Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Възможно ли е да ме е ухапала тарантула на двора ми?

Възможно ли е да ме е ухапала тарантула на двора ми?

Мнениеот Случаен » Пон Авг 15, 2016 3:23 pm

Здравейте!
Преди три седмици се събудих със силна болка в глезена на крака. На глезена ми имаше две "дупки" с размери около 2-3 мм в диаметър с червено-морави ореоли с диаметър 3-4 см. След като се раздвижих болката отшумя , но остана силен сърбеж.
Определено изглеждаше като ухапване от насекомо, но със сигурност не беше нито оса, нито пчела нито комар.
Помислих си дали не е бил някакъв паяк, въпреки, че чак пък такива хищни паяци да има по нашите дворове не съм чувала.
Раничките от ухапването бяха по-скоро като кратери от лизирана тъкан.
С какво ли не мазах раната, но подобрението беше много бавно.
Три седмици по-късно, когато почти бях забравила за странните ранички, на стълбите, които водят към верандата на къщата ми намерих черен паяк с косми, с размер около 4-5 см и с жълти райета по краката.
Уплаших се и го убих с един чехъл - първото "оръжие", което ми попадна. Никога не бях виждала на живо толкова голям и космат паяк.
Сега като се замисля, всъщност той беше много красив, но явно нещо бързо в мен е асоциирало странното ухапване и страха е надделял.
Съжалявам, че поне не го захлупих с един буркан, за да го огледам по-добре и да го снимам.
Прерових Гугъл изображения исконно, а също така изчетох маса публикации за видове паяци по света и у нас.
Колкото и да се опитвам да се разубедя и да се "сваля" на земята, всички изображения, на които намирам прилика с паяка , който убих [mood_feelings_hurt.gif] са на тарантули. Най-много прилича на моята жертва Brachypelma smithi. (http://www.animalpicturesociety.com/pic ... /9-01ffd2/)
Моля ви, господа специалисти, успокойте ме, че не съм луда :-)
Аз, всъщност, всяко обяснение бих приела, но едно не мога да проумея:
От къде би се взела тарантула в двора на една къща в едно село на 7 км от Пловдив?
Вярно е, че и ние като всички съвременни хора, пазаруваме онлайн от чужбина, но чак пък да сме си я доставили по пощата от Китай.............
.......................................
Все още съм жива, раната почти заздравя, така, че с нетърпение чакам вашите коментари.

........................
П.П. ......като видях цените на тарантулите в OLX.bg още повече съжалих, че убих хайвана. :-)
Аватар
Случаен
Животинче с въпрос

Назад към Говорилня