Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Безсрамие българско....Страшно е....и няма край......

Безсрамие българско....Страшно е....и няма край......

Мнениеот andaluz » Съб Авг 15, 2009 6:53 pm

Можеше и да не пиша всичкото това.......Можеше да не споделя реката от сълзи изтекла от моите и на дъщеря ми очи само за няколко часа........Можеше, но понеже от сълзи не мога да говоря ми остава писменно да излея злобата, безсилието и отчаянието ни.....А мъката?.......Тази мъка и този ден ще запомня до края на живота си.....и не само аз......Така не съм плакала за животно отпреди 20 години, когато почина първото ми кученце...........
Месеци наред чаках момента, в който ще си имам и аз от тези дребни душички - китайските мишлета. Само съворумките ни Ина, Алла и Дива 21 знаят с колко радост и нетърпение ходех през ден в дома на Ина, за да ги гледам и да им се радвам. Понеже правих ремонт в нас и имам и наематели нямах къде да си ги прибера. Ина ми ги гледа прекрасно през цялото време.....Ина и семейството и ме изтърпяха толкоз често в дома си само за да не ме лишат от тези прекрасни часове в които двете с дъщеря ми бяхме с тези бръмбъзъчета.....
И днес всичко свърши. [mood_feelings_hurt.gif] Заради човешката простотия се сринаха толкоз сладки сънища и мечти и живота на около 40 душички icon_bawling icon_bawling icon_bawling
В четвъртък Ина ме изпрати на автогарата в София с 2 чанти мишленца от три различни породи - китайчета, биколори и сатенени. Пътувах с автобус на фирма ЮБИМ. Първо още на автогарата ми се развикаха и ме направиха на 2 стотинки пред всички 72 пътници, че тези чанти, в които са мишлетата няма място за тях, не могат да пътиват комфортно останалите, никой не бил длъжен да му мирише по време на целия път....Само да кажа, че предварително ходих в офиса, оттам ми казаха, че щом мишлетата имат документи няма никакъв проблем, ходих до РВМС и оттам ми издадоха нужните документи, платих си всички необходими такси, така че животинките бяха напълно легално транспортирани.....
Ина взе едната чанта \слава богу поне за тях\. Мишлетата приемаха чудесно пътуването. След като през двата дни пътуванеопитаха с всякакви грозни забележки на висок глас и унижение пред всички, след подигравки и хващания на бас, колко ще са накрая труповете не успяха да настроят никой от пътуващите да възроптае, че му пречат, накрая 3 часа преди да престигнем тримата шофьори взеха нещата в свои ръце. Заявиха, че не могат да понасят миризмата и без да се церемонят ми взеха чантата, в която бяха мишлетата и я сложиха в багажното отделение. На съпротивата ми, че там е ужасно топло само се присмяха и казаха, че там духало и щели да се разхлаждат [mood_feelings_hurt.gif] Когато след 3 часа слязох и ми подадоха чантата - всички до 1 се бяха......сварили....
Разплакахме се, поисках им отговор....запалиха автобуса и си заминаха.......
От вкъщи звънях на офиса в София. Служителката с най-равнодушен глас ме попита дали мишките са имали застраховка и каза, че „Шофьорите са в пълното си право по време на път да вземат решения и извършват действия, с които да опазят сигурността и КОМФОРТА на всички пътници....„

Милите душички нямаха застраховка, а и да имаха.......
В България всеки трябва да се оправя сам.......Ако искате да запазите живота на любимеца си, превозвайте си го лично.......
Още един повод да мразя тази страна.....Още една рана в моето и на дъщеря ми сърце, заради която няма да ми се прибира там.......Там- в България и на българина му попречиха беззащитни и никому нищо несторили мишленца, а ако пък някой нещо му стори как ли би постъпил......
Безсилието ме погубва душевно......
Господи дано наистина съществува ВЪЗМЕЗДИЕТО.............
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Re: Безсрамие българско....Страшно е....и няма край......

