пет Юни 10, 2011 3:04 pm

Офтопик:
Хора, гледайте датите на пускането на темата...
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот blackrose1989 » Вто Юни 14, 2011 2:52 pm

Като така или иначе повдигнахте темата, ще кажа няколко думи...
Мина почти година откакто Ая си отиде, но винаги ще си я спомням и ще се сещам за нея. Не се отказах от гледането на чинчилки - при Дичо дойде ново младо гадже, голяма красавица - Шанел. Двамата са влюбени и щастливи, а и аз съм много щастлива покрай тях. Двамата не са дотам социализирани, както беше Ая, но все пак нямат много страх, доверчиви са - катерят се по мен, хапват от ръката ми. Обичам ги страшно много и се надявам дълги години да ме радват. Очакваме и първо поколение в най-скоро време.
Хора, колкото и клиширано да звучи - когато загубите животинка, добре е да поемете грижа за друга такава, болката по-бързо отминава а хубавите спомени преминават в настоящи красиви моменти, което ви напомня за обичта към предишното животинче. Загубите са част от живота ни - независимо дали загуба на животинка или на близък - няма как да променим това и да го избегнем, затова нека просто запазим красивите спомени и да дадем шанс на нови прекрасни мигове да се запечатат.
Аватар
blackrose1989
В ятото

Мнениеот meri » Вто Юни 14, 2011 3:18 pm

Хора, колкото и клиширано да звучи - когато загубите животинка, добре е да поемете грижа за друга такава, болката по-бързо отминава а хубавите спомени преминават в настоящи красиви моменти, което ви напомня за обичта към предишното животинче. Загубите са част от живота ни - независимо дали загуба на животинка или на близък - няма как да променим това и да го избегнем, затова нека просто запазим красивите спомени и да дадем шанс на нови прекрасни мигове да се запечатат

Така е, загубата винаги е тежка,но новия живот също изисква грижи и обич.А ние сме тези,които трябва да го осигурим,не може цял живот да тъгуваме за едно животно и да не отглеждаме други(колкото и гадно да звучи).
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към В тяхна памет