Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

R.I.P. бебе Мърки

R.I.P. бебе Мърки

Мнениеот joancheto » Сря Юли 22, 2009 10:22 am

Това е моето коте Мърки. Беше на 4 годинки. Почина преди месец. Исках да споделя, но ми беше трудно .. особено когато трябваше да качвам снимки.
И преди сме губили животно, но с това коте беше различно . . Може би защото никога не сме се държали с него все едно е просто животно. Мърки беше член на семейството и се обръщахме към него като към такъв. И затова ми е толкова трудно да приема, че го няма ..

Когато го взех беше малка космата топка с един куп бълхи. Стоеше пред входа ми 2 дни подред и не се сдържах.. беше най-сладкото пухченце просто.
Сега като се прибирам и незнам защо очаквам Мърки да ме чака пред вратата.. той така посрещаше всички вкъщи. Дори на зайчето си започнах несъзнателно да казвам Мърки. Просто не мога да приема, че го няма вече ..

Много обичах Мърки и знам, че мога да споделя тук, защото няма вероятност някой от вас да ми каже "Ще ти мине, нали е само котка"... Защото не беше само котка... И всеки, който е губил любимо животно знае, че е така ...
Аватар
joancheto
В ятото

Re: R.I.P. бебе Мърки

Мнениеот Чехълче » Сря Юли 22, 2009 10:24 am

Моите съболезнования и приятелска прегръдка за подкрепа. icon_bawling
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 22, 2009 10:24 am

[mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот love PET » Сря Юли 22, 2009 10:25 am

Много съжалявам.Губила съм животно.Знам тъгата. [mood_feelings_hurt.gif]
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Юли 22, 2009 11:32 am

Така е, тъгата дълго ще бъде твой спътник,съжалявам за загубата ти. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот crazy petunia » Сря Юли 22, 2009 12:22 pm

Съжалявам [mood_feelings_hurt.gif] Помни хубавите моменти, които сте имали заедно и се радвай, че си могла да осигуриш щастлив живот и любов на едно същество
crazy petunia
В ятото

Мнениеот KaTy_BaBy » Сря Юли 22, 2009 1:16 pm

Губила съм коте - Чоки , на 5 години ,беше трагедия,беше болен и падна от 6-тия етаж..бях малка и се разболях,вдигнах температура,нищо не помагаше.Звънна се на вратата,излязох по пижама а насреща бяха се събрали около 20 деца,които държаха в ръцете си едномесечно коте,което намерили прид входа.Взех го и за мен то беше старото,кръстихме го пак Чоки и сега да ми е жив и здрав е на 10 години.За мен това е същия котарак,когото погребах под Аспаруховия мост ...
KaTy_BaBy
В стадото

Мнениеот joancheto » Сря Юли 22, 2009 1:23 pm

Аз затова не искам още коте ... разглеждах сайтове разни , в които търсят дом на бездомни котенца и все си търся такова, което прилича на мърки... мелезче някакво, с по-дълга козинка ...

Като бях малка имах коте, Тигър се казваше, което също падна от 6тия етаж ... после му стана нещо на бъбреците, но бях много малка и не знам какво е било ...

Благодаря ви за подкрепата. Знам че е малко глупаво, но ми помага, че пиша за Мърки тук.
Аватар
joancheto
В ятото

Мнениеот meri » Сря Юли 22, 2009 1:42 pm

Никак не е глупаво,хубаво е човек да сподели.Ще си позволя да ти дам един съвет: както много пъти съм казвала---никога не търси прилика, всяко едно животно е уникално само за себе си и всяко едно е различна индивидуалност.Не търси такова,което да прилича, запомни починалото такова каквото е било.......а новото.....то просто ще бъде друго,и на характер,темперамент и всичко останало.Това е хубавото на всяко едно животно........че е различно от другите.Когато моето куче почина не съм търсила никаква прилика....просто си взех други,така се случи,че станаха две и всяко едно е коренно различно.....както и трябва да бъде.

Когато си готова....просто вземи и не се вглеждай много,не търси старото,защото него просто го няма там.
Нека новото наистина бъде ново.....с нови радости и грижи.

Колкото по-бързо си вземеш е по-добре,повярвай и аз не мислех,че някога ще имам друго куче.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот KaTy_BaBy » Сря Юли 22, 2009 1:51 pm

Точно така е. И аз не исках да чувам за друго коте и си мислех , че не искам един ден пак да страдам така , но лично аз не мога да живея без животно.. :av:
KaTy_BaBy
В стадото

Мнениеот crazy petunia » Сря Юли 22, 2009 1:54 pm

Понеже Мери спомена за кучета, та се сетих - ето нещо много хубаво, което прочетох преди време. Въпреки че там се говори за куче, мисля че тези редове съдържат много от взаимоотношенията между човека и неговото любимо животно, каквото и да е то - от първата среща до смъртта:

http://zoohit.com/page.php?n=30305&SiteID=538
crazy petunia
В ятото

Мнениеот cat_13 » Нед Юли 26, 2009 1:27 pm

Много съжалявам за загубата ти [mood_feelings_hurt.gif] знам колко ти е трудно,защото и аз загубих коте което много обичах (и все още обичам).
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот AdincetO » Нед Юли 26, 2009 2:28 pm

Съжелявам за загубата ти... Мърки е бил страхотен сладур и красавец :ajatki: Нека спомените топлят винаги душата ти, и знам, че ти винаги ще чувстваш Мърки в себе си :ax:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот iv24 » Нед Авг 02, 2009 3:24 pm

милото толкова е било сладко и е умряло само на 4 години винаги го помни icon_bawling [mood_feelings_hurt.gif] :ac: :au:
Аватар
iv24
В пасажа

Назад към В тяхна памет