Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Трябва ми мнение... по възможност - спешно!

Трябва ми мнение... по възможност - спешно!

Мнениеот nikinikolofff » Сря Мар 30, 2011 4:17 pm

Здравейте. Понеже съм нов във форума ме извинете ако темата ми не е за този раздел.
От Плевен съм. Имам куче - болонка на 13 години. Преди две години имаше здравословен проблем - получи гърч, който много ни стресна и веднага потърсихме ветеринар. Оказа се,че животното имало проблем с яйчниците. Оправиха ми я и останах много благодарен и доволен от услугите на клиника ИтаВет - Плевен.За жалост обаче този месец - ноща между 22 и 23 март - кучето пак получи гърч (около 2 сутринта) - поуспокои се след малко, пи много вода и заспа. Към 7 сутринта обаче получи пак и беше много продължителен - към 40-50 минути. Отидохме към 7:50 в килиниката (горе посочената). Биха и много неща , сред които и диазепам - веднага се успокои. Кръвните изследвания показаха само леко повишено съдържание на бели кръвни телца (понеже не разбрам от медицина, мисля че чух може би левкоцити )... Проблемът беше, че остана прекалено статична -не се движеше, дори не преглъщаше, понеже и се сабираха лигички по устата - само диша и нищо повече. Започнахме да я лекуваме, обаче състоянието и уж леко почна да се подобрява, но започна да получава и разни конвулси или спазми - незнам как да ги опиша. Те зачестиха много и в събота вечерта по спешност пак я закарахме пак на ветеринар да и даде диазепам, понеже много я отпускаше от спазмите. тогава ми каза,че са опитали всичко, но няма резултат и да я приспим ... Предполагам всеки който има домашен любимец от 13 години знае как се почуствах аз и моето семейство като чухме това..... На следващия ден бяхме решили ОТЧАЯНО да намерим и други ветеринари за второ мнение - намерихме клиника ЗариВет - Плевен. Хората там казаха ,че още може да се направи нещо за кученцето. Съгласихме се. Запознахме да я лекуваме там в неделя (27.03.) и сякаш може би започна да се възстановява - даваме и водичка - не може да си държи много главата изправена, но като и намокрим муцунката и си ближе малко, вече гълташе и лигичките изчезнаха, започнахме да я и захранваме с кашички. Проблемът е , че започна да лае, все едно я боли... Докторите в тази клиника я стискаха малко за стомаха да се изпишка в кабинета и забелязаха , че в урината си има леки ....като власинки гной. Почнахме да и даваме Кобактан( мисля че е антибиотика). Но не престава да лае.... Лае постоянно и си изправя главичката много нагоре и силно в ляво ,и си "вдървява" главата и предните лапи(имам чувството че ще и се откъсне вратлето) , и по едно време спира и се отпуска адски много и само диша. И това продължава така от два дена. Доктора там каза, че може да се дължи това, понеже започва да усеща и самата себе си че е доста безпомощна и заради това постоянно да лае, а спазмичките да са и се получили просто при прекаран, евентуално, микроинсулт и някое нервче не функционира правилно) .... Направо се побъркахме в нашата къща - близо седмица сме така на нож - не спим, постоянно я вардим и така. Молбата ми е ако може някой ветеринарен лекар да изкаже мнение за моето куче , също така да попитам тук някой ползвал ли е услугите на ЗариВет - д-р ЗариМанолов и д-р РуменБелелиев, понеже не мога да събера достатъчно впечатление от форуми за тяхната работа, докато за първите лекари от ИтаВет - оправиха ми кучето веднъж - имах им такова доверие и сега.... Надявам се някой да ми отговори скоро. Мерси предварително.
nikinikolofff
Животинче с въпрос

Re: Трябва ми мнение... по възможност - спешно!

