Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Клиника "Вивавет"-София - НЕ ВОДЕТЕ ДОМАШНИТЕ СИ ЛЮБИМЦИ ТАМ

Клиника "Вивавет"-София - НЕ ВОДЕТЕ ДОМАШНИТЕ СИ ЛЮБИМЦИ ТАМ

Мнениеот vulgar » Пон Дек 08, 2014 5:43 pm

Здравейте,
пише Ви човек пострадал от ветеринарните услуги на клиника "Вивавет"-София. Тъй като администраторите на някои форуми изтриват темата няма да се обяснавам много-много.

Препращам 2 линка, които говорят вместо и са достатъчно красноречиви за съжаление... мен. smiley23 :bu: [mood_feelings_hurt.gif]

http://forum.dog.bg/topic/16869-%D0%BF% ... %B2%D0%B5/

http://www.kotkite.com/forums/viewtopic.php?t=6339
Аватар
vulgar
Животинче с въпрос

Re: Клиника "Вивавет"-София - НЕ ВОДЕТЕ ДОМАШНИТЕ СИ ЛЮБИМЦИ

Мнениеот vulgar » Пон Дек 08, 2014 5:51 pm

Здравейте, на всички приятели на животните, които отваряте тази тема.
Пиша Ви с болка, защото съм силно възмутен от отношението на ветеринарите от клиника "Вивавет", намираща се в ж.к. "Яворов", зад зала Универсиада и до МВнР. Котаракът ми падна от осмия етаж и брутално си счупи задното дясно краче. След като го заведох във въпросната клиника, там му направиха рентгенова снимка с допотопен апарат и в мое присъствие (аз го държах) и след това ме разкарваха близо 2 месеца, докато не получи костна инфекция с гноене - Остеомиелит, която е изключително опасна и може да доведе до ампутация на съответния крайник, а в по-тежки случаи и до натравяне на кръвта на животното и впослествие до смърт. Първоначалната операция ми струваше около 360 лв., превръзката беше гипсова и я сменихме 2 пъти (като гипс при животните не се използва много отдавна, както ми беше обяснено впоследстие от специалист) а след това го водих поне 15 пъти (още по 10-15 лв. на всяко водене, тарифата под 10 - не пада) за дезинфекция на раната и превръзки. За касови бележки ЗАБРАВЕТЕ! ТЕЗИ ХОРА НЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИ И РАБОТЯТ ИЗВЪН ДЪРЖАВНИТЕ РАЗПОРЕДБИ! НЕ СЕ ВОДИ НИКАКВА ДОКУМЕНТАЦИЯ И ОТЧЕТНОСТ ЗА ЛЕЧЕНИЕТО, КОЯТО ВПОСЛЕДСТВИЕ ДА МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРОВЕРЕНА! НЕ МОЖЕТЕ ДА ДОКАЖЕТЕ НИЩО!!! В ОЧИТЕ ИМ Е ЕДИНСТВЕНО СВЕТИЯ БЪЛГАРСКИ ЛЕВ И ПО ВЪЗМОЖНОСТ В ДВУЦИФРЕНО ИЗМЕРЕНИЕ! Всеки път го разпъвахме с едни въжета върху масата за изтезания, като нито веднъж не се сетиха да го покрият с одеало, за да не гледа и да действат професионално! Винаги им помагах, като виден ветеринар!?!! blink.gif Доверих им се, а те ме излъгаха! Едва когато го заведох за преглед в алтернативна клиника, започнах да се съмнявам в техния професионализъм. След като там махнаха превръзката, за да диша раната и да зараства по-бързо, от "Вивавет" настояха за нова превръзка!?!! и казаха, че те решават относно лечението на моя домашен любимец. Дори се скараха с мен (?!!!), след като аз реших да не се поставя превръзка с оглед по-бързо заздравяване на раната. Казаха ми най-нагло "Вие или Вашият лекар ще реши какво е най-добро за Вашето здраве?", на който въпрос аз ми отговорих, че разбира се последната дума е моя, тъй като никой няма право да се разпорежда със собствения ми живот!! Освен всичко, злосторниците и търгаши с животите на домашните ни любимци от "Вивавет", пробутват скъпи медикаменти и храни, с което закърпват бюджета на жалката си клиника, а пък страдащите животни и техните стопани да се оправят! mad.gif

Затова моля всички от Вас, които обичат домашните си любимци и искат те да са добре, ДА НЕ ГИ ВОДЯТ В ТАЗИ КЛИНИКА НИКОГА!!!, за да не страдат като мен и много други хора: http://forum.dog.bg/topic/16869-%D0%BF%D1%...B0%D0%B2%D0%B5/

С уважение,
Ивайло Александров
Аватар
vulgar
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 08, 2014 6:50 pm

Съжалявам...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Дек 09, 2014 4:49 pm

Ние как да знаем, че е точно така. Това е клевета, която винаги има две страни. Може и да сте прав, но разбираемо е защо Ви трият темите.
А някои биха казали....къде бяхте Вие и защо допуснахте котката Ви да падне.Защо не сте обезопасили прозорците и балкона, което трябва да се прави от всеки стопанин. Защо котката се разхожда там?
Съгласна съм, че положението е много тежко, но не е редно да се пишат такива неща и клевети(без доказателства за това). Как да сме сигурни, че лекарите не са постъпили правилно. Кой може да прецени, че Вие сте прав? Защо не потърсихте и друго мнение след като сте забелязали, че има проблем, че не оздравява животното и т.н.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Говорилня