Мнениеот zoomaniak » Съб Авг 15, 2009 7:12 pm

Не знам какво да кажа... [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Авг 15, 2009 7:28 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот ku4ence=] » Съб Авг 15, 2009 7:55 pm

съжелявам много [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling
[smile096.gif]
ku4ence=]
В глутницата

Мнениеот AdincetO » Съб Авг 15, 2009 9:24 pm

icon_bawling Ужасно много съжелявам за загубата ти! icon_bawling И аз не знам какво да кажа..... [mood_feelings_hurt.gif]
AdincetO
В пасажа

Мнениеот archy » Нед Авг 23, 2009 12:53 pm

[mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот niichety » Съб Сеп 05, 2009 7:40 pm

Наистина, простотията няма граници icon_crazy [mood_feelings_hurt.gif]
Пиу..пиу..пиу...пиу..пиу..пиу..пиу..пиу..пиуу..
niichety
В ятото

Мнениеот Bunny Boo » Нед Сеп 06, 2009 8:47 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот Borryslava » Чет Ное 12, 2009 9:43 pm

Докато четох, направо ми се доповръща!!!!Просто нямам думи...Жалко е,че в България няма закони за беззащитните душички.
Честно да ти кажа аз съм доста агресивна, когато стане въпрос за животинки и сигурно щях да си изпатя от подобна случка...
Borryslava
В стадото

Мнениеот 4umer_Master » Чет Ное 12, 2009 10:09 pm

[mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] Е що мне взе возило(кола) а автобуса....... Еми това е наша България.....
Аз съм добро момче
Аватар
4umer_Master
В ятото

Мнениеот Чехълче » Пет Ное 13, 2009 2:37 pm

Много тъжно...
icon_bawling
Единственото допълнение, което ще си позволя да направя е, че фирма "ЮБИМ" не е българска, а турска фирма, с регистрация в Бурса. Персоналът е изцяло от турци с български паспорти. Хора неуки и с разбирания от 13 век.
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот hammy96 » Вто Дек 08, 2009 4:51 pm

Българска простотия icon_bawling ..
Аватар
hammy96
В пасажа

Мнениеот gab! » Чет Дек 10, 2009 1:44 pm

Горките мишлета icon_bawling тъпа държава..... [angry22.gif] 22emo
gab!
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Чет Дек 10, 2009 4:44 pm

Извинете, ако ми разрешите да задам няколко въпроса (два пъти прочетох поста):
- В автобуса само българи ли пътуваха, в смисъл че никой не се е застъпил за мишките?
- От фирмата са казали че могат да пътуват в автобуса ако имат документи, но не са уточнили дали няма да се наложи да са в багажното, както има закон в България за кучетата, а и международен за самолетите?
- На много места във форума съм чела, че на хората и няколко мишлета им миришат силно, не знам има ли разлика с хамстерките ни, но и аз съм усещала миризмата им минавайки покрай тях ако няколко дена не им почистя, а тук говорим за 40 мишки в една чанта (пътувала съм нееднократно с автобус и до Германия и до Италия - не си представям варианта по време на почиваката да им се почисти, ние едвам смогвахме да се изпикаем и нахраним)?
- Автобусите са различни, но дори зимата и дори при полупразен автобус, вътре може да е неприятно за дишане и само от хората..
- Не се ли поинтересувахте от варианта мишките да бъдат пратени по самолет?
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Чет Дек 10, 2009 7:30 pm

