Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Почивай в мир мое малко зайче...

Почивай в мир мое малко зайче...

Мнениеот nikol d » Вто Яну 01, 2013 11:01 pm

Пиша тази тема, която най-вероятно никой няма да провери, но все пак ще опитам!

Аз съм само на 10 години.Много съм привързана към животните.От малка съм си такава.Реших да си взема зайче, като си обещах да се грижа за него.На училище съм 2-ра смяна.Всеки ден давах на Бъгси храна и вода, и преди училище винаги минавах да му кажа ,,довиждане''.На село имахме много сено и редовно ходехме да си взимаме с мама, и да му давахме.Грижехме се точно както трябва за него.Един ден, когато сутринта в 8 отидох отидох да му дам храна и да му сменя водата му дадох малко прясна марулка.Той я обожаваше!Марулята беше от нашата градина на село и знаех, че нищо и няма.Към обяд отидох да му сменя водата с прясна, и го видях.Беше захапал листото на марулята и стоеше неподвижно.В момента пиша, а очите ми се пълнят със сълзи.Обадих се на майка ми и тя каза, че поне е захапал листото, и че баща ми като дойде да ме закара на училище ще го погледна.Изчаках го и не припарих в другата стая при Бъгси.Беще ме срах да видя дали не е починал.Баща ми се появи, отиде да го погледне, върна се, а аз не казах нищо.Нито той.Отидох на училище, а часовете се точеха толкова бавно.Исках просто да си тръгна и да ида да дам на Бъгси марулка, и да се уверя, че е добре.Върнах се оставих си раницата и отидох в кухнята, където видях, че клетката му я няма, нито той.Беше си отишъл.Вместо него там беше котката.Беше легнала на мястото на клетката и мякаше жално.Изглежда, че и на нея му липсваше.Никога няма да го забравя.Неговите бели лапички и черна козинка.Той ще остане винаги с мен, в моето сърце!Почивай в мир и знай, че аз винаги ще те помня!
Мое малко зайче-байче, аз винаги ще те помня.Ти винаги ще си в моето сърце и знай, че някой ден пак ще се видим.
nikol d
Животинче с въпрос

Re: Почивай в мир мое малко зайче...

Мнениеот meri » Сря Яну 02, 2013 9:32 am

Съжалявам за загубата ти. [mood_feelings_hurt.gif]
Нека почива в мир любимото ти животно.
Продължавай да обичаш животните както до сега и си вземи отново,когато си готова за това.
Не зная при какви обстоятелства и от какво е починало,но някой животни,както и зайците задължително се ваксинират.Ти все още има да учиш много неща и съм сигурна,че ще бъдеш един добър стопанин след време.Когато си вземеш някакво животно е много важно да се отглежда в подходящи условия,да се храни правилно,което е изключително важно за неговото здраве.И най-вече преди да вземеш каквото и да било,първо научи най-важното за отглеждането и храненето,не спирай да се учиш и ще бъдеш един прекрасен стопанин.
Помни зайчето си с любов.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mario7755 » Сря Яну 02, 2013 10:49 am

Съжалявам за Бъгси! [mood_feelings_hurt.gif]
Докато четях текста и аз се насълзих и аз скоро го преживях с морското ми свинче Роки.
Там е на по-добро място,Лека й пръст!!
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот nikol d » Сря Яну 02, 2013 12:44 pm

Благодаря ти Мери, може би наистина е умряло, защото не сме го ваксинирали, но аз живея във Видин.Тук е много трудно да се намери добър ветеринар.Бяхме на път да го ваксинираме при един приятел ветеринар, но Бъгси умря преди това.Беше на 5-6 месеца когато почина.Дали не е било късно за ваксина?
Мое малко зайче-байче, аз винаги ще те помня.Ти винаги ще си в моето сърце и знай, че някой ден пак ще се видим.
nikol d
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Яну 02, 2013 1:29 pm

Ваксинират се на 6 месечна възраст.Причини може да има много.А ако е купено от зоомагазин,там доста често лъжат за възрастта,освен това много зайчета са заразени и за жалост умират.
Не търси причина,не се упреквай,станалото-станало.
Гледай напред и преди да си вземеш любимец,просто почети.В нашия форум има много информация за различни животни.Няма значение къде живееш,все една ваксина предполагам знаят да сложат.Тя е изключително важна.Информирай се добре,а когато купуваш,задавай много въпроси.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот nikol d » Сря Яну 02, 2013 2:32 pm

Няма да си взема друго зайче
, те просто живеят много малко.Аз го знаех,но не мислех, че толкова бързо ще загине.От зоомагазин го взех да.То аз съм чела, просто не знам защо стана така.Когато го видяхме в магазина беше то и още 2.То беше само в клетка, а другите две в една.Нарочно не ги взех двете понеже те бяха малки и не знаех пола на двете.Ако са мъжко и женско.Мен това ме беше страх да не забременее едното.Но това дето го взех изглеждаше добре.И у нас пак така играеше си.Нямаше вид на болно.
И още нещо.Ти не живееш тук Мери, тук само гледат да ти вземат парите.Кой знае какво са щели да му сложат.Когато съм била бебе НА МЕН са щели да ми объркат ваксината.А какво остава за Бъгси.
nikol d
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Яну 02, 2013 4:39 pm

Грешиш,зайците никак не живеят малко.Все ще се намери и добър лекар,няма да спорим по този въпрос,без ваксина риска е голям,не си струва.В зоомагазините има всякакви животни,и зарази също.Вземи си от някой,който отглежда зайчета,така няма да има проблем.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот nikol d » Сря Яну 02, 2013 6:25 pm

Знам, че риска е голям.Най-добре е да намеря някой който има зайци наистина, но още се чудя дали има някой сигурен развъдник за зайци.
nikol d
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Яну 02, 2013 7:30 pm

Не,има хора,които отглеждат зайци за размножаване,но не са развъдчици.Разгледай темите в представяне зайци. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот nikol d » Сря Яну 02, 2013 10:48 pm

Благодаря, ти!Непременно ще ги разгледам.
nikol d
Животинче с въпрос

Мнениеот Cake <3 » Чет Яну 03, 2013 9:31 pm

И аз много съжалявам за зайчето ти. За съжаление и такива неща се случват.
Аватар
Cake <3
В ятото

Мнениеот nikol d » Пет Яну 04, 2013 12:22 pm

Мерси кейк
nikol d
Животинче с въпрос

Назад към В тяхна памет