Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Бебе таралеж

Бебе таралеж

Мнениеот Atliman » Пет Юни 26, 2009 8:04 pm

Днес прибрах едно бебе таралеж. Преди 3 дена бяхме видели едно котило с 3 малки таралежчета и явно майката, но днес като отидохме да ги видим пак, майката заедно с 2-те малки таралежчета бяха изчезнали и само въпросното беше там. Там хората ми казаха че явно е пипано от човешка ръка и майката го е изоставила. СВи ми се сърцето и не можах да го остава и го взех. И сега идва големия въпрос - КАК СЕ ГЛЕДА БЕБЕ ТАРАЛЕЖ? Моля ако някой има опит да ми сподели опита си. Предварително БЛАГОДАРЯ!

П.С. Бебето го храних с мляко и капкомер и е още слепичко...
tar2.JPG
tar1.JPG
Atliman
Животинче с въпрос

Re: Бебе таралеж

Мнениеот teddynsun » Пет Юни 26, 2009 8:21 pm

Лелеее уникално е!!!
teddynsun
В стадото

Мнениеот Fabregas » Пет Юни 26, 2009 8:29 pm

Много е яко :ba: обаче хал хабер си нямам как се гледа това същество. :ah:
Fabregas

Мнениеот crazy petunia » Пет Юни 26, 2009 8:45 pm

Леле каво е сладурче smile300.gif

Принципно знам че могат да хапват червеи, насекоми и плодове. Предполагам обаче, че като е малко трябва да яде максимално лесна за смилане храна. Може би чевеи от риболовния магазин, ако не са ти гадни. Млякото също е добре. Друг въпрос е колко често трябва да го храниш обаче - вероятно на няколко часа.

П.С. Май ги хранят и с котешка храна от консерви - що не звъннеш на Зелените балкани да ти дадат акъл?
crazy petunia
В ятото

Мнениеот Atliman » Пет Юни 26, 2009 8:55 pm

crazy petunia написа:Леле каво е сладурче smile300.gif

Принципно знам че могат да хапват червеи, насекоми и плодове. Предполагам обаче, че като е малко трябва да яде максимално лесна за смилане храна. Може би чевеи от риболовния магазин, ако не са ти гадни. Млякото също е добре. Друг въпрос е колко често трябва да го храниш обаче - вероятно на няколко часа.

Дам и аз така предположих и затова го нахраних вече 2 пъти с мляко (4 капкомера общо).
Сега четох, че бодли му растът след като прогледне - след 2 седмици от разждането проглежда - значи би трябвало да не е слепичко още, щом има такива бодли...Но пък от друга страна то въобще не мърда, само спинка и до тоалетна. Може пък както казват в стаиите да спи през деня, а вечертта да става активен. Незнам...мисля си, да не е нещо болно. Утре ще го заведа на ветиринар да го прегледат...
Atliman
Животинче с въпрос

Мнениеот crazy petunia » Пет Юни 26, 2009 9:03 pm

Да, те са нощни животни по принцип... Добре е да го заведеш на ветеринар, за да ти даде съвети за гледането му, а и да го обезпаразити евентуално. :ab:
crazy petunia
В ятото

Мнениеот klqsh » Пет Юни 26, 2009 10:07 pm

Попитаи в спасителния център за диви животни там ще знаят подробности, аз съм гледала но възрастен за два дена хапваше жаби [wo1rry.gif] знам че са хишни. Важно е да се запознаете добре с одглеждането за да оцелее, а и малките се хранят на 3-4 часа.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0% ... 0%B6%D0%B8 виж тук [ideauu.gif]
klqsh
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Съб Юни 27, 2009 12:54 pm

Таралежите са всеядни. Ядат предимно мръвки, но и плодове и зеленчуци не отказват :ad: Този обаче е малък и му е раничко за мръвчоци. Зелените балкани могат да дадат добра информация :ad: Не знам каква е разликата между нашите и африанските, но в България вече гледат доста от африкансктие, така че сигурно има информация с какво се хранят. Успех! :ay:

П.С. Аз преди имах един таралеж за известно време и ми направи къщата на нищо и беше голяма проклетия, а и миришат. :ag:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот pufity » Съб Юни 27, 2009 2:11 pm

знам че може със сухо мляко за малки кученца и котки :bs:
Обичам те Боко
pufity
В стадото

Мнениеот petere » Съб Юни 27, 2009 2:41 pm

Здравей,
Таралежчето ти не е съвсем малко.Като гледам снимките е пред проглеждане.Освен това е мъжко, да знаеш. Даваш му поне 3-4 пъти мляко.Най добре е сухо от аптеката.После, дай боже да оцелее продължаваш с котешки консерви.Можеш да накисваш и котешка гранула с мляко....само му трябва още няколко дни до седмица, доколкото мога да преценя по снимката.
Peter
petere
В ятото

Мнениеот Atliman » Съб Юни 27, 2009 3:30 pm

Благодаря за отговорите, но бебето таралеж като се събудих го намерих умряло :(. Явно е било много зле... Много ме е яд значи, но явно така е трябвало да стане.
Благодаря още веднъж на всички!
Atliman
Животинче с въпрос

Мнениеот crazy petunia » Съб Юни 27, 2009 6:19 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
crazy petunia
В ятото

Назад към В тяхна памет