Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Папагал - Женският ми папагал почина

Папагал - Женският ми папагал почина

Мнениеот m4r1o » Сря Яну 21, 2009 2:29 pm

добър ден, женския ми папагал почина
даите един съвет какво да правя
аз имам и мажки и се опасявам да не умре и той .какво е най доброто решение? [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
m4r1o
Животинче с въпрос

Re: ЖЕНСКИЯ МИ ПАПАГАЛ ПОЧИНА

Мнениеот joancheto » Сря Яну 21, 2009 3:41 pm

Разбери от какво е умряло папагалчето, дали е нещо заразно, да не се разболее и другия папагал. Ако трябва го заведи на ветеринар да потвърди, че е здрав. Дезинфекцирай клетката.
И му сложи огледало ........ това сериозно!

Преди години баба ми отглеждаше папагали. Имаше около 10. Имаше една двойка , живееха си заедно от около 3 години и едното папагалче умря. Един познат ветеринар прегледа другото и каза , че е добре, но в последствие и то умря. Според лекаря и познати, които също са отглеждали папагали, второто е умряло от самота ...

Не знам колко е вярно, но когато преди година едното ми папагалче излетя, другото се омърлуши и не искаше да яде 2 дни .. Сложих му едно огледало в клетката и то започна да му говори все едно е друг папагал и се оправи..
Аватар
joancheto
В ятото

Мнениеот m4r1o » Сря Яну 21, 2009 3:47 pm

благодаря много :icon_liplick:
m4r1o
Животинче с въпрос

Мнениеот AdincetO » Нед Фев 01, 2009 12:39 pm

Попринцип и аз знам, че те не могат да живеят сами. Както каза joancheto, заведете го на ветеринар и се уверете, че е здраво. Купете му друга женска, за да не умре от самота или ако нямате възможност му сложете огледало.
AdincetO
В пасажа

Мнениеот байче,байче » Нед Апр 05, 2009 8:25 am

m4r1o написа:добър ден, женския ми папагал почина
даите един съвет какво да правя
аз имам и мажки и се опасявам да не умре и той .какво е най доброто решение? [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]

НАПЪЛНО ТЕ РАЗБИРАМ.МОЯТ СЪЩО УМРЯ ВЧЕРА.МНОГО Е ТЪЖНО.НО ТИ ПОНЕ СИ ИМАШ ОЩЕ ЕДНА УТЕХА.ДРУГОТО МЪНИЧЕ. icon_bawling
байче,байче
Животинче с въпрос

Мнениеот Mira_X » Вто Май 05, 2009 5:08 pm

Не е задължително. Първият партньор на моята Кики, умря бързо след като ги взехме. Купихме още едно папагалче-оказа се женско, купихме и мъжко след като разбрахме, че са две женски. Кики и двете ги биеше яко и те умряхя. Няколко години тя си живя без себеподобни, тя беше с нас 8 години (макар, че беше доста проскубана-никой не можа да установи от какво беше болна).
Чувала съм и от други хора, че папагалчетата им, след като партньора е умрял, не търпят други в клетката (стават еднолични господари вътре).
Аватар
Mira_X
В глутницата

Назад към В тяхна памет