Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ЕксПи си отиде

ЕксПи си отиде

Мнениеот gerundelka » Пон Окт 12, 2009 4:58 pm

Реших да ви разкажа за ЕксПи.
В една доста студена нощ през месец октомври 2001 гадина, мама и аз слязохме да нахраним уличните котета които мяукаха доста жално. Взехме пакетче гранули и слязохме пред блока. Докато котета се хранеха ние ги гледахме и тогава се появи той - моят ЕксПи. Беше мъничък, на около месец, премръзнал от студ и целия в бълхи. Помъчи се да отхапе една гранулка, но не можа и се отказа. Мама и аз го съжалихме и го взехме в къщи. Татко първите десет минути не беше много очарован, понеже имахме куче, а и Джони (големия ми котарак) също беше част от семейството ни вече. Но после заедно с мама отидоха до Пиказили да му купят противобълхово шампоанче и храна. Аз и брат ми останахме при ЕксПи. След като го изкъпахме и нахранихме го сложихме в една кутия от обувки. Цяла вечер не мръдна от нея. Беше се сгушил в одеалцето си сладко сладко мъркаше. Запознанството му с Джони беше много смешно. Пуснахме ЕксПи в хола на пода и тогава влезе и Джони. Вървеше важно важно и с една доволна физиономия. Когато видя ЕксПи, Джони замръзна на място, а после го изсъска. Джони и ЕксПи бързо свикнаха един с друг и след време правеха всичко заедно - заедно спяха, играеха си, заедно се хранеха.... Когато за пръв път се разгони започнаха и неговите мъки. Той започна да не може да пишка и ние постоянно го водихме по ветове да му слагат катетри. Накрая го кастрираха и той се оправи. Нямаше проблеми доста дълго време и въпреки това ние продължавахме да му даваме специална храна и да го наблюдаваме. Преди две години мъките започнаха отново. Ние се преместихме в нов апартамент и вече имахме и нов вет. Той се оказа наш много близък познат. Около година водихме ЕксПи през два три месеца да му слагат катетар за да може да изпишка песачинките. Миналата година през август месец аз и мама заминахме за Англия на почивка. От брат ми научихме че ЕксПи има проблеми отново. Върнахме се и тогава го оперираха - отвориха пикучния му вехур и го изчистиха от песачинките. По време на операцията сърцето му спряло, но все пак той се преборил за живота си. Първата вечер в къщи беше кошмар, но ние се справихме. Той се възстанови и забравихме за проблема с пишкането .... до преди седмица. Пак се запуши и този път дори катетър не му помогна. Вета насрочи нова опрация за да му премахне пениса (там уретрата на мъжките котаци се стеснява и именно там моя котарак се запушваше). Операцията мина успешно въпреки че отново на два пъти е спрял да диша. Взехме го у нас първата вечер и всичко мина много добре, с изключение на това че не искаше да яде храна и да пие водичка. На другия ден той отпадна и ние веднага го заведохме на вет. Там му биха антибиотик и го сложиха на система. ЕксПи живна и после в къщи беше добре. Но вчера сутринта когато се събудихме и го видяхме .... направо ни побиха тръпки. Той едва се движеше и беше по хладничък. Взех го в ръце и главата му клюмна обаче после измяука. Взе да пищи доста и аз го завих в одеалцето му и с брат ми го заведохме при вета. Там видяха че температурата му е паднала до 34 градуса. Казаха че ще го сложат на системи и ще го прегледат и че можем да дойдем към пет да си го вземем. В пет аз отидох пеш за ЕксПи. Още с влизането си в кабинета видях вета че е много тъжен. С усмивка и надежда го попитах как е нашия мъник и в отговор получих "Почина". Грябваше ми малко време да разбера какво всъшност ми казва, но като се окопитих го разпитах какво е станало. Обясниха ми че бъбреците му са отказали, след което е спрял да диша. Интобирали са го и са го обдишвали в продължение на 20 минути, когато сърцето му е спряло да бие ......... Върнах се в нас плачейки и съобщих на мама и на брат ми. С мама се върнахме при вета, взехме ЕксПи завит в неговото одеалце и се прибрахме в къщи. Никой нямаше сили да отвие телцето му и да го види за последно. оставихме го така. Тримата отидохме в една горичка до Варна където често разхождаме кучето ни и погребахме малкия ЕксПи там, завит в неговото одеалце. Беше един от най-тъжните дни в живота ми.....
Това е ЕксПи
http://4storing.com/qj24aw/91a0ddef80be7976de709a7bf94a8510.html
А това е нещо което написах днес за него

Отиде си мой малък ЕксПи
изстинаха твоите лапи
мъркането ти нечуваме вече
защото си така далече.

Отиде си мое мило момче
утихна твоето гласче
очите ти потънаха в мрак
огасна светлината в тях.

В нас е някак пусто
едно болезнено чувство
и една дълбока рана
напомнят ни че теб те няма.

Боли ни - много ни боли
за туй че си отиде ти
но знаем че където и да си
наше англече сега си ти...
Изображение
gerundelka
Животинче с въпрос

Re: ЕксПи си отиде

Мнениеот Bunny Boo » Пон Окт 12, 2009 5:04 pm

icon_bawling
ИзображениеИзображение
Bunny Boo
В пасажа

Мнениеот archy » Пон Окт 12, 2009 5:07 pm

[mood_feelings_hurt.gif] Съжалявам ,със сигурност е бил едно много добро коте icon_bawling
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот AdincetO » Пон Окт 12, 2009 5:25 pm

[mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling
AdincetO
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Окт 12, 2009 5:54 pm

Много съжалявам,съболезнования,помни го винаги.И аз се разплаках четейки, трудна съдба ,но е бил щастлив с вас,имал е дом и обич. [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот venera_335 » Пон Окт 12, 2009 5:55 pm

icon_bawling Съжалявам...горкото...моите съболезнования [mood_feelings_hurt.gif]
Всичко е любов~обичам си Пухи
venera_335
Животинче с въпрос

Мнениеот KaTy_BaBy » Пон Окт 12, 2009 6:00 pm

[mood_feelings_hurt.gif] [clover1.gif] - Помни го винаги, но с усмивка на лицето, не със сълзи в очите !
KaTy_BaBy
В стадото

Мнениеот gerundelka » Пон Окт 12, 2009 6:06 pm

Благодаря на всички ви за думите. След време със сигурност няма да плача а ще си спомням с усмивка за него, но сега ми е много тежко. Но утеха са ми другите ми две котки и котарака, както и кучето ми...... ЕксПи ужасно ми липсва и наистина всичко се случи много на бързо и то в момент когато мислихме че след тази операция той вече няма да има проблеми със пишкането и няма да се запушва. А той миличкия неможа да се съвземе след операцията, сили не му останали да се бори ................
Изображение
gerundelka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Окт 12, 2009 6:15 pm

Колкото и време да мине,тъгата си остава,аз не можах да я преодолея.Спомените ми навяват тъга и мъка, защото и моето куче беше много болно.Все още не мога да се усмихвам при спомена за него,а минаха 3 год.,дано при теб не е така.Липсата и празнината дълго време ще бъдат с теб,не искам да пиша само тъжни неща,но........ :ac:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към В тяхна памет