Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Дискусия за лечението и вет. лекари

Дискусия за лечението и вет. лекари

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 14, 2014 1:50 pm

Bamo, колко според теб специалисти по гризачи има в България? Това дето го пишеш навсякъде не кара хората да си водят животното на лекар, а точно обратното. Има клиники, където има поне по един лекар, който разбира и от гризачи. Дори и "тези дето само разбират от котки" могат да прегледат око на гризач. :ad:

Хавлиената кърпа не става за джербил.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Re: Зайче със сополи?

Мнениеот Bamo » Пон Апр 14, 2014 10:09 pm

Ами няма при първото кихане да ходиш на лекар я. Насажда се на хората, че за всичко трябва да се ходи на лекар, а забравяте че природата ви е дала имунна система, за да се бори с такива проблеми. На по-младите организми тя е по-силна, затова такива елементарни проблеми като настинка и подобни е ясно, че ще преминат и без изкуствени химикали.
Bamo

Re: Проблем с окото при джербил

Мнениеот Bamo » Пон Апр 14, 2014 10:15 pm

Това го казвам от личен опит. Ако искаш да дадеш най-доброто лечение на едно живо същество което обичаш, ако трябва и цяла България ще обърнеш, но ще намериш най-добрия лекар! Така трябва да бъде според мен. Всеки да си прави сметка, аз казвам кое е най-доброто.

Ветеринар, който не е специалист в дадената област много лесно ще постави грешна диагноза и ще проведе грешно лечение. Ще се изгуби време и може да настъпят усложнения. Така е при хората, запомни го.

Офтопик:
Kose, ти да не си вет?
Bamo

Мнениеот meri » Вто Апр 15, 2014 8:13 am

С тази разлика, че животните не могат да кажат какво ги боли, а стопанина не може да постави диагноза.
Осве това много на пръв поглед невинни симптоми, могат да се окажат признак за тежко заболяване.Не се отива не лекар, заболяването се задълбочава и когато се прояви или е късно за лечение, или то е трудно и продължително.Не коментирам самолечението, понеже някои хора смятат, че или ще му мине от само себе си или ще си го лекува, защото е "специалист".
Никога не трябва да се пренебрегва посещението при ветеринар.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Вто Апр 15, 2014 4:30 pm

meri написа:Осве това много на пръв поглед невинни симптоми, могат да се окажат признак за тежко заболяване.

Също така, тука ли някъде четох, че някои животни инстинктивно прикриват заболяването си? Така е в природата, за да не ги отлъчат от групата. Нещо подобно беше.

meri написа:Никога не трябва да се пренебрегва посещението при ветеринар.

Не бива да се отрича обаче, че има вируси, които поразяват, но имунната система се справя сама. Като добавим и стреса причинен върху животното от разходката до ветеринаря, стресовите манипулации, евентуално грешно поставена диагноза и тровене с лекарства (дори и да са точните - пак си е концентиран химикал), човек може да се замисли дали при първото кихане да хукне към лекаря. Защото там отидеш ли, с празни ръце няма да се върнеш. Самия процес на следване в медицината (важи и във всички области) променя съзнанието на човека - занесеш ли му животно със симптом, дори и леко да е заболяването, ветеринаря веднага започва да мисли какво да предприеме. За това е учил, с това си изкарва парите и естествено, ще задейства лечение. Така го разбирам аз. Ако не сте съгласни с нещо, за мен ще е полезно да разбера аргументите ви.

В естествената си среда животните сами се лекуват и това е нормалния ход на живота. Това е и една от причините, поради която животните не трябва да се отвличат и заемат място в неестествения свят на човека пълен с отрова и неграмотност.
Bamo

Мнениеот meri » Вто Апр 15, 2014 4:48 pm

В естествената си среда животните не се лекуват сами, а просто умират. За това се нарича естествен подбор, когато не е насилствен акт, жертва на хищник и т.н.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 15, 2014 5:15 pm

Ти си в София все пак. Замисли се за тези, които живеят далеч. Ти няма да търсиш най- добрия очен в България, за да ти извади чуждо тяло от окото примерно. Ветеринарите НЕ поставят диагноза ей така. Поне тези, които аз посещавам, а всеки има право на избор на ветеринар, на когото да се довери. :)
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Вто Апр 15, 2014 5:19 pm

Koset0 написа:Ти си в София все пак. Замисли се за тези, които живеят далеч. Ти няма да търсиш най- добрия очен в България, за да ти извади чуждо тяло от окото примерно.

Никой не е казал, че в София са най-добрите. Иначе да, няма да търся най-добрия, ако преценя, че сложността на проблема го позволява и ще се обърна дори към по неопитен лекар. Все пак и те трябва да се учат.
Bamo

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 15, 2014 5:51 pm

denychka написа:Аз имам зайче, което от няколко дена киха постоянно и му тече нослето

Чети преди да даваш съвети. Учил ли си медицина, та да твърдиш това? Няма да задейства лечение ако не е нужно и не е някакъв измамник. Аз съм имал не един случай, когато не са ми давали медикаменти.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 15, 2014 5:53 pm

Непрекъснато си противоречиш. Мисли преди да пишеш. :ag:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Вто Апр 15, 2014 6:13 pm

Koset0 написа:[quote ="denychka"]Аз имам зайче, което от няколко дена киха постоянно и му тече нослето
Учил ли си медицина, та да твърдиш това?

А ти учил ли си медицина?

Чети и ти, за да видиш какво твърдя.
Bamo написа:Ами щом е толкова сериозно, я по-добре го заведи на ветеринар. Но го заведи при специалист по гризачи (НЕ общопрактикуващ). Ако беше по-младо можеше и само да му мине, ако не е сериозно разбира се. Тичай към ветеринаря!
Bamo

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 15, 2014 6:29 pm

Bamo написа:Самия процес на следване в медицината (важи и във всички области) променя съзнанието на човека - занесеш ли му животно със симптом, дори и леко да е заболяването, ветеринаря веднага започва да мисли какво да предприеме. За това е учил, с това си изкарва парите и естествено, ще задейства лечение.

Аз не съм казал нищо за тези, които са учили/ учат или ще учат медицина. :ab:
В случая имах в предвид последното ти мнение.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Вто Апр 15, 2014 9:56 pm

Премахнато от модератор. Моля, нека спазваме добрия тон на общуване
Bamo

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 16, 2014 7:14 am

:bb: Не пишете като не е по темата. Пускайте си нови теми в говорилнята :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Дискусия за лечението и вет. лекари

Мнениеот meri » Сря Апр 16, 2014 8:19 am

Отделих темите, пишете тук, моля. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Сря Апр 16, 2014 2:35 pm

Офтопик:
Каква истина можеш да кажеш за мен, или свързана с мен ми е много интересно? Истини можеш да казваш за себе си, не за мен. Въобще не ме познаваш, за да пишеш подобни глупости. Плюс това, последното ти мнение няма нищо общо с темата, а само показва колко неподготвен/а се изказваш и не можеш да се аргументираш след това. Все още ли мислиш, че си прав/а? Не е достойно да твърдиш такива неща за непознати и честно казано, намирам последното ти мнение за обидно. Или се обоснови (което няма начин да направиш), или премахни мнението си, което е по мой адрес. Не мисля, че има нужда да те каня, за да се увериш, че грешиш. Няма какво повече да коментирам. Само се извинявам за спама.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Апр 16, 2014 3:19 pm

Офтопик:
Косе, съгласна съм и за това мнението е премахнато.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Говорилня