Мнениеот mommovet » Чет Мар 31, 2011 5:48 am

При такава симптоматика е много малко вероятно в кръвните и биохимични показатели да има само леко повишени левкоцити... Бих ви препоръчала да се направи още веднъж кръвна картина и биохимия, както и да се провери на рентген или ехограф дали кучето няма пиометра на чуканчето или абсцес някъде по вътрешните органи.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот nikinikolofff » Чет Мар 31, 2011 7:53 am

Здравейте. Понеже вчера беше последната инжекция антибиотик, която и бихме, лекаря ни каза днес само да я наблюдаваме в нас и фактически свършихме с лекуването - даде ни една възстановяваща храна - "Рекавъри" , и утре сме на профилактичен преглед ( отделно и даваме вода и някаква друга смес от жълтък, пр. мляко и мед). Настоях да и направим пак кръвна картина, понеже първата я направихме миналата сряда - да видим сега дали изследванията ще покажат нещо. Иначе за ехограф или някакви такива изследвания нито тези ветеринари , нито предните ни изпратиха.... Може би в Плевен за животни апаратура за такива изследвания няма.... Не знам.
nikinikolofff
Животинче с въпрос

Мнениеот nikinikolofff » Чет Мар 31, 2011 8:52 am

Аз сега се поразрових в нет-а и доста се поизплаших. За това пиша веднага. Качих снимки от кръвните изследвания на кучето ми тук : http://www.snimka.bg/?album;aid=581689 , понеже не разбирам от медицина, и в двете клиники ми казаха само "повишени левкоцити (или бели кръвни телца )". А между другото не знам дали е от полза да напиша тук какви неща даваме на кучето ми в новата клиника от неделя до днес. Ще се постарая максимално да бъда точен, но разчитам почеркът на ветеринаря и не съм много сигурен дали наименованията са точно така: previcox, calmaid, renydravit, glucosa, cobactan, nandrolor decaroat - това и бихме във вторник 29-ти.
Ако някой има информация къде в Плевен можем да направим ехография на кучето ми - ще бъда много благодарен да каже. Мерси предварително.
nikinikolofff
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пет Апр 01, 2011 1:09 am

24 левкоцити не е малко, а си е много сериозно повишение. Търсете възможните септични огнища. Наистина ви трябва рентген или ехограф и подробен преглед на зъбите - не рядко причината е там.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот nikinikolofff » Пет Апр 01, 2011 10:28 am

На можахме да и вземем достатъчно кръв за пълни кръвни изследвания, но и направихме биохимични. Положението е СТРАШНО, поне така казват лекарите ни. Снимките на изследването днес са тук : http://nikinikolofff.snimka.bg/animals/ ... 9.22904932 . Само това е снимката с тези показатели. Лекарите ни казаха , че е много зле -има бъбречна недостатъчност и евентуално тези органи функционират на около 10%... :( И в тази клиника вече ни предложиха ефтаназия нямало никакъв шанс. Някой може ли да ми даде вече някаква надежда за чудо, понеже съм се отчаял до крайна степен. Трябва да реша прекалено скоро, а не мога просто да го направя ...
nikinikolofff
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Апр 02, 2011 12:55 am

Креатининът може да е повишен заради развиващ се септичен процес, а не заради бъбречна недостатъчност..Без ПКК и пълна биохимия /не само 3 показателя/ няма как да се разбере. Ако нямате възможност за изследване и откриване на диагнозата може да се подхоси симптоматично и пациента да се постави на венозна комбинация от широкоспектърни антибиотици, както и на интензивни вливания - това е неправилно като подход, но при липса на диагноза е някакъв шанс за кучето.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот nikinikolofff » Нед Апр 03, 2011 12:27 pm

Добър ден на всички които четат това, но за съжаление за мен това не е така. Вчера - 02.04.11 - ходихме на ветеринар (при първия от клиника Ида Вет) за да я прегледа. Това е и лекарят, който през 2009-та ми я спаси. Прегледахме я на ехограф. Човекът спокойно и нормално ни обясни, че животинката вече е прекалено възрастна и съвсем просто става въпрос за тази страшна болест - СТАРОСТ - органите и постепенно престават да функционират. Аз и семейството ми взехме тежкото решение да я приспим. Опитвам се себе си, а и майка ми да убеждавам, че това е било най-правилното решение.... Погребахме си я възможно най-човешки на село още вчера и до нея, за да си спомняме след време къде лежи, посадихме една малка липа. Надявам се сега,че там където е в момента и е по-добре, не я боли и е по-щастлива... [mood_feelings_hurt.gif]
nikinikolofff
Животинче с въпрос

Мнениеот slipknot_1996 » Нед Апр 03, 2011 12:45 pm

Съжалявам! [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот Misho » Нед Апр 03, 2011 12:47 pm

Съжелявам. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Бела » Вто Май 24, 2011 8:31 am

Много съжалявам за кученцето ти!Дано почива в мир! [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling
Бела

Назад към В тяхна памет