Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котка - В памет на Тото

Котка - В памет на Тото

Мнениеот v.tsikalova » Нед Апр 05, 2009 1:06 pm

Един ден, преди повече от 18 години дъщеря ми Деница се върна от училище носейки в ръцете си мръсно, дръгливо, едва дишащо ,полузамръзнало коте.Намерила го свито на кълбо под колата ни пред блока. А температурата вън – 20º под нулата. Няма да забравя, нея година Дунава замръзва два пъти. Та , внесе го тя в антрето, а то- повърна топка с глисти. Взех малкото коте, смъкнах го в сравнително топлата ни маза, оставих му вода и храна до сутринта и тогава- в лечебницата. Обгрижиха го ветеринарите, обезпаразитиха го, донесохме го вкъщи, изкъпахме го . Кръстихме новия член на нашето семейство Тото Пацев Лукрецки. Тото- защото така го измисли малката ми дъщеря Тони, Пацев- защото ми звучеше като беладжия и Лукрецки- защото видях в малкото животинче особено достойнство, присъщо на особи с аристократично потекло.
Без да искам, докато изписвам името му от очите ми рукват сълзи. Не мога да ги спра вече две седмици, откакто се разделихме завинаги с Тото. Никога не съм си и представяла, че толкова може да боли от загубата на едно животинче. Казват ми- не е човек, има по-страшни неща. Така е, знам го, но си изстрадвам мъката, която аз си знам.
Ще ми лисва топлото му присъствие в живота ми, връзката, която имахме толкова години, перипетиите, които сме изживели заедно през тези почти 19 години!
Не вярвам някой ден да се появи друго коте като него. Или да приема друго животинче, както ми предлагат за да ми олекнело. Може, но то би било само като него. А истинския , моя любим, красив, добричък, умен и мъдър Тото ще остане само в моето сърце, в моите спомени и сънища.
v.tsikalova
Животинче с въпрос

Re: В памет на Тото

Мнениеот AdincetO » Нед Апр 05, 2009 8:47 pm

[mood_feelings_hurt.gif] Красива история... :ax:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот andaluz » Нед Апр 05, 2009 9:58 pm

Не знам, кое да изкажа първо съболезнованията си или възхитата си от вас като стопанин smiley24 Коте на почти 19 години - това си е една завидна възраст smiley24 Ще се радвам, ако споделите с нас грижите,които сте полагали, за да го постигнете smiley24 И може би не веднага......нека болката да поутихне с времето......., но съм сигурна, че ще си вземете ново другарче. Да, то няма да е Тото, но пак ще си има своите плюсове и пак ще Ви дарява с незабравими мигове. Всяко животинче има нужда именно от сърцат стопанин като Вас. Моите най-топли поздрави :ax:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот elidilidjova » Нед Апр 05, 2009 10:38 pm

Тежко е да изгубиш любимец. Моето куче умря преди години, но още го сънувам и още течат сълзи от очите ми, когато си спомням за него. И аз ви съветвам по-нататък да си вземете друго котенце. Вярно, че няма да е същото, но съм сигурна , че и за него ще отворите сърцето си.
Мисля,следователно съществувам.
Аватар
elidilidjova
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Апр 07, 2009 2:49 pm

Всички рано или късно понасяме тази загуба.Никога не очаквайте едното да замени другото.....всяко едно живо същество си е индивидуално и всяко по отделно ще ви радва.Не оставайте без животно,колкото и тежко да ви е и да си мислите, че няма да го преодолеете, човек веднъж свикнал ли е с присъствие на живо същество обезателно си взима и друго,кога по- рано или по- късно, но това се случва.Нека всяко си остане в спомените такова каквото е било, а другото......то просто е другото и не правете сравнение, защото такова е невъзможно.Спомените са хубаво нещо и това остава на всички ни, освен болката по загубата и мъката,която не стихва.Нека пак вашия дом бъде озарен от живинка, нека пак се грижите за някой, нека пак има радост в очите и обич в сърцето ви, защото щом веднъж сте свикнали, няма да може да живеете без да се грижите за някой.Неописуема е болката и страданието по загубата, но защо да не дарите топлина, обич и да дадете дом и на друга душица, защо да не намерите пак радостта от отглеждането на любимец........никога не го сравнявайте с другия, приемете го такъв какъвто е и пак ще има радост и обич в сърцата ви.Не оставайте без животно, въпреки загубата, аз също съм загубила .......но пак имам други ,за които се грижа и в тяхно лице не виждам старите си животни, те просто са това,което са,нещо ново в дома.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот v.tsikalova » Вто Апр 07, 2009 4:10 pm

Нямам думи да изкажа благодарността на всичви вас за топлите думи и подкрепата, която ми оказахте. От сърце благодаря и желая само хубави неща на вас и вашите любимци!
Валентина
v.tsikalova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Апр 07, 2009 5:35 pm

Време е и вие да се запишете в нашия мемориал за домашни любимци.

viewtopic.php?f=21&t=2456

Вярвам, че все някога ще имате сили да отглеждате и друг любимец, аз също не можех да си представя живота без любимото куче, толкова дълго и до днес все още страдам и никога няма да го забравя, но не можах да живея без куче и сега имам две.Живота ми се оказа празен без да имам за кой да се грижа, да извеждам, да обичам,не можах да издържа и сега не съжалявам , че не останах без животно в къщи.Те са за това .......да ни радват всеки по реда си, тежко е ,но няма да ги върнем....нека ни останат хубавите спомени и времето прекарано с тях. :ba:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот hammy96 » Сря Май 06, 2009 7:38 pm

Това е страхотна история.
Аватар
hammy96
В пасажа

Назад към В тяхна памет