Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как ги охлаждате?

Как ги охлаждате?

Мнениеот pico » Чет Май 22, 2008 8:53 pm

При нас в Русе нещо много топло. Как си охлаждате чинчилите ? Аз ей сега спретнах един вентилатор и ще му го пусна на Ангел утре да му вей. Другите собственици какво правят ?
pico
Животинче с въпрос

Re: Как ги охлаждате?

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Чет Май 22, 2008 10:00 pm

Ха ето още един от Русе :bp: .Аз нямам чинчила но мисля на морското ми свинче да и сложа една плочка и да ляга когато и е топло(така съм чела в един саит)незнам дали тази идея става за чинчили.
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот barbie045 » Пет Май 23, 2008 6:54 pm

pico написа:правят ?

С вентилатора може да го простодите, ако духа в лицето!Ние в къщи имаме климатици и това ме урежда, но преди го слагах в коридора!
barbie045
В ятото

Мнениеот botev_1912g » Пет Май 23, 2008 7:03 pm

когато е топло една приятелка слагаше в хладилника пясък в 1-но шише да се охлади и нищо им намаше питай zoo той ще ти каже а това е от мен..!!! :ad:
botev_1912g
В ятото

Мнениеот azazel » Вто Май 27, 2008 8:43 pm

абе незнам, тоука тия дни по жегите съм ги пуснал да тичат, от 3 дно са на свобода и само под дивана седят, доста им е жега май и незнам какво ще правим лятото.
На мене сега ми е жега а за тях незнам.
Мислех си да ходя до село и да си изровя от реката някой объл камък да лежът на него. Плочките не са препоръчителни защото са мръсни и освен това се ронят много, а не съм сигурен колко е полезен циментът за тях - ще ръфат със сигурност.
...Безвъзвратно пропадналият човек, винаги свършва с куршум в черепа...
Аватар
azazel
В стадото

Мнениеот barbie045 » Вто Май 27, 2008 8:58 pm

azazel написа:абе незнам, тоука тия дни по жегите съм ги пуснал да тичат, от 3 дно са на свобода и само под дивана седят, доста им е жега май и незнам какво ще правим лятото.
На мене сега ми е жега а за тях незнам.
Мислех си .

Това с камъка е много хитро!И аз така ще направя!
barbie045
В ятото

Мнениеот azazel » Вто Май 27, 2008 9:53 pm

Намери си обаче речен, или с купи от зоо магазин (по 2.3лв. им е килото) тези от улицата са отровни.
...Безвъзвратно пропадналият човек, винаги свършва с куршум в черепа...
Аватар
azazel
В стадото

Мнениеот barbie045 » Сря Май 28, 2008 10:43 am

azazel написа:Намери си обаче речен, или с купи от зоо магазин (по 2.3лв. им е килото) тези от улицата са отровни.

Ок аз ще взема от реката на село!
barbie045
В ятото

Мнениеот Fantango » Сря Май 28, 2008 3:06 pm

barbie045 написа:
azazel написа:Намери си обаче речен, или с купи от зоо магазин (по 2.3лв. им е килото) тези от улицата са отровни.

Ок аз ще взема от реката на село!

А аз от марица :ag: :ag: :ag: :ay: :ag: :ag: :ag: :ag:
Fantango
В стадото

Мнениеот ijjivi » Пет Юни 17, 2011 7:22 am

Добро утро. Специално за охлаждането- от 1 месец имам климатик,но още не ми се е налагало да го пускам. Домъкнала съм 3 речни камъка. През деня 2 стоят в хладилника и вечер ги слагам в клетката. Не може да си представите какво удоволствие му доставят на моя Чип. Как успява да легне върху всичките не знам, но не мърда от тях. :ajaweki: Иначе това с пясъка не съм го пробвала, но ще го направя тази вечер.
Аватар
ijjivi
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Юни 17, 2011 7:53 am

Внимавайте с климатаика, за да не се простуди,въпреки че е горещо времето.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ijjivi » Пон Юни 20, 2011 9:32 am

meri написа:Внимавайте с климатаика, за да не се простуди,въпреки че е горещо времето.

С климатика не мисля че ще има проблем. Той е в доста отдалечен ъгъл от клетката и струята е в друга посока. Вчера беше адско и го включих. Е нямаше такъв кеф за Бипи. Чак излезе от хралупата и се кефише на хладинката. Аз лятото гледа да държа температура до 24 градуса в стаята.
Аватар
ijjivi
Животинче с въпрос

Назад към Топлинен удар