1. В автобуса пътувахме 1/3 българи и 2/3 роми - нашенски. Чужденци не е имало.
2. От фирмата разрешиха мишлетата да пътуват при мен. Това беше изрично уговорено. Двуетажните автобуси на долния етаж са 4 места и помежду им малка масичка. Говорено беше аз и дъщеря ми да заемем места една срещу друга и чантата да бъде сложена върху масичката между двете ни.
3. Всяко животно мирише, когато не се чисти. Пак ще повторя, че нито един от пътниците не каза, че му мирише. „Миришеше“ им само на шофьорите. И колко могат да миришат мишки след 30-35 часа.
4. За да бъда честна ще кажа, че тогава не съм се интересувала за превоз нито със самолет нито с друго транспортно средство, защото бях получила съгласие за ревоза в офиса на Юбим. Ако от там ми бяха отказали или ми бяха поставили условие, че ще пътиват в багажното или каквото и да е друго щях да се замисля, да потърся, да разпитам.....Но за мен нещата бяха ясни - Може ли....? Може!
Постфактум съм питала за превоз на мишки и хамстери в самолет в една фирма за карго превози. Знаете ли какъв е отговора? „Да, може, но в специални контейнери„Даже и чертежи на контейнерите ми изпратиха. НО....такива контейнери в България естествено НЯМА.
sasin написа:има закон в България за кучетата, а и международен за самолетите?
Аз съм пътник. И не е мое задължение да знам всички закони. Но е задължение на фирмата да ме информира и когато поеме даден ангажимент да го изпълни докрай.
Поне така мисля,......т.е. мислех че е нормално и за в България.

Този пост е от август. Дълго време не се пишеше тук. После след месеци се изговориха много приказки. Факт е, че всеки път когато видя тази тема между активните ми се доревава. И за случката, защото няма как да се забрави.....и за отношението на някои измежду нас.

Вече съм съжалила многократно, че изобщо разказах и споделих случилото се. Нищо не може да се направи. Ако можех да върна времето назад със сигурност бих предприела други мерки и с още по-голяма сигурност не бих пуснала тази тема.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот sasin » Чет Дек 10, 2009 8:27 pm

Е браво, щом твоята реакция е такава - двама човека са си позволили да зададат въпроси и въобще да коментират темата, да не говорим че няма никакво значение кога е била пусната (да - видях и датата и коментарите). Щом твоята мъка е по-важна от това да предупредиш и информираш хората, а ние глупавите българчета да седим и да търпим да ни плюят..

Защо не постъпиш като чужденците - потърси си правата в съда. Или по типично български маниер ще отидеш в някоя уредена и подредена държава и ще се възползваш от всичко наготово.

Има и туристи дето като отидат в Африка и се оплакват що няма вода за къпане и макбургери, при условие че африканците умират от глад и жажда и тва и децата го знаят.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Чет Дек 10, 2009 8:31 pm

Потърси за себе си отговора ТУК.
Нямам какво повече да кажа.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот kitana » Чет Дек 10, 2009 8:34 pm

40 мишки в една чанта.През август.За два дни.Без миризма?Хммм.....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот ИНА » Чет Дек 10, 2009 8:40 pm

Никой от Вас няма визуална представа за какво става на въпрос и поради липса на по-интересни теми си чешете езиците с тази. [lock1.gif] [lock1.gif] [lock1.gif]
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот sasin » Чет Дек 10, 2009 9:23 pm

Аман от тва високомерие! На мен визуални представи не са ми нужни за да коментирам в тоя форум - аз досега езика не съм си чесала тука! Ако някой си беше направил труда още ноември да сложи линк към отделената тема, сега нямаше да спамите!
sasin
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Дек 10, 2009 9:40 pm

andaluz,съжалявам за това,което сте изживели ти и дъщеря ти.Съжалявам,че мъничетата са се мъчили....
пп.А дали само мишчиците са миришели...
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот moderatori » Чет Дек 10, 2009 9:59 pm

Темата е изчерпана.
Всеки, който има "интерес" към темата е извадил "изводите си".
Но само един знае какво е било на "бойното поле". Само един. Това е автора.

Автора сподели с вас...
Всеки си написа мнението...

И край.
Модератор (от латински: modratio/moderare → управлявам, ръководя, насочвам, регулирам) e човек, който ръководи разговор или друга комуникация и ги направлява.

ПРОЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА
moderatori
Животинче с въпрос

Назад към В тяхна памет